Skocz do zawartości

Modele3d : Parę czołgów (btw - szukam pracy)


gutekfiutek

Rekomendowane odpowiedzi

Parę czołgów które robiłem ostatnio do szuflady.

Polycount~6000; textura 1024 + na koła 128x256

jak się kliknie na obrazek to większe będą:)

 

Szukam aktualnie pracy jako lowpoly modeler (najlepiej w Warszawie)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech da znać na [email protected] to podeślę portfolio.

Jeśli ktoś chciałby te czołgi nabyć to proszę o kontakt.

 

modeltankpershingys2.jpg

 

modeltankpivxt2.jpg

 

 

modeltankpanthermw9.jpg

 

modeltankis2rc4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do tekstur to zaznaczam że kupa wolnego miejsca na tex jest pozostawiona celowo.

Tam miała być tex załogi, dodatkowych paczek, przyspawanego pancerza itp.

Tekstury to kolor i specular.

Bump/normalmapy nie robiłem.

Co do czasu robienia to dokładnie nie jestem w stanie określić. Skracał się on z każdym kolejnym czołgiem:)

Teraz kończę Leoparda2. W tym przypadku modelowanie+UVki ~ 15h pracy w domu (czyli duuużo rzeczy w międzyczasie:).

Textura ok 8h.

Z tym że chyba za bardzo pieściłem się ze szczegółami.

Zaznaczam że moja praca w domu opiera się w dużej mierze na surfowaniu:)

W normalnej pracy to by było ok 3 dni spokojnej pracy po 8h.

Tak mi się wydaje.

 

pershingkolor3kopiatb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, do starej pracy... niestety zdecydowałem się zostać w branży growej i wizki architektoniczne mnie nie kręcą. Tak samo jak firma w której co pół roku zmienia sie ekipa..:P

Swoją drogą to z tymi odpowiedziami z firm do których wysłałem portfolio to jakiś problem jest... coś nie odpowiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama siatka jest dobra. Ale taK naprawdę to tekstura wymiata do modeliku.

Naprawdę dobra robota. Myślę że warto powysyłać CV do firm zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet do malowania brudu itp.

Myszki używam równolegle - tablet jest pentagrama, więc mogę zapomnieć o dokładniejszym malowaniu. Ale do brudzenia jest dobry.

A te 8h to wyrabiałem przy ostatnich czołgach (pershing, pantera...)

Te pierwsze (is2, jeszcze był niepokazany ft17) to robiłem duuużo dłużej.

Po prostu nie trzeba się pieścić - człowiek siedzi nad szczegółem którego potem zupełnie nie widać:)

 

A co do firm zagranicznych to zaczynam sie poważnie zastanawiać.

Tylko prawdę mówiąc mam sporo braków i musze jeszcze paru rzeczy się nauczyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braków? nie wiem gdzie masz te braki ale na pewno tu ich nie widać. Teksturki piekne żeś wymalował, solidna robota! powodzenia w szukanie roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do firm zagranicznych to zaczynam sie poważnie zastanawiać.

Tylko prawdę mówiąc mam sporo braków i musze jeszcze paru rzeczy się nauczyć:)

 

Tak naprawde wielu rzeczy można się nauczyć dopiero w firmie. Zainstaluj się na pare miesięcy w jakiejś robocie niedaleko (nawet za gówniane pieniądze). To potem dobrze wygląda w CV. Doświadczenie pracy w zespole i przy projektach LP jest bardzo istotne dla pracodawcy. Nawet często istotniejsze niż prace z portfolio. A masz potencjał - czołgi są bardzo ładne (przyciemniłbym teksture kół ISowi). Wypal im shadowmapy w rozdziałce 256x256 - będą wyglądać dużo lepiej. Obecnie nie ma co się pieścić z oszczędnością. Jak model ma 6000 poly to spokojnie możesz mu zaaplikować większe tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech co do pracy to zdecydowałem się raczej na wyjazd...

Zobaczymy ja bedzie, na razie bylem na interview w jednej firmie, teraz czekam na decyzje, ale w międzyczasie podeślę portfolio do innych..

bo tutaj to sie załamałem "reakcją" na portfolio:P

albo zlewają, albo mam robić jakieś mega pracki próbne - oczywiście za free..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek, witam w realiach polskich gdzie wszyscy maja cie w dupie i wymagaja nie wiadomo jakich gwiazdek z nieba placac jak za spinacze do papieru. Przykladowo nie daleko bo za zachodnia granica za te sama prace nie dosc, ze sie dostaje sensowne wynagrodzenie to i wspolpraca jest o wiele owocniejsza, przyjemniejsza.

Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, biadolenie. Jedzcie, jedzcie, wiecej roboty zostanie tutaj. Khe,khe, prawda jest taka, ze polskie firmy faktycznie nie maja profesjonalnych dzialow HR i masa portfolio wpada jak w czelusc, a to, bo nie ma czasu tego obejrzec, a to z innych powodow. Mozna sie z tego powodu rozplakac jak dziewcze o modrych oczach, a mozna po prostu wziac ten fakt do rownania i z gory zalozyc, ze trzeba wlozyc wiecej pracy, zeby sie gdzies przebic. Ot chocby zrobic cos dla testu. Wielkie mi halo. Juz po tym biadoleniu widac ze jestesmy w unii a ja ze wspomnieniami pracy po 3 miechy za grosze na okresach probnych jestem juz ginacym dinozaurem. Khe,khe. Najsensowniej z tego co tu widze napisal Hynol. Zeby bylo jasne, na ile widze mym kaprawym krotkowzrocznym okiem to modeliki masz zacne, i wczesniej czy pozniej prace na zachodzie dostaniesz, ale z tego co widze w "branzy" nie pracowales i imo sensowniej gdzies sie zaczepic, liznac warsztatu, zlapac doswiadczenia, zbudowac duze portfolio - kokosow sie nie spodziewaj, ale - raz nie musisz od razu wszystkiego rzucac, a dwa - a po pol roku czy roku doswiadczenia - wachlarz miejsc gdzie bedziesz mogl uderzyc i mozliwa kaska beda wieksze. Tak se zahaczylem o watek. Bez urazy.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, ja jadę właśnie (oprócz kasy) z powodu ogromnego "profesjonalizmu" polskiego managementu w firmach z game developmentu.

Burdel w rekrutacji jest chyba (moim zdaniem) pochodną burdelu w całej firmie.

Jeśli w Polsce pierwsza firma odpowiada mi po 3 tygodniach, a firma z UK po 2-3 dniach od wysłania portfolia to o co kamon?

Nie wiem, może nie w pełi uświadamiasz sobie różnicę w zarobkach:P

Prawda jest taka że 3-4-5 lat pracy tutaj = 1 rok pracy np w UK. Dodatkowo życie na wyższym poziomie:) I mniejszy burdel.

 

BTW jak można ocenić na podstawie paru obrazków (nie portfolia!) czy autor pracował w branży?

To zaczyna mnie przerażać, bo może moje portfolio jest w Polsce oglądane przez podobnie myślących ludzi?

Co do prac testowych, to po to wysyłam portfolio żeby pokazać co potrafię. Okres próbny służy weryfikacji tego.

 

Lecę się jeszcze wypłakać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności