Skocz do zawartości

nicponim UP UP !


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dooobre...kolor i niekiedy ujecia.. jedyne co mi sie rzuca na oko [oproocz zaplenia spojoowek] to fakt ze z taką samą pieczołowitością atakujesz na kazdy detal w swoich malunkach ,przez co stająsie cieżkie, niekiedy tracą przez to głebie ..szczegoolnie jak "perspektywa ich nie ratuje " jak w ostatnim popełnieniu.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana sciana, oczywiscie;]

 

z tym detalem to racja, dzieje sie najczesciej tak wtedy,gdy nie mam pomyslu na prace i zaczynam malowac od d*py strony, czyli np. fragmenty ktore pozniej sa mało istotne...wiec uwazac trzeba;]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jedno - bo wiem że dużo cisnąłeś stuffu w ołówkach kiedyś, teraz z digitalem walczysz. Jak to według ciebie wygląda - jest jakieś przełożenie jednego na drugie czy nie bardzo ?

Pytam bo mam sam teraz bardzo dziwnie - kiedyś bawiłem się tylko tabletem, teraz go prawie nie używam a za to ołówkami sobie rysuję. I przykładowo - załóżmy że kopiuję jakiś obrazek z książki wykonany ołówkiem. Paradoksalnie dużo lepiej mi idzie pseudo ołówkiem w jakimś programie kiedy pracuję na tablecie, niż ołówkiem na zwykłej kartce. Teoretycznie ołówek na ołówek powinno lepiej wychodzić, a tymczasem chyba ręka się przyzwyczaiła do tabletu i nie czuje ołówka... Dziwne to... Pewnie w drugą stronę też może to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu bylem u znajomego w studiu rysunku zrobic pare smarowidel, i pierwsze dwa rysunki to jakas parodia wyszla- tj mowisz- nie czuc olowka;] trzeci rysunek juz byl taki jaki powinien byc(czyt. w miare dobry;]). Łapa musiała rozsmarowac sie po prostu po dlugiej przerwie...Czy jest jakies przelozenie/zwiazek jednego z drugim? hmm zalezy, olowek moim zdaniem moze byc pomocny do detalizowania prac digitalowych. Wiadomo w rysunku nie masz textur, plam, masz tylko oloweczek i kreski z ktorych musisz wycisnac cos dobrego. Dalej mam nawyk z kursow rysunku, i czesto kore drzewa,liscie,trawe, deski, dachowki itp, smaruje z łapy, nie uzywajac zadnych textur czy specjalnych brushy. Inna sprawa, ze z digitalu na olowek przenioslem, a raczej staralem sie przeniesc 'malowanie plamą' - czyli wiecej rysowalem na plasko, nie robilem krawedzi, chcialem by prace olowkowe(co zabrzmi dziwnie) mialy bardziej malarski feeling. Wiec z kazdej techniki mozna wyciagnac po trochu cos dla siebie, cos przydatnego. No i tak jak wspomniales- pozostaje ten problem 'przesiadki' po sporym czasie z jednej techniki na drugą -przynajmniej ja tak mam;]

 

pzdr i sory za bledy ale pisane na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace! Wszystkie mi się podobają. Widzę ,że lubisz tematy tripowe z jakimiś dragami i halucynacjami czego w sumie nie widzę często w cg. Kulfon wyszedł również jakoś tak jakby wizja po listku LSD ..w sumie pociesznie ale też strasznie podpadająco pod stany paranoidalne. Good job!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77: ja miałem odwrotnie, kiepsko czuję grip pen z Intuosa3. Ale w "realu" też nie przepadam np. za kubusiem, wolę standardową grubość zwykłego ołówka. Ostatnio rozkręciłem grip pena, zdjąłem tą gumkę i jest ekstra :D

 

nicponim: sorry za offtop w teczce ;) Zyskałeś fajną swobodę w kolorze. Będzie z ciebie kolejny wymiatacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej gratuluję wygranej na CGSociety:D:D

niesamowita praca, kolory ....klimat ...

i Tonic też zwyciężył w innej kategorii.

Widzę że w naszym kraju lęgną się światowe talenty.

Oby tak dalej

dziękuję za inspirację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envira mysle, ze masz opanowane na poziomie mistrzowskim, teraz pomeczyl bym ostro postaci i powoli trul tylek Kapitanowi, coby to nie podsunal twojego portfolio na biurko panow z Naughty Dog ;)

 

Pozwolilem sobie na over jednej z twoich ostatnich prac, wszystko co delikatnie mnie w tej pracy drazniloz najdowalo sie wlasnie na chlopcu, "zaba" zajefajna reszta takze.

 

nicponover.jpg

 

Co zmienilem:

 

-Nie poasowala mi poza jego lewej dloni, ta tez nie jest idealna, ale mam nadzieje iz koncept ogolny jest czytelny.

 

-Uogolnilem/uspokoilem fakture twarzy oraz rak, wczesniej bylo na niej zbyt duzo "szumu" chlopiec zdawal sie lekko tredowaty. Daje tot akze ladny kontrast pomiedzy mechaniczna otexturowana zaba i delikatna, smukla organika.

 

- Poprawilem nieco buta i dodalem mu lansu, zrobcie zooma jesli nie widac ;) ( dalej mzoe byc zbyt maly, ale nie chcialem zbytnio ingerowac w rozmiar jego stopy, gdyz jak wiadomo roznie to bywa )

 

Nicpoń jestes Nicpoń, okrutnie zdolny ze az zdrowo zazdroszcze! Trzymaj sie byku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaaaaa, no wielkie dzieki za over ICE. Kurde, jeszcze nie widze tego kiedy cos lepiej dopiescic a kiedy zostawic - 'wygładzenie' chlopczyka naprawde sporo dało, pikny over;]-dziex. No i dobrze ze krzaczory uspokoiles w tle, jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Panie:) świetnie szczególnie łeb wyszedł, tekstura starego metalu jakby dopiero co wykopanego z ziemi miodzio. Jak dla mnie tylko ten tors ( jego część widoczna w pracy) należałoby do dłubać. Może więcej szczegółu dodać. Chociaż patrząc pod kontem czytelności ilustracji (tak ją odbieram) najważniejsze, czyli złowroga paszczęka i oko a la gubernator Kalifornii ze swych najlepszych lat, prezentuje się naprawdę zaje...ozaaaaa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie raczej jest do czego :)

 

w obrazku jest jednego duzo, duzo jest bardzo fajnej tekstury :] no i to chyba tyle. bo tak ogolnie obrazek jest malo ciekawy.

 

Najbardziej straszy duzy ciemny obszar kolo srodka pracy, jakby pojawilo sie tam cos fajnego obrazek zyskalby bardzo. przykladowo dla kontrastu moglby tam leciec jakis kanarek czy insze jasniutkie malenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx!

...no bo to mial byc kolejny, nic nie wnoszący i przedstawiajacy obrazek. Robie sobie testy 'renderingu' staram sie za pomoca pedzla/pedzli, wydobyc w miare jak najbardziej realistyczny obrazek. Miedzy zleceniami a uczelnią, macham takie pierdołowate ćwiczenia, wiec zgadam sie w 100% ze obrazek sam w sobie jest malo ciekawy...;]

 

pzdr!

 

Pasiterek - niewiem, nie gram w gierki w ogóle...;]

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace. Szczególnie pierwsza siedzi w świetnym klimacie (LoTR i wymarsz wojsk Mordoru z Minas Morgul jak dla mnie)

 

Nawiasem: jesteś pewny tych ramek? To znaczy na pewno jesteś, skoro je dodałeś, ale czy nie warto byłoby rozważyć ich stonowania? Taka biel, czyni je praktycznie tamatem pracy (wzrok szybciutko do nich wędruje).

 

No i ćóż. Respekt ogółem. Strasznie mnie scieszą prace osób związanych z architekturą. :) Napawają optymizmem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jebs... jak Ty robisz te skały?

 

Jak to "jak robisz" ? Normalnie, bierze taki mały okrągły pędzelek, odpala koło kolorów i dziobie z wyobraźni piksel za pikselem...

Tak jak wszyscy z górnej półki, no wiesz przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności