Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Morte

Czekam na swoja kopie, ale niepokojace komentarze na fb z ta optymalizacja sa - czy ktos jest w stanie mi powiedzec czy to prawda, czy to dzieci dzialajace na pralkach narzekaja?

Wogole jak wrazenia, bo kurczaki doczekac sie nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dobry jest ten Witcher. Jak sie czlowiek zapomni to jakby film ogladal ;]

Szkoda ze robota mnie goni i nie moge dluzej pograc ale jak na razie dobrze jest. Ucze sie walczyc jeszcze bo potyczki z kilkoma przeciwnikami sa dosc ciezkie do przezycia nawet na Normalu.

 

Na razie dwa bugi znalazlem, Reanimator daj tam zanc komus ;]

1. Nie ma nigdzie informacji ile rzeczy zostalo ci pod reka (masz torpedy w rece ale nie wiesz ile dopoki nie przeniesiesz ich z powrotem do inventory)

2. Gdy skonczy ci sie podreczna rzecz, nie znika jej ikonka! I wyglada ze masz jeszcze petarde ale jej nie masz. I giniesz ;]

 

Mam nadzieje ze uda mi sie jakos czas zoragnizowac zeby przysiasc na dluzej bo wciaga jak chodzenie po bagnach za Utopcami ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morte, obstawiam odpowiedź z pralkami.

 

Co do walk, zgadzam się że są dość trudne >.> na hardzie to nawet nie ma miejsca na najmniejsze potknięcie xD, aż przełączyłem na normal xD ale i tak bez dobrych bloków, uników i taktycznych zmian pozycji, nie da rady, bo od razu trup. Jak na razie najbardziej użyteczny znak to queen. To już kompletnie nie jest hack'n'slash, to coś ala gothic na sterydach.

 

Jeśli chodzi o grafikę... zmiotła mnie z powierzchni ziemi...

 

Fabuła również przednia i bardzo dramatyczna :)

 

To będzie RPG roku, jeśli nie gra roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam misje ucieczki z wiezienia. Generalnie te walki sa naprawde ciekawe, trzeba urzywac praktycznie wszytskiego co sie ma, znakow, petard, pulapek, olejow eliksirow. Troche przytlacza to na poczatku, tyma brdziej ze gra niemal od razu rzuca cie na gleboka wode ;]

 

A zeby nie bylo tak monotonnie pierwsze oceny LA Noire:

http://www.gametrailers.com/video/review-hd-l-a-noire/713930

http://uk.ps3.ign.com/articles/116/1168417p1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde blaszka przestancie juz gadac o tej grze bo zagram gdzies za miesiac dopiero... ;)

Z tego co slucham to super, ze walki ciezkawe - przegiec nie lubie ale tez nie sprawia mi przyjemnosci jak sie przecinam przez wrogow mimochodem jak przez jakies krzaki... Ech chcialoby sie juz smignac w to cudo a tu jeszcze jedynka nie skonczona.. Tak czy owak wielkie gratulacje dle teamu tworcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej... ale dlaczego nikt nie pomyslal o jednym prostym "invert mouse" w wiedzminie? Kazda walka to masakra dla mnie kompletny chaos bo kamera lata jak chce...

 

Edit, jesli ktos ma ten sam problem co ja to jest na to pare metod, na rozwiazanie naprowadzil mnie watek na GoG.

 

http://www.gog.com/en/forum/general/no_remapping_of_arrow_keys_for_movement_or_inverting_mouse_in_witcher_2/page2

 

Ja sobie ustawilem invert modyfikujac plik:

C:\users\user_name\Documents\Witcher 2\Config\user.ini

i dając minus dla tej wartosci: MouseSensitivityY

 

[MouseInput]

KeyboardCooldownSpeed=0.1

MouseDampX=7000

MouseDampY=7000

MouseSensitivityX=0.307692

MouseSensitivityY=-0.192308

MouseSmoothness=1

SensitivityX=0.5

SensitivityY=0.5

Smoothness=1

UseMouseDamp=false

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Creator - wez mnie nie wkurzaj...ja wiem ze LA noire miazdzy suty i wiem ze Red Dead Redemtion tez miazdzy suty i jeszcze wiem ze nie pogram sobie w te tytuly bo ( uwaga: w tym miejscu jakby nie bylo cenzury to by byla cala masa brzydkich wyrazow ;] ) jest wylacznie na konsole!!! Rockstar ma u mnie duzego minusa ze tak olewaja po chamsku pecetowcow :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu olewają, z kolei biorąc za przykład Wiedźmina, można powiedzieć że CDP olewa konsole. W dodatku dzisiaj pod każdym newsem pięćdziesiąt pytań czy pójdzie na takim a takim sprzęcie. Przyznam że nawet ja bym się skusił na Wieśka, ale jestem delikatnie powyżej oficjalnych minimalnych wymagań, więc to bez sensu grać i kombinować z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

ooo... kurczaki...

 

Lubilem Dragon age'a II, naprawdę mi sie podobał. Ale własnie spędziłem 3 godziny z Wiedźminem 2 i zobaczylem ze dark fantasy dragon age'a to teletubisie utytłane keczupem.... naprawdę świetna robota chłopaki!!! Bede jeszcze pisał, ale poki co to co widziałem było boskie, rpg z krwi i kosci, a fakt ze gra nagradza Cie za eksploracje jest cudowny, odejście troszeczkę od miejsca ktore pokazuje nam wskaznik i wpadam na jakis wojakow chcacych silowac sie na reke, grac w pokera czy herbsy(w dragon agu wlazilo sie najwyzej do lokacji wygladajacej jak poprzednia). I te nawiązania do ksiazki - w pierwszym przysiedzeniu juz dwa znalezione, a jako fana sagi bardzo, bardzo to cieszy.

Walka - gra oferuje stary dobry rpgowy log z obrazeniami, a jednoczenie nie ma sie wrazenia ze jakis facet wlasnie przeżył trzykrotne ścięcie głowy, bo zostalo mu 25% punktow życia. Jedyne do czego bym sie przyczepil to chyba finishery - zdarzylo mi sie ze miast zyskac na tym ze robie finisher dostalem w dupe, bo kamera i kontrola nad geraltem sie freezuje i wtym czasie otaczaja Cie wrogowie... Choc z drugiej strony jak sie bawisz w widowiskowe podpalanie kogos w srodku walki to sie nie ma co dziwic. Jeszcze nie czuje dokladnie jak parowac i poki co moja taktyka polega na uniku, doskok, szybkie uderzenie, unik. Czasem ard i jak sie uda odseparowac jakiegos wojaka to wykanczam go nim inni dobiegna.. a wy jak sobie radzicie?

Cud miod ogolem

 

Kuba - ja gram na lapciaku, i powiem Ci warto chwile się pobawić z ustawieniami :) Zreszta gr napewno i na najniższych wygląda lepiej niż Dragon Age..

 

Reanimator - jesteś w stanie powiedzieć kto odpowiada za Triss^^ ?

Propably most sexy chick in viedo games ever!

 

Ah i jeszce dziwi mnie fakt ze na takim ign, czy gamespot sa juz recki LA Noire,ktory wychodzi w piatek, a wiedzmina ni widu ni slychu...

Edytowane przez Morte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu olewają, z kolei biorąc za przykład Wiedźmina, można powiedzieć że CDP olewa konsole.

 

z tego co kojaze to Wiesiek 2 ma wyjsc na konsole, a taki LA noir nie. Tak czy siak, Wiesiek is better ;)

 

Mam juz pare rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic, glownie sterowanie, kamera czasem lata jak szalona, zdazylo mi sie pare razy gasic pochodnie zamiast atakowac wroga (bo ten sam przycisk) ale klimat i grywalnosc jest super.

To ze na Normal niektore walki przechodze po ladne pare razy jak narazie nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze na Normal niektore walki przechodze po ladne pare razy jak narazie nie przeszkadza :)

 

Zacznie Ci przeszkadzać, gdy dojdziesz do placu w świątyni. Z całym szacunkiem dla ekipy, ale trzeba było upaść na głowę, żeby coś takiego wymyślić. Nawalanie się z ekipą 8 kolesi z czego 2-3 w zbroi po zęby. Przez 20 minut biegałem jak głupi po tym placu, uciekając przed nimi i nawalając w kogo popadnie z ignisa, bo jakakolwiek walka na miecze nie miała sensu z taką grupą. Bez sensu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie Ci przeszkadzać, gdy dojdziesz do placu w świątyni. Z całym szacunkiem dla ekipy, ale trzeba było upaść na głowę, żeby coś takiego wymyślić. Nawalanie się z ekipą 8 kolesi z czego 2-3 w zbroi po zęby. Przez 20 minut biegałem jak głupi po tym placu, uciekając przed nimi i nawalając w kogo popadnie z ignisa, bo jakakolwiek walka na miecze nie miała sensu z taką grupą. Bez sensu :(

 

mi zajelo przejscie ich jakies 15-20 min, w zasadzie tych bez zbroii dalo sie wyizolowac i zabic 2-3 ciosami, gozej bylo z tymi w plytach.

 

Co do trudnosci - to tak, jest troche upierdliwe, ale daje duza satysfakcje jak sie w koncu uda. Zupelne inne podjescie niz np DA2 gdzie mozna bylo przechodzic walki z zamknietymi oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie Ci przeszkadzać, gdy dojdziesz do placu w świątyni. Z całym szacunkiem dla ekipy, ale trzeba było upaść na głowę, żeby coś takiego wymyślić. Nawalanie się z ekipą 8 kolesi z czego 2-3 w zbroi po zęby. Przez 20 minut biegałem jak głupi po tym placu, uciekając przed nimi i nawalając w kogo popadnie z ignisa, bo jakakolwiek walka na miecze nie miała sensu z taką grupą. Bez sensu :(

 

Czasy Baldursow nigdy juz nie powroca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Judym: Ale tu wlasnie o to chodzi ze te walki to male wyzwania same w sobie. Pamietaj ze procz miecza masz eliksyry, znaki, petardy i pulapki.

Grupa na placu to trzech lekkich, jeden z tarcza i dwoch zbrojnych. Na poczatek petarda ogluszajaca w grupe, zazwyczaj jakis koles jest ogluszony to odrazu finiszer na niego i odskok. Zakladasz szybko pulapke, wpadaja w nia czasem cala grupa, ktos sie zajmnie ogniem, pyk finisher - dwoch z glowy. Trzeci lekki koles lezy bez reki po prostej kombinacji szybki - mocny cios mieczem i odskok od razu.

Zostalo ci dwoch w zbrojach jeden z tarcza. Najciezszego sobie zostwa na koniec, kolesia z tarcza odciagnij na bok, cisnij petarda w reszte, zablokuj uderzenie kolesia z tarcza i jak sie odsloni tnij dwoma ciezkimi. Zostalo juz tylko dwoch. Spowolnij jednego z nich rzucajac albo Ard albo Yrden i zaatakuj drugiego. Blok, szybki, mocny, mocny i koles lezy, a jak nie to wystarczy powtorzyc. Zostal ci ostatni koles - kaszka z mleczkiem ;]

 

Oczywiscie mozesz tez przed walka zarzyc eliksiry i nasmarowac olejem stalowy miecz dla lepszej efektywnosci. Easy stuff :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen — thx za wskazówki. Generalnie podoba mi się, że gra nie łapie cię za rękę i nie pokazuje wszystkiego (np. nie podświetla z daleka rzeczy do przeszukania czy drzwi), ale przed taką walką przydałby się jakiś lepszy tutorial z tych wszystkich sztuczek. Czasem jest tak, że dopóki nie użyjesz jakiejś umiejętności albo nie natkniesz się na jakąś opcję to w ogóle nie ma żadnego wytłumaczenia, że coś takiego może Ci się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Judym: Dobrze powiedziane. Tez mi sie srednio podoba ze nie ma lepszych tutoriali do... no wlasciwie do wszystkiego. W samej grze bradzo malo jest pokazane jak praktycznie uzywac rzeczy czy umiejetnosci, tylko okienko z tekstem sobie czytaj. Polecam obejrzenie filmiku promocyjnego na ktorym ktos z CDP walczy z banda utopcow chyba. Jest tam pare patentow na kontrole tlumu przeciwnikow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe OmeN mnie wyprzedził :]

Dokładnie tak jak napisał, największego zostawić na koniec, bo jest wolny i nie będzie nadążał za twoimi odskokami i unikami. Resztę rozbijać i usuwać maruderów, waląc w grupę co chwila petardą.

Ogólnie trza używać znaków, pułapek i eliksirów, moim zdaniem to jest jedno z lepszych usprawnień w stosunku do jedynki, gdzie oprócz najwyższego poziomu można było nie tykać dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Ale w journalu wszytko jest ladnie opisane - ja walke na placu przeszedlemza drugim podejsciem po wypiciu elksirow regenrujacych wigor - sama walka to Quen na poczatek szybko doskakuje do jendegoz leeko usbrojonych, dwa szybkie, odskok, ard w najblizszego, najlepiej na poczatku zeby to byl lekki, lepsza szansa na ogluszenie i finisher, jak OmeN. I potem juz w kolko, uniki , pilnowac zeby miec quen przez wiekszosc czasu - jak duzo sie skacze to oni nie nadarzaja za Geraltem i czasem uda Ci sie np byc za plecami czlowieka z tarcza i dwa ciezkie i gosc ledwo zyje, w sam raz na igni. Z plapek wielce nie korzystalem ani petard, ale poprobuje. Generalnie mi sie walka bardzo podoba jest bardzo reakcyjna i w sumie taktyka z Devil May Cry'a czyli unik, atak, unik dziala dla mnie najlepiej. Omen a masz jakis namiar, bo nie kojarze tego filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o eliksirach i miejscach mocy :) dają bardzo dużo podczas starć. Petardy i płapki dają bardzo dużo, ale lepiej ich użyć na początku walki, w trakcie najlepszy jest yarden, ale to jak zostanie 2-4 kolesi, lub w walce 1v1 jak ma się mało życia.

 

PS

A co robić z mutagenami? Na razie miałem tylko 2 pola z miejscem na mutacje, ale w plecaku mam ich od groma, a nie wiem czy potem będzie można wrzucać kilka na raz, jeśli nie, to bym posprzedawał kilka, a tak to się boję :/ Tutaj zgodzę się, że tutki w W2 są słabe.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NowGamer ocenilo Wiedzmina na 8,4/10

Na innych serwisach jak na razie zadnych recenzji nie moge znalesc..

Tutaj pisza http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/05/17/where-39-s-the-gi-witcher-2-review.aspx ze np. byly problemy techniczne z pre-release review code, nie wiem na jakiej to zasadzie dziala ale ten sam kod wysylacie wczesniej wszystkim serwisom? bo mozliwe ze dlatego nie ma recenzji bo wlasnie wszyscy maja problemy techniczne z tym kodem :/ ja tam sie nie znam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Napisalem do supportu to zapytanie, mam ten sam problem ^^ Jak bede cos wiedzial dam znac:)

 

Recenzje:

bit-gamer - 95%

http://www.bit-tech.net/gaming/pc/2011/05/17/the-witcher-2-review/2

game reactor - 9/10 http://www.gamereactor.eu/reviews/7420/The+Witcher+2%3A+Assassins+of+Kings/

 

Gry online daly 95%

Edytowane przez Morte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i przytuliłem wersję z Tesco. Muszę przyznać że jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak rewelacyjnie przygotowanym i załadowanym pudełkiem i to jeszcze w tak przystępnej cenie. Po instalacji okazało się, że na szczęście wymagania minimalne są chyba trochę zawyżone, bo jestem w stanie odpalić grę na całkiem porządnych ustawieniach. Nie pograłem jeszcze zbyt dużo, ale miałem już okazję walczyć z kilkoma przeciwnikami. Mechanika walki bardzo mi się podoba, przypomina mi AC. Jeno postać mogłaby szybciej reagować na komendy.

Gratulacje dla CDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwegowie dali 10/10, poki co najwyzej;)

 

Jezeli macie jakies problemy techniczne z gra, to piszcie o tym (moze na priva, zeby nie robic z tego watku witcherowego supportu). Wszystkie przekaze odpowiedniej osobie, zeby mogla sie nimi zajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

norweski gamereactor :http://www.gamereactor.no/anmeldelser/124488/The+Witcher+2%3A+Assassins+of+Kings/

 

jaram sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności