Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mieszkam w wojewodztwie zachodniopomorskim, mam qrsy grafiki, office, photoshop. corel, itp. od noobaska do "maksymalnego poziomu umiejetności"

architekturka tam wcale nie interesowała, ale wizki to tak, jest możliwe do przyjęcia, tylko.. nie mam zamiaru jeździć poza Szczecin no i proszę bardzo, w swoim rodzinnym mieście nie mam nic interesującego do studiowania. Informatyka odpada, bo to nie dla mnie, ja interesuję się wyłącznie cg :p

Ktoś wie może coś na temat kierunków w zachodniopomorskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może inaczej. Czy istnieje jakiś kierunek na studia gdzie jest sama grafika 3D bez rysunku i malarstwa? Patrzyłem PJWSTK i PW i inne ale wszedzie zeby się dostać trzeba zaliczyć ten rysunek i szkice... Bo bardzo chcę studiować grafikę 3D, ale w rysunkach i malarstwie to jestem na poziome dziecka z podstawowki rysujacego domek z plotkiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ASP we Wrocławiu jest fotograia i multimedia. Nie jestem pewien czy od jakiegoś roku multimedia nie są osobno. Zobacz sobie na stronie http://www.asp.wroc.pl. To są zaoczne czy tam wieczorowe, ale masz dostęp do tych samych rzeczy co studenci dzienni i możesz siedzieć na uczelni ile dusza zapragnie, codziennie do 22 bodajże. Jest motion capture, jest skaner 3d, nie ma za wielu chętnych do korzystania więc możesz skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ktoś z Was był/jest w tej szkole? Wiem że to ta 'rydzykowa' ale podobno maja super sprzet i wykładowców. Nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem. Co myślicie/słyszeliście o tej szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć iż na PJWSTK w Bytomiu jest Max jest May'a i to nawet idzie sie czegos nauczyć xD akurat na to nie idzie narzekać

ale i zdarzają się wykładowcy którzy maja konkretnie nakopane w głowie :/ i uzależniają swoja ocenę od swojego widzimisię ? nie ucząc nic....

 

także radze iść na kurs 3d Max'a May'i Photoshopa + archicada zajmie wam to 5 miesiecy razem z podszkalaniem sie z 8 i zapłacicie mniej niż 1100 zł na miesiąć a nikt wam nie bedzie wciskał kitów że zdjeciae np nie ma przesłania :| inym razem jest dobre , naweet bardzo a i tak wam nie zaliczy....

Dostaniecie szybciej robote szybciej nabierzecie dośw i szybciej dostaniecie podwyrzke ^^

aahhhh po co ja poszedłem na tą uczelnie :| z tygodnia na tydzień czekacie tylko na zajecia z rysunku rzeżby animacji i 3d a reszta to tracenie czasu.... :/ no może infa jeszcze jest fest fajna i jest bardzo dobry wykładowca ale po co grafikowi znajomość zasady działania procesora to ja nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Mam kilka pytań skierowanych do gabahadatta oraz innych, którzy mieli jakiś kontakt z ASP. Byłem na Twoim portfolio i wyczytałem, że jesteś po ASP w Warszawie, BTW mocne prace tam masz. I teraz - jak to jest z przebrnięciem przez rozmowę kwalifikacyjną, czy jest aż tak bardzo trudno, jak mogę się do niej przygotować? Czy koniecznie trzeba chodzić na różnorakie kursy? Byłem zapisany do MDK na Puławskiej i zrezygnowałem, bo raz, że facet był okropny, dwa - miał pod sobą już jedną 'uczennice', która się nie dostała. I jeszcze jedno pytanie - czy jako illustrator/koncept artysta można wyżyć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z przebrnięciem przez rozmowę kwalifikacyjną, czy jest aż tak bardzo trudno, jak mogę się do niej przygotować?

nie wiem jak jest na wydziałach innych niż grafika, ale nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. generalnie sprawdzają czy się interesujesz sztuką, czy masz jakieś rozeznanie i czy można z tobą na ten temat porozmawiać. jak ktoś usiądzie przed nimi nie będzie się potrafił wysłowić, to niedobrze. to nie jest odpytywanie z historii sztuki (chociaż pytania z tym związane można trafić).

 

Czy koniecznie trzeba chodzić na różnorakie kursy?

nic nie trzeba ;) ale większość ludzi tylko na kursach ma możliwość rysowania/malowania modeli z natury (a więc to co jest na egzaminie) + prowadzący który czasem coś doradzi. jeśli jeden prowadzący lub jedno miejsce Ci nie odpowiada to spróbuj innego.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy jako illustrator/koncept artysta można wyżyć?

nie wiem jak odpowiedzieć na takie pytanie bez ironii :D

spróbuję:

jak jesteś wystarczająco dobry to wyżyjesz, jak nie, to szukaj czegoś w czym będziesz dobry. nie ma reguły.

 

ps. studiowałem, nie jestem "po" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! :)

 

mam pytanie do osób na studiach związanych z grafiką jak i tych przymierzających się.

Co polecacie na śląsku, jeśli chodzi o uczelnie państwowe w pierwszej kolejności a poźniej prywatne? Interesuje mnie konkretniej grafika 3d i animacja. Szukałam już od jakiegoś czasu ale nie moge zneleźć konkretnych informacji. Na UŚ znalazłam, ale na ten rok rekrutacji nie ma zaznaczonej grafiki w specjalizacjach.

 

Jeśli już ktoś się kształci w tym kierunku to cenne uwagi dot studiów mile widziane :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ze Szczecina, lubi architekturke/wizki arch to ciągnę z jednej i drugiej strony :)

 

Jedna strona: obrałem sobie za cel możliwość dostania się na WSSU (Wyższa Szkoła Sztuki Użytkowej) Co prawda, jest 2d, malowanie, architektura wnętrz, do której używa sie softu do projektowania, ale niewykluczone że 3ds Maxa też, ale to dla tych co nie mieli chyba do czynienia z 3d. A architektura. . I grafika użytkowa.. Może się przydać. Spróbuję. Podejmę ostateczną decyzję. http://www.wssu.pl

 

Druga strona: Mam wątpliwości co z tego WSSU wyniosę. Moja główna pasja to 3D. Zwłaszcza wizki. Co jednak będzie, w obecnej erze również, zapotrzebowań na grafikę użytkową i projekty związane z architekturą wnętrz? ;)

 

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na wymianie w Kopenhadze na uczelni DTU. Wzialem wszsytkie mozliwe przedmioty z grafika tutaj zwiazane i stanowoczo odradzam komukolwiek zainteresowanemu w modelowaniu czy animacji. Poziom tragiczny, niczego sie nie nauczylem (a nie jestem jakims wielkim koksem, raczej poczatkujacym).

 

Jesli jednak jest ktos zaitneresowany w grach komputerowych od strony programowania to polecam zdecydowanie. Zajecia mielismy z kolesiem udzielajacym sie na SIGGRAPH i ogolnie bardzo duzo z tego wynioslem.

 

Innym przedmiotem godnym polecenia byl rendering - ale rowneiz od strony algorytmow - czyli implementacja raytracerow , importonos i innych bajerow w c++.

 

Podsumuowujac:

programowanie grafiki zdecydowanie TAK

modelowanie, animacja zdecydowane NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz. W UK jak zobaczyłem jakie animacje przygotowali studenci na zakonczenie ostatniego roku studiow to nie wiedzialem czy mam sie smiac czy plakac. TOTALNA PORAŻKA. Ja nie jestem profesionalistom ani bardzo dobry w animacji ale jak dyrektor dapartamentu zobaczył moje animacje i rendery to sie złapał za głowe, nie wierzył że człowiek bez studiów w tym kierunku (zajmujacy sie tym amatorsko) moze miec takie umiejetnosci znacznie wyzsze od studentow. I ciagle tylko ta Mayka i chyba nic wiecej. Pol roku pracuja nad 10 sekundowa słabą animacje na zaliczenie. Dwa-trzy wyklady w tygodniu - zyc nie umierac. No i 24 na dobe dostep dobrych komputerów z Mayka, Photoshopem itd itp. Ah te rendery na 30 komputerach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee to ze Maya to akurat dla mnie bylaby bomba bo to moje srodowisko :P Ale kazdy oczywsicie lubi co innego :) Na oslode dodam tylko ze w Dani zmuszaj do pracy na Softimage :P Na szczescie przejscie z Mayki do XSI nie bylo dla mnie az tak bolesne jak przejscie do 3ds Maxa :P. Cala Kopenhaga kocha Softimage :D

 

U nas tez Databar z 40 komputerami i w kazdym po i7 870 :D A ze dunczycy nie maja co robic z kasa (coca cola 1,5l - 20zł :O) to i na kazdym komputerze jest pelen zestaw od autodeska :). Niestwty komputery nie sa polaczone ze soba i musze sie bawic w renderowanie co 40 klatki :P. Potem jak lacze ze wszystkich to wychodzi ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mam nic do Mayki :P tyle ze ja po miesiacu potrafiłem wiecej niz znajomi na drugim roku animacji. Ale bardziej chodzi mi o to ze wlasnie tam chyba innych programow do 3D nie widzialem jak tylko Mayka. Nigdy nie bylem na zadnej uczelni w Polsce wiec nie mam podstaw zeby porównywac. Ale w Danii nigdy nie bylem - fajnie masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy i wszechmogący władcy poligonów i tekstur ;)

 

Kończę pierwszy rok studiów dziennych na Informatyce Politechniki Łódzkiej i zaczynam myśleć o wyborze specjalności (muszę zadecydować za rok). Skłaniam się ku "grafice komputerowej i multimediom" bo Maxem interesuje się od kilku lat a katowanie go sprawia mi przyjemność :) Szkopuł w tym (z resztą potwierdza to większość postów w tym temacie), że nie wszystkie zajęcia na studiach w tym zakresie mogą mi być jakoś wielce przydatne. Jest jeszcze inna opcja: wymiana międzynarodowa. Mógłbym spędzić piąty i/lub szósty semestr na innej uczelni. I tu moje pytanie: czy ktoś z Was zna/słyszał o takiej uczelni na której naprawdę uczą Maxa i ogólnie grafiki? Liczą się wszystkie kraje UE + Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Turcja. W ciemno na pewno nigdzie nie pojadę, bo wiem, że w wielu krajach poziom jest niższy niż w Polsce (nawet z grafiki).

 

Jeśli nic z tego nie wyjdzie to zostanę na PŁ. Program z grafiki chyba nie wygląda jakoś tragicznie:

 

sem. 4.:

-Podstawy grafiki komputerowej

sem. 5.:

-Modelowanie i animacja komputerowa

-Podstawy kompozycji

-Wybrane zagadnienia historii sztuki i estetyki

sem. 6.:

-Film animowany

-Podstawy realizacji filmowej i telewizyjnej

-Projektowanie grafiki

-Technologie multimedialne

opisy przedmiotów tu: http://ectslabel.p.lodz.pl/?l=pl&s=programSiatka&w=WFTIMS&p=1237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze 99% ludzi zwiazanych z 3d nauczyli sie maxa (lub innego programu 3d) sami w domu ,wszystko mozna znales w intericie i na forach . Na rozmowach kfalifikacyjnych nie pytaja sie grafika jaka skonczyl szkole ,tylko ogladaja portfolio

...nie jestem specem w tej kwesti , to tylko moje osobiste przemyslenia, sam jestem ciekaw zdania innych na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje/studiował ktoś może informatykę (nienauczycielską) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie? Może jacyś znajomi? Mam zamiar się tam wybrać, ale zastanawiam się, czy jest tam dobry poziom. Wszystkie opinie i rady mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastał rok, w którym to ja muszę wybrać kierunek studiów.

 

Słowa kluczowe w poszukiwaniach kierunku: design, projektowanie form przemysłowych, wzornictwo, grafika komputerowa, ewentualnie informatyka.

 

http://ftims.p.lodz.pl/mod/resource/view.php?id=122

https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katalog.php?op=info&id=DLI_GG%2811%29&kategoria=studia_1

http://www.wsnhid.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1874&Itemid=1189 (niepubliczna, ale kierunek grafika opisany jako bezpłatny)

http://www.wssip.edu.pl/wydzialy_w.php (1., 2. i 5. kierunek, jednak studia płatne- zestawione tutaj raczej z powodu, że są całe trzy kierunki których szukam)

 

Zwracam uwagę na Łódź, Poznań, Wrocław, Warszawę. Jakakolwiek pomoc w poszukiwaniach, opinia o w/w szkołach czy linki do innych, polecanych przez Was jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś kto dostał się na sztukę mediów na Wrocławskim ASP, albo chociaż próbował się dostać? Zastanawiam się nad poziomem malarstwa na tym kierunku, bo z planu zajęć wynika, że nie jest to przedmiot obowiązkowy ( 1 z 3 do wyboru ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak.

Jezeli chcecie isc na studia związane z grafiką, ale nie lubicie programować to unikajcie czegos co ma w nazwie inżynierskie. W czasie studiow inzynierskich masa jest fizyki, matematyki, a dodatkowo z grafiki to bedzie tyle ze bedziecie ja programowac (moze ze 2,3 przednioty odnosnie grafiki 3d i drugie tyle odnosnie 2d w toku studiow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem parę ostatnich stron i nie znalazłem dokładnie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania więc:

 

Próbując się dostać na ASP zawsze jest to minimum np 10 prac malarskich i 10 z rysunku. Nie łudze się nawet że w malarstwie wchodzi w grę np . digital więc ciekawi mnie na jakim formacie najlepiej oddać prace A3 A4 mniejszy?

A co do rysunku to czy oddawać prace w takim stylu

http://4.bp.blogspot.com/_G9lMDOA-K9E/SgxM33XqzWI/AAAAAAAAASs/wlT_sOjCbyY/s1600-h/extra1.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_G9lMDOA-K9E/SgxFgwxaFxI/AAAAAAAAASc/IKk5B8zwy7k/s1600-h/head+qs+3.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_G9lMDOA-K9E/SgxFg7mVU7I/AAAAAAAAASU/KEXDwkYGjmY/s1600-h/head+qs2.jpg

czy w takim

http://www.jmb-art.com/images/Planches/ascension01bwdf-cover.jpg

http://scoop.diamondgalleries.com/public/news_images/4/75629_181745_6.jpg

http://img21.imageshack.us/f/marko1x.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gości na ASP trzeba niestety trochę pogilać. To stare, zmanierowane, nie dające się zreformować pryki, którym trzeba się sprzedać łechcąc ich beznadziejnymi, niekreatywnymi szmirami. Na ASP nauczysz się jak robić przerost treści nad formą. Tymczasem, aby się tam dostać i pokonać tą bandę równie chłonnych artystycznej ściemy malarzy podłogowych musisz pokazać coś co nie ma treści. Musisz pokazać formę, która udowodni aespeowskim profesorom, że jesteś idealnym kandydatem, do zrobienia z Ciebie czego będą chcieli. Wezmą Cię pod skrzydła swoje i zmaglują, każdy jeden, wtłaczając swoje rewolucyjne i jedyne słuszne metody trzymania pędzla. Przed tą manierą uchronić możesz się tylko wyłącznie sam z krzyżem na szyi i pierścieniem azteków w plecaku.

 

Niemniej, jeśli Cię nie przeraziłem...musisz pokazać warsztat. Nic kreatywnego. Tam kreatywnych rzeczy nie docenią (na razie). Odpicuj jakiś wazon, jakieś krzesło i członki różne. Anatomia i gołe, brzydkie baby mile widziane. Im mają więcej zmarszczek tym bardziej zapunktujesz. Dobrze by było gdybyś chodził na ASPowskie kursy przygotowawcze (jedyne 100 złotych za 8 godzin malowania czegoś lub kogoś). Wówczas, jak się Ciebie zapytają na egzaminie, czy chodziłeś na kursy odpowiesz z dumą "TAK!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał chodzić na... ale dojazd do najbliższego miasta z ASP to 100 kilometrów w jedną stronę.

Zostaje mi poszukać brzydkich pomarszczonych bab u siebie w mieścinie i nakłonić je do rozbierania się.

 

A odpowiedź była optymisztycznie zachęcająca do olania ASP i zostania ninja ; ).

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zadecydować, którą drogą podążyć. Możesz iść na ASP, wyszarpać tam te wartościowe kawałki wiedzy i rozwinąć je w sobie, pozwolić im ewoluować, a po 3 latach opuścisz ta uczelnie znając skrywane tajniki dobrego rysunku. Być mistrzem i dobrym rzemieślnikiem.

Możesz też udać się tam i pozwolić się wcisnąć jak trybik w ten magiel, stoczyć w otchłanie ciemnej strony mocy i opuścić tą uczelnie jako jeden z wielu "uzdolnionych".

Możesz też obrać zupełnie inną drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał chodzić na... ale dojazd do najbliższego miasta z ASP to 100 kilometrów w jedną stronę.

Zostaje mi poszukać brzydkich pomarszczonych bab u siebie w mieścinie i nakłonić je do rozbierania się.

 

A odpowiedź była optymisztycznie zachęcająca do olania ASP i zostania ninja ; ).

Dzięki wielkie.

 

Ja dojeżdżałem co tydzień w jedną stronę 320km. Co prawda ja startowałem na gdański wydział architektury, no ale sam fakt. Dać dało dużo, nauczyłem się myśleć o tym co rysuję, dostałem się.

 

Ja sądzę, że chciał Cię zachęcić do olania ASP, ale jedynie uświadomić kilka istotnych na tych studiach rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem namawiać do olania ASP. Jak się przebijecie przez te wszystkie słowa to wydobędziecie stamtąd różne informacje. Trzeba pamiętać, że nigdy nie można zamykać swojego myślenia w sztywnych ramach, bo doświadczenia są różne. Warto być elastycznym i gotowym na wszystko. Nigdy nie wiesz do końca w co się wpakujesz. ASP może być przygodą Twojego życia, lub największą krzywdą jaką sobie wyrządzisz.

 

Trzeciej drogi Ci nie wskaże. Sam musisz ja znaleźć. To Twoje życie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z olaniem ASP było ogółem żartem i raczej mnie zachęciło do "zaciśnięcia zwieraczy" i pokazania im kto tu rządzi ; )

 

Gnacik jak tylko bym mógł to bym jeździł ale no nie mogę nic na to nie poradzę nie będę płakał z Tego powodu będe próbował się dostać jak sie nie uda trudno takie jest życie zawsze jakiegoś tam asa w rękawie mam na zapas : p

 

No i jeszcze raz dzięki ; ).

Edytowane przez Elvans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Badroof

Czy ktoś orientuje się jak jest w Krakowie z grafiką 3D? Chodzi mi o studia II stopnia. Niby jest EGA, ale nie ma żadnych aktualizacji na stronie, niby jest na UJ, ale nie znalazłem żadnego forum, czy opinii na temat. Anyone knows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności