Skocz do zawartości

Szybkie pytania nt. Softimage XSI


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

4. czwarte lamerskie pytanie:

jak mam zrobić widok "od tyłu" (back), left, i bottom? - mam do wyboru tylko user, front right, top

i czy są jakieś skróty do szybkiego przełączania się między widokami? lub gdzie można je sobie przypisać?

5. jak skasować krawędź, by nie skaować polygona (maxowski backspace), np. plane składa się z trzech polygonów, i chcę pokasować krawędzie i żeby był tylko jeden polygon o wielkośc tych trzech:)))))

Edytowane przez czernislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 501
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W pasku nad vieportem masz literki X Y Z - no i jak masz np. right to jest wyrównany do X (jak klikniesz X to nic się nie dzieje, bo to te same widoki), jak klikniesz X MMB to będziesz miał widok left, analogicznie dla pozostałych

 

Tak jak w maxie :) Backspace włącza disolve and clean adjancent vertices. Przy czym backspace włacza toola, żeby zastosować do wybranego elementu RMB i wspomniana komenda

 

I proponuje wziąść się za jakiś porządny trening, choćby artist guide to xsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem ze skrótem klawiszowym

przestawilem sobie na qwerty i keyboard mapping na autodesk, i teraz chce w FCurve Editor skopiowac i wkleić klucz,

przy klawiszach domyślnych jest to ctrl+C ctrl+v a teraz mi kopiuje cały obiekt

jak na wybranym przez mnie układzie skrótów skopiowac i wleić klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki streaker za odpowiedzi. Wlasnie przy obj mapowanie ulegalo zniszczeniu, sprobuje z pozostalymi formatami. Ta druga opcja mnie uratowala :)

 

Jeszcze jedno pytanie czy jest w xsi cos takiego jak wyswietlanie obiektu w formie boxa? ( z tego co sie zorientowalem to mozna tylko wszystkie obiekty jako boxy wyswietlac ale nie mozna pojedynczych :\) odpowiednik maxowego display as box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko. Zainstalowałem triala xsi 7 i zauważyłem ze zoom w viewporcie działa za pomocą scrolla :) czy da sie gdzies to wylonczyć bo np kiedy chce użyć propotional do tweakowania vertexów to w starszym xsi mozna bylo kontrolowac go wlasnie za pomoca scrolla a teraz nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek38

Cześć.

Mam problem z serwerem licencji do XSI 6.01 na Viscie ultimate.

 

W logu jest error

Aug/15/08 18:40:00 NOTICE: SPMD "C:\spm\spmdib.exe (Ver.1.1.11 ETX [build 1414])" started on "Shiva" (Windows NT 6.0 [6001])

Aug/15/08 18:40:01 ALERT: SPM_FATAL ERROR (C:\spm\spmdib.exe) :

can't open port COM1 for dongle type "SI0".

Aug/15/08 18:40:01 CRITICAL: fatal error: "

can't open port COM1 for dongle type "SI0".".

Aug/15/08 18:40:01 ERROR: SPMD "C:\spm\spmdib.exe (Ver.1.1.11 ETX [build 1414])" terminated.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do edytowania clipów:

Rmb na clipie ->Animation Editor…

ew. praca na warstwach: KP/L->Animaiton Layes

a jeśli koniecznie chcesz mieć na timelinie (nie polecam) to Animation -> Tools -> Plot -> co chcesz :) (np. all transform) i później w Animation Editor trzeba sobie oczyścić krzywe (resample)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

też wam się wiesza XSI 7.01? jak np przejdę na chwilę do firefoxa to już nie mogę wrócić do xsi, albo po jakiejś dłuższej bezczynności, nie wiem czy to wina sprzętu, trochę wkurzające to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chula... dużo lepiej od 7.00, a takie błędy jak opisujesz wogóle się nie zdarzają.

Natomiast po dłuższej bezczynności rzeczywiście trzeba trochę poczekać (tak z 30sek) aż dojdzie do siebie, przy czym tutaj wydaje mi się , że nie jest to wina samego xsi, ale tego jak windows przydziela zasoby (na innych dużych aplikacjach pokroju PremierePro czy AfterAffects też się tak dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy problem mam ze sterownikami do GF8800, przy operacjach na vertexach np tweak toolem, potrafi mi się wywalić sterownik OpenGL, skutkiem jest freeze XSI, problem dotyczy wyłącznie Visty 64bit, pod Vistą 32bit tego problemu nie ma. Czy ktoś może ma taki sam problem i wie jak to rozwiązać? XSI 7.01 Ess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam kiedyś na XSIBase przeczytałem o pluginie do XSI który zastępował orginalny modół z Advenced. Ale o ile pamiętam był on płatny. Niestety nie mogę podać Ci więcej informacji bo nie pamiętam. Proponuję abyś poszukał na XSIBase.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadza15

Witam mam pytanie ,a może już problem, związany z xsi mod tool 6.

Otóż posiadam model w formacie smd który został zrobiony w autodesk 3d studio max.

Problem polega na tym że Mod tool otwierając ten model smd ma jakiś problem(http://img25.imageshack.us/img25/6340/gowajill.png).

Tak jak widać teksutry które powinny się załadować, nie ładują się ,a ponadto wszystkie te tekstury są jakoś dziwnie pomieszane, pokrojone nie wiem jak to nazwać, poprostu widać 1 wielki chaos.

Prosze poradzcie mi jak uporać się z tym problemem ,aby załadować poprawnie mój model do mod tool.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zapomniałem już jaka opcja odpowiada za to ze po splusowaniu widać gęstą siatkę.

Musiałem użyć przypadkiem jakiegoś skrótu klawiszowego i ją uruchomiłem jak teraz to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zaczynam przygodę z XSI 7.0

Jak w nim włączyć material menager ?

Chodzi mi o okienko z materiałami : metal,hair etc.

Udało mi się włączyć coś takiego jak preset menager ale tu ikonki materiałów są malutkie i całe menu jest jakoś dziwnie zbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ctrl + 7 , a dostępne shadery masz właśnie w preset managerze, taka niebieska strzałka w lewo w menu.

 

Aha... Obejrzyj koniecznie Artist Guide to XSI7 (powinno być do ściągnięcia obok dema z strony... przynajmniej było za avida ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam taki dziwny problem jeśli np w obiekcie zaznaczę punkty zrobię transformację to po wciśnięciu esc nie chcą się odznaczyć i dalej jest transformacja , muszę wybrać klawisz odpowiedzialny za zaznaczanie punktów żeby się odznaczyły.Sprawdzałem w ustawieniach klawiatury ale tam w ogóle nie ma ESC , gdzie tego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem - ten program tak działa... naciskasz t - zaznaczasz vertexy, klikasz poza obiektem - odznaczasz wszystkie vertexy, naciskasz spacje - zaznaczasz obiekty, naciskasz v - włączasz transformacje... esc zostaw w spokoju :P

 

Lektura na dziś - różnica między sticky i supra keys ;)

 

...:::EDIT:::...

gdzieś tam w prefsach jest opcja mówiąca xsi jak ma się zachowywać przy kliknięciu poza gizmo tranformacji

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :/

Pół dnia roboty poszło na marne bo program nie potrafił zrenderować jednego obiektu.

Zdziwiłem się ze nie ma jednego obiekty tak więc 6 w odpowiedniej warstwie był zaznaczony render więc go przeklikłem wyłącz/włącz i wywalił się program. Oczywiśćie backupy zamiast tak jak wczoraj poustawiałem co 10 min robiły się co 30 :/ a zamiast max 10 na scenę robił 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robił co 30min, to straciłeś max 29min a nie pół dnia - kłamczuch jesteś :P

Poza tym masz nauczkę, żeby się nauczyć zapisywać regularnie projekt (własnoręcznie) - przyda ci się nie tylko w xsi

A takie psikusy - no cóż, zdarzają sie... najprosciej zfreezować felerny obiekt przed renderingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jak się okazało poszło ostatnich 10 minut. Nie wiem co wcześniej wczytywał ale to była starsza wersja pewnie czy coś. Zapisuje sobie kolejne wersje projektu 1,2,3,4...

 

Inna rzecz jak zrobić świecący się obiekt ? Taki wolframowy drucik w żarówce powinien się lekko żarzyć na czerwono tylko nie wiem jak to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem glowa ale na renderach go nie widać.

Kiedy robię render obiektów które świecą > żarnik wszystko wygląda prawie idealnie.

Kiedy dokładam szklaną osłonę nie mam glowa. Coś trzeba zaznaczyć w renderiungu ? Może jest włączona jakaś optymalizacja i obiekty które są zasłonięte nie mają glowa ?

 

> Posprawdzałem poeksperymentowałem , XSI nie renderuje glowa jeśli obiekt znajduje się/jest przesłonięty przez inny obiekt choćby to była w 100% przeźroczysta szyba :/

Edytowane przez TigerHellmake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności