Skocz do zawartości

Postać3D: Lord Demon- Tired of evil


madman1987

Rekomendowane odpowiedzi

(ten post dedykuję wszystkim tym, którzy bawią się gamedesignem i takimi tam, designem potworów i takim tam, wszystkim takimi co to widzą zawsze przed oczami figurki z Warhammera, Starcrafta, postaci z Wowa czy innych Guild Wars- choć te ostatnie to istne cudeńka często gęsto; do tego post ten jest dowodem na mój egoizm, wieczne przeświadczenie o własnej racji, egocentryzm, zapatrzenie w siebie i wszelkie inne godne psychopaty kalkulatywnego cechy XD)

 

Drogi Szalony Ivanie!

 

Celem tej pracy jest przedstawienie demona jako kogoś tak na prawdę bliskiego nam- jako iż jestem zakochany we względności ogólnie pojętej- tak samo zło jest względne i stan ducha "potencjalnych" ich przedstawicieli. Kto powiedział, że wizja wysnuta xx lat temu przez designerów z blizzarda jest jedyną, prawdziwą etc? Kto powiedział, że Tolkien opisując "zło" miał rację? Nawiązuję do blizzarda, bo te "kły" przy żuchwie to patent zergowy i już nim wymiotuję bo wszyscy się go imają jak się tylko da (większość, nie generalizujmy).

 

Jednym ze źródeł inspiracji było nasze codzienne walczenie z samym sobą- nie jeden z nas stwarza pozory, udaje "kogotambądź" jednak ktoś kto umie obserwować jest w stanie wyłapać nasze prawdziwe, mięciutkie jak brzoskwinka "ja" ;)

 

Ten oto, proszę ja Ciebie, Demon jest dobry. Ma wiele cech kobiecych- nie tylko z wyglądu. Jest wrażliwą osobą i raczej nie jest dumny z pracy którą wykonuje. Choć nauczył się już chować za maską "twardego pomiatacza niewolnikami" chwilami patrzy, właśnie tak jak teraz, na samego siemie w odbiciu lustra, na wszystko co go w tym piekle otacza- piekle które możesz sobie równie dobrze nazwać Ziemią, naszym światem, w którym też nic nie jest piękne. Nie mamy codziennie czasu, tak jak ten demon, aby się nad wszystkim zastanowić- przybieramy maski. Ale czasami przecież każdy z nas zastanawia się nad sensem i celem w tym dziwnym świecie- jak ten demon.

 

Jak więc widzisz z założenia chcę pokazać jak cienka może być granica pomiędzy nami a czymś co ogólnie nazywa się "demonem" ;) Może przytłaczać myśl, iż ta kreatura może w gruncie rzeczy mieć lepsze serce od naszego, może to my powinniśmy pełnić jego rolę i nas powinno nazywać się "demonem"? Jako człowiek mocno wychowany i inspirowany radykalnymi przekonaniami religijnymi od dziecka kwestionuję baaardzo dużo- "ktoś" powiedział, że demon jest zły? Czemu? Nie wiem... nigdy nie miałem okazji go sam o to zapytać ;)

 

Aaa tak btw- Biblia twierdzi, że Lucyfer jako upadły anioł był najpiękniejszym z grona "skrzydlatych", nie wydaje mi się, żeby reszta wyglądała jakoś wyraźniej brzydziej ;) A mam już serdecznie dość wyobrażeń ludzi o potworach naszpikowanych kolcami, z nielogicznymi zębami na "dup**" i trzecią nóżką na plecach. Jakbym miał kły przy ustach niewygodnie jadłoby mi się zupkę :D Dlatego min uwielbiam stylistykę japońską (nie zawsze ofcoz) gdzie przeważnie zło jest osnute pięknem i wręcz "hipnotycznym" urokiem.

 

Można by jednak zapytać, czemu więc dałem mu rogi? Mogłem w ogóle przedstawić go jako super ślicznoć z wielkimi boobami etc ;) Cały właśnie paradoks właśnie polega na łączeniu piękna z naszą, ludzką, chorą wizją zła- to też wiele zabawy. Bierzesz łeb paskudnego potwora, nadajesz mu ludzkie cechy, dodajesz ornamenty, myślisz o jakichś emocjach i... bum! Nagle sam zaczynasz gubić granicę dobra i zła, zaczynasz mu być może i współczuć, zaczynasz KWESTIONOWAĆ.

 

Rozpisałem, żeby przedstawić moje podejście do prac prywatnych- wiadomo, praca nad stworami do RPG to co innego- ma być sztampowo- proszę bardzo. Ale prace osobiste, moje, mi służą do jakiegoś tam rozwoju emocjonalnego, prowokują od myśli i zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc...

 

Poza tym uważam, że skoro bawet sam blizzard nigdy więcej nie sięgnął po stylistykę Starcrafta, skoro wciąż stara się tworzyć nowe style i klimaty- nawet w tym samych grach ale kolejnych częściach- to jeśli chcemy brać z nich przykład róbmy to samo. Można nawiązywać, owszem, można powielać aby się uczyć- jasne. To nawet wskazane podczas nauki- ale tutaj, jak pisałem, bawię się ideami i własnymi myślami.

 

------------------------------------------------------

 

Model ma teraz około 1,7mln poly, kolejny sub będzie miał jakieś 7mln ale będę musiał na niego wejść, bo chcę dodać parę rzeczy których teraz nie będę w stanie dodać :/ Pracuję na athl 3k+, GF 6600 GT, 1GB RAM - także potwór to to nie jest. Na 1,7mln działa bez problemu, chwilami zakeshuje pamięć i tyle. Na 7lm zamula ostro, więc potnę go na subtoole.

 

Pozdrówki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popieram z całego serca podejście do tematu, to co stworzyłeś naprawdę może być nazwane demonem w przeciwieństwie do tych zabaweczek z gier o których wspominasz. Co do lucyfera to faktycznie Bilbia mówi iż był piekny ale wlaśnie jako Lucyfer (świetlisty syn poranka, niosący swiatło) natomiast to on był przywódcą zbuntowanych aniołów i od tego momętu przeciwstawienia się Bogu stał się szatanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crazyivan - sry ale ja się z twoim overpaintem nie zgadzam :P mi się bardzo podoba tak jak jest.. a te brwi i inne rzeczy które napaćkałeś to wyszły by podczas animacji... złość radość etc... pokazały by taki w wyraz twarzy jaki ty spaintowałeś ;] co do rogów i cech twarzy (broda i tam policzki i co tam jeszcze spaintowałeś..) to jest w sam raz jak dla mnie... Upadły młody książę którego zostawiła diablica i teraz stoi smutny na szczycie wierzy patrząc na jego krulestwo bla bla bla troche pezjo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze dobrze w ogóle myśleć nad tym co się robi. Zdecydować czy chce się "tworzyć" czy powielać już zaakceptowaną stylistykę.

 

Podoba mi się wszechobecny ornamęt :)

Nie podobają mi się korzenie :(

 

Pisałeś że lucyfer jest piękny, dlaczego więc tag go oszpeciłeś, niech granica pomiędzy złem i dobrem będzie cieńsza tak jak jest w prawdziwym życiu.

 

Powodzenia w dalszej pracy całkiem ciekawa pracka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madman dobrze gada, wlejcie mu wodki :D

 

A tak na serio to podoba mi sie to podejscie. Ja to zygam juz tymi warcraftami itp.

 

Tu jest ladnie zobrazowana ta innosc. Niepowtarzalna postac :). Piekny detal. Jestem z tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~mad jestem całkowicie z Tobą, Twoja wizja demona jest po prostu świetna, nikt nie powiedział, że ma to być napakowany sterydami goryl, który ma wszędzie kolce, nawet w miejscu ważnym dla mężczyzny ^^. Zauważyłem, że zescluptowałeś tylko głowę, masz może zamiar zrobić resztę ciała? Ale wracając do tematu, to świetnie powołałeś się na przykłd bibli. Jeżeli Lucyfer był najpiękniejszy, to ja sobie go wyobrażam jako pięknego mężczyznę z długimi włosami, jednak z ubraniami brudnymi, co znaczy o tym, że jest skażony grzechem. Poza tym zauważyłem, że powołałeś się na piekło w stylu wulkanicznym, gdyż ma pełno zmarszczek, ale podobno piekło jest lodowate. Obie wizje są chyba trafne, gdyż człowiek nie może żyć i na pustyni ( ogień ) i w wysokich górach ( lód ). Ciekaw jestem, jakby wyglądał jako pan lodu.

 

To tyle co mam do powiedzenia, mógłbym zrobić Wam wypracowanie o piekle i jego zwierzęcych przedstawicielach, no, ale kogo to interesuje ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madman w jego pięknym, rozbudowanym poście dał nam idealny przykład własnej wizji i inwencji twórczej. Większość ludzi, nie tylko na tym forum, odbiera świat stereotypami, w przypadku prac nie patrzy się na podejście autora do tematu, tylko na standardowe oraz zwyczajowe wizje danych rzeczy.

 

A to wielki błąd, od początku podobała mi się wizja Madmana, która generalnie rzecz biorąc nie miała na celu stworzenia Demona, lecz waśnie jego Wizji.

 

W takim podejściu do tematu można spotkać się z dużo większą kreatywnością. Nie dajmy się zamknąć w czarne pudełko złudzeń.

 

Pozdrawiam i Respekt dla Ciebie Mad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, iż moje podejście spotkało się z Waszym zrozumieniem :)

 

W ten czy inny sposób zamieszczam mały progress- wziąłem się głównie za dolną część oraz prawą stronę twarzy. Nasz prawy jego lewy róg wciąż stoi w miejscu i wygląda okropnie- coś z tym zrobię ;)

 

demonwip4uc4.jpg

 

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad może nie do końca, że się zgadzamy, po prostu Pan Doktor kazał przytakiwać xD

 

Co do modelu to planujesz whole body? Ciekaw jestem jak będzie wyglądał od pasa do szyi. I aż się boję pytać o ilość poly w jakiej model się zamknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~mad jestem całkowicie z Tobą, Twoja wizja demona jest po prostu świetna, nikt nie powiedział, że ma to być napakowany sterydami goryl, który ma wszędzie kolce, nawet w miejscu ważnym dla mężczyzny ^^. Zauważyłem, że zescluptowałeś tylko głowę, masz może zamiar zrobić resztę ciała? Ale wracając do tematu, to świetnie powołałeś się na przykłd bibli. Jeżeli Lucyfer był najpiękniejszy, to ja sobie go wyobrażam jako pięknego mężczyznę z długimi włosami, jednak z ubraniami brudnymi, co znaczy o tym, że jest skażony grzechem. Poza tym zauważyłem, że powołałeś się na piekło w stylu wulkanicznym, gdyż ma pełno zmarszczek, ale podobno piekło jest lodowate. Obie wizje są chyba trafne, gdyż człowiek nie może żyć i na pustyni ( ogień ) i w wysokich górach ( lód ). Ciekaw jestem, jakby wyglądał jako pan lodu.

 

To tyle co mam do powiedzenia, mógłbym zrobić Wam wypracowanie o piekle i jego zwierzęcych przedstawicielach, no, ale kogo to interesuje ^^

Co Ty palisz?:p

Madman może by tak wpleść między te ornamenty sigl jakiegos demona (np z goecji?):

http://ciemna-strona-dnia.blog.onet.pl/2,ID36501902,DA2005-08-29,index.html (ciekawy blog o tkaich sprawach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita praca, niesamowity klimat, niesamowity modeling, niesa... powtarzam się chyba. Ale najbardziej niesamowite są posty w stylu "on wcale nie przypomina demona", hmm... a "obcy" w Alien vs Preadator wcale nie przypomina "prawdziwego" ufoludka bo nie ma dużej, gruszkowatej głowy na wątłym ciele i nie jest zielony, eeheheh... uśmiałem się troche od tych tekstów.

 

Dawaj MadMan! Czekam aż wymyślisz jak urozmaicić lewą strone tego przystojniaka, co by nie kontrastowała aż tak z prawą.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita praca, niesamowity klimat, niesamowity modeling, niesa... powtarzam się chyba. Ale najbardziej niesamowite są posty w stylu "on wcale nie przypomina demona", hmm... a "obcy" w Alien vs Preadator wcale nie przypomina "prawdziwego" ufoludka bo nie ma dużej, gruszkowatej głowy na wątłym ciele i nie jest zielony, eeheheh... uśmiałem się troche od tych tekstów. [...]
Hihi, a jak prawdziwe ufoludki wylądują na Ziemi, to okaże się, że są różowymi pokemonami. Parę osób chyba popełni samobójstwo. ;)

 

Madman, wyczes, ciekaw jestem kolorków choc ten skórzasty mat. z zBrusha jest sexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokainę, konopie indyjską, gdzie nie gdzie stary aczkolwiek modny tytoń. Kupuje na targu xD

Mnie tam wystarczy miętowa tudzież liptonka i szkolna bibuła- najlepiej czerwona.

 

Ramsez- ciekawy blog, nowa lektura- dzięki!

 

Co do whole body to szczerze powątpiewam choć korci- obawiam się jednak dwucyfrowego numeru przed napisem "milions polygons" ... a przy 3 mln (tyle mniej więcej liczy sobie teraz główka) mam chwilami wredne freezy zwłaszcza przy undo.... Ale korci mnie na tyle, że najwyżej podziergam go teraz w kawałkach a jak lepszy sprzęt zakupię to złożę do kupy. No zobaczymy.

 

Pozdrówki i dziękówka za tony dobrego słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Świetne!! Zdecydowanie najlepszy sculpt jaki widziałem w tym roku i coś mi się wydaje, że dużo lepszych już nie zobaczę :) Gratuluję! :)

Czym się inspirowałeś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no widac ze troche pracy w to włozyles ale ... jakos nie lzezą mi jego oczy, usta, zmarchy wokół nich , dziury po nosie, oglnie zbyt duzo jak dla mnei tych esów floresów, domyślam sie juz mniej więcej w jakich klimatach siedzisz ale wydaje mi sie ze gdzies to umka bokiem w tej pecynce, moze ze wzgladu na fizjonemie tej twarzy bo zdejmują cały detal lub patrząc i niewidząc go twarz staje dosc płaska, mało charkaterna i wyrazista, ale to tylko takie moje subiektywne odczucia : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się inspirowałeś? :>

 

Odbiciem w lustrze czy ulubionym sąsiadem? xD

 

No fakt trochę poly tam będzie. A zrobisz później z całego modelu lowpoly? W sumie fajnie byłoby go użyć w jakimś projekcie - nawet znam taki jeden ;]

 

Don --> Biorąc pod uwagę niestabilność emocjonalną twórcy to może jest to efekt zamierzony ;) W każdym razie wszelaka inność wychodzi temu modelowi na dobre.

 

Przemyślenie niekoniecznie na temat: jaki sens jest robić demony określonej płci: man/woman? Może to właśnie taka hybryda jest. A może zbrzydło mu bycie facetem i zrobił sobie mały zabieg + implanty xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donMario - hmm, lubię Twoją krytykę, ponieważ jest z reguły konstruktywna i rzetelna, tak tym razem na prawdę nie zrozumiałem :)

 

jakos nie lzezą mi jego oczy, usta, zmarchy wokół nich , dziury po nosie,

 

znaczy chodzi o prawidłowości anatomiczne?

 

domyślam sie juz mniej więcej w jakich klimatach siedzisz ale wydaje mi sie ze gdzies to umka bokiem w tej pecynce

 

hmmm, tego właśnie nie mogę zrozumieć

 

zdejmują cały detal lub patrząc i niewidząc go twarz staje dosc płaska

 

jak najbardziej zamierzone ;) takie miałem "halo"

 

-------------------

 

shergar- no, zgodnie z tym co demonologia twierdzi "w ogóle" to nie mają płci (demony) choć wiadomo- różne formy przybierać mogą, choć tutaj raczej "latałem pomiędzy" obiema płciami

 

grigoriob- co do profesjonalizmu pełnego to jeszcze kawałeczek jest, z paru fragmentów jestem na prawdę zadowolony ale jest też trochę słabych miejsc których ze względu na błędy z początku teraz nie wyeliminuję... ale dzięki za komplemento :)

 

Co do aktualizacji i kończenia to trudna sprawa- utknąłem :D Model w sumie już kończę, będę pomału testować z mapką i może nawet uda się to do maxa przerzucić.

 

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak dla mnie model miażdzy, ja tam ze sculptem mam złe wspomnienia, ogólnie słabo czuje w nim kontrole nad bryłą :P. Kurcze fajnie jakbyś końcowy efekt wyrenderował w wysokiej rozdzielczosci, to by można wydrukować i na ściane jak plakat :D:D A tak pozatem ciekawe podejście do demona, na ogół demony są przedstawiane jako wielkie wykoksowane na ogól itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@ti- soorryy XD umknęło mi, już nadrabiam.

 

Generalnie inspirowałem się niczym XD. Na prawdę chciałbym tu walnąć jakiś wywód ale po prostu walnąłem base mesha (na prawdę dwie ścianki na krzyż z blendera) i zacząłem dziergać z zamysłem takim a nie innym. W sumie to miała być jednogodzinna wprawka. Nie miałem i nie mam co do tej pracy żadnych większych planów- nawet nie wiem czy ją od razu ukończę.

 

Co do gubiącej się formy to i racja- bardzo podoba mi się taki zabieg w przypadku potworów. Uwielbiam np design niektórych "facjat" z "piratów" tych takich podwodnych- jak ten cały kapitan od serca w skrzynce miał? Ale jego załoga w pewnym bądź razie.

 

Pozdrówki.

 

EDIT: Dobra, koniec modelu- popracowałem trochę nad wcześniejszymi poziomami- póki co koncept kolorków. (sorki za size imaga)

 

demonwip6uj0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazdzaca praca...jeden z najlepszych sculptow ktore widzialem!

 

a tak btw to jak sie przyjrzalem to widac podobienstwo w twoim wyrazie twarzy z avataru i demona...czy przypadkiem nie wzorowales sie na sobie?:P

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności