Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

ja polecam na odstresowanie wszelakie Smierc na pogrzebie Oz'a.

 

nieskomplikowana fabula (jak sie nad tym głębiej zastanowić, wszystko można odgadnąć, ba samo przychodzi), ale pewne momenty zaskoczą każdego xD naprawdę warto, uśmialiśmy sie wczoraj w nocy z Jedynym.

 

generalnie przyjemne i lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Country for Old Man - Złamałem się:) Totalna zabawa formą, postmodernizm pełną gębą, czyli najbardzioej pokręcony film Coenów zaraz po Człowieku którego nie było. Jest to poszukiwanie jakiejś nowej ścieżki po za schematami i to bardzo udane. Inteligentny, przewrotny a dodatkowo mocno trzymający za majty, o takim filmiku można książkę napisać, wypełniony drobiazgami i niuansami których łatwo nie zauważyć a które mają krytyczne znaczenie dla fabuły. Bardzo warto obejrzeć.

 

 

potwierdzone dzisiaj info. :)

 

Zaczynam nowe serialowanie : Weeds ( po dwóch odcinkach wiem że jest okej a czy super będę wiedział po czterech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złoty kompas - przygodowy/ fantasy w stylu gwiezdnego pyłu i opowieści z narni , nieprzepelnione zbedna iloscia efektow specjalnych kino dla calej rodzinki

 

Jak dla mnie to klapa roku 2007.

 

American Gangster - bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

I am legend - te mutanty trochę zbyt w stylu Resident Evil, ale film świetny. Naprawdę dobra rola Willa. ...a muzyka.. mhmmm.. muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

The Man From Earth - chyba niskobudżetowy filmik, ale historia rewelacyjna. Słaba praca kamer momentami.. nooo można było to zrobić lepiej, ale historia mnie kupiła :) Warto obejrzeć.

Piła IV - lepsza niż III.. imho :)

Requiem for a dream - rewelacja. Kultowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Comebacks - spodziewalem sie lepszej komedii :/, ale momentami naprawde dobre :)

The Game Plan - familijna komedia i jak dla mnie spoko

Jaskinia The Cave - w sumie moze byc, ale nastawialem sie na wiecej przerazajacych urywkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project:Monster (Cloverfield) - dzis rano bylem na tym filmiku w kinie , naprawde goraco polecam. Super klimat, akcja ukazana z perspektywy zwyklego szarego czlowieka, ogladajac filmik czulem sie jakbym bral w tym wszystkim udzial, efekty genialne. Polecam filmik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie tylko ja się rozczarowałem Cloverfieldem. ;)

Póki wszystko było zupełną tajemnicą było super, ale jakoś tak od sceny z mostem i później w metrze, to nie bardzo.

 

No country... - wypas film. Odgłosy chodzenia są super, zwłaszcza po piachu na początku filmu. No i motyw ze sprężonym powietrzem - super, uwielbiam takie pomysłowe elementy w książkach i filmach.

 

American gangster - warty obejżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cloverfield - mnie tam sie podobnał, spełnił oczeiwania a to już spory wyczyn biorąc pod uwagę skalę promocji. Sam potwór lichy starsznie, to już pasożyty lepsze ale ogląd przez "domową" kamerę daje radę (chociaż miejscami ma się odruch wymiotny i sceny do pierwszego ataku nudne kompletnie) Nie zaprzepaszczono też filmu oczywistym rozwiązaniem na koniec, pozwalając niedopowiedzeniom odrobić zadanie domowe. Słowem - spoko film odemnei 8~9/10

 

Juno - oby więcej filmów bezpretensjonalnych i zabawnych. Rewelacyjna, absolutnie świetna i świeża, poważna komedia o poważnych, śmiesznych sprawach ze świetną Ellen Page (Hard Candy) 10/10

 

Życie na podsłuchu - nieczęsto mam okazję zgadzać się z Piotrem więc ją wykożystam - świetny film

 

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - mieszane uczucia, tematyka "chwytliwa" i zawsze na czasie, obraz niewiele wnoszący ale bardzo dobrze i pomysłowo zrealizowany. Osobiście zdecydowanie wolę Vere Drake bo nie daje tak biało-czarnych odpowiedzi. mimo to 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Die HArd 4- Fajny. Mi się podobał. Duużo wartkiej akcji (spodobała mi się dynamiczna akcja kamery). Troche humoru. Takie nie wymagające dużej dawki myślenia...przyjemne kino :)

 

John McClane jest lepszy od Rambo, a do tego twardszy od supermana. Akcja z BMW pokazuje, że McCalne to gatunek który odchodzi do lamusa :) i nie powinien wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Gone baby gone' taki jakis troszke zbyt naciagany i przewidywalny. ale ogladało sie super! Jedna scena dosc mocna...i co bardziej wrazliwych moze 'ruszyc' ;/ dlatego osobom młodszym i o słabych nerwach nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man from earth - bardzo fajna historia sprawia ze oglada sie super, ale fakt ze sam film od strony warsztatowej mogl byc zrobiony duzo duzo lepiej...ale taka amatorka nadaje mu realizmu

 

Nie wiem co z tym I am legend....film na sile starajacy sie byc jakims wyjatkowym a prawda taka ze to film jakich wiele...chyba ze ktos nie ogladal nigdy jakiegos naprawde madrego glebokiego i dobrze zagranego filmu to moze byc pod wrazeniem gry smitha i klimatu i refleksji jakie wywoluje...dla mnie to co sie spodziewalem czyli lekki film sci-fi, taka wojna swiatow2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street - a ludzie mowia ze Rambo jest krwawy :D Dosyc makabryczny musical choc mimo calej swojej "emo" otoczki nawet mi sie podobal

 

Cloverfield - no nakrecony fajnie i niektore sceny fajne ale nic nie zmienia faktu ze to taka bardziej rozreklamowana Godzilla... w sumie nie wiem czemu spodziewalem sie czegos wiecej. Zly nie byl ale jakos wrazenia nie pozostawil. I mozna spokojnie w domu obejrzec bo w kinie na wielkiem ekranie troche glowa boli... moze to dlatego nie do konca mi podszedl... dam mu jeszcze jedna szans jak pod strzechy zawita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street - a ludzie mowia ze Rambo jest krwawy :D Dosyc makabryczny musical choc mimo calej swojej "emo" otoczki nawet mi sie podobal

 

Dla mnie bardzo fajny film, co prawda krew dryzga do wysokosci powaly, ale da sie ogladac ;)

 

Cloverfield - bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

cloverfield -ciekawe podejscie do thrillera SF. Tak od polowy potrafi wciagnac:) Potwor troche malo straszny.

Stardust- ciekawa basn dla nastolatkow,- ja ogladalem ale moja dorosla spala:);p Naiwne ale romantyczne. Ostatecznie mozna ogladnac.Na walentynki mozna ogladnac jesli ktos lubi takie klimaty. Jesli ktos nie jest fanem fantasy raczej nie przetrawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weeds_season_ii_002.jpg

 

WEEDS

 

Po dwóch sezonach stwierdzam, że bardzo przyjemny zabijacz nudy,

w dodatku przy drugim sezonie zaczyna się stopniowe uzależnienie. :)

Perypetie samotnej wdowy sprzedającej trawkę + 2 jej dzieci +

znajomych...komedia/obyczajowy/takietam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam tylko dokumenty, bajki sa dla dzieci a bzdury dla blondynek

 

- polecam 16 albo 15 maja na National Geographic będzie powtórka z serii

PUNKT KRYTYCZNY - "BUNT TALIBÓW"

 

autentyczny film niemieckich dziennikarzy z fortu w Afganistanie gdzie było uwięzionych około 500 Talibów, zorganizowali bunt, wykradli broń strażnikom i zaczęła sie regularna wojna i to wszystko oglądamy - film pokazuje jak na pomoc przyszła amerykańska armia wysyła PREDATORA który zrzucił 800 kilową bombę która miała trafić w budynek z którego Talibowie prowadzili ostrzał, bomba trafia w inny budynek w którym byli amerykanie to wszystko ogladamy - niesamowite jak wygląda nowoczesna wojna - jedna wielka prowizorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przy drugim:)? cierpliwy bądz bo to się dopiero rozkręca:)

 

Z braku laku - My name is earl sezon 2- bardzo dobry rozśmieszacz ale weeds to to nie jest niestety.

 

Opowiesci z Ziemiomorza młodego Miyazakiego. Cóż, wybitne to nie jest ale i nie złe, ogląda się z przyjemnością, mimo sztampowo ekologicznego przesłania. Wizualmnie ciężko i było strawić obrazki, w co drugim kadrze bym chętnie coś zmieniał i ulepszał:) take pstrokate to wszytko było i ława na tacy:)

 

Jak we śnie ( the sciense of sleep ) - to jest przykład romasidła które lubię, inteligętne, przewrotne, oryginalne. szkoda że tak mało takich filmów. tym którym się podobał Zakochany bez pamięci na perwno podejdzie.

 

Day Break - fatal error jak dla mnie, odcinek pilotowy był tak przeciętniacki i sztampowy że na drugi już nie miałem ochoty i skasowąłem z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien vs. Predator 2 - jak koncentrat pomidorowy, ogromna ilośc miałkiej treści w kilkudziesięciu minutach. Gdyby Kubrick miał nakręcic film o tej ilości scen, to trwałby on pewnie kilka tygodni...

 

No reservations (życie od kuchni) - romantyczny z domieszką komedii i jakiegośtam dramatu. Catherine Zeta-Jones w roli głównej. Bardzi miło się oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natural Born Killers - szkoda że dopiero teraz oglądam. Świetny film, poruszający wiele spraw. Super ścieżka dźwiękowa komponuje się z obrazem. Polecam dla tych co lubią w filmach doszukiwać sie głębszego sensu.

 

A propos, w filmie jest wiele "cytatów" również z Kubiricka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - hmm jak dla mnie dobry film , nie wyszedl tandetny na plus klimat ktory ja poczulem , dobra gra , mysle ze warto obejrzec.

 

Z innej beki - Lejdis - lepszy niz Testosteron ;] ( ale nie od sztuki teatralnej ) , lekki , smieszny , do konca nie wiadomo komu sie ulozy i jak ( wiadomo konczy sie dobrze ;] ) na minus to za duzo bluzg :/ nie wiem czy to moda jakas , momentami ok ale innymi momentami wala po uszach , zupelnie nie potrzebne , ogolnie przyjemny film , lepsze to niz Ryś chocby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingdom daje do myslenia - hmmmm...

rambo tez daje do myslenia w sumie,

'if u are about to send your boys out there, prepare a good supply of body bags' - nieprawda?

 

krolowie nocy - ciagnie sie strasznie, ale dobry film, zakonczenie troche mdle, jednak calosc prezentuje sie niezle

 

eastern promises - zacny film, konczy sie w trakcie rozkrecania, ale tak samo bylo z historia pzremocy wiec nie zaskoczylo mnie to za bardzo

 

juno - lajtowy fajniutki filmik, dobrze zagrany i nie przegadany

 

butelki zwrotne - tez niezly film, jak dla mnie czeskie kino jest wypasione, taka ciepla obyczajowa komedyjka, zdecydowanie nie dla ludzi, ktorzy po ogladanieciu trailera lejdis mowia, ze to bedzie dobry film...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingdom daje do myslenia - hmmmm...

 

Tak mi sie zdaje, oczywiscie to głownie akcja, wybuchy itp Ale miło się zaskoczyłem bo z trailera wyłonił mi się obraz bezmyślnej strzelanki z arabami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

krolowie nocy - ciagnie sie strasznie, ale dobry film, zakonczenie troche mdle, jednak calosc prezentuje sie niezle

 

wczoraj bylem na tym w kinie...musze powiedziec ze film swieny ale jakis taki leki niedosyt czulem..moze sie spdziewalem czegos innego...ale mojej dziewczynie sie brdzo podobal :) no i scena poscigu w deszzu rewelacyjna...udzwiekowienie tez zasluguje na slowo uznania bo miejscami tworzyl niesamowite napiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam po angielsku(stołuje się gdzie indziej) bo i tak większosc z was dobrze kmini inglisz a nie chce mi sie pisac od nowa :)

 

_____________________________________

 

Atonement

 

Just saw it two days ago, got some weird feeling about this movie. Weird doesn't mean bad at all.

 

Its not war movie, its not even action, there's some love aspect but I wouldn't say this is story of love in time of WW II. Id rather say that is a story about hurting someones love by making terrible decision.

 

First half of movie is really 'normal' - I dont know it's proper word up here - we got some nice introduction, and during watching the movie we start thinking that we allready know what is all about - but the real sens of the movie we can see in second half part of it - this second part of the movie (I dont know to spoil it so I dont say what moment is that) make this movie really great.

 

And there are few moments with "forward-rewind screenplay movement" - you probablly know or even seen that trick in other movie, theres the scene, and in the middle of it, action rewind backward before itself - its preety dizzy effect, but in this case - you don't lose any aspect of storyboard like in otheres movies.

 

Great composition, nice performances - Keira Knightley (so hot in this movie), James McAvoy, Saoirse Ronan.. Strange but yet most truly storyline - all this make this movie really unique. Keep in mind that the movie end in the strange way - but someone who appreciate creativity will really love it.

 

Ill give 7.9/10

 

 

 

 

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

 

There are quite a number of reasons to watch, maybe even love this movie.

I just decided to watch it because I really like Brad Pitt - and the movie was on some top list so...

 

But during watching the movie there growed up little details and aspects that made this movie such a good production - now its not only about B.Pitt.

 

It's a story of Robert Ford, big fan of Jesse James (local gang leader) who trie to join his gang - not everything goes like in his mind, something's flip up. Don't except a lot of action there (yes it's but not full of it), it's more drama then western.

 

Everything is great in this movie - story, actors, enviroment, sounds, camera movement and even postproduction. So If somone really like good drama movies, with a bit of action, good actors and great unpredictable storyboard - you should just check it out.

 

Ill give 8.3/10

 

 

 

Gone Baby Gone

 

"Everyone Wants The Truth... Until They Find It" - tagline say it all. Based on the Dennis Lehane novel, Directed by Ben Affleck, impressive story about searching truth, about relationship and cooperative work between two detectives - investigating a little girl kidnapping - and the cops. During all the things, both of the detectives get serious problem because for one of them it's become more personnally case then professionally work.

 

After every movie like that I need to rebuild my own rating system, because the scale is not enough. I dont know why I really like this movie, is it because I saw Casey Affleck again - Its just my second movie with this actror(The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford) and I really love him - or is it bacause Its preety good movie If we're talking about storyboard and great performances (Casey Affleck, Ed Harris, Michelle Monaghan, Morgan Freeman).

 

 

Worth of time. (btw rebuilding my rate system)

Result 8,65 out of 10

 

Storyboard(creativity, or am I boring watching it) 8.0,

Performances(how real they are and play or how they don't) 9.3

 

I've allways use this two values to rate my movies.

 

 

 

 

 

Hot Rod

IMDB should change the tagline for this one... It should be more in way like:

Waisting two hour's of your life... Shall we?

 

Just spend two hours.. ekhh... I dont even know how long it was... nevermind. I was thinking if its comeddy from 2007 it should be some good work there - but no, it wasnt. In my opinion its not even a bad movie - 'Bad' have to good meaning here - Yes I know, someone can think that I only like action movies - but No, its not truth - I like to watch every type of movie if it's look interesting - this one was when I saw the first scene at the beginning... Than I realized that it's total disaster. Im not even waste my time for going and checking who direct that.

 

So ok I will spoil a bit, because I dont think that's a bad idea in this case - it's a storry about guy, who think that he's an stuntman, after his father (not the biological one) became sick and is dying - he decide with group of dumb friends to collect the moneys for operation by making jump over 15 buses...

 

I saw a lot of good comedy - Freddy Got Fingered, Knocked Up, and so on... They were really good - but looking forward I dont even know that the COMEDY is proper genre for this movie - because from wikipedia "Comedy film is a genre of film in which the main emphasis is on humor. Also, films in this style typically have a happy ending" - this one didnt make my laugh for more that 5 minutes.

 

Story is bad, performances are bad too - they dont even know how to play dumb role? Can you imagine this - so wthat thay do in the movie that supposed to be comedy?

 

Result 3,75/10

 

Storyboard (3.5)

Performances (4.0)

 

_____________________________________

 

hołp ju dont majnd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

AMerican Gangster - trochę przydługawy, ale warto obejrzeć :) Ciekawa historia ciekawego człowieka.. 8,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"john rambo" - jak dla mnie zdecydowanie lepszy niż rocky balboa. ogólnie lajtowy film na popołudnie do piwa w pare osób, w paru miejscach mocniejszy, pare fajnych flaków, niestety bardzo sztuczne wybuchy i tekst który zapamiętam jeszcze dłuuuugo, a który wszedł do mojego słownika: "gou houm." :]

 

"świeta polskie":

 

"miss mokrego podkoszulka" i "noc świętego mikołaja" - obydwa polecam, zwłaszcza noc świętego mikołaja, buczkowski robi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Own The Night tudzież Królowie Nocy a więc tak....zapowiadali, że film będzie lepszy od Infiltracji...a ja zwyczajnie nie pamiętam kiedy ostatni raz się na filmie tak wynudziłem...Do czasu jak jeszcze była Eva Mendes to jakoś dało się to oglądać...jak jej już nie było to film całkiem stracił sens :P...jak dla mnie kompletna klapa

 

American Gangster bardzo fajny film. Warto obejżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE MAN FROM EARTH - - bardzo dobry pomysł na film wręcz genialny ale jednak trochę zeszpecony. Trzymałem sie mocno, balansowałem na granicy szaleństwa szukając w podświadomości ucieczki z labiryntu nieświadomości ale kiedy główny bohater zaczął wymieniać kim to on nie był ( nie powiem kim był by nie psuć zabawy) to pomyślałem sobie że chyba nie był tylko papieżem i królem polski oraz ministrem spraw zagranicznych w rządzie Leszka Millera i cały film w trochę już mi ciążył. Ale można obejrzeć 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hitman - w kategorii adaptacja gry 7/10, w kategorii film fabularny 5/10 :) Mimo wszystko oglądało się znośnie, może dlatego, że był krótki. Kolega wyżej zaniża skalę ocen. The Man From Earth u mnie spokojnie zasługuje na co najmniej 8/10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności