Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Tropic Thunder - no głupawe, ale w sam raz jako kino rozrywkowe. Kilka razy bardzo mocno się zaśmiałem ;).

City of Ember - Książka dużo lepsza. Ale jak ktoś nie czytał, to film mu się na pewno spodoba, chociaż brak mu wielu istotnych elementów....

 

Ktoś tam wcześniej podawał 12 gniewnych ludzi i że lubi takie stare dobre kino psychologiczno - obyczajowe. No to ja proponuje jeszcze "Zabić drozda" i "Cenę Strachu". Może nie są lepsze od 12stu, ale naprawdę warto obejrzeć.

 

Z innych ciekawych starych filmików - "Harakiri" Kurosawy. Bardzo fajny filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropic Thunder- ehhh naprawde rzadko się zdaża, że nie daje rady obejżeć film do końca...zwyczajnie żenujący ten film jest

Seven Pounds- ludzie się zachwycają tym filmem, a dla mnie był zwyczajnie przeciętny. Od połowy filmu wiadomo o co chodzi

My Best Friends Girl- fajna komedyja. przyjemnie się oglądało

Lakeview Terrace- no troche poryty ten film :P do połowy nudnawy, ale dalej jest już duuużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seed: Skazany na śmierć -> OMFG.....ktos kto robil ten film zapomniał o prawach fizyki i generalnie o logice!! ogolenie, nie polecam!!!!

 

co tu sie dziwic, film zrobil Uwe Boll (najgorszy rezyser na swiecie ;x), i pomyslec ze wedlug wielu jest to najlepszy jego film...

Tropic Thunder - rzeczywiscie jest zenujace, nie zasmialem sie ani razu, nie trafia do mnie taki klimat...

12 Angry Men - czyli jak zrobic genialny film z 12 aktorami i 1 pokojem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stay - dawno nie widzialem takiego filmu, ktory dlugo po obejrzeniu ciagle daje do myslenia. Warto film obejrzec 2 razy, zeby wylapac wszystkie smaczki i detale:) Swietny film. Dziwie sie, ze tak pozno dowiedzialem sie o jego istnieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów o tematyce szpiegowskiej lub intrydze politycznej podobnych do:

 

Insider

Trylogia Bourne`a

Good Shepherd

Syriana

Monachium

Good Night and Good Luck

Departed

Spy Game

Ikona

 

i na koniec wzór:

http://scisle.tajne.filmweb.pl/

najlepiej przedstawia to co lubie

 

Może ktoś zna więcej ciekawych filmów o takiej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - nie wiem, czy się wpisują idealnie w tę tematykę, ale możesz spróbować:

- Casablanka Curtiza,

- Utomlyonnye slontsem Michałkowa,

- Das Leben der Anderen kogoś tam,

- North by Northwest Hitchcock'a.

 

Ten ostatni powinien idealnie pasować, pozostałe też właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - nie wiem, czy się wpisują idealnie w tę tematykę, ale możesz spróbować:

- Casablanka Curtiza,

- Utomlyonnye slontsem Michałkowa,

- Das Leben der Anderen kogoś tam,

- North by Northwest Hitchcock'a.

 

Ten ostatni powinien idealnie pasować, pozostałe też właściwie.

 

 

ostatni zdecydowanie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po:

 

"Życie na podsłuchu" - Świetny, nie powiem że świetnie odwzorowany bo tego nikt nie wie ale wiarygodnie przedstawiony świat ówczesnych służb bezpieczeństwa :) wysoko od dziś na mojej liście. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigo (1958) - kolejny film Hitchcocka, jak dla mnie odrobinę słabszy od tych, które wcześniej oglądałem, ale trzyma poziom.

 

Taxi Driver (1976) - tego filmu chyba nie zrozumiałem. Z jednej strony nieco wciągający, ale z drugiej jakiś niedosyt pozostaje. 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamma Mia - Coś nieprawdopodobnego, coś niesamowitego, coś... coś dla młodzieży która nigdy przypadkiem nie była Nocą w Ciechocinku i nie wie jak się bawią BardziejDorośli ludzie...

przy okazji, film pokazuje jak Ciężko ulepić fabułę z kilku tekstów piosenek. 5/10.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. jak już mowa o dobrym kinie, to polecam The Iron Man - Tetsuo (1988) - opis zbyteczny, niesamowita muzyka - jeśli lubicie industrial, klimat niepokoju, i historia przemiany...

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall-ego ostatnio oglądnołem...W sumie to jakiś czas temu...ale wciąz jestem pod ogromnym wrażeniem. Jedna z lepszych animacji...Świetnie obnaża ludzkie słabe strony...(no i troche tych dobrych) ;)

 

Walc z Bashirem- Polecam. warto oglądnąć nie tylko ze względu na formę (ponoć film wykonano we Flashu) Ale także ze względu na historię...

 

A tu zajawka na coś co może byc kolejną świetną animacją...:) Tym razem to człowiek jest tym złym kosmita :)

http://www.filmweb.pl/Obcy+jako+zwierzątko+domowe+w+zwiastunie+animacji+%22Planet+51%22,News,id=48767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. Strangelove - Stanley Kubrick - Ostro powalony film. Zimna wojna, "War room" generałowie + prezydent, duużo bomb termonuklearnych,= czarna komedia. Polecam.

 

Miejscami szkoda że to "czarna komedia", z checią zobaczył bym film w tym klimacie bardziej schizowy i poważny(ala "War Games"). 9/10 jako że to pierwszy film Kubricka który mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tam już się kiedyś rozwodziliśmy o tym:

 

"Lśnienie" - częściowo fajne akcje(All work and no play makes Jack a dull boy), ale reklamowali mi ludzie jako super horror. A mało horrorowy (dla mnie był)(stąd niesprostało jakimś oczekiwaniom podsycanym przez kolegów;-)). Może dlatego że oglądałem to w środku dnia bez atmosferki;-)

 

+ Tragiczna "Mechaniczna Pomarańcza" , porównałbym do dzisiejszych błyskotliwych filmów typu Gore(Hostele itp.) z dodatkowymi scenami seksu + młodzieńcami z angielskim akcentem i pampersami.(łot du łi eew iir?). Tak, wiem że to "kultowy" film;-)

 

Oprócz tego słyszałem że Full Metal Jacket jest super, co prawda przy tym koledzy reklamowali mi to z perspektywy jakiś krzywych akcji w wojsku. Może obejrze jakoś niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmów Kubricka za najsłabszy uważam "Oczy szeroko zamknięte". "Odyseja kosmiczna" też mi średnio podeszła. Co do mechanicznej pomarańczy i lśnienia - książki są o wiele lepsze ;)

 

CruZh3r. Jest sporo filmów bardziej ponurych o wojnie nuklearnej. Dwa które trzeba zobaczyć to na pewno "The Day After" (Nazajutrz) oraz "On the Beach" (Ostatni brzeg). Ten drugi ma wersję z 2000 roku, ale ja polecam tą z 59ego z Gregory Peckiem - o wiele lepsza.

 

Jest jeszcze "Threads" ale jak dotąd nie udało mi się go obejrzeć, ale podobno bardzo dobry.

No i na naszym podwórku - "O-bi, o-ba koniec cywilizacji"

 

A na koniec, mimo że to nie o wojnie jądrowej polecam "Wojna Światów - Następne stulecie" Szulkina - dowód na to że nawet w Polsce, z małym budżetem, można zrobić dobre SF.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja uważam Odyseję kosmiczną za jedno z największych dzieł sztuki filmowej. Widać, że każdy ma inny gust i cenni coś inego. Oczy szeroko zamknięte też, moim zdaniem, bardzo dobry film, choć sprawia wrażenie trochę niedopracowanego. W ogóle Kubrick to dla mnie mistrz. Muszę się zebrać w sobie i obejrzeć pozostałe trzy jego filmy, których jeszcze nie wdziałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirrors - nudna fabuła, irracjonalne zachowanie głównego bohatera, przeraźliwie plastikowa gra dzieci (pamiętacie Ciri z Wiedźmina ? Tu niepełnoletni aktorzy byli jeszcze gorsi... ) ogólnie słabe jak amerykańskie piwo... 3/10 czyli na naprawdę wielką nudę można obejrzeć

 

Max Payne - zero klimatu, totalnie durna fabuła, przeraźliwie nudne (sporą cześć przespałem), no i tytułowy Max samiutki rozwalający całą komende policji (taki wielki 20 piętrowy budynek z kilkuset ludźmi w środku). Jedyne co było warte oglądania to efekty gdy nasz bohater się nadragował. Ekstremalnie słabe 2/10 - nie oglądać.

 

Opowieśći z Narnii 2 (podtytuł Książe Kaspian) - dobre efekty, nudna i jakaś taka bez pomysłu fabuła (nie czuje się ciągłości akcji), jak dodamy do tego słabę grę aktorską wychodzi bardzo przeciętne patrzydło. Warte obejrzenia są przede wszystkim efekty - 5/10 z sympatii do twórczości Lewisa.

 

Wall-E - gdy już traciłem nadzieję, że można na tym świecie obejrzeć jakiś dobry film pojawił się Wall-E. Graficznie wgiotło mnie w fotel, świetna animacja samego Wall-E'go, ciekawa (choć prosta), sympatyczna i ciepła fabuła. Życze sobie i wam więcej filmów na takim poziomie - 9,5/10 (-0,5 za minimalne dłużyzny w środku filmu). Obejrzeć koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murder! (1930) - miejscami trochę nudny, momentami dość mocna trzymający napięcie (tylko nie za mocno). Generalnie chodzi o to, że zostaje zamordowana kobieta, a o morderstwo oskarżona jest kobieta, która była z nią w pokoju. Można obejrzeć. 5/10 ode mnie dla Hitchcocka (żeby nie było, że słaba ocena, to dla porównania napiszę, iż tyle samo dałem dla Into the Wild, Crimson Tide, Fight Club, American History X czy wiele innych ;) ).

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak dodam w druga strone streakera. Ja sie na wall-e bardzo zawiodlem. Oczywiscie nie na animacji itp, ale spodziewalem sie duzo wiecej po fabule. Moze troche za bardzo sie wczulem w wielki hype jaki byl na ten film, ale z kina wyszedlem rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności