Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Pandorum - bardzo nierówny, ale wciągnął i wypluł :) Warto obejrzeć, jeśli ktoś lubi kosmiczne SF z domieszką cyberpunk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandorum - bardzo nierówny, ale wciągnął i wypluł :) Warto obejrzeć, jeśli ktoś lubi kosmiczne SF z domieszką cyberpunk ;)

 

ogladalem trzy na szynach :)

 

Klicek, widzisz, a bylo isc wczesniej do kina z dobrym projektorem, to byloby lepiej ;P
uwazam ze w tym imaxie bylo 20 razy lepiej (nawet jezeli nie maja cyfry) niz w zlotych ;) ogladalem i tu i tam tego no biłulfa efekt 3d byl kilka razy lepszy w imaxie, tym razem tez nie zawiodlo wiec do zwyklaka raczej nie pojde :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dziś film o trenerze bokserskim, którego zawodnik został kaleką, więc go zabił. polecam.

 

Million Dollar Baby. - jeśli lubisz Hilary Swank to polecam też "Boys don't cry" - film który kiedyś przeoczyłem.

 

The Road - bardzo fajny klimat. Napięcie i kreacja otoczenia - mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był i to kluczowy ;) Film faktycznie dobry ale depresyjny - Eastwood miewał lepsze.

Ang Lee też - Taking Woodstock - można obejrzeć- pietyzm realizacyjny budzi szacunek. Niby wszystko gra ale film pozostaje mi obojętny. Zapamiętam jedynie postać Liev Schreibera - świetna/y!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetem po Avatarze (3D)...

No i cóż moge powiedzieć? :)

Dobry film...i tyle.

Jęsli miałbym decydować: Avatar, czy nowy Star Trek? Który lepszy? To pewnie dałbym im tak samo pierwsze miejsce.

Fajny film, fajnie sie ogląda, świetny las, bajeczny projekt Pandory jako całego żywego organizmu zasiedlonego przeż niesamowite formy życia, wartka akcja...jakiś romans...Ogólnie fajnie, fajnie. Fabuła...cóż. Ja widzę w tym schemat typowej bajki Disney'a. To naprawdę Pocachontas. Sądząc po sukcesie kasowym będziemy mogli spodziewać się więcej takiego kina. Nastepna będzie Śpiąca Królewna w świecie steam-punk ;)

Nie jest to jednak coś takiego co wstrząsnęło mną do głębi. Albo widziałem już dużo...albo film nie zrobił aż takeigo wrażenia na mnie. Efekty super, ale czy są aż takie wywrotowe? Chętnie obejrzałbym film jeszcze raz...ale raczej przy okazji.

 

Spodobała mi się konkluzja dzudzu sprzed paru stron. Cameron stworzył świetny film i wykreował bajeczny świat, ale nie stworzył niesamowitego uniwersum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem po Herlaku SHolmesie i tez ciezko cos powiedziec, ani nie odkrywczy, plaski, ale kilka razy jakis usmiech na twarzy sie pojawil - ogolnie nie polecam, sa lepsze metody marnowania wolnego czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego Avatara i szanownego Pana James'a Camerona to czy słyszeliście o tym że Avatar jest najprawdopodobniej plagiatem!!! że już świat Pandory - zamieszkiwanej przez humanoidalne istoty zwane Nave został wymyślony przez rosyjskich braci pisarzy powieści SF????

 

http://www.filmweb.pl/%22Avatar%22+plagiatem+radzieckich+ksi%C4%85%C5%BCek+SF,News,id=57416

 

No to dopiero wiadomość :) Jednak chyba Cameron tu nie zabłysnął!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na dwoch filmach: Glod i Sherlock Holmes.

 

Glod byl swietny i brudny i smierdzacy i meczacy...

Sheclock byl lekki i... nudny. Na zczescie dopiero post factum dowiedzialem sie, ze rezyserowal to Gej Riczi, bo ogladalbym z duzymi wymaganiami;) Efekty ladne.

 

edit: a jezeli chodzi o Avatara, to pewnie wytworcnia podpisala jakas mega tajna umowe z rosjanami, wyplacila im tysiac miliardow dolarow za prawa i udawanie, ze nie ma sprawy ;) Bo jakos dziwnie wytwornia odmawia komentarza, a rosjanie nie chca sie procesowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo zemsty: bardzo dobry, miło się patrzy na wymierzanie sprawiedliwości :-)

 

9 wrota: odkurzyłem, bo kobieta prosiła... nudnawy, choć miejscami zaciekawiał (tych miejsc było stanowczo za mało)

 

Zmierzch.. bo kobieta prosiła... więcej grzechów nie pamiętam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copy-pasta z innego forum, bo nie chce mi się tego samego dwa razy pisać :P

 

Sherlock Holmes

Dla odmiany po Avatarze naprawdę bardzo dobry film. Inteligentny, z żartami na poziomie, świetną obsadą i wynikającą z niej bardzo dobrą grą aktorską. Guy Ritchie znów pokazał klasę i pazur w reżyserii.

 

Konwencja Sherlocka jako postaci szalenie przypadła mi do gustu. Połączenie House'a z Jackiem Sparrowem posypane szczyptą Bonda. Zdaję sobie sprawę jak odległe jest to od książkowego pierwowzoru, ale ogląda się naprawdę rewelacyjnie. Fabuła jest poprowadzona sprawnie, bez najmniejszej dłużyzny i jest naprawdę ciekawa. Dziewczyna po filmie stwierdziła, że zakończenie tak trochę pachniało Scooby-Doo i jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało ma rację. Przy czym bardzo to do Sherlocka pasowało. :)

 

Wszyscy już pewnie wiedzą, że zakończenie implikuje kolejną część - tak, na bank będzie. I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, bo Sherlock Holmes w konwencji zaprezentowanej przez Guy'a Ritchiego to obecnie jedna z moich ulubionych filmowych postaci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherlock Holmes

Dla odmiany po Avatarze naprawdę bardzo dobry film. Inteligentny, z żartami na poziomie, świetną obsadą i wynikającą z niej bardzo dobrą grą aktorską. Guy Ritchie znów pokazał klasę i pazur w reżyserii.

Pffff.... flaki z olejem, a nie bardzo dobry;) Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon: Super klimat ale koncowka troche zawodzi. Czekalem az cos sie stanie takiego ze mi leb urwie... nie urwalo

 

Law Abiding Citizen: Fajny mocny filmek, trailer dobrze ddaje jego ducha ;] Tylko znowu ta kncowka...

 

Armoured: Na trailerze zapowiadal sie fajnie ale w praktyce srednica wyszla

 

Zombieland: Miodzio zombiaki, nie tylko dla fanow gatunku ale dla wszystkich ktorzy lubia czarny chumor

 

Cloudy With A Chance Of Meatballs: Dla mnie najlepsza animka od bardzo bardzo dawna. Chcailem ogladac drugi raz jak tylko napisy przelecialy ;]

 

Whip It: Zupelnie przypadkiem trafilem na ten uroczy filmek. Polecam kazdemu - taki maly ogrzewacz serca ;]

 

A Perfect Getaway: Film warto obejrzec po pierwsze dla Milli, po drugie dla otoczenia (az zmienilem plany wakacyjne by sie na Hawaje wybrac :P) po trzecie nie zgorszy pomysl na scenariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Omen

Bo ja wiem. Imo to pomysł pokroju "I teraz główny bohater się budzi i cały film okazał się tylko snem". Takie pokazanie mózgu wiewiórki widzom. Chodzi o to że takich pomysłów nie sposób wiarygodnie sprzedać bo, przynajmniej ja, jako widz czuję się oszukany.

 

bardzo duży spoiler:

 

 

 

 

 

 

 

Bo jak mam uwierzyć że główni bohaterowie to zabójcy skoro przez cały film się zastanawiają czy zabójcami nie jest para która im towarzyszy.

 

 

 

 

 

 

koniec spoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem "Strasznie szczęśliwi" - klimaty braci Coen.. dosyć nudny o którym gdy się skończył pomyślałem "o kur.." ale świetny film!! Serio miałem takie odczucia:) Bardzo zgrabny i mocny scenariusz także polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bigleb, megaspoiler:

To nie to bylo nie fair w tym filmie. Bo jak sie przeslucha jeszcze raz dialogi glownej pary to rzeczywiscie sa conajmniej dwuznaczne. Bo moga sie zastanawiac czy to nie oni sa rozpoznawalni na filmie wideo i czy ta para sie nadaje na nastepna podmiane. To bym jeszcze kupil. Najgorsze jest to ze rezyser zdecydowal sie na wyciecie niektorych dialogow bohaterow w obrebie scen ktore ogladalismy, a to juz jest czysta chamowa ;] tekie zerwanie umowy z widzem ze to co ogladasz tak wlasnie wygladalo. Z takim selektywnym przedstawianiem rzeczy mozna kazda historie z twistem robic ;]

A podobala mi sie taka zmiana narracji, punktu widzenia w polowie filmu. Mam nadzieje ze jeszcze to kiedys zobacze tylko zrobione ciekawiej i bardziej z sensem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, błąd narracyjny. Film toczy się z punktu widzenia głównej pary a na końcu dowiadujemy się że w cale nie. I nie jest to punkt widzenia narratora wszechwiedzącego a wszechniedoinformowanego. Fail :) Chyba nawet w Pile to lepiej było rozwiązane. Podobna sztuczka się udała np. w Assassins Kassovitza. Tylko tam przechodzimy z punktu widzenia głównego bohatera na punkt widzenia bohatera drugoplanowego który przejmuje rolę głównego. Swoją drogą chyba jedyny udany film Kassovitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Perfect Getaway - no powiedzmy sobie szczerze - to jest potężna wtopa scenarzysty, POTEŻNA... gdy już doszło do rozwiązania i było widać fail scenariusza to ja wyszedłem...

Dobrym tweestem jest Piła, gdzie scenariusz trzyma się jako tako kupy (Piła I - dla pewności), a nie ten twór...

Absolutnie nie oglądać - 1/10 i zmarnowana godzina życia.

 

Unforgiven - Bez przebaczenia - dobre, solidne kino. Więcej pisać nie trzeba, polecam - 8/10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaka tam zlosliwostka niewinna ;) Moze dlatego, ze akcja The Messenger opiera sie na niemal teatralnej grze i rozmowach - nie kazdy to lubi, nie kazdy ma na to ochote, wiec tak ku przestrodze.

Ja tez lubie dobre efekty i strzelanie ale transformersy to bylo dno, wodorosty i ze trzy metry mulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wkoncu i mnei dopadlo, wlasnie skonczylem ogladac Avatara w imaxie....hmm...wejsc prosze na strone 239 i poczytac opinei Klicka i Czak1'ego.....takie samo zdanie me!

 

Ps. Widzieliscie zwiastun przed imaxowym avatarem "Alicji"?? Kot w imaxie mnie wbił w fotel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności