Skocz do zawartości

Big Buck Bunny już online!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Doczekaliśmy się długo oczekiwanej internetowej premiery filmu Big Buck Bunny.

To drugi po Elephants Dream otwarty film w całości zrobiony w

Blenderze udostępniony przez Blender Institute. Oprócz obejrzenia samego filmu zachęcam również do

zapoznania się z materiałami z produkcji filmu zamieszczonymi na

stronie www.bigbuckbunny.org.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=187

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kuba1994

Fajnie , że wkońcu zrobili go . Naprawde jest świetny i dlatego polecam również innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest parę błędów, ale mieli mało czasu i harowali całymi dniami, więc przymknę na to oko. Fajny filmik podobał mi się :)

 

Pare bledow, przymkniesz na to oko? Czlowieku to bardzo wysoki swiatowy poziom wiec nawet nie wypada mowic takich slow przy tej pracy.

 

Swietny i od strony technicznej i fabularnej. Miod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor. Hehe oki, ale to nie zmienia faktu że są błędy ale to nie wina braku ich umiejętności, ale terminów. Trzeba podkreślić poświęcenie tego zespołu pracowali od zmierzchu do mroku (naprawdę jedli, spali, pracowali w Blender Institute) żeby zdążyć ze wszystkim a efekty są fantastyczny, za to właśnie im się kłaniam ;) Trzeba również podziękować wszystkim którzy kupili przed premierowo DVD bo to oni w dużej mierze z finansowali ten film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze komentarzy do tego shorta rozumiem juz dlaczego oplaca sie robic filmy z fajnymi efektami i zalosnie beznadziejna historia, najlepiej okraszone jakimis "zartami" w stylu "cos kogos obesralo albo obrzygalo". To sie po prostu ludziom podoba, dlatego nad taka "Arka" nikt sie nie bedzie rozplywal az tak, za skomplikowane, malo kolorow.. Jakies takie... A tu prosze - i kolorki sa, i ptaszek sra - chej cala wies sie ubawi!

 

(nie ujmuje autorom umiejetnosci 3D i tego ze blender rosnie w sile i zadziwia mozliwosciami, ale nazywanie tego filmidelka "dobrym" wola o pomste do nieba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi: Dlaczego porownujesz arke do tego filmu? Idac tym tropem mozna zaczac porownywac np. 4 miesiace, trzy tygodnie, dwa dni, do dajmy na to Alternatywy 4. To wogole dwa inne nurty co nie znaczy, ze ktorys z nich jest slabszy tylko przez to, ze przedstawia inne kino. Nie wiem skad te nawiazanie do arki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Traitor, to porownaj ile razy widziales fabule podobna do BBB, a ile taka jak w for the birds?

Moim zdaniem nie warto porownywac w ogole.

Ja juz pisalem, ze owszem dobre, ale nie bardzo dobre. W warstwie technicznej sa rzeczy ktore mi sie nie podobaly, ale tak samo nie podobalo mi sie np sporo animacji w shreku (i modeli w ostatniej jego czesci), ktory zdecydowanie nalezy jednak do "elity" filmow 3d niezaleznie od dlugosci.

 

W sumie to nie tak ze wszystko musi byc nowatorskie, oryginalne i odkrywcze, czasem wystarczy ze cos jest po prostu dobrze zrobione. Ale moim zdaniem czegos tu za braklo i nawet nie bardzo wiem czego (poza minusami o ktorych pisalem w innym watku.

 

A z nawiazan do pixara, to zupelnie nie wiem dlaczego, ale glowny bohater BBB kojarzy mi sie z ta postacia z rogami z boundin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For the Birds Pixara jest zajebiste, i zupełnie inne niż BIG BUNNY. Na Bunnego czekałem z wytęsknieniem i zobaczyłem dokładnie nie to co się spodziewałem. Od strony technicznej filmik prezentuje standard profesjonalnej animacji jak np. taki "Horton słyszy ktosia". Gra aktorska, mimika twarzy itd. jest zapożyczona z innych filmów, zaś sama fabuła jest denna i nie umywa się do PIXARA. W moim odczuciu propaguje przemoc podaną w kolorowej formie. Oczywiście wiem ile trudu wymaga zaanimowanie postaci i dlatego podziwiam ten projekt, ale czy trzeba, aż takiego wysiłku aby opowiedzieć historię z gagami niczym z LOONY TUNES o pustym wydźwięku? Tak - są lepsze shorty. Mi osobiście podobał się ten ostatni z newsa o "muchach (nie pamiętam tytułu)", który przykuł moją uwagę i mnie zainspirował. Mam wrażenie, że przeciętny widz nie zwraca takiej uwagi na trawki itp. detale, ważny jest rozwój akcji, pomysły, gra aktorska. Oglądam po latach stare animacje Disneya i ciągle do mnie przemawiają, mimo, że to tylko cartoon, w nowych animkach tego już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Od siebie tylko dodam ze faktycznie motyw z sraniem ptaka jeszcze jakos tam hmm przemilcze... No ale kurde, lubie poogladac metaloapocalypse, happy tree friends itp. gdzie brutal jest na maxa ale jakos nie trawie w tego typu produkcji pokazywania jak sie tlucze motylka kamolem a potem skrzydelka mu sie wyrywa... To tak jakby w shreku cos by shrekowi odbilo i urwal leb osiolkowi albo gdyby w hellraiserze nailhead stal sie romantykiem. Poprostu pewne watki nie pasuja do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest zrobiony dobrze technicznie, zespół pokazał że potrafi obsługiwać blendera i kilka innych narzędzi, oraz że umiejętność obsługi softu nie wystarczy do zrobienia ciekawego filmu. Sprawdza się jako tech-demo dla softu, jako short sam w sobie już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, kiedy taki naklad pracy sie marnuje, bo ktos nie pomyslal o tym, od czego nalezalo zaczac, czyli o scenariuszu..., ale poza tym przyzwoity film wyszedl. Ja bym sie tam kupy nie czepial. Siedzi w konwencji, jak to kupa...

 

Nie wiem, czy jest to kwestia narzedzia, czy konretnych ludzi, ktorzy przy tym pracowali, ale jest spory rozdzwiek miedzy poziomem pracy nad postaciami a reszta filmu (na plus postaci). Poza animacja, trudno sie tu do czegos przyczepic - fajny design, setup, nawet futerko ujdzie.

Natomiast reszta filmu jest dwie ligi nizej...

 

Film moglby znacznie gorzej wygladac, byle mial jakas historie do opowiedzenia. A tu historia stara jak swiat "nie mam nic do powiedziania..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mała konfrontacja zdań. Cóż mi się filmik bardzo podobał a im częściej go oglądam tym bardziej mi się podoba. Zauważyłem że na polskich forach niektórzy strasznie jadą po tym filmie a to komuś montaż się nie podoba a to ktoś mówi że zerżnęli animacje od pixara, ale prawda jest taka że film mimo prostoty jest bardzo fajny. Mimo kilku rzeczy które osobiście bym dopracował animacja jest świetna. Zerknijcie na moment kiedy szynszyla zostaje wystrzelona w powietrze i sobie leci, nie wiem jak wy ale ja aż czuje jak ona leci nie tylko to widzę jest kilka innych scen które dają poczuć animacje ponieważ jest naprawdę dobra. Mam nadzieje że pewnego dnia dorównam im skilem. ;) A tym czasem idę pooglądać moje DVD, Mancandy F.A.Q. Polecam to DVD :P można ściągnąć legalnie z neta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja jest bardzo dobra... to co mnie nie przypadło do gustu to trawa wyglądająca jak futro i słabe niebo...

 

n-pigeon o Mancandy na forum już było... ;)

 

a czepianie się szczegółów jest jakby nie na miejscu bo poziom jest wysoki i chętnie bym zobaczył tych krytykujących animacje w akcji...

są jacyś chętni? śmiało... materiały udostępnione i można zrobić kolejne, już własne animacje... ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

michalogorek: A jak sluchasz wirtuoza gitary np. Joe Satrianiego albo jak sluchasz powiedzmy utworu "Toccata con fuga" Johanna Sebastiana Bacha to chyba mozesz powiedziec to mi sie tu podoba a to nie... Kazdy moze miec swoje zdanie i bynajmniej nie wyplywa ono z zazdrosci a z wyniku samodzielnego myslenia. Oczywiscie mozesz sie z tym zgodzic albo sie nie zgodzic i wywolac polemike. Taka dyskusja moze doprowadzic do bardzo ciekawych refleksji jesli jest na poziomie. Podsumowujac tylko powiem ze wkurza mnie to ze jesli ktos cos mowi ze mu sie nie podoba to zaraz trzeba insunuowac zazdorsc. Sorry stary ale jesli nawet sam geniusz w swojej formie wykul by rzezbe nad ktora kazdy by sie rozplywal to jesli cos komus sie nie bedzie podobac to ma prawo to powiedziec i nie przez zazdrosc a nawet nie przez to ze nigdy w zyciu czegos takiego nie zrobi. Bez urazy i zlosliwosci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy co nas wkurza to powiem że mnie wkurza jak ktoś widzi tylko to co mu się nie podoba w człowieku lub jego pracy, a dla odczepki żeby nie pokazać że tylko marudzi trąci kilkoma zdaniami chwalącymi ogół a zarazem nic. Najbardziej mnie wkurza jeśli sam tak robie, wtedy bluzgam na samego siebie za swoje ograniczenie, wąskie horyzonty oraz obłudną ślepotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma tu super scenariusza, nowatorskieh techniki ani glebokiego przeslania.

Ale powiem tylko ze nigdy przenigdy nie dorownacie im poziomem jesli chodzi o wyczucie animacji i akting (nieszkodzi ze w tandetnej pixarowej konwencji). Troche wyglada mi to na zazdrosc z waszej strony ;)

 

Za mną nie przemawia zazdrość, głównie dlatego że w animacji nie siedzę, zwłaszcza 3D. Prawo do oceny mam, jak każdy inny widz, co też uczyniłem. Natomiast:

 

1. Nie zgodzę się, że pixarowa konwencja jest tandetna - o ile jest dobrze zrobiona. Ale u pixara istotną rolę odgrywa scenariusz - zarówno w produkcjach pełnometrażowych, jak i w shortach. I właśnie dlatego chętnie oglądam każdą produkcję pixara, bo u nich film jest dobry zazwyczaj pod każdym względem - i od strony scenariusza, i od strony technologicznej.

 

2. Zakładanie, że nikt z tego forum nie dorówna nigdy do poziomu pixara albo BBB jest trochę nie na miejscu moim zdaniem, lub też jest co najmniej niesprawiedliwe.

 

3. Kiedyś dałeś się poznać jako osoba broniąca podejścia oryginalnego, niekonwencjonalnego do ogólnie pojętej produkcji wizualnej. Dziwi mnie to, że teraz bronisz czegoś tak wtórnego.

 

"Elephant dream" wydawał mi się ciekawszy od BBB, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, oczywiście musiałeś nie dać się sprowokować. A już jakaś solidna kłótnia mogła rozruszać ten wątek :D

 

Pierwsza burda max3d.pl. Chlopaki wyrywaja banery, atakuja ciezkimi zdaniami, rzucaja petrady made in fume'fx;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda ze sie nie trzymali tego animatika, bo moim zdaniem wyszedlby lepszy film. I scenariuszowo i rezysersko i "aktorsko". Jakos wszystko tutaj ma swoj sens, widac motywy postepowania i krolik jednak nie jest az tak ociezaly umyslowo na poczatku ze nawet nie wie skad w niego rzucaja. To z reszta bledy operatora chyba sa w ostatecznym filmie ze nie widac zwiazku pomiedzy rzucaniem w krola orzechami a obrywaniem przez niego. Tzn ewidentne jest od kogo dostaje, ale jakos nie jest to zaznaczone ujeciach, montazu... Kurna tu generalnie rezyser zawinil.

Mi animatik znacznie bardziej pasuje, i to przyklad po co jest animatik, dlaczego warto nad nim pomyslec i sie go trzymac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie dziwi tak nagla masowa krytyka tego filmiku. Filmikowi fakt brakuje moze sporo do pixara ale panowie bez jaj czy w Polsce powstalo cos na poziomie podobnego do tego. No moze "Sztuka Spadania " ale to bylo dawno i nie prawda:P Ostatnie wypociny Platige dla Canal plus pokazuja ze chlopakom znacznie poziom opadl. Wogule nawet nie ma co porownywac. Arka JOnkajtysa jak dla mnie tez niezachwyca. Jakos przy tych produkcjach nie widzialem takiej krytyki ,mimo znacznie ,znacznie nizszego pozomu (mam namysli glownie "niezly Canal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie dziwi tak nagla masowa krytyka tego filmiku. Filmikowi fakt brakuje moze sporo do pixara ale panowie bez jaj czy w Polsce powstalo cos na poziomie podobnego do tego. No moze "Sztuka Spadania " ale to bylo dawno i nie prawda:P Ostatnie wypociny Platige dla Canal plus pokazuja ze chlopakom znacznie poziom opadl. Wogule nawet nie ma co porownywac. Arka JOnkajtysa jak dla mnie tez niezachwyca. Jakos przy tych produkcjach nie widzialem takiej krytyki ,mimo znacznie ,znacznie nizszego pozomu (mam namysli glownie "niezly Canal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części racja - trochę jesteśmy ofiarami własnej poprawności politycznej. Widać to również w krytyce ogólnie udzielanej na forum. Ale myślę że w przypadku BBB krytyka nie jest zupełnie bezpodstawna, ja po obejrzeniu zapowiedzi oczekiwałem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaxxPL i Michal Ogorek - naturalnie nie mowicie o mnie? Co do wlasnego dobra to rzeczywiscie przyjaciol zwlaszcza po krytykowanej, ale i nie tylko, stronie nie przybywa, ale ja np nie umiem mowic ze "zachwyca, kiedy nie zachwyca". Szkoda tylko ze ja sie jeszcze nie nauczylem trudnej sztuki trzymania zamknietej geby;).

Z Toba Jaxx, to sie nie zgodze i co do Niezlego Kanalu i co do Arki, bo uwazam ze to dobre produkcje, mam do nich sporo zastrzezen w kwestiach technicznych, ale co do najwazniejszego czyli tresci to akurat malo. Nie zgodze z tym ze BBB stoi pod jakimkolwiek wzgledem wyzej niz NK czy Arka.

To ze u nas nie powstal film taki jak np Opowiesci z Narnii: Ksiaze Kaspian chyba nie zabiera mi prawa do powiedzenia ze sie wynudzilem, i o dziwno nawet swietne efekty nie dawaly mi w tym filmie wystarczajaco duzo rozrywki zeby zapomniec o nudzie?

Heh, ciekawe czy ja sie dobrze domyslam kim jestes Jaxx;).

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalogorek: jakieś brednie spiskowe snujesz :]

 

JaaxPL: "Niezły Kanał" to była komercha. BBB realizowano w znacznie dłuższym czasie. dla porównania: jeden odcinek NK od planu zdjęciowego po emisję trwa około 3tyg. BBB był tworzony ile? rok? może mniej. ale to przecież daje nam kilka minut w rok czasu a nie kilka minut w 3 tygodnie. i to robione w trybie "mam dwa projekty na głowie ale coś tam jeszcze dla NK zrobię". do tego uwagi reżysera w locie zmiany w animatiku, zmiany w konceptach, modelach, poprawki... to zabiera mnóstwo czasu co oczywiście odbija się na jakości. ale porównanie BBB z NK nie ma żadnego sensu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... dzisiaj pelen lekow obejrzalem ten film i musze przyznac, ze mi sie podobal:) Kilka momentow calkiem zabawnych, chociaz faktycznie, w animatiku wszystko jakos bardziej sie kleilo.

 

Chlopaki pokazali klase + wszystko w blenderze? Ostateczny dowod na to, ze i w kupie mozna ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja też mam swoje zdanie.

Film dość nierówny. Trochę żal, że tyle pary władowali w development fura/trawy a na koniec nie 'chciało się' nikomu chociaż minimalnie pokołysać tym zielskiem (poza ostatnim ujęciem). ..no i rendering/compositing miejscami daje dupy, albo to cień gdzieś wyparował, albo coś kolorki się kręcą...

Na szczęście kupa ratuje wszystko, a film ogląda się lekko przyjemnie i z uśmiechem. Tylko należy zauważyć, że ktoś tu puszcza do nas oko (nie mówię o brązie), a tego większość zdaje się nie zauważa. To nie film dla dzieci, tylko swoista promocja Blendera skierowana głownie do grafików. Panowie drwią sobie z konwencji.

Ant-3D: gdyby Shrek urwał osiołkowi główkę i nasrał do gardła to byłby na pierwszym miejscu mojej prywatnej listy. Wszystko masz poszufladkowane, przewidywalne i konwencjonalne? Łącze się w bólu, ale nie oczekuj, że zawsze będzie tak - jak w/g Twoich założeń powinno być. Świat jest skomplikowany, nie brak socjopatów i dziwaków, którzy tylko czekają...żeby urwać jakieś skrzydełko...

Z niektórymi to widze, że jest jak z 'Modą na Sukces' - przegapisz 300 odcinków a i tak nic się nie zmienia - Jaxx jest nie do zdarcia, ciągle leczy kompleksy na max3d.pl. Teraz wtóruje mu jeszcze jakiś ogórek.

A najtrudniej jest mi rozgryźć zawiłą logikę prowadzacą do chorych wnisków, iż 'niektórych' nie wolno krytykować. Skoro delikwent jakiś ma tyle zastrzeżeń do działalności i wypocin Platiga, to nie ma się czego obawiać, skoro i tak, za żadne skarby, nie chciałby pracować z taką bandą lamerów.

Edytowane przez mokramyszka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu oglądnołem (chyba jako ostatni...) I nie omnieszkam wpisać swojej opini ;)

Bardzo Fajne ;)

Technicznie wypas choć (jak zawsze i wszedzie) mozna sie czegoś czepiać...trawa ładna...choć widywało się lepsze...to samo z futrem. Woda łasdnie błyszczało...Tło (ktos napisał, ze malowane czy coś) Bardzo fajne kolorowe, i mieszczące się w tej bajkowo-kolorowej stylistyce...itp itd Jednak myślę, że nie ładnie porównywac to do Pixarowskich produkcji z światową kadrą, Najlepszym softem i 6 hektarową renderfarmą na zapleczu

A co do Tresci...Panowie chcieli zademonstrować Możliwości darmowego oprogramowania jakim jest blender a najważniejsze było tu coś co uderzy w rzesze ludzi (a nie coś co przemknie po cichutku tylko na forach dla grafików). I dla tego myślę, ze wybrali najlepszy możliwy scenariusz bo nie oszukujmy się taki lajtowy humor sprzedaje się łatwiej niż cięzkie, ambitne produkcję przepełnione filozoficzną gatką z której nikt nic nie zrozumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaTki to sobie mozesz podciagnac :D

Tak juz jest, ze dzis czytanie boli, dzieciaki wola pocinac na konsoli w jakas giere, odbiorca glupieje to i filmiki sa jakie sa...

Nie musi byc od razu "filozoficznie i gleboko" - ale moze byc NA POZIOMIE I Z POMYSLEM.

Tej produkcji nie jest w stanie obronic nic - wyglada jakby scenariusz pisala grupa srednio zdolnych gimnazjalistow po 4 piwach kazdy. Nawet stare jak swiat paski z Garfield-em sa zabawniejsze a trudno je zaliczyc do dziel filozoficznych.

Technicznie sie broni i zacheca do Blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zrób lepszą animacje... czekamy... :D z pewnością dasz radę... ;)

 

P.s.

film nie został stworzony na Oskary czy festiwale, tylko do promocji darmowego narzędzia...

 

więc krytyka pod tym kątem tutaj nie pasuje... :)

 

trzeba oceniać animację, a ta nie odstaje nawet od tych z pixara.

Wniosek jest taki że jeśli by przyłożyli by się do tego specjaliści od scenariusza, renderingu itp. to pewnie by wyszedł film na poziomie Pixara...

 

natomiast celem było pokazanie co potrafi Blender a nie scenarzysta, więc nie kumam kierunku twojej krytyki???

 

nikt nie oczekuje krytyki fabuły tylko wykonania...

 

powtarzam, zakładając to że bierze się za to duża grupa ludzi którzy mają doświadczenie i robią to do czego są przystosowani, możemy liczyć na mega bajkę...

 

twórcy bardziej improwizowali i to widać...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zrób lepszą animacje... czekamy... :D z pewnością dasz radę... ;)

 

Tego typu argumenty ucinają wszelką dyskusję, a chyba nie o to chodzi?

 

P.s.

film nie został stworzony na Oskary czy festiwale, tylko do promocji darmowego narzędzia...

 

więc krytyka pod tym kątem tutaj nie pasuje... :)

 

Owszem, pasuje - w każdej reklamie oceniamy scenariusz. Nie jest istotne czego reklama dotyczy, ale efekty nie uratują kiepskiego pomysłu - i moim zdaniem do tego się to sprowadza.

 

trzeba oceniać animację, a ta nie odstaje nawet od tych z pixara.

Wniosek jest taki że jeśli by przyłożyli by się do tego specjaliści od scenariusza, renderingu itp. to pewnie by wyszedł film na poziomie Pixara...

 

A to renderingu już nie oceniamy?

 

natomiast celem było pokazanie co potrafi Blender a nie scenarzysta, więc nie kumam kierunku twojej krytyki???

 

nikt nie oczekuje krytyki fabuły tylko wykonania...

 

Reasumując - dobra technicznie realizacja kiepskiego scenariusza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności