Jump to content
adek

Bitwa #14, Uwagi/pytania/propozycje

Recommended Posts

Witam wszystkich uczestników konkursu.

W tym wątku w razie jakichkolwiek wątpliwości możecie zadawać pytania związane z konkursem.

Jako poczatkujacy mam pytanie czy w pracy mozna wykozystac pojedynczy darmowy model (rzecz jasna nie będzie stanowił 90% sceny)- albo nie doczytalem albo w regulaminie nic o tym nie pisze tak więc proszę o wyrozumiałość ;)

Animację trudno wydrukować ;)

Edit:

tweety tylko na samym początku jasno ustalcie czy można korzystać z generatorów drzew, kamieni, śrubek, kół zębatych, łańcuchów i innych takich rupci

czy można korzystać z modeli z posera, make human, quadima lub innych podobnych programów

czy można korzystać ze swoich starych modeli w sytuacji gdy np. zrobiłem kiedyś desert eagle a teraz na bitwe robie hitmana a nic tak do niego nie pasuje jak deserciki a modelowanie raz jeszcze tego samego jest głupotą

w poprzedniej bitwie nie było to ustalone i powstawały pewne spięcia ;P

Edited by Sebastian Ozga

- W konkursie mogą brać udział pojedynczy graficy

No szkoda ze akurat teraz tak sie zachcialo :( !

a mialem startowac z kumplem, tyle czekalismy a tu nic, eeeh,,,,

czolgiem i powodzenia

pionier

Czemu nie mozna odpowiadac w watkach? Myslalem ze posty sa moderowane i czekaja na akceptacje ale jednak nie. W jednym mi sie udalo a w dwoch nie.

a ja mam

...you do not have permission to access this page...
gdy chcę wejść do wątku [sSAT]: "Zamknięte okno na świat" do jeszcze jednego tak samo było ale już poszło (nie pamiętam do którego bo otwieram hurtem ;P)

takie info o dostepie ciagle mam ja rowniez jak probuje wejsc w tematy z bitwy

Od wczoraj :)

chuywiecowo9.jpg

pozdro

a jak sie ma sprawa z matte paintingiem ? w regulaminie nic o tym nie znalazlem , ale pytam sie tylko dlatego ze, zakladajac ze ktos cos zrobil w 3d i to by bylo 60% pracy, a 40% to byl by matte painting . mozna tak czy calosc musi byc tylko w 3d?

Zaczynam zazdrościć moderacji imprez- w życiu się aż tak nie nabakałem. Ten temat to na serio ?

Chyba miniaturki nie działają.

Ja mam i jej nie widzę jako miniaturkę.

mam pytanie.

- mozna oddac iles renderow czy tylko 1 ?

- czy mozna zakladac wipy odnosnie modeli robionych na konkurs ?

- w regulaminie pisalo 10x10cm minimalny render. ja sie nieznam i chcialem zapytac jaka to jest rozdzielczosc.

hmm dziwny temat trzeba przyznac a tematy i koncepty jeszcze dziwniejsze ;)

Z tego co widze to wieksza czesc prac jest ostro naciagana :)

pozdrawiam

panowie graficy, kolega prosił o rozdzielczość a wy mu rozmiar obrazka podajecie... ;P

ja obstawiam 300 dpi skoro ktoś ma to drukować potem.

Nie no, dobrze pisza. Juz sobie przeliczyli rozdzielczosc przez centymetry. 1181x1181 px minimum.

A czy to 1181x1181 px bedzie w rozdzielczosci 300 dpi czy 5 dpi to tak naprawde wszystko jedno.

pomiedzy 5 a 300 dpi (dot per inch) jest roznica i to znacząca

jezeli to ma isc do druku to chyba jednak minimum 300 ale ja sie nie znam wiec nie wiem jak jest dokladnie

Odpowiem zbiorczo. Będzie chyba czytelniej.

W tej edycji pracujemy samodzielnie. Prace powinny być wykonane samodzielnie, indywidualnie.

Kolejne etapy pracy należy prezentować w wątku bitewnym więc nie ma potrzeby zakłądania WIPów. Jesli ktos nie zdazy zrobic pracy na czas zawsze moze nas poprosic o przeniesienie do dzialu WIP. Ale prace tworzymy na forum Bitwy.

Oddajemy jedna pracę. Kazdy moze oddac tylko jedną pracę.

W Bitwie nie mozna używać gotowych, darmowych modeli, modeli z wszelakich bibliotek.

Pracę tworzymy samodzielnie, używając programów do 3d.

Szczerze: chcielibyśmy, aby Posera nie było, ale faktycznie znowu moglibyśmy się spotkać z opiniami, że to aplikacja 3D,to nie jest gotowy model, więc teoretycznie możliwe jest jego użycie, ale konieczne jest wtedy napisanie o tym i podkreślenie tego w wątku. Jednak wiadomo, taka praca ma zdecydowanie mniejszą wartość edukacyjną. Pamiętajcie, że Poser nie zapewni Wam wygranej w Bitwie i jury takie programy.

Nie zabraniamy używać skryptów, warto wtedy również napisać jakich skryptów użyliśmy.

Nie można używać wcześniej stworzonych modeli. Tak było zawsze.

Odnośnie matte paintingu. Niestety, to jest konkurs 3D i tego się trzymajmy. Nie zabraniamy natomiast podrasowania końcowego pracy (np. kolory, światło).

--

Organizacyjne, wątki bitewne:

Co do błędów - powinno już ich nie być. Serwer wysiada. To drugi serwer, zabity przez serwis. Czeka nas wkrotce zmiana serwera chyba.

Miniaturki będą. Jeszcze nie zostały włączone. Ale będą.

Edited by Adek

Świetny temat nie wiem czy wystartuje ale na pewno będę podglądał.

Hmm no właśnie temat :D Taki trochę ograniczający i mało co można wymyślić ale już chyba na coś wpadłem :D

Terminy:

* 12 lipca - Rozpoczęcie trzynastej edycji Bitwy 3D

Taki mały błąd.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy