Skocz do zawartości

Sceny 3D:Matte Painting, kadry z krótkiego filmu Adevale2313


norden

Rekomendowane odpowiedzi

rewelacyjnie sie zapowiada - jak juz zdecydowałes sie podac to oficjalnie do naszej wiadomosci to juz nie masz wyboru - musisz skonczyc ! :) inaczej potwierdzisz tylko tezę o niemożnosci kończenia shortów

powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępny projekt cyfrowego obrazu podkładanego do jednego z pierwszych ujęć. Bazą pod ruiny był plastelinowy pomalowany na szybko model głównych bloków zawalonego niegdyś pomnika, który będe uzupełniał i uszczegóławiał fotografiami już w komputerze. Budynki opuszczonego miasta w oddali będą natomist robione w 3d. By nagrany materiał i matte painting ze sobą działały będę musiał niestety dokonać żmudnego procesu wycinania postaci klatka po klatce(a na pewno dla dłoni kobiety która podnosi i opuszcza papierosa). Ujęcie trwa parę sekund (30fps) więc czeka mnie wspaniała zabawa...

mattejobaea0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra przysiadłem ostro... 9 godzin i mam 1 ujęcie ze sceny otwierającej. Pierwszy raz rotoscoping robilem nie takie aż złe i nudne z kluczowaniem punktów jeżeli sie robi.

Co do pytań z komentarza powyżej>> ruchomych rzeczy narazie nie wrzuce, rozdzielczość finalna najwyższa będzie wynosiła tyle co w DVD czyli 720wide anamorficzny 30fps. Wiekszość rzeczy jest robiona w FHD jednak z niektórymi efektami/ujęciami w 3d po prostu jest problem jesli chodzi o czas renderingu na domowym blaszaku. Głównie chodzi mi o efekty typu jakiś raytracing + motion blur rozłozy każdego kompa na tydzień przy kilkuset klatkach. Niby mozna sobie sprawić jeden lub dwa kompy do renderingu ale ja nie chce mieć elektrociepłowni w pokoju i chciałbym sie czasem bez szumu wyspać ;D pozdrawiam

final0046xm5.jpg

pic1005xs4.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie zaglądam do tego wątku czekając na kolejne odsłony :) Szalenie podoba mi się twoje elastyczne podejście... piękne ujęcia powstające z wszelkiego złomu jaki wpadnie Ci w ręce :) To jest to. VFX w bardzo fajnym wydaniu :) Weta Workshops w domowym zaciszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rewelacyjnie!! Niepasują mi tylko ujęcia na trawie,odbiegają trochę klimatem i wyglądem od reszty (popracował bym tam na kolorystyką i oświetleniem..np w nocy żeby widać było wtedy powiedzmy jakieś planety na niebie lub układ gwiezdny:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... ja nie wiem czy ludzie którzy robili episode XIII zajmowali się grafiką pro, poza tym od tamtego czasu komputry troche przyspieszyły i stały się nieco tańsze. Dzisiaj naprawdę można spokojnie w domu przy odpowiednim wysiłku i chęciach zrobic ujęcia/animacje które mogłeś oglądac w filmach powiedzmy w roku 97 - 01. Nie mówie tu o jakiś armiach robotów gdzie ich tam miliony biega ani o ujęciach w których potrzeba bardziej specjalistycznego sprzętu...typu motion control,slow motion, lub kamera na szynach(to da sie zrobi jak masz samochód ), ale biegnące dinozaury po polanie jak w Jurrasick park zrobisz, będzie sie renderowało z miesiąc ;) na kilku komputerach, bedziesz to robił z 1,5miesaca ale dasz rade. Matte painting fajny bez skomplikowanej projekcji 3d i na planach mozna sobie na bank zrobic zajebisty jedynie trzeba przysiedziec ponad 2tyg do tego trzeba tylko rozwijac umiejetnosci compositingu no i cierpliwosc by nad kilkoma sekundami siedziec tak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do promo artu, to zwiększyłbym kontrast (choć nie wiem czy mam dobrze skalibrowany monitor - jeśli u was dolny-prawy róg jest czarny to nie ma tematu).

 

A tutaj z kolei odbijaja się w chełmie zielone tło:

matte009ps7.jpg

 

Poza tym zapowiada się ciekawie :)

Pozostaje jeszcze kwestia doboru aktorów, ale ja jestem filmowym zboczeńcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

respekt, ze ci sie chce - serio! A co do proj. widac ze niektore kadry sa duzo lepiej przemyślane niz inne - przy niektorych ma sie wrazenie ze po prostu masz juz wyrobiona taka rutyne ze siadasz robisz jedna probe kadru i koniec - dalej nie kombinujesz zeby wygladaly one tak samo dobrze jak pozostale (moze to kwestia braku czasu). wiesz jak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh! Mogę ci dekiel porobic snapshooty z najbardziej cenionych filmów i założe się że też uznasz je za źle kadrowane dopoki ich nie zobaczysz w ruchu. Ostatnio własnie pracowałem nad kadrowaniem niektórych ujęc i działałem na postprocessie zeby kolorystyka sie zgadzała itd gen. spójnośc kadrów thx za comment myslalem wczoraj o tym kadrowaniu długo ; ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynki średnio odległego i dalekiego planu oraz powierzchnie bliskiego średniego i dalekiego planu do zniszczonego/opuszczonego miasta Adevale. Troche to narazie wyglada jak coruscant z SW ale to tylko obiekty ot tak se rzucone. Finalnie My city beedzie zbudowane na róznych poziomach wszędzie będą promenady oraz kanały wypełnione wodą lub suche wpół wyschnięte kanały. Budynki pierwszego planu których jeszcze nie projektowałem bedą natomiast lekko wzorowane na styl star. egiptu..... ale nie piramidy tralalala i sfinksy tylko cos bardziej jak gwiezdne wrota i to takie ich połączenie science fiction z egiptem. Wszystko oczywiscie przysypane piachem porosniete krzakami. Niektóre budynki bedą zawalone inne "przeżarte przez rdze" tak że widac tylko konstrukcje wewnątrz.

Głównym czynnikiem sukcesu operacji "The Ring C" ;D jest zachowanie podczas póxniejszej pracy wszędzie takiego samego układu współrzędnych i skali dzieki czemu będe mógł renderować to miasto do ujęć warstwa po warstwie oraz przenosić kamere z jednego pliku max do drugiego który przedstawia coraz to bliższe plany o większej szczegółowości i detalu a jednocześnie mniejszej ilości obiektów. To samo tyczy się rozmieszczenia świateł oraz efektów typu błyskawice... ponieważ chciałbym w czasie tych ujęc mieć burzę. Sciemnienie sceny pozwoli na obniżenie róznorodności na histogramie na klatkach dzięki czemu kompresja spowoduje ukrycie wielu niedociągnięć. O ironio w CGI łatwiej się robi rzeczy klimatyczne i mroczne które lubie aniżeli sceny pogodne i wesołe...

cityzoneplanbe7.jpg

adevcityyl3.jpg

adevcity2kg6.jpg

 

buildsqf8.jpg

builds2hi6.jpg

builds3sm0.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci, że jak to skończysz to postawię Twoje zdjęcie na ołtarzyku obok George'a Lucasa :D

 

ode mnie życzenia powodzenia i żeby Twój projekt nie podzielił losów nieodżałowanej Terranovy (o ile tak się to nazywało, niech mnie ktoś poprawi). trzymam mocno kciuki!

 

Salve!

Mort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

mort - nie zartuj sobie porownojac do tego filmu terranowa. terra skonczyla sie zanim sie zaczela. miala kilka statycznych obrazkow i kilkadziesiat stron opisu. A tutaj mamy film fajny. Same rendery nordena duzo pokazuja - a widzialem to w ruchu i musze powiedziec ze wyglada to naprawde dobrze.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu, przepraszam, chodziło mi o mniejwięcej porównanie jakie emocje temu towarzyszyły i jak ludzie bardzo się tym emocjonowali. Nie chciałem niczym umniejszyć chwały Nordena i geniuszowi jego projektu, co też wyraziłem w pierwszym zdaniu ;)

jeszcze raz powodzenia!

 

Salve

Mort!

 

PS. na jakiś teaserek albo ruchomą zajawkę możemy liczyć? prooooooooszę? bardzo bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remember mort że nie tylko norden stoi za tymi obrazkami ale też dziesiątki milionów ludzi którzy stworzyli oprogramowanie i sprzęt do tego by mozna robić tego typu obrazki. Ja staram sie nigdy nie zapominać bo równie dobrze mogłbym malować węglem po chodniku ; ] Więcej powiedziałbym że prace każdego z nas ; ] i wszystkich innych ludzi robione digitalnie są dziełem nas wszystkich... Zdecydować co chcesz zrobić i to zrobić już na kompie to nic... zbudować narzędzia to jest geniusz i zrobić coś za ich pomocą... Dlatego np leo da vinci był geniuszem wymyślał własne patenty na zrobienie czegoś nowego. Mr. Norden niestety póki co powiela ; ) i dodaje tyci od siebie ale niewiele pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu, przepraszam, chodziło mi o mniejwięcej porównanie jakie emocje temu towarzyszyły i jak ludzie bardzo się tym emocjonowali.

jeszcze raz powodzenia!

 

Salve

Mort!

 

 

chyba tylko po to to Twórcy umieścili, jak i kilka innych rzeczy (miała być kopia sceny i symulacji z "Oszukać przeznaczenie ileśtam" i to samo. Ludzi się na PR nabierali IMHO kiszka, niesmaczne to było.

Tu widać rozmach, pracę, profeskę, i wszystko co powinno być aby uwierzyć/mieć nadzieję/ trzymać kciuki.

Także ja trzymam, poziom pro, moje klimaty i wszystko to co lubię w cg

Pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to sie nazywa profesjonalny design - tylko jak ty chcesz to wszystko oteksturować - chyba nie każdy obiekt z osobna? BTW: masz nowa kasiazke o matte z ballistic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziewczyna wogóle nie powinna była wtedy grać. ponieważ rozchorowała mi się pierwszego dnia i miała 39 gorączki.. powiedziałem jej żeby zmiatała do opola bo tak to bedzie z tego ****. Uparła się niesamowicie i do dzisiaj mam troche na sumieniu że z 2 tygodnie potem chyrlała... trzymanie palca na spuście to był mój najmniejszy problem ; ], największy zeby mi dziewucha nie umarła ; ) Jakoś się udało ale nie chciałbym tego powtarzać...

nataliaobrey7.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomnialem napisac czegos a propos tych kadrow - na twoim miejscu starłbym sie mieć przynajmniej pare ujęć które byłby wizytówką rozpoznawczą tego Twojego projektu - nie chodzi o wykonanie w sensie poprawności tylko o artistic direction - a konkretniej o miejsca które utkwią w pamięci potencjalnego widza. bo jesli takiego czegos zabraknie to pozniej ludzie mogą stwierdzic ze super , ale wyszly z tego takie "gwiezdne wojny dla ubogich", albo powiedzą ze "to juz było setki razy na tapecie". w sumie jakby sie zastanowic to jest przecież najważniejsze - bo ostatecznie ludzie nie zachwycali sie wykonaniem np "katedry" (aczkolwiek owszem - to było również istotne) tylko tym co ona ukazywała z tego podjazdu artystycznego - czyli jakies wątki pseudo religijne, ukazanie izolacji itd. tak ja bym przynajmniej do tego podchodził...

 

życze powodzenia i czekam na filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem pod niesamowitym wrażeniem, może nie tyle samych obrazków, co opisów faz produkcji tychże. zaangażowanie aż strach. :)

jeśli chodzi o obawy to dołączam się do dekiela (nie wiem czy mam pisać "dekla"? :)),

żeby nie zatracić tego ogromu pracy - przelać w produkcję duszę - mam na myśli to samo: nie skupiać się przede wszystkim na rurach pcv, na piankach, na sprawach technicznych - na nie zawsze znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Treść i przesłanie decyduje naprawdę o tym, czy film jest fajny czy niefajny.

 

Życzę jak najbardziej powodzenia i wytrwałości, bo wygląda mi to na duże przedsięwzięcie. Jeszcze jedno: weź sobie kogoś zaufanego do pomocy, bo naprawdę się wykończysz, a czas premiery będzie się odwlekał, aż w końcu zniknie, oczywiście nie życzę ci tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujący projekt i rewelacyjne efekty Twojej pracy. Wielki szacun dla umiejętności i wszechstronności :) Matte wyglądają niesamowicie i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ukończone ujęcia z tym miastem 3d i oczywiście na cały film.

Gdybyś potrzebował muzy do filmu to znam takiego polskiego Johna Williamsa (to najprawdziwsza prawda !). Jestem pewny, że chętnie Ci pomoże :)

Wytrwałości życzę i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje muzyki do filmu, to w sumie się polecam.

Studiowałem na akademii muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki, także warsztat mam. Sorry, że tak annoucment tutaj, ale zainspirował mnie wcześniejszy wpis. :)

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden nie istnieje ;D !

Takie małe kolorowe ludziki to wszystko rysują.

Tymczasem matte do sceny początkowej w mieście

citymattebl0.jpg

Narazie jest statyczne.... musze jeszcze posiedziec pare godzin żeby zrobic by chmury sie poruszały i napieprzały pioruny.... by zrobić to drugie będe musiał niestety ręcznie doświetlać brushem wszystko. Sory za jakosć ; ] ale to jeszcze nie skonczone tak wygląda w tej chwili lepiej ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności