Skocz do zawartości

Finished 2d: GoreChristmas...


Koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałem wam zaprezentować projekt dostępny również pod stroną http://gorechristmas.carbonmade.com/

Jest to mój własny projekt który miał się doczekać fajnej strony i oprawy niestety jak to w życiu bywa...umiesz liczyć licz na siebie...

Projekt miał polegać na prostej animacji tych obrazków oraz na ew. możliwości wysyłaniu takich obrazków jako kartki świąteczne. Dodatkowo myślałem o dodaniu do każdego obrazka prawdziwych przepisów...no nic...

poniżej ilustracje...

gorechristmas710.jpg

oplatek353.jpg

barszcz_z_uszkami187.jpg

pierogi_z_kapusta205.jpg

zupa_grzybowa615.jpg

sledzie_w_oleju2886.jpg

ziemniaki963.jpg

karp_w_galarecie869.jpg

karp531.jpg

kompot_z_suszu790.jpg

piernik_swiateczny571.jpg

choinka115.jpg

 

merry fakin krismas...

Edytowane przez Koniu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie to taki był zamysł żeby na tej stronie ( która nie powstała ) była możliwość wysyłania kartek.

Chciałem coś zrobić niekomercyjnego żeby nie tylko siebie wypromować ale również osobę która by to animowała itd. Ale jak rozmawiałem ze znajomym z którym realizowałem kilka projektów to spytał się mnie jaki mam budżet na to i ile mogę mu zapłacić to mi ręce opadły...

Może za rok coś się spłodzi...

 

Dzięki wszystkim za miłe słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart z opłatka jest niesmaczny. Gdyby chociaż miał pomysłowość na wzór Monty Pythona, to byłoby przynajmniej jakieś uzasadnienie. A tak jest po prostu głupawy.

 

Pozostałe już lepiej. Graficznie jednak są zbyt "zabrudzone" przypadkowymi plamami. Lepiej było w "Happy tree friends". Widać że autor umie rysować, ale w moim odczuciu, za słabo dopracował kompozycję. Za dużo drobnych elementów rozpraszających uwagę, czasem też brak zdecydowania kolorystycznego.

Edytowane przez Brat kuzyna mojej ciotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do gustu najbardziej przypadł karp w galarecie. Aczkolwiek ogólnie to idea jest chora lub przynajmniej niesmaczna, tyle że dobrze wykonana. A jako że wokół jest dużo dobrze wykonanych prac z pomysłami o wiele ciekawszymi, to mnie te pracki nie podniecają. Osobiście wolę święta tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noiprox, czego ja nie narysuje to albo jakieś japońskie postacie, albo z gry, albo pokemony, albo htf :) WTF ? :)

 

lordbiernac, dziekuje, milo ze ktos zwrocil uwage wlasnie na kadrowanie :)

 

ferni,żółty,OmeN2501,KLICEK,ndru,M@Ti,Robertus,kozioo,heavymental,

Elvans,09121986,Hindus,Ex3,Apollo thnx :)

 

BizU, tez wyjatkowo jestem zadowolony z tego typo..sam go naśmigałem bez żadnej czciony :)

 

Brat kuzyna mojej ciotki, w sumie to dobrze że ten obrazek wywołał skrajne reakcje. Zdziwiłbym się jakby tak nie było.

Jakbyś mógł rozwinąć drugą część to chętnie posłucham...

 

blinq, ja tam święta lubie...ale ile istot musi zginąć :D żeby się nażreć :)

 

pix-o-matic, :) tak tym razem odrysowałem coś od platige'a :)

 

zdunek89, heh..no ilość przeglądających w ciągu jednego dnia jest dość spora. Mam nadzieje że nie zostanie wykorzystany transfer miesieczny na max3d ;)))))

 

vrocker, ajt ! :}

 

tweety, jaką to rozdzielczość potrzebujesz ?

 

Tortur, podziekował :}

 

perkristo, w sumie mniej wiecej napisałem na 1 stronie jak to miało wyglądac

 

 

Spore zainteresowanie jest..pewnie przez ten wykop ;)..i tym bardziej żałuje że nie udało się pocisnąć strony. Cóż...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie fajne (mimo że o wiele lepsze prace robiłeś)

Co do tematyki - bez urazy ale z tego co pamiętam co roku się pojawia podobny koncept - na przykład Mikołaj jako psychopata. Za pierwszym razem może to i śmieszne, ale tutaj powstała cała seria obrazków obracających się wokół tego samego schematu.

No ale to tylko takie moje marudzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunek89, heh..no ilość przeglądających w ciągu jednego dnia jest dość spora. Mam nadzieje że nie zostanie wykorzystany transfer miesieczny na max3d ;)))))

Po dostaniu się linku na główną wykopu, liczba odwiedzin rośnie ok 15k pierwszego dnia, drugiego koło 5k a potem wraca do normy ;] myślę że to serwer naszego kochanego forum wytrzyma :)

 

PS: Jak coś zajmuję się tworzeniem stron internetowych(http://www.creaweb.pl), bardzo spodobały mi się Twoje grafiki, jeśli byś zrobił w ten deseń lay do strony, to z chęcią bym go wdrożył, za darmo, lub za jakąś ewentualną, klimatyczną pracę graficzną.

 

Pozdrawiam

Zdunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej trzeba znacznie więcej pracy. Podkreślając kolor ludka, pokazałem że poprawia to kompozycję obrazka (dla mnie osobiście obraz bez przestrzeni ale z dobrą kompozycją, góruje nad obrazem z przestrzenią ale bez kompozycji) Kwintesencją obrazu jest kompozycja (na którą składa się kolor, rysunek, walor itd) a nie przestrzeń. To zalerzy od autora co chce pokazać. Zgadzam się że ludek wyskoczył do przodu lecz przynajkmniej pojawiła się w obrazku dominanta, i to dla mnie podnosi jego wartość , nawet kosztem jego przestrzenności. By zachować kompozycję i sworzyć iluzję przestrzeni, potrzeba więcej pracy, a ja jak piszę chciałem zasygnalizować problem. Generalnie odnoszę wrażenie że dominuje tu fascynacja anatomią przestrzenią i iluzją rzeczywistości, jednak małe zainteresowanie kompozycją. Doskonale to rozumiem bo sam przez to przechodziłem (może nadal trochę w tym tkwię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No belkoczesz. Jak juz sie trzymasz ksiazkowych definicji, to jesli juz odlaczasz przestrzen od kompozycji, to musisz wylaczyc tez kolor i uznac kompozycje jedynie jako "ulozenie form na plaszczyznie". Ale w znaczeniu bardziej ogolnym przestrzen owszem buduje kompozycje i ma takie samo znaczenie jak kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie książkowe definicje -to wręcz fundament i dogmat hehe. Bardziej to czuję niż wiem z ksiązek. Teoretyzować moglibyśmy długo, ale faktem jest że ilustracje tu prezentowane są niedopracowane. I nie umniejszając talentu autorowi, myślę że mógłby zrobić je znacznie lepsze. I tyle :)

Edytowane przez Brat kuzyna mojej ciotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest że ilustracje tu prezentowane są niedopracowane.

 

Twórca ilustracji operuje takim poziomem uproszczenia i dobiera taką formę przedstawienia pracy jaka jego zdaniem będzie odpowiadać większości odbiorców. Zawsze znajdzie się ktoś komu prace nie będą odpowiadać, trzeba się więc kierować statystyczną większością. Sądząc po popularności tematu i ilości pochlebnych wypowiedzi autor sprostał temu zadaniu...

Mnie osobiście tego typu prace niespecjalnie odpowiadają, głównie ze względu na formę i przekaz, ale zdaję sobie sprawę z tego że jestem w mniejszości i szanuję zdanie ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! Uwielbiam czarny humor :) Szkoda że się wszystkim z HTF kojarzy - miło by było jakbyś własny styl wymyslił.

btw - pierogi z kapustą ROX i te Twoje i te w realu :)

P.S: Powiększyłbym nieco napisy tytułowe, albo jakoś wyeksponował bo dopiero przy trzecim je spostrzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowe, pierogi i śledzie to po prostu czyste rodzyneczki.

 

Zazdroszczę też porządnego zbulwersowania "polskiego katolika", doprawdy bezcenne :). Trzymam kciuki aby za rok projekt kartkowy wypalił.

 

Brat kuzyna mojej ciotki- Hmmm, czyli zupełnie nie mam wyczucia... w twoim kompocie zniszczyłeś efekt patrzenia z pewnej głębokości pod wodą... No i na moje oko to są bombelki powietrza a nie śnieg... Więc nie nazwał bym tego poprawkami.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności