Jump to content

Recommended Posts

Witam…

Chciałem Wam przedstawić efekt moich zmagań z pracą dyplomową, której tematem była impresja 3d "theStairs". Praca nad filmem ciągnęła się na przestrzeni 1,5 roku, w trakcie której (głównie w wolnym czasie) odkrywałem wszystkie etapy produkcji short filmu.

Udźwiękowieniem i muzyką zajął się Patryk Scelina, który wykonał genialną robotę dodając smaku całości.

Soft to 3ds Max, Vray i After Effect. Całość powstała głównie na jednej maszynie opartej na q9300.

Jestem świadomy wielu niedoskonałości, niedociągnięć i błędów, które mogą wpływać na odbiór filmu. Warto jednak wspomnieć, iż produkcja była nie komercyjna ale ograniczona sztywnymi ramami czasowymi. Generalnie za największy sukces przy tym projekcie uważam doprowadzenie go do końca. 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdrawiam

zobacz na vimeo :vimeo

strona filmu: theStairs

pobierz :thestairs -65mb

promo.jpg

Edited by mlodAs
  • Like 2
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piekne, poruszajace. Bardzo ladne rendery i praca kamery, ktora mnie urzekla.

Jedynym minusem bylo to, ze bluszcze nie oddawaly uplywu czasu, powinny sie bardziej rozrosnac, oraz ze ostatnie ujecie i puenta nie sa podkreslone w jakis szczegolny sposob. Ale to drobnostki. Gratuluje ukonczenia animacji.

WIele osob z pewnoscia chetnie dowiedzialoby sie czegos o technicznej stronie projektu.

Pozdrawiam.

Przepiękna animacja! Fajna historia i fajnie opowiedziana. Jedyne co mi osobiście się niezbyt widziało to ruch kamery, trochę zbyt komputerowy. IMO trochę to odbiera realizmu, szczególnie gdy sceneria jest majstersztykiem (światło i tekstury !!!!). Fakt komputery dają swobodę w ruchu kamery, ale od razu wyczuwa się że to komp. Osobiście wolę więcej cięć i statyki, ale ja już trochę zdziadziały jestem, więc się nie przejmuj. Wizualnie ujęcia bardzo piękne. Strasznie Ci gratuluję ukończenia, zwłaszcza, że robiłeś w czasie wolnym. 5*****

Pozdrawiam

Edited by peter_f

Jonasz_Real: klatka to od 3 do 6 warstw, srednio ok 15 min chociasz bylo jedno czy dwa ujecia gdzie czas na ramke przekraczal 30 min.

Brat kuzyna mojej ciotki: glowny render jest dosc nietypowy jak na taki projekt bo to vray :) bylo troche zabawy bo render przestaje wspolpracowac przy ruchomych obiektach , poza tym ambient w mentalu i troche scanline do pozostalych.

ndru,Eden-3d,peter_f :wielkie dzieki za opinie

serwus :)

bardzo ladnie zrobione ! Widac ogrom pracy.

Nie podobala mi sie animacja postaci. Zarowno chlopca wchodzacego po shodach,

jak i schodzacego dziadka - lącznie z energicznym siadaniem na kanapie - jakby referencje do

tego ujecia odgrywala osoba mloda , a nie staruszek . Prawdziwy dziadek siadalby powolutku i ostroznie. Mam swiadomosc, ze animacja postaci sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem i osobną dziedziną - a Ty wykonales oooogrom pracy tutaj - i jako praca dyplomowa jest OK.

Oczywiscie mozna sie zastanawiac nad wieloma bajerami, typu jakies dodatkowe oznaki upywajacego czasu - ale to zapewne bylaby masa dodatkowej pracy.

Reasumujac - swietnie to wyglada, robota wykonana dobrze ! :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Świetna robota, pierwsze pare sekund filmu gniecie jajka, jak tu niektórzy piszą.

Później trochę razi animacja postaci i dziwna praca kamery, o ile ta pierwsza nie zaburza odbioru filmu, to ruchy kamery troszkę mi przeszkadzały.

Gratuluje nie tyle ukończenia, co stworzenia wypaśnego filmu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

straszna wizkowatosc w ruchu kamery i we wszystkim co sie wiaze z ta animcja, ruch kamery po prostu jest taki jakbys pokazywal komus lazienke, co mi osobiscie strasznie przeszkadzalo w odbiorze ;) Rendery bardzo spoko, jezeli chodzi o fabule, to nic nie zrozumialem z tej animki, ale wiadomo, ja nie skonczylem asp

Generalnie wielki pozytyw za ukonczenie, to jest juz naprawde cos

Ja już nie mogę z tymi filmami-metaforami życia :\.... Od razu mam ochotę wyłączyć.

Ale co do wykonania to gratulacje, poza alien-baby i efektami cząsteczkowymi wyszło słodko-cukierkowo. No może jeszcze to prowadzenie kamery ala "prezentacja czegoś tam na cd" troszkę przeszkadza.

Gratulacje ukończenia!

Pozdrawiam,

Bardzo mi się podobało, proste i subtelne. A niedoskonałości techniczne w niczym nie przeszkadzają, widać że fajnie się bawisz klockami takimi jakie masz pod ręką nie siląc się na nie wiadomo, i pewnie dzięki temu nie tracisz z pola widzenia treści i pointy. Nie wiem czy zamierzałeś zrobić fotorealizm ale dobrze że go tu nie ma :)

Brat kuzyna mojej ciotki, z cala moja sympatia, nie wiem po co Ty tak bijesz piane? Co ma do tego Pan Zjem?

Rece opadaja.

Jezeli chodzi o film, to zdecydowanie najlepiej wypada rendering, a naslabiej animacja i prowadzenie kamery, ktore jest w klimacie "prezentacji CD". Gdyby nie tytul pewnie nie domyslilbym sie czym ten film o przemijaniu moze byc;)

Przyjemna muzyczka i slodkie obrazki odprezaja;)

Gratuluje ukonczenia, mysle, ze ktos moze sie do Ciebie zglosic w sprawie zatrudnienia, chociaz nie bedzie to pewnie stanowisko rezysera ;)

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o ruch kamery w zupełności się zgadzam (szału nie robi )ale nie było już czasu na poprawki.

Co do światła i renderera -generalne założenie było takie by nawet jeśli animacja postaci (z która stykałem się po raz pierwszy) timing i efekty nie wyjdą przekonująco to scena miała oddawać pewien klimat. Miała to być wariacja na temat impresji wiec to było priorytetem.

Z drugiej strony były jednak ograniczenia czasowe i co bardziej bolesne sprzętowe dlatego po szeregu wstępnych testów wybór(ze względu na czas obliczeń) padł na vraya.

Wiec odpowiadając na pytanie czy mógłbym uzyskać takie światło- jasne ale z takim czasem obliczeń na pewno nie.

Oto wersja z przed ponad roku z wstępnych testów wyrenderowana w mentalu.

8f92c983a6bbef989d4ac25b55876baf.jpg

Edited by mlodAs