Skocz do zawartości

Animacja 3d: theStairs


mlodAs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam…

Chciałem Wam przedstawić efekt moich zmagań z pracą dyplomową, której tematem była impresja 3d "theStairs". Praca nad filmem ciągnęła się na przestrzeni 1,5 roku, w trakcie której (głównie w wolnym czasie) odkrywałem wszystkie etapy produkcji short filmu.

Udźwiękowieniem i muzyką zajął się Patryk Scelina, który wykonał genialną robotę dodając smaku całości.

Soft to 3ds Max, Vray i After Effect. Całość powstała głównie na jednej maszynie opartej na q9300.

Jestem świadomy wielu niedoskonałości, niedociągnięć i błędów, które mogą wpływać na odbiór filmu. Warto jednak wspomnieć, iż produkcja była nie komercyjna ale ograniczona sztywnymi ramami czasowymi. Generalnie za największy sukces przy tym projekcie uważam doprowadzenie go do końca. 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdrawiam

 

zobacz na vimeo :vimeo

strona filmu: theStairs

pobierz :thestairs -65mb

 

 

 

promo.jpg

Edytowane przez mlodAs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piekne, poruszajace. Bardzo ladne rendery i praca kamery, ktora mnie urzekla.

Jedynym minusem bylo to, ze bluszcze nie oddawaly uplywu czasu, powinny sie bardziej rozrosnac, oraz ze ostatnie ujecie i puenta nie sa podkreslone w jakis szczegolny sposob. Ale to drobnostki. Gratuluje ukonczenia animacji.

WIele osob z pewnoscia chetnie dowiedzialoby sie czegos o technicznej stronie projektu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna animacja! Fajna historia i fajnie opowiedziana. Jedyne co mi osobiście się niezbyt widziało to ruch kamery, trochę zbyt komputerowy. IMO trochę to odbiera realizmu, szczególnie gdy sceneria jest majstersztykiem (światło i tekstury !!!!). Fakt komputery dają swobodę w ruchu kamery, ale od razu wyczuwa się że to komp. Osobiście wolę więcej cięć i statyki, ale ja już trochę zdziadziały jestem, więc się nie przejmuj. Wizualnie ujęcia bardzo piękne. Strasznie Ci gratuluję ukończenia, zwłaszcza, że robiłeś w czasie wolnym. 5*****

Pozdrawiam

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz_Real: klatka to od 3 do 6 warstw, srednio ok 15 min chociasz bylo jedno czy dwa ujecia gdzie czas na ramke przekraczal 30 min.

Brat kuzyna mojej ciotki: glowny render jest dosc nietypowy jak na taki projekt bo to vray :) bylo troche zabawy bo render przestaje wspolpracowac przy ruchomych obiektach , poza tym ambient w mentalu i troche scanline do pozostalych.

ndru,Eden-3d,peter_f :wielkie dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

bardzo ladnie zrobione ! Widac ogrom pracy.

Nie podobala mi sie animacja postaci. Zarowno chlopca wchodzacego po shodach,

jak i schodzacego dziadka - lącznie z energicznym siadaniem na kanapie - jakby referencje do

tego ujecia odgrywala osoba mloda , a nie staruszek . Prawdziwy dziadek siadalby powolutku i ostroznie. Mam swiadomosc, ze animacja postaci sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem i osobną dziedziną - a Ty wykonales oooogrom pracy tutaj - i jako praca dyplomowa jest OK.

Oczywiscie mozna sie zastanawiac nad wieloma bajerami, typu jakies dodatkowe oznaki upywajacego czasu - ale to zapewne bylaby masa dodatkowej pracy.

Reasumujac - swietnie to wyglada, robota wykonana dobrze ! :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, pierwsze pare sekund filmu gniecie jajka, jak tu niektórzy piszą.

Później trochę razi animacja postaci i dziwna praca kamery, o ile ta pierwsza nie zaburza odbioru filmu, to ruchy kamery troszkę mi przeszkadzały.

Gratuluje nie tyle ukończenia, co stworzenia wypaśnego filmu.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszna wizkowatosc w ruchu kamery i we wszystkim co sie wiaze z ta animcja, ruch kamery po prostu jest taki jakbys pokazywal komus lazienke, co mi osobiscie strasznie przeszkadzalo w odbiorze ;) Rendery bardzo spoko, jezeli chodzi o fabule, to nic nie zrozumialem z tej animki, ale wiadomo, ja nie skonczylem asp

 

Generalnie wielki pozytyw za ukonczenie, to jest juz naprawde cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę z tymi filmami-metaforami życia :\.... Od razu mam ochotę wyłączyć.

 

Ale co do wykonania to gratulacje, poza alien-baby i efektami cząsteczkowymi wyszło słodko-cukierkowo. No może jeszcze to prowadzenie kamery ala "prezentacja czegoś tam na cd" troszkę przeszkadza.

 

Gratulacje ukończenia!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie animacja b.dobra. Jedynie z poczatku kamera troszke "zszejkowana" i to tak srednio wygladalo, piXar raczej by tak nie zrobil :P No i ten dziadek jak 16latek siadal na ta kamape. Cala reszta idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobało, proste i subtelne. A niedoskonałości techniczne w niczym nie przeszkadzają, widać że fajnie się bawisz klockami takimi jakie masz pod ręką nie siląc się na nie wiadomo, i pewnie dzięki temu nie tracisz z pola widzenia treści i pointy. Nie wiem czy zamierzałeś zrobić fotorealizm ale dobrze że go tu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat kuzyna mojej ciotki, z cala moja sympatia, nie wiem po co Ty tak bijesz piane? Co ma do tego Pan Zjem?

 

Rece opadaja.

 

 

Jezeli chodzi o film, to zdecydowanie najlepiej wypada rendering, a naslabiej animacja i prowadzenie kamery, ktore jest w klimacie "prezentacji CD". Gdyby nie tytul pewnie nie domyslilbym sie czym ten film o przemijaniu moze byc;)

Przyjemna muzyczka i slodkie obrazki odprezaja;)

 

Gratuluje ukonczenia, mysle, ze ktos moze sie do Ciebie zglosic w sprawie zatrudnienia, chociaz nie bedzie to pewnie stanowisko rezysera ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o ruch kamery w zupełności się zgadzam (szału nie robi )ale nie było już czasu na poprawki.

Co do światła i renderera -generalne założenie było takie by nawet jeśli animacja postaci (z która stykałem się po raz pierwszy) timing i efekty nie wyjdą przekonująco to scena miała oddawać pewien klimat. Miała to być wariacja na temat impresji wiec to było priorytetem.

Z drugiej strony były jednak ograniczenia czasowe i co bardziej bolesne sprzętowe dlatego po szeregu wstępnych testów wybór(ze względu na czas obliczeń) padł na vraya.

Wiec odpowiadając na pytanie czy mógłbym uzyskać takie światło- jasne ale z takim czasem obliczeń na pewno nie.

Oto wersja z przed ponad roku z wstępnych testów wyrenderowana w mentalu.

8f92c983a6bbef989d4ac25b55876baf.jpg

Edytowane przez mlodAs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorealizm nie zawsze pomaga, czasami przeszkadza. Tak jak w tym filmie. Nie sluzy historii, ktora jest w zalozeniu metafora. Fotorealizm szkodzi metaforze, szczegolnie w animacji. Odciaga uwage od sprawy, zaciera subiektywnosc kreacji, ogranicza pole manewru, nie tworzy, ale odtwarza.

 

Stad nie rozumiem, skad taki dobor srodkow wyrazu. Tym bardziej, ze tego, co dla Twojego filmu najwazniejsze, nie udalo Ci sie przedstawic... uplywu czasu. Tych kilka efektow transformacji, naprawde nie zalatwia sprawy. Przypuszczam, ze czarnobialy render z cieniami biegnacymi po scianach, z czasami 0.05 minuty na klatke, lepiej sprostalby zadaniu ;). A tak, zrobila sie praca dyplomowa z wizualizacji.

 

Ale renderki sa sliczne!

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten film jest ciekawie wyreżyserowany, mimo niedoskonałości formalnych, potrafi wzbudzać emocje. A to nie udało się ani autorom "pana Zjem", ani w trailerze "wiedźmina" ani innych animacjach tu prezentowanych. To jest dowód na to że najważniejszy jest człowiek i jego wrażliwość a nie super wyspecjalizowany "tim" ale bez wrażliwości artystycznej.

 

Reanimator, tekst pod tytułem "że nikt nie będzie chciał zatrudnić kolegi jako reżysera" jest kompletną bzdurą i sugeruje że skrywasz.....zazdrość?

 

Wiem, że to co piszę jest solą w oku co niektórych, ale prawdą jest że takie niezależne animacje są znacznie bardziej wartościowe od "wypaśnych" ale głupich produkcji. Może kiedy odlepicie wzrok od wertexów, to zrozumiecie że to emocje są najważniejsze w animacji a nie skill. (nienawidzę tego słowa)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

gratulacje i brawa, fajnie się oglądało przyjemny klimacik,szkoda jedynie ze ten ruch kamerki taki, za to całość i tak fajnie wyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie, mam bardziej wrazenie, ze to Ty probujesz zaklicac rzeczywistosc, zeby poprawic sobie samopoczucie i... uleczyc kompleks?:)

 

Ale, ale... nie mam ochoty wchodzic z Toba w utarczki slowne. Po prostu daruj sobie tego pana zjem i tyle.

Ja jestem jedna z ostatnich osob, ktore moglbys posadzic o to, ze nie widza nic, poza pixarem.

 

Jezeli chodzi o film, to on raczej nie jest w ogole wyrezyserowany ;)

Edytowane przez Reanimator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symek dobrze prawi. Uniwersalizm wymaga minimalizmu formalnego i było by to z pożytkiem dla filmu. Ostatnio widziałem jakiegoś shorcika w którym bobas przestraszył się staruszka, ucieka, rośnie w międzyczasie, starzeje się aż napotyka bobasa, który ucieka. Banalne i fantastyczne. No i jest filmik Rybczyńskiego, też klasyczny. Ogólnie wyświechtany temat.

Muzyczka imo za ckliwa, za bardzo chce grać na emocjach których w filmie tak naprawdę nie ma.

Światło istotnie prześliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten film jest ciekawie wyreżyserowany,...

takie niezależne animacje są znacznie bardziej wartościowe od "wypaśnych" ale głupich produkcji.... emocje są najważniejsze w animacji a nie skill. (nienawidzę tego słowa)

 

aaaa to to jest niezależna animacja ? a myslalem że to jakaś praca dyplomowa ... uff to wiele tłumaczy bo :

1. praca kamery jest ... tzn. nie ma jej wcale w/g mnie

2. bracie kuzyna kozy mojej ciotki - mowisz - rezyseria ? hmmmm wiesz co za tym słowem sie kryje ? chyba nie :)

3. do autora - co do animacji to naprawdę mogłes kogos poprosic zeby to zanimował - 3 krotkie i proste ujecia ... po prostu szkoda bo one psują cały film

4. kuzynie ciotki - nienawidzisz słowa "skill" ? nie dziwię się :))))

5. cały film wygląda tak jakby dac go architektowi do wyrenderowania - bo wszystkie cegły i kamienie są piękne, lajt kesz i irradancja - niczego sobie ale szkoda ze brakuje tych kilku rzeczy ktore wymieniłem.... ale tak czy siak - gratulacje dla autora za ukonczenie, bo tylko ukonczone rzeczy się liczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o środki wyrazu to SYmek świetnie to ująłeś i zgadzam się,tylko jest jeszcze druga strona, jedni widzą impresje czarnobiało inni kolorowo i w słońcu i tu kryje się ta subiektywność kreacji o którą nie ma co się spierać. A to ze czegoś się nie udało oddać to raczej brak skilla :P

Co do reszty to jest to mój pierwszy kontakt z animacja wiec traktuje to raczej jak podnoszenie skilla;) niz silenie się na wielki przekaz czy ambitny artyzm, przy pierwszych próbach było by to raczej śmieszne. Historia miała być prosta ale jednoczenie pozwalająca na oddanie pewnych treśći bo to glówna cześć i trudność całego ćwiczenia by te ujęcia stworzyły całość. I tu jak widzę sporo do nadrobienia :)

Djud chlopaq jak mam na coś ciśnienie to wc w zupełnosci wystarcza Tobie też polecam.

dzięki wszystkim za komentarze bardzo to pomocne. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mlodAs :) technicznie świetna robota. Bardzo ładne światełko, shaderki i ogólnie bardzo na pro. Jednak patrząc na to od innej strony już nie jest tak różowo.

 

1. kamera lata bardzo ale to bardzo niezdecydowanie. w niektórych momentach wręcz przeszkadza. Kubrick był swego czasu fanem statycznych kadrów i potrafił genialnie wzbudzać emocje nieruchomą kamerą ale za to ciekawymi kadrami i niestandardowy montażem. inaczej poprowadzona kamera i byłoby o niebo lepiej.

2. fotorealizm widać jest numerem jeden. zabrakło jednak pewnej głębi w tym obrazie. całość jest płaska niestety niczym wizka. troche za mało skontrastowany obraz, kolorki chociaż bardzo ładne jednak nadal przywodzą na myśl tylko wizkę

3. animacja postaci to spędzający sen z oczu element każdego reżysera shortów CG. nie mając dobrej animacji nawet najlepszy envirnoment nie obroni tego filmu. tutaj zabrakło dobrego animatora, takiego co potrafiłby naprawić to co napisał kannu:

 

Nie podobala mi sie animacja postaci. Zarowno chlopca wchodzacego po shodach,

jak i schodzacego dziadka - lącznie z energicznym siadaniem na kanapie - jakby referencje do

tego ujecia odgrywala osoba mloda , a nie staruszek . Prawdziwy dziadek siadalby powolutku i ostroznie. Mam swiadomosc, ze animacja postaci sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem i osobną dziedziną - a Ty wykonales oooogrom pracy tutaj - i jako praca dyplomowa jest OK.

 

4. przesłania się nie czepiam. nie nie oceniać zwartość merytoryczną tego filmu.

 

Ogólnie filmik na bardzo mocne 4+. Minusem są te elementy które wymieniłem a na które powinno się postawić większy nacisk niż na rendering i kompo. może nie zatrudnią Cię jako reżysera ale na rendermana i początkującego komposera z pewnością byś się nadał ;)

 

Bracie kuzyna mojej ciotki, vel michalogorek: psioczysz psioczysz a nic sensownego nie usłyszałem. Odczucia "artystyczne"? na litość boską, każda animacja trafia do innego odbiorcy. Stawiasz za kontrargument "Wiedźmina" nie zważając na to, że target był z goła różny niż target tego filmu. To był Cinematic (przeliterować czy sam załapiesz?). Czyli film do GRY KOMPUTEROWEJ. Wprowadzający do gry, zapowiadający grę i wciskający gracza w fabułę gry! Pan Zjem natomiast był robiony FOR FUN! Nie dla zaliczenia dyplomu, nie dla zaspokojenia "głodu artystycznego" odbiorcy a tylko i wyłącznie dla zabawy. Porównywanie tego mija się z celem. To tak jakbyś próbował porównać dokument o sierocińcach z filmem Rambo. Zero sensownych argumentów Panie Michale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki dosc przecietny filmik, straszny ruch kamery, w takim filmie kamera powinna raczej delikatnei plywac, snujac sie po pokoju, tematyka troche wyswiechtana ale spoko, przemijanie zawsze zmusi do jakiejkolwiek refleksji, kompletnie nie podoba mi sie za to metafora z szachami, no i tez zabraklo jednak tego wyczucia, gdyby caly film wygaldal jak pierwsza klatka bylby bardzo fajny, najgrszy z wszytkiego jest ten bobas, a najlepsze sa szkice na napisach koncowych, a takze ostanie ujecie ze zniszonym pokojem dalo w pelni rade, za to zaraz za bobasem plasuja sie metamorfozy postaci, straszne sa i bez zadnego pomyslu, tak samo jak listkowe partikle lecace z pionkow, co do muzyki to zgadzam sie z bigiem, za to dzwieki byly calkiem ok, ogolnie mysle, ze masz troche do pocwiczenia ale to dobrze, bedzie lepiej

Edytowane przez Adek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezywacie za bardzo - kamera nie jest zla / aniamcja postaci tez ok jak na pierwszy raz

w Arce w niektorych momentach duzo lepiej postacie tez nie byly zanimowane ;)

 

jak na prace dyplomowa to mysle ze film jest super /

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Graficznie śliczne, ale model dziecka, staruszka i animacja wbiegania na schody wołają o pomstę do nieba! Podejrzewam, że to przez ramy czasowe, ale mimo wszystko warto byłoby to poprawić.

Fabularnie niestety też niezbyt ciekawie - dłuży się i ma sporo niedociągnięć.

Suma sumarum - gratuluję ukończenia pracy. Jak na jedną osobę odwaliłeś kawał dobrej roboty. Mam nadzieję, że to nie ostatnia Twoja praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szkoda bo pomysł fajny ale wykonanie (nie technicznie zastrzegam) zawodzi. Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcia pomyślałem sobie: No w końcu jakaś przepiękna "malarska" animacja. Na a potem obejrzałem i poczułem się rozczarowany. Pomysł fajny, wykonanie bardzo przyzwoite ale... wszystko sterylne. Już pierwszy moment jak znikają litery i ujęcie "malowane" zamienia się w czysty rendering bardzo mnie rozczarował. Bardziej nadaje się na prezentację umiejętności jak na jakąś subtelną, eteryczną formę przekazu. Miałem czasami wrażenie że oglądam demo jakiegoś developera. Pomimo treści i przepięknej muzyki która i to jeszcze bardziej boli pasuje do całkowicie innego sposobu wykonania właśnie tej historii. Naprawdę szkoda, świetne pomysły ale jakoś tak rozeszły się z wykonaniem (bądź z moimi oczekiwaniami). Tak jak wcześniej napisałem wykonanie przyzwoite ale to za mało by wyróżniało się na tle innych animacji. W produkcjach tego typu forma uzupełnia opowiadaną historię. W tych kadrach równie dobrze można umieścić walczących żołnierzy, roztańczonych biesiadników, czy parę kochanków. Gdybyś wybrał tą formę bardziej malarską która reklamuje twoją pracę (nie mylić z cartoon) efekt byłby całkowicie odmienny.

Cieszę się że Ci udało się skończyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności