Skocz do zawartości

Kinematograf - news&info


Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd animacji Jerzego Kuci był świetny, najwięszke wrażenie wywarły na mnie "Refleksy" i "Strojenie instrumentów". Człowiek bardzo skromny za co wielki szacun. Ma niesamowite wyczucie estetyki i jest perfekcjonistą.

 

Ave!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do dialogów - z nimi naprawdę jest coś nie tak. Po pierwszym obejrzeniu nie dawało mi to spokoju i męczyło mnie to i męczyło i w końcu udało mi się chyba zdefiniować mój z nimi problem. Intonacja tych kwestii jest żywcem wyjęta z dobranocki, z jakiegoś miłego filmu dla dzieciaków gdzie misiu ciepłym głosem do poduszki mówi coś do króliczka, a króliczek ze zdziwieniem odpowiada. Dla mnie jest to bardo charakterystyczna maniera dubbingowania właśnie filmów dla najmłodszych, takie ciepełko i infantylność. Stąd pytanie do Bagginsa, czy reżyserowałeś osobiście lektorów? Czy może robił to ktoś inny kto pomyślał rutynowo, że jak to dubbing do filmu animowanego to lecimy dobranocką. Ja sam kiedyś musiałem reżyserować lektorów do animacji więc zdaję sobie sprawę ile w nich siedzi przyzwyczajeń wyuczonych rozwiązań i jak trudno się z tym walczy.

Bardzo podoba mi się plastyka tego filmu, ale mam obawę że to wszystko jest zbyt sentymentalne.

 

@leander - no porównywanie Jerzego Kuci i Bagginsa to przede wszystkim jest jeszcze za wcześnie. Pan Kucia to kawał historii polskiego kina animowanego, podziwiam go i szanuję za jego dokonania, szczególnie że wybił się z pokolenia które naprawę obrodziło w talenty, miał spora konkurencję, a Bagginsowi szczerze kibicuję, i to tyle na razie, mam nadzieję że jak za kilkadziesiąt lat będzie miał retrospektywę swoich filmów ( i swoich studentów !!! ) to będę mógł o nim napisać to samo co Kuci albo lepiej :)

Edytowane przez walmord
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dialogów poczekam jednak na reakcję na cały film.

Tak, byłem na tej sesji i wybrzydzałem do znudzenia. Na głosy mocno wpływa stylizacja na początek wieku, nieco sztywna i teatralna i tak ma być. Żałuję, że na Polskę na razie nie będzie polskiego dubbingu, łatwiej byłoby się widzom poruszać w niuansach. Bywa.

 

Aj i też proszę nie zagalopowujmy się z porównaniami do Jerzego Kuci. Raz, że wiekiem i dorobkiem muszę nieco podgonić, a dwa to jednak kompletnie inne światy. Nieporównywalne. Używając metafor literackich: Pan profesor tworzy poezję, a ja chcę jedynie robić rozrywkową prozę.

 

aha, pytanie "czy te filmy na siebie zarabiają?" . W tradycyjnym, pieniężnym sensie tego słowa nie, ale i tak warto je robić .

 

salut

Edytowane przez Baggins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie jesteśmy jeszcze na zestawach "Happy meal".

 

 

I to jest mój największy ból...

 

Co do formy promocji to się zgadzam. Wrzucenie filmu do siecie najczęsciej kończy się tym, że wie o nim garstka osób tylko...no chyba, że zapoda się to jeszcze na joemonstera i wykop o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając prawo do swobodnego wyrażania własnych opinii, na podstawie jedynie fragmentu większej całości uważam, że zamiast stylizacji na początek wieku, nieco sztywnej i teatralnej ja słyszę stylizację na... Tabalugę! Mam nadzieję że nikt się na mnie za to nie obrazi :)

 

 

...a ja chcę jedynie robić rozrywkową prozę.

Nie wierzę w to ani trochę !!!!

 

A na marginesie, obiło mi się o uszy że zostałeś po raz drugi tatą, gratulacje!!! Ja też nim jestem od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiehie. Aż musiałem sprawdzić co to jest Tabaluga. No, nie było tego w moich inspiracjach. Może następnym razem. Mam nadzieję, że fani Tabalugi jednak odnajdą w "Kinematografie" nieco inne klimaty ;-)

No zostałem tatą znowu. Tym razem Antoni. Jak już się dzieje to wszystko na raz.

 

salutato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Tak z ciekawości zapytam - ile upływa czasu od ukończenia shorta do rozpoczęcia promocji? Tzn. konkretniej - kiedy zobaczyłeś po raz pierwszy finalną wersję Kinematografu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti - nie ma jeszcze czegos takiego jak finalna wersja kinematografu. Prace ida na maksa, wszystko bedzie na styk. Finalnego materialu wiec sam jeszcze nie widzialem.

Luki Luki - "Serie niefortunnych zdarzen" uwielbiam zwlaszcza za plastyke, ale akurat o inspiracje do "Kinematografu" trzeba pytac Kube Jablonskiego. Po pierwszych paru projektach przestalem kwestionowac jakiekolwiek jego pomysly.

 

salutato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZY!!! ;)

 

Wlasnie wszedlem do domu i bylem ciekaw, czy sa juz jakies opinie. Ale ze nie ma, to zawsze jest tak, ze ktos musi zaczac pierwszy.

 

 

Jedno jest pewne: ten film zawalczy! To, co widzielismy w trailerze to pikus. ZUPELNIE nie widac tego ogromu zaj***** roboty, jaka wykonali ludzie z PI. Wizualnie jest po prostu sliczne.

Muzyka Skorpika tez bardzo mi sie podobala, szczegolnie w dwoch miejscach.

 

Trudno cos powiedziec bez spoilerowania, wiec w tym momencie skoncze. Film na pewno warto obejrzec bez znajomosci historii.

 

Nie powiem o tym, co mi sie nie podobalo, bo nie widze takiej potrzeby;)

 

A, jezeli macie mozliwosc wybrac sie na ktorys z pokazow w multikinach polskich, to odwolajcie dentystow, randki, szkoly jazdy, porody i marszem do kin! :)

 

Bardzo duze wrazenie robia inne projekty Platizow, bardzo sie ciesze, ze dzisiaj tam bylem.

 

Nie mowiac o tym, ze w koncu poznalem pare osob z forum;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrazenia: bardzo fajnie chodz historia jakas taka trochu "banalna",

naprawde kawal dobrej roboty, 2d tla fachowo zrobione wspaniale wspolgraja z cala scena, dopiero za 2gim razem mozna bylo poczuc ze to 2d jednak

szkoda ze nie zostaly dopracowane troche animacje (szczegolnie na koncu kiedu chlopiec sie trochu slizga po podlodze i lewituje) ale ogolnie bardzo dobry klimat taki "Gryniowy" :)

 

pozdrowienia dla ekipy PI przykro ze nie spodobal im sie klimat w 55 :)

 

inne projekty zapowiadaja sie syconco :) oglnie bardzo szacowny pokaz! nie zaluje ze siedizlem w 2 rzedzie :) chodz mogl byc ociupine ciszej ale chyba multiplexy maja to do siebie ze przesadzaja z glosnoscia zawsze

Edytowane przez Hatred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa na to że podobny pokaz odbędzie się w Krakowie? :)

 

17 czerwca, godz. 20.00 ‐ Warszawa, Multikino, C.H. Złote Tarasy,

18 czerwca, godz. 20.00 ‐ Łódź, Silver Screen, al. Piłsudskiego 5,

22 czerwca, godz. 20.00 ‐ Kraków, Multikino, ul. Dobrego Pasterza 128,

23 czerwca, godz. 20.00 ‐ Wrocław, Multikino, C.H. Arkady Wrocławskie

24 czerwca, godz. 20.00 ‐ Poznań, Multikino, ul. Królowej Jadwigi 51,

25 czerwca, godz. 20.00 ‐ Szczecin, Multikino, C.H. Galaxy,

26 czerwca, godz. 20.00 ‐ Gdańsk, Multikino, al. Zwycięstwa 14.

30 czerwca Bialystok

Edytowane przez Tul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior tu masz liste miast razem z datami:

17 czerwca, godz. 20.00 ‐ Warszawa, Multikino, C.H. Złote Tarasy,

18 czerwca, godz. 20.00 ‐ Łodź, Silver Screen, al. Piłsudskiego 5,

22 czerwca, godz. 20.00 ‐ Krakow, Multikino, ul. Dobrego Pasterza 128,

23 czerwca, godz. 20.00 ‐ Wrocław, Multikino, C.H. Arkady Wrocławskie,

24 czerwca, godz. 20.00 ‐ Poznań, Multikino, ul. Krolowej Jadwigi 51,

25 czerwca, godz. 20.00 ‐ Szczecin, Multikino, C.H. Galaxy,

26 czerwca, godz. 20.00 ‐ Gdańsk, Multikino, al. Zwycięstwa 14.

 

CzAk1 ja będę napewno :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa ;) a ja myslalem ze nie chodzi stricte o film ;) bo padlo pytanie jak bylo, wiec bylo fajnie, mozna bylo spotkac kilka znajomych twarzy ;)

 

a jezeli chodzi o film to tez wiem do czego, ale to w zasadzie sama koncowka, wiadomo ze bylo cisnienie zeby puscic film :)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi o techniczne bugolce ;)

 

Swoja droga domagam sie fot z imprezy! Tweety!

 

p.S. Vorek w TV ;) http://www.tvnwarszawa.pl/1605597,nowy_film_mistrza_animacji_tomasza_baginskiego,bawsie.html

 

 

P.S.2:

 

Dopiszcie pliz do listy:

 

Bialystok. - 30 czerwca.

 

Juz nie w multikinie tylko u konkurencji, ale rodzinne miasto tez musialo dostac pokaz.

 

salut

 

 

Przed pokazem sala nr 1 otrzyma imie Tomasza Baginskiego, a sam artysta otrzyma dozywotni bilet do kina Helios w Bialymstoku

 

http://cjg.gazeta.pl/cjg_bialystok/2,0E,,,,-14822748,V_CJG_EVENTS.html

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - tweetiego nie ma jeszcze robocie ;) kto w ogóle wpadł na pomysł żeby iść po premierze do Hard Rocka ? a pozniej do 55 a pozniej do Szparki ..... ech juz sie troche pogubiłem ;)

ogólnie -.... jest ciężko

p.s. o własnie przyszedł - ale zgubił aparat czy jakoś tak ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia pojawią się jutro rano. Nie dałem rady przytargać ze sobą całego sprzętu, a pomysł, żeby wyjąć kartę CF z gniazda, był zbyt skomplikowany jak na dzisiejszy poranek ;)

 

Powiem tyle: imprezka po zakończeniu pokazu była super. Sporo twarzy się przewinęło, fajnie, że wpadło tylu ludzi z forum. Zaczęło się w foyer od drinków, poprzez Hard Rock Cafe (tutaj wyszła trochę lipna sytuacja z ochroną) a skończyliśmy w końcu w jakimś miłym pubiku Szparka :)

 

Warto będzie czekać na wersję DVD/BlueRay. Sporo materiałów się pojawi, making ofy, wywiady, artbook.. ogólnie coś co na bank się tutaj wszystkim spodoba. Teraz rusza turnee po Polsce więć kto tylko może, wpadnijcie i oglądajcie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie sie udala premiera, a kinematograf wyszedl bardzo bardzo dobrze, swietna i gigantyczna robote odwalil kuba z calym art directingiem, zresta reszta ekipy tez.

 

nielot- bedzie jezdzil tomek, kuba i nes, a kto z nich co robi sie dowiesz na pokazie,

 

reanimator - jest prosta roznica miedzy mna a vorkiem, ja jestem gruby a vorek nie, w ogole telewizja manipuluje biednymi zestresowanymi ludzmi! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał naprawdę dobrego kina, patrząc na reakcje drugiej połowy opowieść jak najbardziej wzruszająca ;). Bez żadnych dłużyzn szybko i klarownie prowadzona/ukazana akcja... Tutaj też chyba duża zasługa Damiana, naprawdę kawał świetnej roboty, ale największe zdziwienie to postać Kuby Jabłońskiego, słyszałem że jest świetny ale nie spodziewałem się że aż tak/aż na taką skalę...... Ogólnie to gratulacje dla całej ekipy, patrząc jeszcze na przejściowy stan niektórych ujęć, musieli sobie radzić z ogromną presją ;).

 

Cała impreza to w ogóle świetna reakcja na problemy z obejrzeniem wcześniejszych animacji, czy może oczywistych poślizgów z ukazaniem się dvd. Naprawdę bardzo się chwali, tak samo jak próby przybliżenia powstawania animacji dla zwykłego zjadacza chleba, dla mnie były o tyle przydatne że po pierwszym obejrzeniu nie miałem pomysłu czemu zdecydowaliście się na aż tak skomplikowane i nafaszerowane roboczogodzinami ujęcia... Co wraz z dalszymi planami stało się w pełni klarowne ;).

 

Eh, dziwnie jest postować na nic nie marudząc.... ale co zrobić.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprosze o 10 zl za prawo do uzycia sformulowania "niemiecka machina wojenna potraktowana literalnie", ktorego ja uzylem tu:

http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=818886&postcount=54

, a ktorego Baggins uzyl w wywiadzie;).

 

Notabene w ostatnim materiale filmowym sa podane adresy naprawde mocnych studiow postpro:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności