Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Fxguide zrobil dluzszy wywiad z ekipa od efektow wpecjalnych. Ńie chce mi sie ogladac calego wiec nie mam pewnosci czy tylko od efektow praktycznych czy jeszcze cyfrowych ale wrzucam do watki cg bo ladnie pokazuja passy i kompozycje.

 

[video=youtube_share;G42oiW2EosU]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drukarka 3D, oparta o żywice utwardzane światłem z ekranu dowolnego smartfona. Za 99 dolków...

Kupiłem z miejsca. :D W updatach można zobaczyć jakość wydruków, nie jest to Form1 ale jest dużo lepiej niż drukarki FDM jak Makerbot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles na podkascie Makermuse na poczatek to podwazal, bo wygladalo jak fejk, a prototypy wydrukow to niekiedy czyste fejki. Pozniej sie z nim skontaktowali i wytlumaczyli, ale on nadal jest pewien ze czesc prototypow to fejki. Ogolnie to dziala - bo sa takie technologie utwardzania swiatlem.

Liczcie sie z bardzo drogim filamentem, bo to musi twardniec z samego swiatla z ekranu. No i drukujecie kilka godzin bez podgladu czy w ogole dalo rade. Chyba makerboty to lepsze rozwiazanie, za tysiaka da sie cos tam zlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drukarka 3D, oparta o żywice utwardzane światłem z ekranu dowolnego smartfona. Za 99 dolków...

Kupiłem z miejsca. :D W updatach można zobaczyć jakość wydruków, nie jest to Form1 ale jest dużo lepiej niż drukarki FDM jak Makerbot.

 

Hej, jak Ci się to sprawuje? Co się dzieje jak np. telefon zacznie dzwonić w trakcie drukowania i czy proces można przerwać i później kontynuować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf- Rower jest tańszy od samochodu. Bardziej opłaca się kupić rower?

Porównujesz 2 zupełnie inne technologie do odmiennych zastosowań. Żadna drukarka FDM nie da ci takiej precyzji wydruku jak Stereolitografia. W najsłabszej drukarce SLA rozdzielczość X/Y będzie i tak o rząd wielkości gęstsza niż w najlepszej drukarce FDM. Warstwy na osi Z mogą być cieniutkie przy FDM ale żeby detal się trzymał potrzebna jest dobra rozdziałka na wszystkich osiach, mechanika takiego druku na to nie pozwala.

Ja zawsze chciałem drukować swoje sculpty w formie figurek. Drukarek FDM nie brałem pod uwagę przez bardzo słaby detal. Nie da się na nich uzyskać takiej jakości jaką masz np w figsach do Warhammera. Oczywiście że litr żywicy kosztuje więcej niż kilogram filamentu ("filament" to po prostu "włókno" po angielsku), tak samo jak gips dentystyczny kosztuje więcej niż gips budowlany. W temacie ceny samego sprzętu, najtańszy Makerbot kosztuje 6 tysięcy zeta, pewnie pomyliło ci się z RepRapem. Tylko że jest straszny to badziew, nawet przy sporych wydrukach detale są zblurowane, po szorowaniu acetonem jeszcze bardziej.

 

jamnique- Kupiłem ale to Kickstarter. Sprzęt będą wysyłać dopiero gdzieś w okolicach sierpnia. Do tego czasu nastukam trochę modeli i jak tylko dostanę tą drukarkę to przetestuje i zdam relacje. Telefon musi być w trybie samolotowym, z wyłączonym netem i notyfikacjami. Jak ktoś musi być ciągle dostępny to będzie się musiał zaopatrzyć w drugiego smarkfona (da się za 3 stówy ogarnąć chińskie telefony ze świetnymi ekranami). Proces na pewno można przerwać i na pewno nie można go kontynuować. ;) Jak we wszystkich drukarkach SLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tych "przedplat" :D Znaczy rozumiem idee kickstartera ale jesli chodzi o sprzet to juz wielokrotnie pokazala historia, ze moga to byc pieniadze wyrzucone w bloto. Osobiscie poczekam az to bedzie dzialajace, sprawdzone i z kilkoma pozytywnymi recenzjami. Po cholere wywalac pieniadze na czyjes obietnice? Spokojnie, nie pali sie. Jesli jest taka technologia to predzej czy pozniej bedzie to dostepne i popularne.

Ale spoko, jak Monio ma kase do spalenia to jego sprawa. Z przyjemnoscia przeczytam recenzje i obejrze zdjatka wydrukow. Zakladajac oczywiscie, ze sie to ukaze w ogole ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholere wywalac pieniadze na czyjes obietnice?
Na przykład obietnice nowych ficzerów w Blenderze albo Kricie. Rajt? ;) To Kickstarter a nie sklep, tu się rozchodzi o zaufanie. Nigdy nie wiesz z jakim skutkiem, kiedy i czy w ogóle uda im się coś zaimplementować a jednak płacisz za obietnicę bo im ufasz. Były już kiedyś 2 kampanie dotyczące super-taniej drukarki SLA, obie zebrały sporą kasę, okazały się niewypałem i backerzy do dziś nie dostali drukarek. Jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi projektami. Autorzy 2 poprzednich nigdy nie stworzyli żadnego sprzętu który wszedł na rynek, natomiast autorzy OLO zaprojektowali ponad 1200 urządzeń. Główny pomysłodawca był pierwszą osobą we Włoszech która miała drukarkę 3D, kilkanaście lat temu, jak jeszcze nie istniały konsumenckie drukarki i software do nich. To profesjonaliści.

Ryzyko zawsze jest, ale kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Jakby ich kampania zebrała tylko sumę o którą prosili to sprzęt byłby produkowany tylko w USA i dystrybucja dotarłaby do nas z bardzo dużym, wielomiesięcznym lagiem. Byłoby krucho z supportem i sprowadzaniem części, żywic. Pękły 2 duże bańki i goście już mają podpisane kontrakty na jednoczesną produkcje w Stanach, Europie i Azji, ugadują sieć dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio - softy maja zdecydowanie wieksze szczescie na kickstarterze jak sprzet, na co sam podales swietne przyklady. Co do ponoszenia ryzyka - osobiscie nie musze miec najnowszego gadzetu JUZ DZIS.

Jesli to na prawde dziala to super. Tez mysle glownie o bizuterii i figurkach wiec taki rozmiar by mi wystarczyl. Mam nadzieje ze sie uda. Koniecznie sie pochwal jak juz bedziesz mial to cudo, ryzykancie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monio, faktycznie pomylilem z rep rapem. Wiem, ze jakosc jest slaba, nawiazalem do tego ze technologia druku telefonem tez moze sie okazac wiele mniej precyzyjna niz sama technologia pozwala. Ale faktycznie wlasnoreczny druk figurek, to nisza w ktora tez bym zainwestowal doleary gdybym byl na Twoim miejscu. Mam nadzieje, ze ceny figurek z chin czy inego regionu nie zejda rok po premierze do ceny domowej produkcji.

Dzieki za wytkniecie slowa filament - bylem zbyt leniwy by sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest podstawa dobrej inwestycji. Kupujesz firmę za nim jest gigantem. Lub produkt któy potem będzie kosztował setki. tysiecy.

Mowie o dawaniu przez zwyklych ludzi kasy na produkt, ktory jeszcze nie istnieje, nie o swiecie wielkich pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności