Jump to content
Artur Paprocki

ZBrush - 3.5 już jest

Recommended Posts

LOL, ktos mnie skasowal ;)

Jak juz sie pobawicie to wrzuccie screeny i podzielcie sie wrazeniami.

Znalazłem mały bug . W ZBrush jest taki test do sprawdzania czy włączyć optymalizacje pod wielo-rdzeniowe procesory. Jeśli go odpalicie nie da się wyświetlić materiałów ( wszystko jest białe bez shadeingu) na bryle. Po restarcie multithred działa a cieniowanie wraca do normy.

Dodatkowo jest przycisk lightbox na górnym panelu dzięki któremu mamy ostatnie prace pod ręką na przesuwanym pasku - całkiem wygodne.

Po tym wszystkim ktos jeszcze oczekuje ze Pixologic sie wyrobi w tych zapowiedzianych dwoch dniach z wysylaniem maili? Podziwiam latwowiernosc i optymizm zatem :D

Aaa tam. Z taka cierpliwoscia jaka posiadam moglbym byc spokojnie uzytkownikiem Maca :rolleyes:

edit: Juz jest :D mozecie sie juz nie martwic ;)

Edited by michalo

Dostałem dziś maila z linkiem. Ściągnąłem, dostałem nr referencyjny i serial, wypakowałem zgodnie z instrukcją, klikam Zbrush.exe i ... "Nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa". Czy ktoś ma ten problem?

Wg instrukcji, wypakowujesz u uruchamiasz. Dalej aktywujes poprzez internet lub email (ewentualnie telefon).

U mnie poszlo bez najmniejszych problemow.

Wypakowals do folderu Pixologic? nIw eiem czy to ma znaczenie ale ja tak zrobilem, obok folderu Zbrush 3

Dostałem dziś maila z linkiem. Ściągnąłem, dostałem nr referencyjny i serial, wypakowałem zgodnie z instrukcją, klikam Zbrush.exe i ... "Nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa". Czy ktoś ma ten problem?

w folderze :\\Pixologic\ZBrush 3.5\Troubleshoot Help jest plik ktory musisz odpalic, mialem ten sam problem :)

jest tam tez plik txt:

'If you are unable to launch ZBrush in your system, you may need to launch the included vcredist_x86_VS2008_sp1.exe in order to install needed windows plugins.

Another problem could be Data Execution Prevention, which seems especially to occur with 64-bit processors running ZBrush. Try to turn off DEP if it is on.

To do this, go to Start/My Computer and right click and select Properties. Then go to the Advanced tab, choose the Performance section Settings button and then the Data Execution Prevention tab. Make sure "() Turn on DEP for all programs and services except those I select" is off, or add the ZBrush3.exe to the list. Reboot and try ZBrush again.'

pozdr,

pionier.

• Like 2

"w folderze :\\Pixologic\ZBrush 3.5\Troubleshoot Help jest plik ktory musisz odpalic, mialem ten sam problem"

Jak to dobrze zapytać mądrzejszych kolegów- dzięki Pionier! Idę testować nową zabawkę.

Szczerze to oprucz kilku mazniec zet-skeczem mie mialem czasu przysiasc ;) mysle ze w tym tygodniu troche posiedze nad tym :)

Studenckie ? :rolleyes:

Studenckie ? :rolleyes:

co takiego dziwnego w tym ?

każdy by chciał pobawić się nową zabawką choćby w wersji demo (trial):cool:

wyszedł zbrush3.5r2 poprawka do zb3.5. Tak powiem niezbyt fajnie. Nie dość że czekać na 3.5 to jeszcze 3.5r2 :/

Wkurza mnie to, że od nowa trzeba się babrać z tą deaktywacją/ aktywacją/kodami/serialami/licencjami z drżeniem, że coś się sypnie i nie zadziała...

...

Odszczekuję wszystko- aktualizacja przebiegła gładko.

Edited by grendel
...

Wkurza mnie to, że od nowa trzeba się babrać z tą deaktywacją/ aktywacją/kodami/serialami/licencjami z drżeniem, że coś się sypnie i nie zadziała...

Nom, ale mi poszlo gladko i bez zadnego problemu. W sumie z 10 minut roboty, z czego polowa to download i odszukiwanie maila ;)

co takiego dziwnego w tym ?

każdy by chciał pobawić się nową zabawką choćby w wersji demo (trial)

Przepraszam ,zle pojalem co to wersja studencka :D

O fiuczersach można oglądnąć na stronie pixologic http://www.pixologic.com/zclassroom/homeroom/ W praktyce będą wychodzić z biegiem czasu niedoróbki. ZSphery 2 fajniejsze niż myślałem ale jeszcze nie wiem czy da się z nich uzyskać dobrą siatkę. Unified skin robi ciężką kaszankę a adaptive skin jeszcze nie próbowałem.

Juz wyszlo nieco niedorobek skoro wydali w tepie ekspresowym nastepna wersje R2. Ale na takie zachowanie nie ma co narzekac - niech dopracowuja i uploaduja nowsze wersje tak czesto jak tylko chca :D

Bardzo mnie zastanawia sprawa licencji. Nowy serial i numer z cleverbridge, czyli że 3.5 jest traktowany bardziej jak nowy produkt? moge sobie legalnie teraz zainstalować zetkę na 2 stanowiskach i korzystać z nich w tym samym czasie? :D

Ja właśnie ściągam, zaraz zainstaluje. Pewnie zarwę całą noc. :)

Bardzo mnie zastanawia sprawa licencji. Nowy serial i numer z cleverbridge, czyli że 3.5 jest traktowany bardziej jak nowy produkt? moge sobie legalnie teraz zainstalować zetkę na 2 stanowiskach i korzystać z nich w tym samym czasie? :D

No raczej nie bardzo. Z tego co zapamiętałem możesz sobie mieć 3.1 i 3.5 na jednym stanowisku. Za jakiś czas przestaną supportować 3.1.

Ten czas na dwie wersje jest po to by przenieść sobie konfigi ze starej wersji na nową.

Guest Morte

Ja ostatnio mało mam czasu, ale póki co nowe ficzerki mnie odrzuciły nie wiem, te planar brushes no niby fajne ale hmm szybciej i lepiej wymodeluje sobie na poly, z spheres 2 miała byc rewolucja a jest wysyp bomblowatych stworków a'la Spore, bo panowie z pixo musieli po swojemu i nie mogli zrobić voxeli(które notabene ktoś już koduje w blenderowym sculptmode). Może przesadzam i troszkę przemawia przezemnie fakt ze jeszcze z tych narzedzi nie umiem korzystać, ale.. .Za to ten noise jest świetny i muszę się nim naprawdę ostro pobawić... Co do reszty- fajnie ze poprawili perspektywę, dodali te opcje do palety brushy itd.