Skocz do zawartości

animacja3d: rodzina.sos.pl UPDATE


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

posterek.jpg

 

vimeo

 

youtube

 

akcja_vimeo.mov - wersja do ściągnięcia

 

Trafem pewnym w okolicach kwietnia zgłosił się do mnie Marcin Kobylecki z zapytaniem czy nie zrobił bym 30 sekundowego spotu dla kampanii wspierającej ojców, którym byłe partnerki odcinają kontakt z latoroślami. Oczywiście odpowiedziałem TAK, mimo że nie jest to projekt komercyjny.

Udało się przekonać mnie do dość makabrycznego scenariusza, zrobiłem storybord i się jakoś dalej rozkręciło. Jak patrzę na to z perspektywy czasu, a spot musiał kilka miechów przeleżeć na półeczce, wyszło dość mrooocznie i smuuutno. I cieszę się bo o tak chciałem, a z drugiej strony już nie mogę na to patrzeć, się aż prosi o parodię :) Przyznać muszę że taka treść nie wszystkim przypadła do gustów, bo jak wiemy wszystkie matki polki są dobre i kochane:) W każdym razie film jest i jestem całkiem zadowolony z pierwszej wyreżyserowanej przeze mnie animacji, chociaż jak zawsze są rzeczy które dziś zrobił bym inaczej.

 

Animatik i animacja to robota Andrzeja Zawady, udzieliła się też Daria Zawada. Za modeling odpowiada turbo-dymo Rafał Kidziński (Gotham), który już wielokrotnie znosił moje fanaberie przy kilku innych projektach. Tekstury wyszły spod zdolnych łapek Michała Gryna (Grynio) i Pawła Lewandowskiego (Levan). Wymalowanie chłopca na plakacie oddałem w ręce człowieka który tworzy z taką prędkością jak by wiecznie był na speedach - Kuby Jabłońskiego, którego juz pewnie wszyscy kojarzą, a jak nie podpowiadam: Hardcor44, Kinematograf, Wroniec.

Chyba największy problem miałem z muzyką. Wiele było podejść, mam ze 20 różnych wersji dwóch osób, aż w końcu Klicek podesłał mi kontakt do Marcina Przybyłowicza. Powiadam wam że zdolny to chłopek, dał radę.

Scenariusz: Krzysiek Ślaziński (mallow) i Robert Kucharski

Mam nadzieję że nikogo nie pominąłem, trochę czasu upłynęło od realizacji.

Za resztę, czyli koncepty, światło, render, kompo oraz finalny całokształt odpowiadam ja.

 

Filmik będzie wyświetlany w sieci kin Multikino i Silverscreen do 18stego lutego. Ma to dać w efekcie jakieś 9000 emisji. Szczegóły o samej kampanii można znaleść tu:

 

kampaniespoleczne.pl

 

I oczywiście na stronie kampanii:

 

www.rodzina.sos.pl

 

 

to może koncepciki jeszcze:

 

koncepty.jpg

 

Rozkład kompozycji na czynniki pierwsze:

compo breakdown

 

Miłego oglądania:)

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, niezla ekipa się zrobiła. Render mi nie do konca pasuje, wyglada miejscami jak animatik z gry zprzed 2-3 lat. Niemniej ciezko to oceniac pod kątem czysto wizualnym, kampania wazna na pewno. Miałem wątpliwą przyjemność odrabiac wojsko w sądzie w wydziale rodzinnym nie tak dawno i widziałem jak dzieci staja się orężem do załatwiania prywatnych wojenek rodziców. Oczywiscie po obu stronach, ale dzieci zwykle zostaja z matkami, wiec poszerzenie swiadomosci o najwazniejszą w sumie (bo najslabszą) osobę wewnątrz konfliktu jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie to bylo tak ze to Babcie mialy duzo do powiedzenia...;).A dopiero stosunkowo niedawno sie dowidzialem od nich naprawde co i jak;P.

Gozkie i prawdziwe.Sluszna inicjatywa.

Wizualnie w filmiku brakuje mi odrobine kontrastu i nasycenia.Animacja fajnie modele konsekwentnie wszystko w danej konwencji.Oswietlenie fajne ale ginie wlasnie przez ta "desaturacje"

pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low poly i kanty to świadomy wybór, miała być"gierka". Co prawda więcej w tym wyborze pragmatyzmu niż artyzmu ale skusiła mnie też ciekawość i pytanie: Ile się z tego da wyciągnąć grą światłem? I po czasie te kanty zaczęły pasować. Taka forma dla dzieci skrzyżowana z kolorami bardziej z taśmy filmowej niż cartoon network. Chyba trudno mi sobie wyobrazić to w jaskrawych kolorach. Nawet jest wersja kolorystycznie bardziej "komercyjna" i się długo zastanawiałem którą wybrać. Wygrała bardziej oryginalna, temat pozwala a w końcu w branży reklamowej pstrokacizny mam po uszy :)

Warto movika ściągnąć, zdecydowanie lepsze kolorki niż na vimeo i tubie.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Rzeczywiście wyróżnia się na tle ugładzonej i jarzącej się wszystkimi kolorami popularnej stylistyki reklamowej. Poza tym kanciastość modeli jest bardziej drapieżna, co w jakiś pośredni sposób odpowiada gorzkiej tematyce.

 

Ciekawy jest też gościnny udział bohaterki pewnej znanej produkcji ;)

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło.

Cytatu "growego" nie załapałem. Na plakacie rysowane kanty fajniej IMO wyszły, po MS.

 

Koncept, światło, animacja - najfajniej.

Modele, tekstury, render - fajnie, przy czym chyba za dużo AO przy brwiach, moim zdaniem, no i zamknięta powieka, jakby niedopracowana.

 

Kadr po zgaszeniu światła - mniam.

 

Muzyczka i lektor nastrojowo-pasujące.

 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w branży filmowo/reklamowo/postprodukcyjnej "gierka" to coś archaicznego? :)

A komentarz "to wygląda jak jakaś gra" to obelga?

Takiego lowpoly nie robi się już od jakiegoś czasu, chyba ze mowa o nds albo psp, ale wtedy filmik musiałby mieć rozdzialke 320x200;).

Filmik jest bardzo fajny i te kanty w ogóle by mi się bardzo podobały gdyby bylo ich minimalnie więcej. Np zagłębienie miedzy brwią a okiem gdyby mialo jeden podział wiecej byłoby już super, uszy misia gdyby miały zamiast 5 podziałów 7 itd. Wiem duperele, ale jakoś tak mi się rzuciły w oczy.

A no i jeszcze nie leży mi światło przez które znikają kolory, lepiej widać kolory i tekstury przy "braku" światła niż przy włączonej lampce, trochę to dziwne.

Ale całość fajna, dobre designy (chociaż chłopiec to pamięta chyba te kwaśne żelki jeszcze;)), prawie bardzo dobre modele, bardzo dobra animacja, bardzo dobre (z wyjątkami) światło i rendering. Daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna stylistyka i koncepciki i caly art directing, ale to u ciebie bigu zadna nowosc, zawsze jest klasa, szkoda, ze animacja taka dretwa, straszne drewno, szczegolnie twarz, ktorej sie ruszaja jedynie usta i mrugaja powieki (no przesadziłem, bo mrugnięcie na cały filmik jest jedno, następne to już zamknięcie oczu), pewnie jakby nawet oczami poruszala postac chlopca troche by sie ozywilo, widac budzet nie zachecal animatora... a szkoda bo moim zdaniem kladzie troche cały filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fps

THX. Bohaterka to wcale nie TA bohaterka:)

 

@matizlob

I o to chodzi, dzięki.

 

@dac77

Zupełnie darmowa to nie, ale opłacić rachunków to by się z tego nie dało :)

Zdaję sobie sprawę że akcja może nie być dla wszystkich czytelna. Cóż, żeby było bardziej przejrzysto to chyba bym musiał dodać subtitlesy. Przyznaję bez bicia że nie udało mi się wymyślić czegoś nie ordynarnego, nie zmieniającego kompletnie fabuły i nie wydłużającego filmu o kilka dobrych sekund. Napis na czapce jet i tak w moim mniemaniu dość tanim środkiem wyrazu.

 

@Synuś

Nie tylko w/g ciebie kontrowersyjny. Kilku organizacjom się to nie spodobało :)

 

@selim

dzięki. Istotnie, bliki by się bardzo przydały.

 

@sly

Masa tam niedopracowań :) Jestem ekspertem w dziedzinie niedopracowań tego filmu i mógłbym napisać o tym doktorat :)

 

@Luki

Wiesz, można by normal mapy i inne takie, tylko low budget jest :)

Asblase zauważył że jak się pojawia mama to świeci szarością. Nie jest to świadomy zabieg ale chyba pasuje - mama kradnie kolory i robi smute :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala animk swietnie oddaje problem jaki obejmuje ta kampania. Muzyczka fajnie dobrana. Wiem ze temat nie jest zbyt radosny i animacja w barwach pixarowskich pewnie nie wywolywala odpowiednich odczuc ale wydaje mi sie ze mimo wszystko kolorki jednak zbyt mocno zdesaturowane. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada. A malpka sympatyczna. Jakby byla lalka barbie to by byla afera ze tata mis, a mama (pusta) barbie :P tak juz jest. Nie dogodzisz.

 

edit: swoja droga.. takie sprzeciwy (chyba glownie kobiet) dzialaja wlasnie na ich niekorzysc. Nie lepiej poprostu sie usmiechac i popatrzyc na to z dobrej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty.

Tatuś - miś to pomysł 2ch ojców w sytuacji podobnej do tej którą reklama przedstawia.

Do takich właśnie ojców jest adresowana, ma informować gdzie znaleźć pomoc.

Mama - małpka - W zasadzie każdej innej zabawce mogącej ją reprezentować też można by przypisać negatywne aspekty. Zrobiliśmy więc małpkę najmilszą jaką się dało i myślę że trzeba odrobiny złej woli żeby się na nią obruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały projekt jest w pytke, rzeczy które można było dopracować wiesz, więc powiem, że wyszło spoko. chociaż bardziej by mi pasowała stylistyka z plakatu Kuby :]

 

poza tym ta maupka coś mi przypomina... kurde tylko nie mogę sobie przypomnieć co... a nie wiem... może za dużo zjadłem i w jelitach mi się przewraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Reklama kontrowersyjna? Plakat to jest dopiero kontrowersyjny... Mama mdleje od kopnięcia taty w wątrobę... I to przy dziecku.

 

Bardzo fajnie że zdecydowałeś się to tutaj upublicznić :). No i kawał dobrej roboty, wyszło bardzo klarownie mimo szybkiego tempa filmu. Zresztą już o tym gadaliśmy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej szokujące niż Prawo ojca ale wiadomo o co chodzi. Fajnie pokazany moment jak matka usuwa ojca z życia dziecka. Dobra animacja. Jasna zwięzła i tylko jednak kanciastość postaci nie do końca mi leży ale jest to spójna całość więc fajnie. Dobra koniec tych mądrości. Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem filmik na vimeo na wersje z trochę innymi kolorkami, nie wiem czy i kiedy zmiany będą widoczne. Podmieniłem też mova. W końcu skoro tyle osób ma problem z kolorkami to trzeba to wziąć pod uwagę :)

Dorzuciłem też koncepty. Oczywiście nie są to wielkie dzieła malarskie a szybkie bazgrołki tylko po to żeby wyrazić myśl i klimat modelarzowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac77: mam wrazenie, ze w kazdym watku rozladowujesz jakies napiecia;)

Polecam ci dobre niemieckie kino, krem, chusteczki i takie tam. Mi pomaga hehe;)

 

Misiekhc: animacja nie jest az takim drewnem jak odizolujesz cialo od twarzy;)

A ze fejs jest duzy powstaje taki ogolny feeling.

 

Fajna robota, kamerka subtelnie, ale skutecznie...bardzo ladne, megasubtelne przejscie kadru, gdy chlopak juz lezy w jeszcze blizszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągnięte kolorki są, można obadać jakie wrażenie teraz.

Paweł, fajnie że ktoś jednak zwraca uwagę na takie niuanse :) dzięki.

Dla mnie to było przede wszystkim ćwiczonko reżyserskie. inne reklamówki w których maczałem palce mogły mieć bardziej wyszukaną formę, w tej istniało dość poważne ograniczenie w postaci braku budżetu :) Mimo to z formy też jestem zadowolony, że udało się wyciągnąć bardzo dużo jak na warunki i czas. Myślę że efekt "średniości" czy też niepodobania się ma główną przyczynę w stylistyce kanty-oświetlenie, która jest dość inna od tego do czego oczy grafika przywykły.

 

Rozkład kompozycji na czynniki pierwsze:

compo breakdown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

fajna animacja, ładne "pixarowe" kolorki, nie podobają mi się tylko kanty, które wg mnie wyglądają przypadkowo. (ogólnie uwielbiam stylistykę np. z Another World, tam kanciastość jest bardziej przekonująca i wydaje się konsekwentna,)

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jeśli to ironia to słaba, jeśli na poważnie to bardzo bardzo dziękuję :) Czy świetne to nie wiem, trudno żeby taka 30sekudówka ryła z nóg, nawet nie było tego w planie ale, jak pewnie pisałem, jestem zadowolony z tego jak to wyszło, myślę że to dobry pierwszy ukończony filmik. Chyba brakuje w nim odrobiny kontrowersji. Jest za "letni" Nie ma specjalnego powodu żeby zjechać, nie ma też do ochów. Więc odzew stosunkowo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności