Skocz do zawartości

Wild wild west[UPDATE]


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dawno nic nie wrzucałem na forum wiec czas najwyższy to zmienić. Kiedyś zacząłem taka oto pannę i teraz mam nadzieje skończyć cala scenę, a ów watek ma mnie do tego zmotywować. Licze na wasze rady i sugestie. Narazie screen Panny kowbojki ;)

pozdrawiam

 

cow10.png

Edytowane przez Matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Co do kwesti jak ma wygladac finalna scenka,... no wiec.. jeszcze nie mam zielonego pojecia;] Chcialbym zeby byla dosc zabawna poniewaz sam styl do tego troche zobowiazuje ale co wyjdzie to nie mam pojecia. Na pewno bedzie jakis konik. Jak ktos mam oze jakis pomysl z chcia poslucham moze mnie to do czegos tez zainspiruje.

ps, w pierwszym poscie wrzucielm wersje w wiekszej rozdzielczosci

pozdrawiam

Matti

Edytowane przez Matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie po dluzszej przerwie. Kompletny brak czasu i wrodzone lenistwo spowodowaly ze dopiero nie dawno wrocilem do tematu, ale od dzis obiecuje poprawe.

Podrasowalem troche panne i zaczalem meczyc konia,, jakkolwiek by to nie brzmialo ;)

A i dzieki wielkie za komentarze :*

 

cow11.png

horse11.png

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich sugestii, również do rzeczy które przegapiłem za pierwszym razem:

Ręce kowbojki wyglądają jak cylindry, przydałby się jakiś ślad anatomii.

To co można by poprawić w nogach też jest na obrazku, przesadziłeś też z piszczelem, jest zbyt masywny.

Zaburzenie idealnej linii spodenek to już właściwie drobiazg.

 

Za to z koniem jest znacznie gorzej, fajną ma tylko "twarz", uszy są źle osadzone i czuję że dzieli je od siebie tylko jeden edge, popatrz na refki. Nogi...yyy, popatrz na refki. To samo z zadem. Popatrz na refki :).

 

Znalazłem calkiem fajne refki nierealistycznego konia z "donkey xote":

http://pablonavarro.wordpress.com/2009/02/02/donkey-xote-info-on-rocinante/

 

 

sugestie_kowbojka.jpg

sugestie_kon.jpg

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

 

dzieki za komentarze. Oczywiscie kon jest dopiero co zaczety i nie napisalem ze nogi wogole nie byly ruszone. Ogolnie to przed nim jeszcze dluga droga. Najwięcej czasu spędziłem na ryjku właśnie. A co do panny to masz racje przydadzą się małe tweaki tu i owdzie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to spoko, bo jego pysk wygląda naprawdę fajnie. Luknij na link do tego bloga bo to niezła referencja. Bo wiesz, np. jak ja modeluje, to już na początku pewne rzeczy mam zblokowane, ustalone z grubsza formy, więc te nogi powinny choć zarysem przypominać to co będzie finalnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mowisz jednak, jak zaczynalem konia to kompletnie nie mialem poejcia jak ma wygladac wiec poprstu zaczelem sie bawic i szukac formy w trakcie modelowania. Wiem ze troche dziwnie ale jakos tak wyszlo. Dzieki za refki wiczorkiem obadam i pomodze cos dalej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze taka scenke.

 

KONCERT DRUM & COUNTRY ( lub cos a'la NAZI GOSPEL ) + POGO NA KONIACH NA GOLE KLATY. ;)

 

Bardzo mi sie podoba. Zaryzykuje stwierdzenie ze kon wyglada jak disney 'owy. Oby tak dalej. Bardzo przyjemne i plastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLoDY 47- hehe no bardzo odważne stwierdzenie. Ale dziękować dziękować. :)

Tazio- ciiiiiiiiiiiii... nie przypominaj mi ze coś takiego wogole istnieje, nie masz pojęcia jak ze sobą walczę żeby nie odpalić konsoli zamiast kompa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ładna panna na takim brzydkim koniu, to dla kontrastu? wymodelowałeś mu mięśnie kiedy nawet ułożenie kości i proporcje jeszcze nie pasują, tylne nogi mają za mało kolan i w złym kierunku, tylne kopyto wygląda jak żelazko na kiju, całe nogi za krótkie, szyja osadzona za wysoko. pokaż od boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobilem szybki szkic jak mniej więcej ja bym to zrobił.

Wydaje mi się, że trochę przesadziłeś z tymi mięśniami. Do tej laski pasuje prostsza stylistyka, raczej tylko ogólne kształty, bez wdawania się w mięśnie, tak bardzo mniej więcej widziałbym to tak:

http://www.kreinin.com/images/characters/3b.html

Nie jestem wielkim fanem modeli ze shreka, ale osioł jest całkiem dobry, a z łba wygląda że Twój koń to podobna stylistyka:

http://www.bergoiata.org/fe/Shrek/shrek.jpg

Ale reszte ciała przedobrzasz niepotrzebnym i trochę chaotycznym detalem. Rytm, rytm i jeszcze raz rytm. Wszystkich krzywizn, to cała tajemnica ;).

 

sugestie_kon_kolejne.jpg

 

 

Wydaje mi się też, że na grzbiecie coś strasznie zamotałeś z topologią, bo dziwne rzeczy tam się dzieją.

 

Edit: podmieniłem obrazek bo jednak pare rzeczy w kopytach które wczoraj narysowałem mi się nie podobały.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielki Luki za pomoc. Przyznam ze troche zaczalem bladzic stad ten detal. Generlanie zrobie retopo jakos w weekend to mi sie uprosci geometria i pozbede sie syfow w siatce.

pozdrawiam serdecznie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa na plus, nad nogami musisz jeszcze posiedzieć, szczególnie tylnymi. Tylne udo najbardziej mi nie pasuje. Najlepiej oblookaj jakieś fotki koni to będzie wszystko jasne. Np:

http://i.pinger.pl/pgr287/f3bb500d000bf67d4a3fcd0a/LaMirage_body07.jpg

http://sen-sennik.pl/wp-content/uploads/2008/08/kon-sennik-konie-sennik-kon-sennik.jpg

http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictures/_uploads_wiki/k/Konie_angielski_small.png

Tu jest dobry widok na to udo z takiego ujęcia:

filmiki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koń ma zdecydowanie za małe uszy, za wielkie uda i zbyt grube nogi. Pysk ma już swój urok i prezentuje się dobrze, choć być może tuż nad wargą jest za bardzo ścięty (w sensie - nozdrze wychodzą ze szczęki zbyt ostro; przy takiej stylizacji zwierzaka ma to jednak swój urok). Szyja również jest zbyt szeroka, aczkolwiek takie wrażenie może wynikać z tego właśnie kadru.

 

Trzymam kciuki za powodzenie projektu, ode mnie masz 5*, bardzo fajnie Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności