Skocz do zawartości

Jaką kawę pijecie? w ogóle pijecie kawę?


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest też udowodniona korelacja pomiędzy wypitym alkoholem, a uszkadzaniem komórek mózgowych. Czerwone wino natomiast w ilości max. jednego kieliszka jest wręcz polecane przez lekarzy. Słowo klucz - umiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pije kawę dla smaku okazyjnie.

Nie ma większej przyjemności niż dobra kawusia, świeżo zmielona i przepuszczona przez dobry expres ciśnieniowy :D

A jedyna kawa jaką toleruję to Rioba Silver czyli 55% Arabici i 45% Robusta :)

To jest kawa oferowana dla kawiarni i restauracji.

A kupuje się ją w Macro :P

Do tego brązowy cukier i jestem w niebie. Polecam szczególnie zamówić sobie kawę prosto z palarni!

 

Ale głównie wolę napić się dobrej zielonej herbaty kupionej w herbaciarni, szkoda tylko ze taka naprawdę dobra kosztuje 20zł/100g.

NO i też od czasu do czasu okazyjnie Yerba Mate Pajarito cytrynowo-miętowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie pijam, bo najpierw mnie nosi, a potem mam zjazdy psychiczne i nie mogę spać do rana.

 

Jestem od wieków herbaciarzem. Przerobiłem różne cuda na tym polu. Ostatnio maksymalnie wkręciłem się w herbatę Hojicha . Do tego zamiast cukru sok malinowy i jest mega wypas.

 

No i panowie, dobre Winko na wieczór też daje radę.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkodliwości współczesnych używek:

 

"Mówi jeden jaskiniowiec do drugiego:

-ty powiedz mi jak to jest. Pijemy tylko czystą wodę, jemy tylko ekologiczne jedzenie, nie wdychamy spalin, nie pijemy wódki, nie gadamy przez komórki to dlaczego żyjemy tylko po 35 lat?"

 

Samo życie jest niezdrowe jak ktoś już tu kiedyś powiedział i są gorsze rzeczy które może ci ono zrobić niż kawa, piwo albo herbata.

 

PS. Polecam kawkę z tych ekspresów ciśnieniowych Krups co taką ładną reklamę miały. Pysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawunia kawunia. no no. :) ja dla odmiany nie przepadam za herbatą. Mam po niej jakieś dziwne jazdy, szczególnie po mocno zaparzonej i zwyczajnie średnio mi smakuje. Jeżeli już pije to zwykłą czarną herbatę. Zapachu Earl Grey nie mogę nawet wytrzymać :P. Za to kawę mogę pić hektolitrami :) Oczywiście najlepiej z expresu ciśnieniowego, ale z braku czasu to na co dzień pije rozpuszczalną Jacobs Gold z mlekiem i czasami cukrem. Wypijam dziennie 2-3 kawy, a że pije tak już ponad 10 lat to kawa średnio na mnie działa :P

 

A tak jeszcze co do kaw na stacjach benzynowych. Bo ostatnio coś mi się często zdarza pić takową. To najlepsza jak dla mnie jest Latte na BP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie pijam, zasypiam po niej, zwłaszcza z mlekiem działa na mnie yyy, "rozluźniająco". Ale raz na jakiś czas próbuje się przełamać, bo zapach kawy o poranku jest stanowczo zbyt uzależniający.

Polecam yerbe pobudza równie dobrze jak kawa, pisze to ja nałogowy herbaciarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna nie piłem kawy wcale. Nauczyłem się podczas stażu w straży pożarnej :) Teraz pijam od czasu do czasu, dwa trzy razy w tygodniu. Koniecznie rozpuszczalna, słodzona i pół na pół z mlekiem :D Chyba nigdy nie zauważyłem jakiegoś przypływu energii po takim napoju chociaż jak już robię to w wielkim kubku. Piję tylko dla smaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastępuje kawe Guaraną, pobudza. Gdyby nie ona pewnie bym nie podlazł pod Giewont ;P Próbowałem Yerba mate i nawet mi smakowała, tylko, że nie chce mi się jeździć do specjalnych sklepów po nią. Zwykłą kawę piję dla smaku z połową mleka, jak koledzy.

Troszkę się w życiu naużywałem legalnych używek, skończywszy na Kava Kava (nie mylić z kawą) i przyznam, że najlepszy jest żeń-szeń... zwłaszcza na potencje :-)

U nas w Polsce jest taki Pan co się Chmiel zowie, uprawia on żeń-szenia, robi nalewki itd - warto posmakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kawy to tylko kopiko ;)

ja nie pije kawy ani herbaty, a powód prozaiczny nie lubię czekać aż wystygnie :) za to ostatnio truję się różnymi energy drinkami w tabletkach typu plusz.

 

Tu się nie czeka, pije się gorące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kawa i papieros?

 

Znam wiele osób co pierwsze co z rana muszą, to kawę i papierosa. Jak dla mnie mieszanka wręcz wybuchowa, tzw procedura K2 :)

 

Kawę pierwszą koło 14-16, i fakt, z papierosem - też pierwszym (nie lubię palić z rana, ogólnie siedząc przed kompem palę bardzo mało, poza domem paczkę dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek powinien zmienić nazwę na "używki, nałogi i środki dopingujące" :D

Ja od siebie polecam jeszcze dbanie o formę - mieszkam w górach i jeżdżę na rowerze, nie ma nic bardziej wzmacniającego niż zrobienie 100km po Beskidach, polecam. Żadna kawa się z tym nie równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kawe pijam rzadko, a jak już to raczej dla smaku bo też nie zauważyłem po tym jakichś specjalnych mocy typu pobudzenie :D Połączenie kawy z fajkami to faktycznie potrafi dać czadu, ale tak przy 2-3 kawach dopiero przynajmniej u mnie. Od kawy wolę yerbe, chyba dlatego że od zawsze preferuje herbaty wszelkiego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie pijam litrami, ale jeśli już to musi być CZARNA i mocna żeby sam szatan się zesra* z zazdrości. Jedna dziennie wystarczy na pobudzenie. Oczywiście z papierochem. Marka kawy nie jest dla mnie ważna. Byle było mocne i w smaku przyswajalne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

"Mówi jeden jaskiniowiec do drugiego:

-ty powiedz mi jak to jest. Pijemy tylko czystą wodę, jemy tylko ekologiczne jedzenie, nie wdychamy spalin, nie pijemy wódki, nie gadamy przez komórki to dlaczego żyjemy tylko po 35 lat?"

 

...

 

A ten mu odpowiada: "Widzisz Wiesiek, bo to jest tak że ćpamy cały czas wdychając dym z ogniska, jemy mięcho pełne pasożytów i często troszeczkę podpsute, rzucamy się na mamuty z dzidami, łapiemy dziki w gołe ręce, oblizujemy palce nawet jak wcześniej drapaliśmy się po siedzeniu, a jak przyplącze się jakaś lalunia to napiep... się pałami żeby ją poślubić". Życie grup paleo i mezolitycznych może i było raczej krótkie ale znacznie zdrowsze od neolitycznych, o czym świadczy żadkie występowanie próchnicy zębów i większe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co to za życie bez używek

Dokładnie:) Nie jestem za nadużywaniem, ale wszystko jest dla człowieka i każdy w swoim czasie powinien spróbować:) Świat byłby mniej konserwatywny i bardziej tolerancyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!mhm

 

Ja kawy używam jako środka ostatecznego, lubię jej smak, zapach, ale pijam ją w ostateczności. sypana 5 łyżeczek itp.... na codzien wole herbatkę.

 

a.. i ostatnio wpadłem w uzależnienie od MD, w pokoju już nazbierało się butelek na 16 litrów tego... oj źle... ale to jedyny gazowany napój który akcpetuje (no + burn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co to za życie bez używek? Pff, nie no chłopaki :)

Wy tak na serio?

Ależ nikt nie napisal ze bez nich zyc sie nie da. Gdyby ich nie bylo (bo nigdy ich nie bylo) to bym nie zauwazyl, fakt. Ale człowiek zawsze poszukuje jakichs substancji, ktore pozwola zmienic swiadomosc na jakis czas, wyjsc z siebie - takie podróże bywaja bardzo inspirujace (jak nie oświecające), juz nie oszukujmy sie - sa integralna czescia swiata artystycznego.

 

Ale dosyć tego, o kawie miało być:) Idę sobie zrobić - herbatę z mlekiem - tak na znak protestu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowiek zawsze poszukuje jakichs substancji, ktore pozwola zmienic swiadomosc na jakis czas, wyjsc z siebie - takie podróże bywaja bardzo inspirujace (jak nie oświecające), juz nie oszukujmy sie - sa integralna czescia swiata artystycznego.

 

Do tego używam muzyki, nie chemii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empek nie bądź taka konserwa, kazdy stymuluje sie tym z czym mu do twarzy, poza tym IMO to nie uzywki sa zle tylko niektórzy ludzie, jak we wszystkim :)

 

apropos kawy - znacie jakies dobre metody odzwyczajania sie? dodam ze jestem w stadium kiedy po kilku godzinach nie wypica boli mnie mocno glowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte
Czyli ważne są środki, nie cel?:)

 

Cel ogolnie nie uswieca srodkow, napewno nie w tym przypadku.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o uzaleznieniach - jako ze zyje w miejscu gdzie "kiepska pogoda i wyrazne ochlodzenie" oznacza 25 stopni, a "slonecznie" ponad 40 i zupe zamiast powietrza - naduzywam... coli. Odkad zauwazylem problem staram sie ograniczyc ale latwo nie jest. A cola jak to cola - cukier. I pomimo ze codziennie katuje sie bieganiem po kilka kilosow to potem bez sensu wychylam cole, nawet jesli zarzekam sie ze rzuce to w cholere. Nalog jak nic.

Alkohol rzucilem zupelnie bo nie znalem umiaru a to rodzilo przykre konsekwencje natury.. nazwijmy to towarzyskiej. Nigdy nie umialem upic sie na wesolo - zawsze zaczynalo sie fajnie a konczylo przekroczeniem waskiej granicy miedzy upojeniem i upodleniem...

Co sie tyczy mleka - o ile bez coli dalbym rade jakos przezyc o tyle nie wyobrazam sobie bez mleka... Codziennie zupelnie na spokojnie moge wciagnac tak z litr/poltora w roznych postaciach (w tym czyste i zimne... mmmm..). Tak jak nie rozumiem zachwytow nad smakiem kawy tak nie kumam czemu wiekszosci chyba nie smakuje mleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja pijam każdą, byle z cukrem. Śmieję się, że pijam cukier z kawą właściwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego używam muzyki, nie chemii. :)

 

O toto! Człowiek wychodzi zdrowszy (no chyba, że się słuch tepi na słuchawkach :/...), a to co się potrafi w głowie dziać jest czasem nie do opisania :D

 

Najlepszą używką jaką znam jest zdrowy sen. Nie potrzeba kawy, ani fajek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności