Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za pokrzepiające komenty :-)

 

Jeden tylko malunek, ale za to trochę dłużej nad nim przysiedziałem, oprócz tego postanowiłem wyzbyć się wszechogarniających wszystko ciemnych plam z postaci - wciąż nie jest tak jak powinno, ale już chyba lepiej:

 

Plakat do gry #1:

 

80poster1buchofix2.jpg

Edytowane przez Grosnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czacha była częścią większej pracy ale porzuciłem ją i zdecydowałem, że wykorzystam ten kawałek w takim małym arcie, ogólnie trochę się nie postarałem z resztą obrazka:

 

91713293.jpg

 

Fanart D3, czyli nieproporcjonalny monk :) no ale długo nie bawiłem się ołówkiem, a tutaj, genialnie zauważając nie ma narzędzia do zaznaczania i przesuwania ;):

 

monk1b.jpg

 

I dalsze próby przestawienia się na inny styl rysowania:

 

83bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzucam 4 gwiazdki, w porownaniu z innymi tematami oznaczonymi gwiazdami, wypadasz calkiem niezle a nawet i lepiej, wiec szkoda tego nie docenic. Sadze ze sam wiesz gdzie masz braki i nad czym trzeba sie skupic, ale ladnie to wszystko idzie, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ocenę, jeszcze większe braki mam teraz w envirach więc spróbuję zmusić się do kilku ćwiczeń.

Tutaj miał być sam głaz do ćwiczeń właśnie, no ale jak zwykle wyszło dość miernie i żeby odratować art, dorobiłem resztę :)

 

21705190.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos: w sumie zabawne, że art powstał na podstawie czegoś co miało być jego głównym tematem, a pod koniec to coś stało się zbędne :) po trosze prawda jest taka, że nie chciało mi się rysować całej wieży...

 

Dalsza część ćwiczeń i w końcu udało mi się przedstawić głównego bohatera tak jak chciałem. Pan Skała:

 

38966445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie malujesz, sporo przyjemnych artow i renderkow, jakby z czyms szukac i walczyc to chyba anatomia, ale na takim "gesture" poziomie - bo sztywno momentami, i tak nieelegancko przewaznie wychodza Ci te miejsca gdzie sa zgiecia, polaczenie ramie/przedramie. No i ficzerki twarzy tez czasem sie rozplywaja, wiec i to dopilnowac chyba warto. Ale widoczki bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Creative: jeśli chodzi Ci o tego biednego monka, to na co dzień nie rysuję ołówkiem więc po prostu chwyciłem pierwszy lepszy jaki leżał na biurku, a był to HB :)

@ICE: faktycznie, przez chwilę nawet był dość kanciasty, a później "coś się podziało" i zepsułem.

 

Tym razem ukończona praca w ramach nadrobienia zaległości w envirach, trochę nad nią siedziałem:

 

88dm.jpg

Edytowane przez Grosnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie podoba się miękka malarskość plam. Moim zdaniem ostre krawędzie tutaj nie pasują.

 

Dobrze narysowana praca o przyjemnej kolorystyce, tylko - jak już zauważyli przedmówcy - woda nie zachowuje się naturalnie. Problemu jednak nie widzę w odbiciach, ile raczej w ruchu wody. Wygląda jak powierzchnia jeziora lub rzeki, a nie strumienia. Poszukałam fotografii z podobnym wodospadem i strumieniem, widać różnicę:

http://fc07.deviantart.net/fs70/i/2010/308/d/6/waterfall___by_scotto-d31q8de.jpg

http://fc09.deviantart.net/fs30/i/2008/268/1/7/Waterfall_by_scotto.jpg

http://fc08.deviantart.net/fs49/i/2009/206/6/8/waterfall_by_Lucky978.jpg

http://fc04.deviantart.net/fs14/f/2007/001/4/b/Waterfall_by_Serephiminelysium.jpg

 

Na rysunku zmarszczki na wodzie układają się raczej jak:

http://images.paraorkut.com/img/wallpapers/1024x768/s/staged_waterfall-2575.jpg

http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/Waterfall-Beauty-Screen-Saver_1.jpg

ale w tych wypadkach woda rozlewa się dużo bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZiN: A wiesz, myślałem aby zrobić podobnie, między innymi na tych trawiastych ścianach co narysowałem po bokach, ale uznałem, że za dużo tych mord będzie :)

 

Fale od wodospadu faktycznie powinny się tam znaleźć. Chodzi o to, że wodę postanowiłem narysować najprościej jak potrafię, bo wiedziałem, że może mi nie wyjść i w rezultacie zepsuję art, stąd też na początku nawet odbić dokładnych nie było.

 

 

Teraz taka panorama, ogólnie nie wyszła tak jak chciałem:

 

89mmz.jpg

 

I zimowe klimaty, bo jeszcze nie było :):

 

90m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, klimatyczny ten drugi, zimowy, bardzo na plus :) Góry w (plenerze? Nie jestem pewny czy to odpowiednie słowo) zwłaszcza przyciągnęły moją uwagę, chociaż pewnie tego twórca nie chciał, ale dla mnie to było pierwsze co przyciągnęło mnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kebabkilla: nie pamiętam dokładnie, ale raczej standardowo jak na mnie, czyli za długo :/

 

Trochę zmieniłem podejście i postanowiłem nieco "spłaszczyć światło" bardziej koncentrując się na jasności i barwie poszczególnych elementów.

 

Tutaj kilka ilustracji do gry przedstawiających występujące w niej nacje:

 

nacjezestawienie2a.jpg

 

nacjezestawienie2b.jpg

 

Oraz taka tapeta:

 

gvwallpaper3.jpg

 

Obrazek będzie także wykorzystywany na stronę bloga, w nieco przedłużonej wersji: http://img836.imageshack.us/img836/8625/102bjj.jpg

Ogólnie w ostatnim lewe przedramię za krótkie wyszło, pewnie jeszcze poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie ztonowane barwy nic nie krzyczy bez potrzeby.

Warsztat wywindowales na wysoki poziom, jedyne co moglbym zasugerowac,

to skupienie sie teraz na kompozycji. Dynamiczne ujecia, narracja, te sprawy, ciao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te postacie wygladają jakby CI pozowały w studiu ze sztucznm światłem i stały na tle z określonym pejzażem. Dlatego trochę wiszą w powietrzu. Jakbys dał mocniejszy cień pod tymi postaciami to stały by się masywniejsze. I jakby tło miały więcej szczęgółów to takze bardziej by się zwiazalo z glowna postacią.

A tak to spoko. Masz troche styl jakbyś malował olejami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo... podoba mi się ten styl... ostatni obrazek to coś co marzy mi się namalować na płutnie do pokoju... koniec bitwy, niebo zasnute ciemnymi chmurami , jakieś lekkie promienie słońca, miecz w bity w ziemię, powiewająca peleryna... brakuje tylko flagi z herbem no i to co piszą poprzednicy... oddalić kadr co by widać było kawałek wzniesienia i kilka leżących trucheł... tak tak tak... kiedyś tak zrobię :D pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładne prace. Zwłaszcza dla kogoś, komu kolor kojarzy się z czarną magią ;D Spróbuj poćwiczyć różne budowy twarzy, bo u mężczyzn zdają się one wyglądać prawie tak samo, pomimo brody, blizny, czy włosów (zwłaszcza brwi rysujesz bardzo podobnie). Czekam na kolejne prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twarzy, trzeba się będzie chyba zmusić do częstszego korzystania z referek, bo faktycznie im więcej z pamięci robię tym mniejsze wychodzi mi zróżnicowanie.

Dynamika, ach ta dynamika ;) Spróbuję następnym razem coś z siebie pod tym względem wykrzesać, a tym czasem postanowiłem trochę odpocząć od postaci i padło na kolejny zimowy pejzaż, z tym, że bardziej szczegółowo i mniej bajkowo niż poprzedni:

 

103bmq.jpg

 

Chyba trochę za mocno podciągnąłem kadr ku dołowi, z perspektywą mogą być problemy, bo chcąc szybko ukończyć rysowałem beż żadnego szkicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh też jestem fanem... klasyk jak wrota baldura, moze nawet lepszy... na miniaturce świetnie się prezentuje, z bliska również nienajgorzej, fajnie materiał wykonany, miałbym obiekcje do dłoni, za małe, nieforemne, słaba konstrukcja... jeszcze jak wcześniej zaglądałem na pierwszy rzut oka mój wzrok nie rozgraniczał młota od ciała, z poczatku sądziłem ze to jakiś element ubioru... pozdro fajnie się dzije... moze teraz Morta albo tego z czakrami, taki z mieczem zdobywajacym expa? nie pamietam jak on mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności