Skocz do zawartości

Nowy spot Alexa Romana


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jest grafika 3D. Zajęło mu to 2 i pół miesiąca i pomagała mu tylko jedna osoba.

 

 

Oryginalne info od autora:

 

Asking your questions; yep, it's all CG -same process as T&S- I tried to put some live-footage shots but i run out of time so CGI did the trick :P

 

Whole production was 2 and a half months for the initial concept to the final editing; two people: Juan & me.

 

PS.

Autor newsa czasem mógłby się bardziej wysilić i pisać więcej niż jedno zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest grafika 3D. Zajęło mu to 2 i pół miesiąca i pomagała mu tylko jedna osoba.

 

 

Oryginalne info od autora:

 

Asking your questions; yep, it's all CG -same process as T&S- I tried to put some live-footage shots but i run out of time so CGI did the trick :P

 

Whole production was 2 and a half months for the initial concept to the final editing; two people: Juan & me.

 

PS.

Autor newsa czasem mógłby się bardziej wysilić i pisać więcej niż jedno zdanie.

 

Postaram się poprawić :)

 

Chociaż tutaj o klasie tego spotu świadczy fakt, że nabrał osoby z branży i wiele osób wprost nie uwierzyło w to, że jest to 3D.

 

To o czym napisał PCZ znajdziecie tutaj gdyby ktoś jeszcze nie wierzył:

http://vimeo.com/user1337612

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kuswa.. moze sobi episac autor ze to CG.. nie zobacze Making ofa lub siateczek to nie uweirze ;) ZByt realna nie tylko grafika ale i naimacja(pióra, spadajacych cytryn, jabłek).. Jeśłi to CG 100% to musiał co najmniej Maxwella, Fryrendera uzyć i MEGA sprzętu do renderu.. Widzałem juz tysiace animacji i ta poprostu sie ZBYT odcina od reszty realistycznych(próbujących takimi być) animek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam zaraz Maxwell. Autor tych prac na forum Chaos napisał był:

 

"Regarding the tech specs: Yes, all cg and 100% Vray of course! :P

-I always use "Quadratic" filter for AA (1-10) or so... works like a charm for video purposes.

-GI is QMC bruteforce for almost all shots in order to avoid any flickering nightmare + HDRI domelights

-DOF and MBlur-----> AE; not enough time for doing it inside Vray"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kuswa.. moze sobi episac autor ze to CG.. nie zobacze Making ofa lub siateczek to nie uweirze ;) ZByt realna nie tylko grafika ale i naimacja(pióra, spadajacych cytryn, jabłek).. Jeśłi to CG 100% to musiał co najmniej Maxwella, Fryrendera uzyć i MEGA sprzętu do renderu.. Widzałem juz tysiace animacji i ta poprostu sie ZBYT odcina od reszty realistycznych(próbujących takimi być) animek..

 

Wiele osób też komentowało w ten sposób pierwszy jego film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to, że przy pierwszym filmie były podobne komentarz po czym pojawił się making of i komentarzy po prostu się skończyły.

 

Apropo spotu, sam zobaczyłbym nawet krótki makingof, a nie mam problemu z uwierzeniem, że to CG.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj.. koleś ogarnia temat i tyle na temat. od lat filmowcy wystrychają nas na dudków, utożsamiamy już cg z rzeczywistością, mental od dekady robi takie rzeczy i nikt się nie stawia. skąd w naszych żyłach tyle wrogiej zawiści awersanta! jego reel udowodnił że potrafi zrobić z polygonami wszystko, obejrzyjcie raz jeszcze forest refuge i buzie w kubełeczek!:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah. to tak.. ja po prostu nei widziałem jego wcześniejszych zadnych prac.. i stad to zdziwienie... PO rpostu koelś wyprzedził o poziom a moze nawet 2 poziomy to co dootąd w filmikach CG widziało. Osiągnął nowy poziom realistyki.. :)

 

Polka dot . jesli chodzi o mnie to zadnej zawiści z mojej strony... tylko piszac pierwszy koment nie czytałem zandej wypowiedzi autora o tym filmiku...

 

no zainspirował mnie nieźle.. i tak sie nie przerzuce na VRAYa ;)

 

 

PS: No i takie detale jak kurz na blacie ledwo widoczny dodawał mi watpliwości do sprawy.. ;)

 

anim4.jpg

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności