Skocz do zawartości

Odświeżone forum


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie lepiej - jak dla mnie mogloby byc jeszcze ciemniejsze, ale wtedy bedzie sie chyba gryzlo z kolorem czcionki w oknie pisania. Imo, poki co jest bardzo dobrze. moze to ta obwoluta po prostu robi mi jakies dziwne jazdy z oczami - ale ja to akurat szczegolny przypadek jestem.

 

 

A, co do fonta w "odpowiedz na ten watek" to jest to to samo co z 'napisz nowy temat". Jednak 'napisz nowy temat" w liscie tematow jest tak duzy, ze chowa sie po czesci za 'Forum Information and Options'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wooow.

Odświeżanie postów działa jak trzeba!

 

Mam wielką nadzieję że nie trzeba będzie już zmieniać na starą metodę ;]

Od siebie dodam jeszcze tylko, że pomarańczowe rss i fast rewind do ostatniego posta trochę klują po oczach,

zamieniłbym je na jasno szare obwódki i ciemne napisy/podwójne strzałki, albo w ogóle odpuściłbym tło i zostawił jasne napisy/piktogramy.

Ale to już pewnie kwestia przyzwyczajenia.

 

Super że udało Ci się zrobić coś z tym odświeżaniem, bardzo uprzyjemnia to przeglądanie forum.

 

Dziękuję za uwagę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow.

Odświeżanie postów działa jak trzeba!

 

Mam wielką nadzieję że nie trzeba będzie już zmieniać na starą metodę ;]

Od siebie dodam jeszcze tylko, że pomarańczowe rss i fast rewind do ostatniego posta trochę klują po oczach,

zamieniłbym je na jasno szare obwódki i ciemne napisy/podwójne strzałki, albo w ogóle odpuściłbym tło i zostawił jasne napisy/piktogramy.

Ale to już pewnie kwestia przyzwyczajenia.

 

Super że udało Ci się zrobić coś z tym odświeżaniem, bardzo uprzyjemnia to przeglądanie forum.

 

Dziękuję za uwagę ;]

 

Tak naprawdę te przyciski właśnie próbuję usunąc. Nie ma opcji żeby nie wyświetlać, nie wyświetla RSSów jak wyłącze RSS, ale przecież to musi działać więc ręczna edycja szablonów wchodzi w grę. Zaraz pewnie to odnajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski "Edycja", "Odpowiedz", "Odpowiedz cytując" już nie sa białe. Faktycznie lepiej się czyta posty. Tylko czy nie za ciemne teraz?

 

Komunikatory? Ogolnie mysle, ze komunikatory powinny tylko pozostac w profilu danego usera. Nie muszą być w postach. Będzie bardziej przejrzyście.

Zauważyłem,ze tendencja jeśli o nie chodzi jest "spadkowa". Większy sens już by miało dodanie linku do profilu na FB czy G+.

 

Ikonki z głównej forum usunięte.

 

Dobra. Dzisiejszy maraton kończę. Jutro znowu wrócę do tego.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek>//

Oczywiście to było ironiczne pytanie, bo teraz wszystko już ma facebookowe 'polub to' więc napisałem to bardziej jako żart. Zresztą wydaje mi sie ze aktualny system ocen jest wystarczający i odstrasza onetowych digartowiczów.

 

A z takich konkretnych pomysłów to wydaje mi się że w przypadku teczek 2d, 3d oraz innych wątków które bywają długaśne... miłoby było zobaczyć automatycznie tworzącą się listę dodanych linków z podaną stroną na której link do obrazka się znajduje. Zawsze irytowało mnie poszukiwanie nowo dodanej pracy zwłaszcza u popularnych użytkowników... gdzie czasem musisz przeskoczyc te 4-5 stron by odnaleźć .jpg. Po prostu na końcu i początku wątku mogłaby się tworzyć z automatu lista wszystkich dodanych do wątku linków (spis treści) może nawet z mozliwością edycji,wpisania tytułu pracy przez twórcę wątku. W przypadku dodania linku przez innego uzytkownika link nie powinien figurować w tabelce. Tabelka wyświetlałaby się jedynie w wątkach które mają powyżej dwóch/trzech stron z liczbą dodanych obrazków powyżej dwóch.

pozdrawiam.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, to wygląda prawie identycznie co stare, to nowe ma tylko większe przerwy - troche mi one nie pasują bo teraz wszystko zajmuje więcej miejsca, poza tym zmienił się chyba odcień szarości tła bo obrazki z napisami np. TESTY, SPEED itp teraz sie odcinają od tła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnym dniu. Wczoraj sporo poprawek, biały kolor zniknął, nie ma go już tak dużo, za chwilę podmienię pomarańczowe ikonki bez białego. Tekst nie jest biały. Jest taki jaki był na starym forum.

 

No właśnie ma wyglądać jak stare. To dobrze, że tak wygląda. Co się dało zmieniliśmy.

 

Obrazki pewnie do SpeedTest będzie trzeba zmienić.

 

Edit:

I faktycznie to oznaczanie nowych postów działa świetnie tutaj na bazie.

 

Edit2: Odstępy, zmienię trochę.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrazkami pomniejszanymi jest trochę problem. Zmieniłem to, w skórce o stałej szerokości pojawiają się już większe, może nie wygląda to zbyt ładnie, ale jest. Ale kiedyś pamiętam, że sami dawaliście sobie limity np. do speedów odnośnie wielkości.

 

W skórce dopasowanej na szerokość monitora powinno to działać po staremu.

Można ją zmienić na dole.

 

Jeszcze poszukam jakiegoś hack'a do vb o obrazki wczytywane z IMG. Może coś będzie ciekawego.

 

Jeśli chodzi o galerie czy teczki, myślę, że pojawią się zwykle galerie na forum (takie albumy). I ogólnie w galeriach chyba można już wrzucać większe JPG niż wcześniej.

 

Edit: Odstępy między postami zmniejszone o połowę.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego wygladu sie przyzwyczaje z czasem, nie ma problemu, ale forum zniknelo mi teraz z TAPATALKA!!!!!

 

Wiem Adku, ze tylko Ty i ja z tego korzystalismy, but still.... ;)

 

 

 

 

 

Sprawdź jeszcze raz. U mnie działa. Zainstlowałem nowa wersję dla vb4. Na iPhone sa problemy?

Nie powinno ich być.

 

Tapatalk nie działało wczoraj. Dzisiaj powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Adek, nowe odświeżone forum wydaje się jakieś przyjemniejsze dla oka.

Pozdr.

 

p.s Na jakiej zasadzie działa "auto-saved" przy szybkich odpowiedziach ?

 

Jeśli coś piszesz, napisałeś już sporo, zamkniejsz przeglądarkę, później wracając do tego wątku to pole powinno zawierać to co wpisałeś do autozapisu. To uważam jest świetnie, mnie się wielokrotnie zdarzało, że miałem 30 zakładek i za dużo razy nacisnąłem CTRL+W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za masę włożonej pracy, forum wygląda pięknie :-)

 

Z tego co zauważyłem, to w panelu użytkownika napisy nachodzą na ikonki katalogów:

21213578398720862078.png

 

PS. Z wypisywaniem braków w tłumaczeniu się jeszcze wstrzymać, czy już można to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumaczeniami zaczekajcie do czasu opanowania grafik. To dziwne co pokazujesz. U mnie jest OK w Firefoxie najnowszym, Chrome.

Jaka przeglądarka?

 

Edit: a nie! Faktycznie. Coś się rozjechało w CSSach.

 

Jeśli mam być szczery update był konieczny, ale zarządzaniem wyglądem, vb, skórkami w vb4 jest totalnie niedopracowane i czasochłonne. Całe szczęście, że i ok. roku było opóźnienia, nie chcę myśleć co było w pierwszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21213578398720862078.png

 

Używam Operę i mam to samo co "Muzzy". Opera ma braki i często kombinuje z marginesami, itd.

 

Co do auto-save to zauważyłem, że po prawej na dole (poly textarea) pojawia się żółty prostokąt z napisem (auto-save).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, od momentu w którym zmieniłeś ustawienia przeczytanych postów (wczoraj wieczorem) pojawiła mi się masa nieprzeczytanych postów (nawet starszych) i za każdym razem jak wejdę na forum wciąż pozostają oznaczone jako nieprzeczytane - trzeba za każdym razem ręcznie klikać "Zaznacz jako przeczytane" żeby się resetowało. Trochę to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, od momentu w którym zmieniłeś ustawienia przeczytanych postów (wczoraj wieczorem) pojawiła mi się masa nieprzeczytanych postów (nawet starszych) i za każdym razem jak wejdę na forum wciąż pozostają oznaczone jako nieprzeczytane - trzeba za każdym razem ręcznie klikać "Zaznacz jako przeczytane" żeby się resetowało. Trochę to uciążliwe.

 

No to trochę dziwne. Ja dopiero teraz zauważyłem zalety tego bardziej zaawansowanego zliczania nieprzeczytanych. Całkiem nieźle to działa i moim zdaniem poprawnie.

 

Kliknąłem na głównej stronie forum zaznacz jako przeczytane?

On zaznacza chyba nie tyle posty co wątki, więc pewnie w wątkach pojawiły się nowe posty i zaznaczył.

Sprawdze czy coś tam jeszcze moge ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ustawienia przeczytanych postów, dalej jest na bazie danych, ale nie do końca automatycznie. Kilka osób mówiło, że to dziwnie działa. Zobaczcie jak będzie teraz.

 

Warto na początku na stronie głównej wejść i zaznaczyć wszystko jako przeczytane.

 

U góry dodałem opcję "Dzisiejsze posty" zaraz obok "Nowych postów". To stara metoda wyświetlania dzisiejszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężka ta czcionka, ale idzie się właściwie przyzwyczaić. To co razi to mnie trochę to:

- pisanie wiadomości na białym tle (wcześniej wydaje mi się, że było inaczej;])

- paskudna ramka z komunikatem "Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta, koniecznie zapoznaj się z FAQ(...)", które kopie się, gdy poniżej znajduje się szereg stron

- trochę mała czcionka w podglądzie "Mapa tematów"

- i właśnie ta nie do końca czytelna czcionka na większości forum.

Przynajmniej tak to wyglada na operze

 

Tak czy siak widzę pewną zmianę funkcjonalności(na lepsze). Pożyjemy, sie przyzwyczaimy. Życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale font jest w postach taki sam jaki był na starym. Pole do pisania postów już nie jest białe, a było białe na starym forum.

Pokażcie na screenach, który font Waszym zdaniem do poprawki. Może myslimy o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera to jest. A w firefoxie mam takie coś:

 

A to dziwne. U mnie jest OK. Ale już pobieram nową Operkę.

 

Edit: u mnie pod Operą jest OK. Rozumiem, że masz Linuxową wersję? (patrz przyciski na screenie).

 

A zmień w systemie anty-aliasing. Chyba, że celowo takiego używasz.

Rozumiem, że masz pakiet core-fonts lub ttffonts, windows-fonts - windowsowe fonty pod Linuxa. Bez nich strony dziwnie wyglądają.

 

Edit2: Kolejna zmiana na glownej, dzialy dostaly troche wiecej swiatla, lista forów.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Adku, naleza Ci sie oklaski i krata browarow - od wczoraj jest zdecydowanie lepiej. Wg mnie z wizualnych rzeczy zostaly tylko male drobiazgi ktore z pewnoscia z czasem znikna. "Odpowiedz" "Reply with quote" sa w idealnym kolorze - naprawde milo sie teraz przeglada forum :)

 

Jak znajde cos nowego to poinformuje. Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to moze "Auto-saved" zamiast zoltego przerobic na pomaranczowe tak, aby pasowalo do reszty forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zaznacza chyba nie tyle posty co wątki, więc pewnie w wątkach pojawiły się nowe posty i zaznaczył.

Sprawdze czy coś tam jeszcze moge ustawić.

 

Tak, chodzi o wątki:] Wcześniej wchodząc na forum zaznaczone były działy, w których pojawiły się nowe tematy i posty. W momencie kiedy wyłączyłem przeglądarkę wszystko się "zerowało".

W tym momencie działy pozostają wciąż oznaczone jako zawierające nieprzeczytane tematy/posty pomimo tego, że nic nowego w nich się nie pojawiło - po prostu nie "zerują" się automatycznie. Wyjątkiem są te tematy, w które wejdę - one zostają oznaczone jako przeczytane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o wątki:] Wcześniej wchodząc na forum zaznaczone były działy, w których pojawiły się nowe tematy i posty. W momencie kiedy wyłączyłem przeglądarkę wszystko się "zerowało".

W tym momencie działy pozostają wciąż oznaczone jako zawierające nieprzeczytane tematy/posty pomimo tego, że nic nowego w nich się nie pojawiło - po prostu nie "zerują" się automatycznie. Wyjątkiem są te tematy, w które wejdę - one zostają oznaczone jako przeczytane.

 

Zmieniłem to. Ale jeśli temat w który wejdziesz jest oznaczony jako przeczytany to gdzie jest błąd. Tak powinno być. Teraz to po prostu pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski "Edycja", "Odpowiedz", "Odpowiedz cytując" już nie sa białe. Faktycznie lepiej się czyta posty. Tylko czy nie za ciemne teraz?

 

Komunikatory? Ogolnie mysle, ze komunikatory powinny tylko pozostac w profilu danego usera. Nie muszą być w postach. Będzie bardziej przejrzyście.

Zauważyłem,ze tendencja jeśli o nie chodzi jest "spadkowa". Większy sens już by miało dodanie linku do profilu na FB czy G+.

 

 

Nie wiem czy wiekszy sens. Co dobre w komunikatorch jest to ze jak ktos mi odpisze to wiem od razu o wiadomosci, nie musze co chwile zagladac na FB zeby sprawdzic czy ktos mi odpisal, albo jesli zalezy mi zeby z kims porozmawiac "na biezaco" to tez bede wiedzial ze dany jest akurat dostepny po drugiej stronie kabla w momencie kiedy uzytkownik mi odpisze, bez potrzeby ciaglego zagladania na FB. Bo jesli mialbym postowac na FB to rownie dobrze moglbym Nie naleze do tych osob co to siedza 24h/24h na FC i postuja zeby sie pochwalic ze wlasnie byli w warzyniaku i kupili kilo baklarzanow albo ze wlasnie piora sobie gacie...Takze reasumujac przydatnosc komunikatora polega na tym ze wiem od razu kiedy otrzymam odpowiedz bez zagladanie gdziekolwiek oraz mozliwosc otrzymania natychmiastowej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiekszy sens. Co dobre w komunikatorch jest to ze jak ktos mi odpisze to wiem od razu o wiadomosci, nie musze co chwile zagladac na FB zeby sprawdzic czy ktos mi odpisal, albo jesli zalezy mi zeby z kims porozmawiac "na biezaco" to tez bede wiedzial ze dany jest akurat dostepny po drugiej stronie kabla w momencie kiedy uzytkownik mi odpisze, bez potrzeby ciaglego zagladania na FB. Bo jesli mialbym postowac na FB to rownie dobrze moglbym Nie naleze do tych osob co to siedza 24h/24h na FC i postuja zeby sie pochwalic ze wlasnie byli w warzyniaku i kupili kilo baklarzanow albo ze wlasnie piora sobie gacie...Takze reasumujac przydatnosc komunikatora polega na tym ze wiem od razu kiedy otrzymam odpowiedz bez zagladanie gdziekolwiek oraz mozliwosc otrzymania natychmiastowej odpowiedzi

 

To myślę będzie w profilu. I tak nie ma sensu instalowanie widżetów wszystkich komunikatorów, aby z boku aktywnośc pokazywały.

Chodziło mi o to, że lista domyślna jest kiepska, w profilu są pola dodane do GG i Tlena. Ale są na pewno dodatki, aby to wizualnie było lepsze. Ale nad profilami dopiero będę pracował bo aktualny wygląd jest tragiczny.

 

Z FB - też tam nie siedze praktycznie, ale chodziło mi o to, że FB ma przecież swojego jabbera jak Gtalk i tez bedzie musial byc uwzgledniony jako komunikator. Zrobię rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem chyna te fonty o których pisaliście. W kilku miejscach była "Tahoma, Verdana" zamiast pierwszej Verdany co zapewne u niektórych powodowało, że cześć rzeczy było Tahomą, która przy 11px nie jest zbyt czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem to. Ale jeśli temat w który wejdziesz jest oznaczony jako przeczytany to gdzie jest błąd. Tak powinno być. Teraz to po prostu pamięta.

 

Trochę się nie rozumiemy;] Oczywiście to że wchodząc w dany temat, zostaje on oznaczony jako przeczytany to wszystko gra, jest ok. Chodzi po prostu o to, że fajnie byłoby gdyby wraz z wyjściem z forum i wyłączeniem przeglądarki, wszystkie tematy/posty automatycznie zostały oznaczone jako przeczytane (pomimo tego, że nawet w wiele z nich nie zaglądałem). Tak jak było wcześniej:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności