Skocz do zawartości

Współzałożyciel i szef firmy Apple Steve Jobs nie żyje


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A to ciekawa historia Marvin mozesz rozwinac temat ?

 

Co tu rozwijać? Pixar został założony przez Eda Catmulla, Alvyego Raya Smitha i Steva Jobsa właśnie (a dokładniej Jobs kupił firmę The Graphics Group od Lucas Film. Firma ta później została przekształcona w Pixar jaki znamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelkos

 

z wiki:

 

"Steve Jobs kilka miesięcy po opuszczeniu Apple w 1986 roku, kupił ten dział animacji komputerowej Lucasfilmu, z którego utworzył samodzielne studio filmowe - Pixar Animation Studios."

 

To tak w wielkim skrocie :)

 

Polecam dokument "The Pixar Story"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesmen, który świetnie prowadził swoją firmę i marketingowiec, który potrafił stworzyć popyt na przepłacone urządzenia.

Ale dziś już przeczytałem, że to wizjoner, bez którego nadal by trwała zimna wojna. Nie mówię, że mi nie szkoda człowieka, moja mama też zmarła na raka trzustki, ale nie rozpędzajmy się z kanonizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - Jobs był więcej niż biznesmanem. Można nie lubić Apple, ale nie można podważyć jego wpływu w rozwój współczesnej technologii oraz nowoczesnego prowadzenia firmy. Dla mnie osobiście był to najlepszy CEO ostatnich lat. Jeśli dla ciebie to tylko biznesman potrafiący stworzyć popyt na urządzenia to współczuję ...

 

Dla mnie osobiście największy jego wkład to prostota w obsłudze urządzeń, sprawienie, że maszyny stały się duuuużo bardziej przyjazne w użytkowaniu. Gdy inni gonili za gHz on gonił za tym by komputery pomagały w codziennym życiu. Natomiast o tym jak zarządzał firmą i co zrobił z pkt modelu biznesowego to można byłoby encyklopedię napisać. Jest to genialny przykład człowieka, który cały czas starał się rewolucjonizować świat na każdym poziomie. Obecnie Apple jest niedoścignionym wzorem nowoczesnej firmy.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co się spierać jak wielkim wizjonerem był Jobs, na pewno nie był to przeciętny Kowalski i swoje miejsce w historii komputerów/informatyki ma.

 

Dla mnie przede wszystkim szkoda człowieka, człowieka z pasją i pomysłami. 56 lat to tak niewiele, ale chyba mądrze wykorzystał ten czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co się spierać jak wielkim wizjonerem był Jobs, na pewno nie był to przeciętny Kowalski i swoje miejsce w historii komputerów/informatyki ma.

 

Dla mnie przede wszystkim szkoda człowieka, człowieka z pasją i pomysłami. 56 lat to tak niewiele, ale chyba mądrze wykorzystał ten czas...

 

Dokładnie.

 

Z dzisiejszych informacji jakie można przeczytać w różnych miejscach najbardziej spodobał mi się ten artykuł:

http://imagazine.pl/2011/10/06/tak-umieraja-niesmiertelni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce."

Steve Jobs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu rozwijać? Pixar został założony przez Eda Catmulla, Alvyego Raya Smitha i Steva Jobsa właśnie (a dokładniej Jobs kupił firmę The Graphics Group od Lucas Film. Firma ta później została przekształcona w Pixar jaki znamy).

 

@Pawelkos

 

z wiki:

 

"Steve Jobs kilka miesięcy po opuszczeniu Apple w 1986 roku, kupił ten dział animacji komputerowej Lucasfilmu, z którego utworzył samodzielne studio filmowe - Pixar Animation Studios."

 

To tak w wielkim skrocie :)

 

Polecam dokument "The Pixar Story"

 

Dzieki panowie, przyznam szczerze ze nie wiedzialem, kajam sie, wstyd i hanba na moja osobe za taka ignorancje ;)

 

ikkiz - (...). Dla mnie osobiście był to najlepszy CEO ostatnich lat. Jeśli dla ciebie to tylko biznesman potrafiący stworzyć popyt na urządzenia to współczuję Ci ...

 

To ze ktos ma inne zdanie od Ciebie to nie znaczy ze sie myli albo ze tym masz absolutna racje i nie jest to powod zeby zaraz komus wspolczuc czegokolowiek....:/ nieladnie Synuś...

 

Dla mnie osobiście największy jego wkład to prostota w obsłudze urządzeń, sprawienie, że maszyny stały się duuuużo bardziej przyjazne w użytkowaniu(...)

 

Z ta prostota tez bym nie przesadzal, bo na ten temat moglbym napisac pare rzeczy ktore wrecz komplikowaly proste sprawy,ale nie chce zeby ktos mi zaraz wspolczul glupoty ze nie potrafie obsluzyc urzadzen firmy Apple, zreszta nie o to tutaj chodzi.... Zeby nie bylo Pan Steve Jobs byl na pewno czlowiekiem z wielka wizja i tego nie mozna mu odebrac i nalezy sie mu za to szacunek jak i za to co zrobil dla rozwoju IT... a teraz czekamy na akcje odpalania wirtualnych zniczy....

 

Mam nadzieje ze ten post nie byl kijem wlozonym w zadne fanboy'owe mrowisko i nikogo nie urazilem bo nie mialem takiego celu...

Peace;)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko żeby zachować odpowiednią kulturę. Inaczej wątek zostanie zamknięty. Myślę, że to nie miejsce na pewne teksty czy "pstrykanie" się po nosach. W przeciwnym wypadku wątek zostanie zamknięty.

 

Każdy ma swoje zdanie na różne tematy, uszanujcie to. To nie miejsce na jakieś dziwne "uwagi", sprzeczki tylko dlatego, że się z kimś nie zgadzacie czy rozpisywanie się na tematy Mac vs PC (takie wątki były w innym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama historia z Pixarem świadczy że Jobs miał niesamowitego "nosa", gdzieś czytałem że Lucas się rozwodził i był to bardzo kosztowny rozwód i musiał rozsprzedać część swojego imperium żeby spłącić byłą. Wybór padł na pracownię animacji komputerowej, na która postawił krzyżyk jako interes nie budzący nadziei na sukces, a w którą uwierzył Jobs. No i pewnie dlatego kiedy uruchamia się Wall-E wydaje dźwięk startu systemu Mac OS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jobs będzie ikoną to pewne. Jako apple hater czuje sie jak gargamel, ktory zlapał już wszystkie smerfy.

Historia tego człowieka pokazuje jak buduje sie imperium. Ile trzeba zdeptać kwiatów, by osiągnąć swój cel, za ktory będzie zapamiętany i chwalony. Nie mówię tego złośliwie, wykonał coś niesamowitego i miało to swoją cenę.

Jobs jako zjawisko pokazał mi, że wciąż można znaleźć na ziemi wielkie plemiona, które są gotowe oddać wiele za kolorowe przedmioty. Dzięki takim osobom mogę twierdzić, że zyje w ciekawych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności