Jump to content

"Kosmostumostów" L.U.C


GrzegorzPrzybys
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu premierę miał nowy teledysk L.U.C "Kosmostumostów", przy którym miałem ogromną przyjemność pracować i mocno się w niego zaangażować. Tutaj chciałbym zaprezentować wybrane kadry z klipu, a także materiały promocyjne, które ukazały się wydrukiem. Przy klipie miałem przyjemność pracować z niesamowitymi chłopakami ze studia Box Postproduction.

 

Chciałbym od raz zaznaczyć, że swoją kobiecą ręką wspierała mnie czasem moja dziewczyna Kasia aka "Sucharek" a za typografię odpowiada Adaś Tunikowski ze studia Juice.

 

 

 

Okładka płyty:

 

 

coverznt.jpg

 

Plakat promujący gości na płycie:

drukposter01may.jpg

 

 

I kadry z teledysku:

 

kadr2.jpgkolejnystatek.jpg

sowianin.jpg

uczta.jpg

sexgl.jpg

chrobrynapolanie.jpg

wyspam.jpg

katedra.jpg

katedrawbijajcasi.jpg

katedrawbita.jpg

ufozjointem.jpg

kokpitm.jpg

statekwkosmosie.jpg

kokpitprzd.jpg

kokpitty.jpg

rozcignieteryje.jpg

budowaniemostu.jpgpobozny.jpg

zlotczarownic.jpgzachdsocacu.jpgratuszm.jpgmostgrunwaldzki.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie najlepsze połączenie komiksu z 3d jakie w życiu widziałem. Same rysunki bardzo bardzo dobre. Wyróżniony w creditsach koleś od typografii też się świetnie spisał. Bardzo fajnie użyte fonty. I jak to ładnie wszystko zgrane i animowane. Brawo!

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalny pomysł z tym przerabianiem wrocławskich budowli w kosmiczne statki. Dla mnie to zdecydowanie najlepsze arty, nie ujmując oczywiście pozostałym, które także wciskają w fotel, ale kosmo -katedra, -ratusz, -most to po prostu mistrzostwo! Ile czasu średnio zajęło ci stworzenie jednej takiej kosmobudowli?

Link to comment
Share on other sites

Mila - Każda ilustracja to tak zupełnie mniej więcej to było około 2 dni roboty. Szkic, później tusz piórkiem i na koniec kolorowanie na komputerze. Akurat budynki były o tyle prostsze, że są całkiem płaskie. Natomiast prawie wszystkie pozostałe sceny to jest po 5-10 warstw. Czasem nawet do 20.

Link to comment
Share on other sites

Wgniata w fotel ! ***** :-)

 

Ile czasu trwał cały projekt ? Nie mogę teraz jakoś za bardzo znaleźć po nazwiskach, ale czy osoba, która stworzyła to: http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc, brała tez udział w tym projekcie ? Aby nie było... oczywiście nie posądzam Was o żadne kradziejstwo czy coś, po prostu podobny efekt, a mi się skojarzyło :-)

Link to comment
Share on other sites

Gnacik - Łoł stary:) Dziwię się że tylko z tym Ci się to skojarzyło. Zabawy z typografią w ruchu mają już parę lat i filmików na różnym poziomie zrobionych w tym klimacie można znaleźć po sieci tysiące. Chyba pierwszy albo jeden z pierwszych był ten:

 

W tym teledysku chodziło głównie o efekt trójwymiarowego komiksu, który do tej pory był bardzo słabo wyeksploatowany. Ale zabawy z typografią to numer ograny już tyle razy, że szkoda to liczyć :)

 

Jeśli chodzi o czas trwania projektu to dokładnie ciężko stwierdzić, bo koło lipca zaczeły się pierwsze szkice do niego, w sierpniu pierwsze sceny były robione. Potem zostało porzucony projekt do końca września, ponieważ trzeba było zrealizować okładkę płyty, książeczkę do jej środka i materiały promocyjne. A potem od połowy października do końca listopada znowu. Ale samo składanie klipu to jakiś miesiąc pracy.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w sumie zaskoczony, że tutaj znalazłem współtwórców ów klipu / teledysku. Przetoczyło się z moim udziałem już wiele dyskusji na temat strony artystycznej tego filmiku i rozwierciliśmy go na wylot, rozkładając po drodze na części pierwsze - po tym wszystkim przyznaje wszem i wobec, że robota jest prześwietna i zrealizowana z niebywałym "tknięciem" : )

 

 

Zainspirowaliście mnie chłopaki, siadam z moim photoshopowym expem, ołówkiem i mazakami :D

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy