Skocz do zawartości

Premiera nowego Intra do Wiedźmina 2


Baggins

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko ostatnio anonsuję nowe rzeczy z PI, ale akurat tym kawałkiem chcemy się pochwalić. W pewnym sensie wróciliśmy z nim do korzeni. Dzisiaj o 19 live streaming z konferencji CDP gdzie będzie pokazane pełne intro do W2 na X-boxa - http://www.facebook.com/thewitcher, chwilę później będzie też na http://www.gametrailers.com . Piszę wcześniej, bo dziś cały dzień urwanie głowy. Mam nadzieję, że materiał się spodoba. Więcej danych, pełne creditsy i tym podobne po premierze.

 

Intro, które dosyć dosłownie traktuje podtytuł W2 - "Zabójcy Królów" , proponuje radykalne rozwiązania dotyczące rządzących ( jeśli to rozpatrywać w kontekście głośnego ostatnio ACTA ), ale to naprawdę tylko kawałek filmu. Nic więcej :-) Zapraszam za te kilka godzin do oglądania.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No pięknie. Nie tego się spodziewałem. To był w końcu trailer czy całe intro (cinematik) gry?

Bo długie i dobre. Zupełnie inny styl niż poprzednie. No i jednak poprzednie były chyba w nocnych klimatach, ciemnych - tutaj jest jasno. To chyba trudniejsze bo mniej się rzeczy daje ukryć? Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cale intro

 

No właśnie. Tak napisałem. Ale w całości powstało w PI? No to już wiem nad czym pracowałeś :)

W sumie miałeś chyba okazję jak mało kto i pracować przy grzę jak i przy cinematiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, prawda, ale przy intro zrobilem naprawde niewiele pod sam koniec. Brawa naleza sie innym! Damianowi i Bartkowi za swietne kamerki, Voreczkowi za zamrozony statek, Leru za efekty i masie innych chlopakow, ktorzy sa na forum, ale nie pamietam ich xyw maxowych ;D

 

Pewnie beda mogli wiecej napisac, zreszta Tomek sam obiecal;)

 

 

Scenariusz: Tomek Bagiński

Producent: Marcin Kobylecki, Piotr Sikora

Reżyser animacji: Maciej Jackiewicz

Prowadzący: Maciej Jackiewicz

Kierownik produkcji: Marta Staniszewska

Layout Supervisor: Damian Nenow

Layout Artist: Bartłomiej Kik

Film Editors: Damian Nenow, Tomek Bagiński

Compositing: Szlum Pinkumbaum

Senior Environment Artists: Marcin Stępień, Stanisław Marek, Michał Firek

Environment Artists: Andrzej Sykut, Selim Sykut

Senior Lighting Artist: Stanisław Marek

Lighting Artists: Krzysztof Olszewski, Grzegorz Kukuś, Wojciech Idzi, Mariusz Giętkowski

Senior Texture Artist: Wojciech Idzi

Texture Artists: Bartłomiej Walendziak, Tomasz Zaborek, Stanisław Marek, Jarosław Handrysik

Character Modelers: Tomasz Wróbel, Marcin Klicki, Bartłomiej Gaweł, Tomasz Stefański, Maciej Halber, Michał Godlewski, Artur Owśnicki, Tomasz Stryjewski

Senior Environment Modeler: Krzysztof Olszewski

Additional Modelers: Mateusz Bargiel, Piotr Luziński

Character Animators: Łukasz Kubiński, Waldemar Nalepa, Łukasz Krawczyk, Arkadiusz Firlit, Arkadiusz Zawada, Paweł Świerczynski

Senior TD: Bartosz Opatowiecki

TD: Mateusz Popławski

FX TD: Łukasz Sobisz

FX Artists: Marek Sulęcki, Bartosz Grzybowski, Piotr Suchodolski, Maciej Jurgielewicz, Jakub Jeziorski

R&D: Adam Wierzchowski

Concept Artists: Bartłomiej Gaweł, Damian Bajowski

Additional Artists: Tycjan Bartuś, Kamil Pohl, Olga Szablewicz- Pisuk, Adam Trędowski, Alan Uran

Grading: Piotr Dutkiewicz

On-line Editors: Adam Kałuski, Magdalena Mikołajczyk Zielińska

Music: Adam Skorupa

Sound: Genetix Jarosław Wójcik Studio: Marcin Kardach

Motion Capture Performers: Maciej Kwiatkowski, Sławomir Kurek, Tomasz Lewandowski, Bartłomiej Ostapczuk, Marek Wasilewski, Artur Żebrowski

Motion Capture Session: Sointeractive Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest lista to może mogę sobie pozwolić na wywoływanie kilku osób. Wrzućcie może w wątkach jakeiś concepty, czy raczej nie ma na to zgody? Szczerze. To teraz jak przeczytałem listę, wieki nie widziałem nic Damiana Bajowskiego, albo widziałem, ale nie wiedziałem, że to on.

 

Edit: Ale ogólnie jak czytam listę no faktycznie sporo osób kojarzę. Fajnie jakbyście kulisy jakieś mogli pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja pomarudze ;]

Cos jest nie tak z animacja postaci. I to nie pierwszy raz w waszej produkcji to widze. Nie znam sie na tyle by okreslic co to dokladnie, ale jakies takie gumowo - plastelinowe te ruchy wychodza, jakby przejscia miedzy niektorymi klatkami kluczowymi mialy takie same gladkie krzywe (nie ma pojecia co mowie, ale chyba widzialm gdzies kiedys edytor krzywych do kontroli animacji :P). Brakuje im czasem ostrosci i zdecydowania jakie widze w ruchu postaci w cinematiku 'Assassins Creed: Revelations' czy 'Prey 2' czy chocby wszytskie z serii 'The Old Republic'. Brakuje tez miescami subtelnych emocji na postaciach. Niby wszystko jest dopracowane ale jednoczesnie sztucznie wychodzi... nie wiem, moze tylko ja to tak widze, bo to naprawde niuanse... Reszta jest swietna w porywach do genialnosci (rozpadajacy sie statek zooommggg -___- ) tylko ta animacja mi nie lezy...

 

No i czemu, ah czemu woda wokol statku ani troche nie zamarzla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy chlopaki wiecie ze to Pi ?? bo same ochy achy czytam :D

 

gratki chlopaki, kawal (sapkowski mode) taktaktaktadek (/sabkowski mode) dobrej roboty !

 

I kto tutaj trolluje :) Spokojnie Omen już rozpoczął. Teraz rozkład nastąpi. /Sapkowski mod wyłączony.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne! Gratulacje! Mozecie spokojnie stawac w szranki z cinematikami z Assasin Creed.

Zdradzi ktos jak dlugo powstawal ten film?

Od konca marca 2011 do polowy grudnia 2011, przy czym prace scenariuszowo/koncepcyjne zaczeły sie duzo wczesniej, ale to juz coś wiecej moze Baggins z Maćkiem powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjne intro jesli o mnie chodzi. Nie wiem nawet co tu wiecej napisac bo zamiast pisac wole je ogladac jeszcze i jeszcze raz. Mnie sie nawet nie znudzilo ogladanie filmiku ze strzyga z pierwszego wiedzmina a to to juz jest przegiecie :D Sam miod. Ogromne gratulacje dla wszystkich bioracych udzial w przedsiewzieciu. Rewelacyjny filmik do rewelacyjnej gry!

 

OmeN2501 - to, ze woda nie zamarzla - w koncu wybuch tego czegos mial miejsce nad pokladem i w dolnej czesci to poklad wzial na siebie lodowate uderzenie ;)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po części podzielam zdanie Omena jeżeli chodzi o sztuczność, a mianowicie jak jeden błazen przeskakuje przez drugiego, ruszają się jakby mieli nogi z drewna tak jak Grzegorz Rasiak.

Druga rzecz jak na sam koniec ten niedobry pan, który zabił tych wszystkich ludzi wskoczył do wody i ...przydałby się jakiś większy plusk no i chociaż minimalne fale :-)

 

Ale ogólnie i tak wymiatacie, mamy się czym chwalić na świecie ! Szkoda, że to nie Wy robiliście film :-)

 

...no i też liczę na jakiegoś making-of'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując to intro do filmów Digica (co w sumie już sugeruje, że jest bardzo dobrze), to brakuje mi tylko czegoś w shaderach skóry, jakieś są płaskie, może trochę zbyt mało scatteringu, a czasem i speculara. Ten zły pan strasznie szybko wysechł. ;)

No i tak jak Omen pisał, w animacji też tu i ówdzie coś nie siedzi, zwłaszcza drobiazgi wyglądają dziwnie. To jak król pije z puchara, jak macha przyzwalająco ręką, te rzeczy są jakieś nie do końca wiarygodne. To tak po pierwszym obejrzeniu. W filmach Digica jest jeszcze zawsze genialna kamera, tu jest po prostu dobra.

 

5- ;)

 

Edit: Czarodziej nieprzekonująco robi facepalma, a wspomniany wcześniej gest króla to może być kiepska gra aktorska gościa mocapowanego po prostu.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Ja mam jedno pytanie do twórców , no i zarazem gratulacje za rodzimą produkcję na poziomie !

 

Mianowicie ...ille osób przy tym pracowało w sensie 1 man = 1 CG artist = TOTAL number of artist?

 

I jaki był czas dokładny na produkcję właściwą, pomijając preprodukcje ?

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

olbrzymi postęp od czasół intra z pierwszego Widźmina. Zresztą co tu mówić gratuluję! Na temat błędów wypowiadać się nie będę, bo zawsze są i będą ;).

ALe zastanawia mnie jak taki "duży, koksowy" facet poruszał by się tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie się ogląda ale nie pasuje mi coś z postacią tego zabójcy np ok 02:39 min. Poza w jakiej biegnie, wygląda zbyt sztucznie. No i zabrakło mi tego czegoś co było w trailerze AC:Revelations - dramaturgi - tu jest gore.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności