Jump to content

Recommended Posts

Świetne to smoczysko! Jakaś zawadjacka poza by się jeszcze przydała.

Czemu nie poleci? Zrobi się Rig to poleci xD... Praw fiziki w to mieszać nie trzeba xD....

Alternatywna wersja...

0cqRDQ6.png

teraz poleci ramiona masywniejsze no zmnieniłes proporcje skrzydeł zamiast łap tam gdzie sa skrzydła wymodeluj cos takiego jak maja nietoperze

No akurat wzorowałem się na postacią Smoka z hobbita tak wiec nie widzę powodu by zmieniać...

Zacna bestia! Ale wydaje mi się, że nie powinien mieć tego "palca" przy łokciu (to do napinania skrzydeł). Jak kiedyś próbowałem podejść do tematu smoka i robiłem przegląd konceptów itp. to na ogół tego nie było (prawdopodobnie próba urealnienia anatomii tego zwierza). Wydaje mi się, że najlepiej było by bazować na skrzydłach nietoperza lub pterodaktyla.

http://paulmirocha.com/wp/wp-content/uploads/2011/11/bat_anatomy1.jpg

http://blogs.scientificamerican.com/history-of-geology/files/2012/10/SOEMMERRING_1817_Pterodactylus_antiquus.jpg

Zresztą zwierzak tego typu powinien mieć baaaardzo dużą powierzchnię skrzydeł, ale też nie ma co przesadzać :D

Skrzydła złożone. O palcach już pisałem. Opierałem się na pseudo dłoniach w najnowszym Hobbicie.

Końcowa wersja.

Fp2LXwX.jpg

Powiem Ci ze najbardziej denerwujace w tym smoku są te pseudo ludzie ręce. Grupy mięsni które można ponazywać, ja bym je wygładził. A co do refek, to smok gadzina raczej inspiracji bym szukał w wężach waranach jaszczurkach. Ta sama historia z palcami

Powiem Ci ze najbardziej denerwujace w tym smoku są te pseudo ludzie ręce. Grupy mięsni które można ponazywać, ja bym je wygładził. A co do refek, to smok gadzina raczej inspiracji bym szukał w wężach waranach jaszczurkach. Ta sama historia z palcami

dobrze gada ("gada" HAha). oprócz tego co napisał rice zauważyłem coś jeszcze mnie denerwuje to że miejsce "nadgarstka" jest źle umniejscowione

Mi natomiast się podobają te ręce :D. Nie będę się wypowiadał na temat anatomii bo dopiero zacząłem się jej uczyć, więc wypowiem się na temat sculpt'ów. Smok mi się mega podoba. Co do innych, to poziom jest faktycznie trochę nierówny bo są prace, które mi się bardzo podobają, ale są też prace, które są gorsze. Ale na tym polega nauka :). Generalnie, moim zdaniem bardzo dobrze się rozwijasz.

Trochę może i za masywne te łapki ale anatomicznie mi się podoba. Myślę że więcej kości (tam gdzie wystaje) a mniej mięśnia ogólnie dało by więcej realizmu, przy takich rozmiarach. Wogóle cała gadzina mi się podoba.

Dobra robota.

Dzięki chłopaki wygląda jak wygląda... Ogólnie myślę ,że jest spoko. Powoli zaczynam myśleć o smoczym cartoonie.

zamiast tych palców zrób bardziej rozbudowane szpony ajeśli chodzi o smoki nto najlepszy do tej pory jaki widziałem to we władcach ognia był

Dzięki Przemcio...

Po krótkeij przerwie.. Usiadłem dziś do Space Jam...

Tak więc na wstępie mam główkę którą będę rozbudowaywał.

9iCqJ0e.png

Hehe, robisz tego matoła prawa? Fajny temat na figurkę. Na razie zapowiada się spoko, tyle że kolejny mięśniak.

Powodzonka!

Tak tempok ze Space Jam...

Update. Wywaliłem stare by nie zawalać:

1EqNrrg.png

Edited by Sebazx6r

Nie no fajnie to Ci wychodzi - widac ze opanowujesz juz bryle - jeszcze musisz sie podszkolic w detalach, ale idzie bardzo dobrze :)

Dzięki, tak wiem jeszcze długa droga przede mną :). Jak narazie lekko ponad roczek w Z-tce pękł. W sumie jestem w miarę zadowolony z postępów...

Lekki update:

mviMjYI.png

o kurde Kosmiczny Mecz :D:D moja ulubiona bajka z dziecinstwa :D, elegnacko wyszedl monstar!!!

Oki praca trafia do finished powiele tu rendery:

Zbrush, Postac render BPR. Podloga pilłka Maya.

FE0YZjm.png

vqwr5HP.png

JYXEbQe.png

llCogZS.png

Update_______________________________________________

Usiadlem dzis do wersji Mini:

ehGDD7h.png

ED0jlFU.png

gYt8gVe.png

Edited by Sebazx6r