Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czlowieku, popelniles najwiekszy blad swojego zycia!!!

nie kupuj tego badziewia, rozwali ci sie po tygodniu uzywania. szkoda twoich pieniedzy. trzebab bylo najpierw spytac, potem kupowac... jeez teraz to ludzie wszyscy w goracej wodzie kapani. wspolczuje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun3d: Miałem do niedawna GraphireA6 (ET-0405) z takim samym kablem jak ten Pen partner, o którym piszesz. Podłączałem go w taki sposób:

-PS2 męski do PS2 w kompie (tam gdzie klawiatura)

-klawiature do PS2 żeńskiego na kabelku od wacoma

-wtyczke COMa z kabla tabletowego do jednego z COMów w kompie

 

i działało ale miałem jeden problem, że przy instalacji tabletu sterownik nie wykrywał go w trybie autodetekcji (przy wyborze COM1 czy COM2 jest/była opcja autodetect albo manual). Przy ustawieniach manual wszystko działało bez problemów. Przy autodetect stwierdzał, że nie może znaleźć sprzętu. Wracałem do ustawień ręcznych i klikałem na COM1, bo tam go miałem wpiętego. Myśle że to był problem ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun3d: Ale sterownik ściągnąłeś ze strony Wacoma? Jak tak, to nic więcej mi ne przychodzi do głowy :/

[edit] może pójdzie na jakimś starszym sterowniku

 

btw. mi czasem windows wykrywał tego graphira i stwierdzał, że urządzenie nie będzie działać poprawnie itp. Ale po zainstalwaniu sterownika od wacoma działał mimo tego że w systemie tablet widniał jako nieobsługiwane urządzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko odnośnie Wacom Graphire4 czy ma jakieś znaczenie dla tabletu że jego osłona plastikowa została porysana przez piórko do tabletu; mam wrażenie że nie ma to jakiegokolwiek znaczenia bo komunikuje się w jakiśinny sposób a porysana powierzchnia nie ma znaczenia; podkładałem kartkę, plastik i inne a tablet i tak działał, więc jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sie spytam na bank bylo w tym watku ale perspektywa przegladania tych 63 stron nie brzmi ciekawie wiec pytam : jaki jest najlepszy tablet graficzny( taki zeby milo w ps czy jakims painterze sie smigalo) do kwoty 400-500zl- jaki byscie radzili kupic? z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekMiner

Witam wszystkich.Jestem nowy i stąd moje pytanie: Zdecydowałem się przejść na wyższy poziom wtajemniczenia. Podjąłem decyzję o zakupie Tabletu Wacom Intuos.3 A5 + Painter IX.5. Upewnijcie mnie proszę, że błędną nie jest, bo pomimo promocji (Painter IX.5) kasy trochę wydać będę musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekMiner

Na codzień "bawię się" grafiką, pastelą i akwarelą. Testowałem paintera XI.5 i podoba mi się ta aplikacja. Do szewskiej pasji doprowadza mnie jednak praca myszą w tym programie. W PS i CDR mi to nie przeszkadza , ale tu nie mogę się obejść bez dynamicznego narzędzia. Sam Painter to wydatek około 800 zł + Graphire4 podobnie, a wydaje mi się że jednak Intuos różni się od Graphira (mam taką nadzieję). Więc myślę ,że dzięki tej ofercie mogę kupić troszkę lepsze narzędzie pracy razem z komercyjną wersją aplikacji graficznej za mniejsze pieniądze. (tak myślę???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

chciałem kupić tablet, no i w sumie wybrałem (hehe mój portfel wybrał :)) wacoma graphire 4. Ale mam jeszcze jedną zagwozdę, nie mogę dojść, nawet na stronie Wacoma, czym sie rózni w parametrach Classic od Studio. Bo w cenie to róznica ok. 150-200 zeta. Zauwazyłem taką różnicę, że do wersji Studio dodawany jest PS Elements. Ktoś wie czy tylko tym sie różnią?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko : czy jest sens lecieć na Wacoma Intuosa A4 ? Czy nie będzie to za duży format :) ? Zamierzam zakupić nowy tablecik i wacham się czy nie warto dopłacić z 300-400zł i mieć format A4..

 

Czy jest znaczna różnica między Intuosem 2, a 3 ? Bo ostatnio dostałem niezłą oferte na Intuosa 2 i znowu pada pytanie czy opłaca się dopłacić do 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zagladam na to forum od jakiegoś czasu i przyznam że jest super! :)

 

Teraz postanowiłem zakupić tablet. Wiem tyle że wacom jest ok a pentagram be. Ale mój budżet jest malusi...400zł

Myślałem żeby kupić Pentagram XL coś tam albo Wacom-a Graphire4Classic A6.

Jak widze A6 wystarcza ale chcialbym miec ten zapas miejsca pracu na tablecie :)

Co mi poradzicie? Są jakieś tablety A5 do 400zł?? Ten pentagram mnie nie przekonuje. Fajny jest też Wacom Volito2 ale też A6 :(

 

Pomożecie? Dzięki. RBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika ze nie ma nic gorszego :P

 

No to niech bedzie A6 ^^

Volito2 czy Graphire4 Classic?? Ze wzgledu na cene wole voltio2.

Różnią się jakością? Funkcjonalniością? A może dokładnoscią.

Co wybrac?

 

NO PENTAGRAM PLEASE.... ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnij przez ten watek i jemu podobne to zrozumiesz jaki szatan tkwi w pentagramie. A co do wyboru miedzy volito2 a graphire4 to Ci nie pomoge bo sam kupowalem tablet gdy jednego i drugiego nie bylo na rynku. Mialem do wyboru poprzednie wersje i wybralem graphire. Sprawuje sie wysmienicie wiec w nowej wersji nie moze byc gorzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablety pentagrama kupują Ci, którzy nie mają pojęcia jak działa wacom... firma która wymyśliła tablety, specjalizuje sie w tabletach i robi wyśmienitą kasę produkując ten sprzęt dla laików i profesjonalistów.

Różnica między pentagramem a wacomem jest taka jak pomiędzy myszką kulkową, która się zacina a laserową, która działa płynnie i z dużą rozdzielczością.

To ze pentagram daje format a4 w cenie a6 wacoma nie ma znaczenia, bo precyzja i rozdzielczość wacoma bije pentagrama na deski, nawet Volito2 jest lepsze od pentagrama XXL!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przedewszytkim chciałbym rysować jakieś samochody.

Wychodzi mi to calkiem nieźle ale wole kupic tablet i na nim rysowan niz skaner i skanowac kazda prace. Pozatym jeslli chcialbym "pokolorowac" (zapomnialem jak to sie nazywa...rendering??) to myszką bedzie kiepsko. Dlatego wole tablet. No i ostatnio sie nakręciłem na komiks-y. Nigdy ich nie rysowałem ale chce sie nauczyć.

No i tak pobazgrac gdy bedzie mi sie nudzilo.

Pzdr. RBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to za pomocą Volito i jest świetnie. Ja osobiście nie dorzuciłbym tych wspomnianych 150 zł do Graphire A6 (albo więszky albo Volito). Oczywiście do tabletu też trzeba się przyzwyczaić - jednym idzie to szybciej a drugim wolniej.

Pytanie. Dlaczego każdy nowy nie czyta wątku tylko poraz 120981982918290187298172819tny zadaje te same pytania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej przejrzalem 65 stron i nie znalazłem porównania VOLITO2 vs. GRAPHIRE4. Jeśli było to przepraszam.

Dzieki za rady. Chyba zdecyduje sie na Volito2. Jak na gościa ktory nie miał rysika i tabletu w ręce to on wystarczy.

Dziękuje i pozdrawiam. RBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekMiner

Parę dni temu kupiłem Intuosa3 A5. Niesamowite urządzenie. Jakość wykonania i swoboda pracy nie do opisania. Odnođnie formatu: Przeważnie robię prace w formacie minimum A3, A2 i format A5 Intuosa w zupełności mi wystarcza. Nie odczułem "ograniczenia powierzchni roboczej" pomimo natychmiastowej "przesiadki" z A3 (w realu). Ta sama praca na tablecie i ta samo możliwość dynamicznego posługiwania się narzędziem bez efektu wyjazdu po za aktywny panel. Jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekMiner

Zapomniałem!! Do tabletu dostałem w promocji komercyjną wersję PAINTER IX.5. I pytanie: Skąd dorwać dobrą książkę opisującą tajniki tej aplikacji?? Chcę czas poznania nowej wersji tego programu skrócić do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności