Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Cofam to, co pisałem o Modern Warfare - jestem pod wrażeniem jak wyglądają włosy. Szczególnie oświetlane od tyłu. Nie wiem czy cutscenki oglądałem z raytracingiem czy bez ale skin shadery robiły wrażenie. Większość scen w grze to kompletna bieda nadal (szczegolnie gdy jest wiecej postaci) ale cutscenki są fajne.

Niemniej nie dałbym kasy za 5h kampanię single player

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie rozgrzeszony, przynajmniej nie u mnie 🙂 Diablo wygląda dobrze ale jak wyciekały informacjie to w pewnym momencie nowe diablo szło w kierunku dark soulsów ale skasowali temat i poszło w tym samym kierunku co wcześniej i szczerze mówiąc już w tych czasach nawet bardzo dobry H&S nie robi na mnie już takiego wrażenia ale souls like w świecie diablo mogło by być miodne. Dużo ciągną na nostalgii a przydało by się trochę powiewu świeżości, czegoś odważniejszego . 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba będzie pierwsze diablo w jakie zagram, oczywiście jak nie zrobi się cukierkowo, swoją drogą najbardziej może wkurzyć połączenie do neta jak grasz solo. Overwatch i WoW nie interesują mnie, nawet jakby mi ktoś za sponsorował ale filmiki zawsze obejrzę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo wygląda całkiem zacnie, ale ilość czasu jaki idzie na h&s mnie mocno odstrasza. przy D3 poszło mi 700h, co w sumie jest niewiele bo kiedy grałem to latałem z gości co mieli po 3,5tys godzin 😉 Nie jestem pewien, czy chcę się wciągać i to powtarzać 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Traitor napisał:

700h? Rety, toz to mozna w tym czasie przeczytac 70 sredniej wielkosci ksiazek:)

Też się lekko przeraziłem ile czasu na to idzie i co można by zrobić przez ten czas 🙂 Stąd to była moja ostatnia gra online 😉

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem z art directorem ktory calkowicie odpowiadal za wyglad D3. Dosyc fajnie sie go sluchalo jak mowil ze Art direction z D3 to sukces.

Gdy odchodzilem z firmy on byl juz jej CEO. Ogolnie utalentowany gosc.

 

Widze ze D4 powraca do korzeni i jest duzo mroczniejsze.

Edytowane przez keajra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spojlerów, recenzja w skrócie: chodzisz z paczkami, męczy mechanika, możesz potknąć się o kamyczek, przewrócić, upuścić paczuszkę, musisz naprawić paczuszkę, ale bucik się może też zepsuć, i jak deszczyk pada to też się wszystko psuje bo to nie jest zwykły deszczyk i trzeba naprawiać, a no i jest gdzieś tam kawałek fabuły tu i tam między noszeniem paczek, 7/10 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy (tak, PIERWSZY) Thief. Thief Gold z GOG.com. Pogrywalem w to lata temu ale nigdy nie skonczylem na najwyzszym poziomie trudnosci a ze mam cala serie to postanowilem sobie pomalutku przejsc wszystkie.
Stare gry nie przejmuja sie tym, ze czegos nie mozesz znalezc, ze masz malo "zycia" i w ogole, ze kiepsko ci idzie. Nie prowadza za raczke, nie leczysz sie bo przykucnales na chwile i poczekales 10 sekund. Ledwo naszkicowane mapy g...no mowia, nie jest zaznaczone gdzie jestes. Jak cos jest ukryte to na prawde jest UKRYTE. W ostatniej misji przegapilem jedno rozgalezienie korytarza i zajelo mi kilka dni znalezienie go (przypadkiem 😄 ).
Jest ciezko.
Jest mrocznie.
Jest klimatycznie.
Polecam stare giery. Moze w nowych jest lepsza grafa ale kurna - w starych zwykle jestes kims wiecej jak koleszka co nosi paczki z miejsca na miejsce i reklamuje napoj energetyczny...
---------------------
Z nowych to mi sie przypomniala giera polskiego studia Creepy Jar (jest tu ktos kto tam pracuje?). Green Hell. Survival w dzungli. Jak dla mnie rewelacja. Pogrywalem juz od early access, kapitalna giera, rewelacyjna grafa, swietny klimat i niezla historia. Dobra robota.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, KLICEK said:
no i hl3 confirmed XD

Cos mowia ze to prequel. I tylko VR. Jak dla mnie to ich sposob na sprzedawanie VR-setow.
Osobiscie nie mam pojecia dlaczego ludzie az tak sie jaraja. Przeszedlem swego czasu HL, byly super itd... Ale zeby az tak? Giera jak giera. Z pewnoscia nie wydam klku setek dolarow na VR set zeby zagrac w kolejna czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy kiedy przeszedles hl1, jezeli w momencie w ktory wyszedl to nie bylo na rynku innej gry fps story driven 😉 to samo bylo z hl2, jezeli grales w momencie w ktorym wyszedl, to byl to nowy experience 🙂 kazdy level majacy nowe mechaniki grania, nigdy wczensiej i praktycznie nigdy pozniej czegos takiego nie widzialem.  

Dopiero chyba w Titanfall 2, szarpneli sie na to zeby w kazdym levelu byly inne mechaniki 🙂 btw. bardzo polecam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja stary chlop jestem i gralem w te giery kiedy wychodzily nowki sztuki. Z tymi mechanikami nowymi to racja - pamietam jak mnie rozwalilo ze nagle mozna bylo posmigac samochodem w strzelance 🙂 Giera byla super, ale teraz mysle, ze sa tak wysrubowane oczekiwania ze VR nie da rady ich spelnic.
Osobiscie nie moge za dlugo uzywac obecnej generacji VR. Na poczatku jest super, bo nowosc i uczucie niesamowite ale pozniej leb mnie boli 😄 Wole dobry monitorek. No nic, zobaczymy co tam zrobia. Zapowiada sie zawsze rewolucje a koniec koncow jest jak zwykle (patrz na przyklad premiera Googlowego "Stadia").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pierwszego Half Life polecam Black Mesa - Rewelacyjny Fanowski remake. 

https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/

Jedynkę uwielbiam, i mogę grac w każdej chwili, nawet w oryginalną wersję, ale fenomenu HL2 nie rozumiem, przeszedłem naście lat temu razem z dodatkami, i przyznaję ze fizyka i zagadki  sprawiały wtedy przyjemność ale historia i klimat juz nie.  Zainstalowałem jeszcze raz jakis czas temu czułem że gram na siłe, doszedłem etapu z autem i dałem spokój.

Jak to pisze to znowu mam ochotę pograć w HL1, ale najpierw muszę skończyć Opossing Force,  zacząłem grac kilka miesięcy temu po klapie z HL2 (nigdy nie grałem wcześniej w dodatki do HL1) ale, zawiesiłem sie w jednym fragmencie i nie było czasu wrócić.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half life zarówno jedyna jak i dwójka wyznaczał standardy i kształtował jak później robiło się gry fps. W dwójce też nie do końca podobało mi się, że jest ruch oporu, walki po miastach itd ale sama rozgrywka, fizyka, zagadki środowiskowe, poziom dopracowania i technologiczny jak na tamte czasy wgniatał w fotel i podnosił mocno poprzeczkę. Dlatego ludzie po latach o tym mówią i powstają dokumenty dlaczego half life to albo tamto 🙂 

Niestety ludzie od jakiegoś czasu sztucznie się hypują bo na siłę chcą się poczuć jak małe dziecko w świąteczny poranek a to niemożliwe i najkrótsza droga do rozczarowania i nie mówię tutaj tylko o half lifie ale wszystkim co ma niezdrowy pozom oczkowań. 

 

asdasd.jpg.0b11b5f8e32e1636b7bfaa7d0ef40885.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie naszlo po zobczeniu memesa, zeby wkleic gry ktore mnie zniszczyly 🙂 

https://store.steampowered.com/app/260230/Valiant_Hearts_The_Great_War__Soldats_Inconnus__Mmoires_de_la_Grande_Guerre/ 

10/10 - jak nie zaplaczesz na koncu to nie masz serca 😛

https://store.steampowered.com/app/282140/SOMA/ 

 10/10  - jak twoj mozg sie nie stopi na koncu to nie wiem 😛

 

macie jakies gierki ktore skonczyliscie i jakos wplynely na was?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi doświadczenie z somą się popsuło gdy gdzieś w połowie gry podczas spaceru pod wodą utknąłem w małym koralowcu i nie mogłem z tego wyjść, autozapis zapisał stan jak już byłem zablokowany, zirytowałem się i grę "kończyłem" na youtubie, szkoda bo straciłem trochę na doświadczeniu przez te problemy 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z gier dobrych i wartych polecenia to teraz przychodzi mi do głowy The Stanley Parable, doskonały lektor robi połowę roboty i trochę działa jak ten z filmiku który wrzuciłem do wątku z rzeczami zabawnymi 🙂

Amesia: Dark Descent - ładnych kilka lat temu w to grałem i mocno mi nerwy poszargało, musiałem grę pauzować żeby serce uspokoić. Polecam grać w środku nocy, na słuchawkach przy zgaszonym świetle w samotności najlepiej podczas burzy i jak się uda wczuć w klimat to emocje będą 🙂

Abzu bardzo ładne doświadczenie żeby ukoić skołatane nerwy 🙂

Alan wake, zwykły nie nightmare miał bardzo dobry klimat, bardzo mi podszedł

Alien isolation przynajmniej do momentu jak już się odkryje schematy jak to wszystko działa to potrafi wystraszyć a poza tym ładne to

Antichamber dla tych co lubią zagadki logiczne z mindfuckiem 

Plug & Play dla tych co lubią mindfuck nawet bez zagadek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie wygląda to niesamowicie i bardzo chętnie zagrałbym na tym w coś pokroju Assetto Corsa, Digital Combat Simulator (DCS World) czy nowy Flight Simulator, ale jest coś dziwnego w takim (prawie) realistycznym dźganiu kolesi nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czowiek założy słuchawki i sobie zagrasz przy żonie, będzie ok. Ale jak wyskoczy w VR i zacznie się miotać po pokoju to myślę, że od razu uzna go za psychola. Zwłaszcza jak zobaczy takie sceny na kompie.
Ciekawe ale niepokojące. Zgadzam się z Loozackiem, takie dźganie jest już trochę chore 😉
No ale pewnie tak gadlai starcy jak my o grach typu doom, duke nukem i tak dalej.................

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności