Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wątek robi się coraz bardziej denny. :)

Poza tym lepiej nie pytać się tutaj o wycenę zlecenia, które się dostało dzięki temu forum. Dyskusja działa wtedy zwykle na niekorzyść pytającego.

I ta ostatnia dyskusja o 5-cyfrowych sumach. Gdyby ta osoba/firma chciała wydać takie pieniądze, to na pewno zgłosiłaby się do firmy, która ma udokumentowane doświadczenie w konkretnie takich zadaniach. ;)

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do zrobienia mam 1 ujecie wnetrza hali terminalu lotniska z widokiem na sciane kurtynowa (za nia las (foto) nie samoloty ;]), generalnie dosc proste, pare laweczek, stoiska - bardzo pogladowo bez detalu - do konkursu.

dzieki za pomoc w wycenie ;) rozdzialka okolo 1600x1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnyCa hehe niezłe a po zakończeniu będziesz mógł wydać płytki z modelami Ever bathroom 51,52,53,54,55 :) a jak w super jakości to jeszcze da radę podzielić taż żeby było i 56 :P

co do wyceny to też zależy jakie to będą modele czy rozciągnęta miska czy fancy design z mnóstwem fikuśnego detalu :) ale ujednolicona cena 200zł wygląda oki jak render A4 300 dpi to troszkę więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mógłbyś to ewentualnie podzielić na mniejsze części, kiedyś już tak robiłem i daje radę;) Co do ceny, to jeśli już będziesz miał gotowe modele, a ten render będzie jako dodatkowy, to nie szalałbym z ceną, jedynie policzyłbym coś ekstra za 'pracę kompa' bo pewnie będzie to dłuugo mielił. 300-400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojecie o obecnych cenach wizek przeróżnych standów i pokrewnych? Pytam o widełki cenowe z przykładami.

 

w sumie to nie ma sensu pytac bo wyskocza osoby z kosmicznie wysokimi cenami za byle jaka vizke a ktorzy maja problem z podstawami w 3d wiec latwo sie mozna naciac i szybko stracik klajenta ), ten watek zaczyna powoli sluzyc do wyeliminowania konkurencji na max3d.

 

najlepsza zasada? bierz tyle ile ci odpowiada.

 

pozdrawiam !

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bierz tyle ile ci odpowiada.

 

 

...no tak niekoniecznie, bo jednemu odpowiada 200zł a drugiemu 1000zł, a młodzieży w większości podjara się 200zł i mozliwością zabłyśnięcia jednocześnie nie wiedząc ze na luzaku mogliby mieć np: 500zł...no ale z drugiej strony to jednak tak jak pisze SWRSC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli nikt mi nie podpowie żadnych widełek cenowych, oblicze to sam z rachunku roboczogodzin. Niemniej jednak jeśli jest do zrobienia coś, za co można machnąć np 500, a z roboczogodzin wychodzi 200, to wolałbym tych 300 nie stracić przez głupią nieświadomość circa stawek rynkowych na dane produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie znalazłem akurat dokładnie tego co mi potrzeba to zapytam:)

Robię taką 30-sto minutową prezentację. Do tego celu głownie PS i After effects ale jest też sporo elementów z Maxa i particle illusion. Prezentacja to teksty wjeżdżające na ekran, podświetlanie po kolei różnych państwa na mapie i ogólnie różne tego typu rzeczy. Będzie sporo efektów typu błyski wybuchy przy użyciu after burn. Koncepcja to jednak animacja/prezentacja 2d z elementami 3d. Ile mogę wziąć pieniędzy za coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo efektów typu błyski wybuchy

To będzie wyświetlane jakby na takim szkoleniu wojskowym

vizualizacja bombardowania ? :D

bierz sobie z 25-30 zł za godzinę i będziesz miał wycenę na start, dolicz sobie telefony, kontakty i inne takie żebyś był zadowolony i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odp :) Siedzę na tym już sporo średnio 6-8 godz. dziennie. Tak można tak powiedzieć, że właśnie z bombowca, wysadzanie elektrowni itp. Tyle, że naczelnik nie ma nawet tyle kasy żeby zapłacić za pełne 3d a ja nie mam czasu żeby mu takie opcje robić za darmoszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do zwizualizowania meble , dostaje modele w formacie 3dmax mam tylko zrobic jakąś scenke np. pokój, poustawiać to jakoś sensownie, nadać materiały i zrenderować, właśnie dostałem od projektanta plik 3ds z tekstura prostego krzesła. Ile można za coś takiego wyciągnąć? Zamierzam scenę przy każdym meblu nieznacznie zmieniać, kolor ustawienie mebli tak aby nie było to samo wciąż pomieszczenie ale i nie napracować się przy tym.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syriusz 27 -> czyli materiały i rendering...pytanie: ile mebli?, czy kazdy mebel to oddzielny render czy jako wszystkie w scenie? Zalezy tez ile renderów musisz wykonać? i przedewszystkim na kiedy masz dead line!? Nie wiemy również gdzie docelowo ma sie to znależć wiec warto zapytać zleceniodawce cobyś tanio skóry nie sprzedał...Zobacz ile zajmie Ci rendering wraz z matriałami...mi sie wydaje ze od 1500 powinieneś zacząć, ale wolałbym zeby wypowiedzieli sie spece od wizek bo nie chce wprowadzać niepotrzebnie zamętu. Pozdrawiam

 

 

Moje zapytanko:

 

- Do wymodelowania postać która bedzie jednocześnie "maskotką firmy" (Póki co portal internetowy, jezeli projekt sie rozwinie mozliwe są animacje i kampania z tą postacią, ale to za daleka przyszłość zeby sie w to zagłębiać) ile moznaby zakrzyknąć tak uczciwie jak myślicie?

 

Btw: Panowie, jakie macie doświadczenia z klientami w sprawie poprawek? Chodzi mi o to ze po tygodniu intesywnej pracy klient zmienia zdanie o conajmniej 135-160 stopni ;) i oczekuje poprawek "zaraz" jak wszyscy wiemy czasem jest to niewykonalne z uwagi na problemu techniczne (rendering) To ze jest to niepoprawne etycznie to juz wiadomo, ale czy jest jakieś prawo (pomijając umowe) które chroni nas przed takimi niezdecydowanymi jegomościami? Czy nie powinno sie czasem ustalić jakiegoś "limitu poprawek" ? Bo mam wrazenie ze klient marudzi na zasadzie "place, to se ponarzekam"...a chodzi tez o to ze czlowiek ma tez swoje plany i nie moze w nieskonczoność poswiecać sie jednemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej trosiek, no właśnie pierwszy raz mi sie coś takiego zdarzyło więc nie ma nic takiego w umowie (szejm on mi), po prostu jestem ciekaw czy mogą być z tego powodu jakieś nieprzyjemności, biorąc pod uwagę fakt ze człowiek nie jest w stanie "fizycznie i sprzętowo" wykonać niektórych rzeczy w tak krótkim czasie. Ot takie zapytanie na przyszłość, pewnie tym którzy nie wiedzą sie przyda odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawka jest sprzeczna z briefem, doliczasz za każdą przepracowaną godzinę. Jeśli klient poprawia, żeby sobie poprawiać, albo rtylko zobaczyć, jak to bedzie wyglądało z trochę innym tłem to już jego problem i niech płaci. Jeśli nie wychowasz sobie klienta, zarzuci Cie takimi duperelami, że będziesz siedział po nocach, dziewczyna Cie rzuci, a na koniec miesiąca będziesz biedny, bo cały czas poświęcasz na jeden słaby projekt, zamiast zrobić pięć konkretnych.

Często w umowie i wstępnym kosztorysie wpisuje się przewidywany czas pracy, który jest potrzebny do uzyskania konkre3tnego efektu pracy. Jeśli kilent zmiania zdnaie i nagle dorzuca Ci pracy to jedynym sensownym rozwiązaniem jest liczyć go za to.

Miałem ostatnio taką sytuację, w której praktycznie po wymodelowaniu obiektu klient - agencja stwierdził, że musimy poprawić parę rzeczy, bo ich klient - wydawnictwo - podesłało na początku złe referki. Tak więc mialem do wymodelowania całkiem nowy obiekt. Podobny do poprzedniego, ale mimo wszystko nowy. Policzyłem jakl za dwa oddzielne projekty i dałem 10% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie - wizualizacja calego domu , powierzchnia ponad 250m2 , 6 pokoi w sumie , 3 lazienki , spory jednym slowem , 2-3 ujecia kazdego pomieszczenia , brak projektu wnetrza wiec wolna reka w sumie , moze ktos poradzi jak to rozgryzc , bo nawet czasowo ciezko mi okreslic ile moglo mi to zajac i na tej podstawie wycenic ;] z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie: Jak nie ma projektu to najgorszy shit jaki moze być bo co nie zrobisz to się nie będzie podobać i będziesz pewnie musiał z miloin razy poprawiać i tak bez końca. Jak chcesz utrzymać "poziom" to w tydzień robiąc non stop może się wyrobisz :) No i poniżej 500PLN za jedno pomieszczenie bym nie schodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze poki co wizualizacja ma byc ... golych scian ;] , domek z katalogu wiec chyba potrzebuje ktos miec poglad jak to wygladalo by w srodku poprostu.

 

Zapytanie znow - jedno pomieszczenie , salon , mam zdjecia wybranych mebli/kominka/plytek , 30m2 salon okolo , 3-4 ujecia , meble do modelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja firmy i schemat działania produktu w jednej prezentacji - jako animacja, Ogólnie soft użyty to Photoshop, illustrator, after effects i maya. Całość ma trwać koło 2 minut, Do tego dochodzi podlozenie muzy i lektora (nagrania lektora dostarcza klient). Ile za cuś takiego wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byscie wycenili wymodelowanie takiego podobnego do tego domku z planow dwg. Tyko wymodleowanie , bez tekstur i swiatel i poustawianie wyposażenia wew czas relaizacji 5-7 dni ile wynosila by wycena takiego zleceniia ....

 

z góry dziekuje

mishu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byscie wycenili wymodelowanie takiego podobnego do tego domku z planow dwg. Tyko wymodleowanie , bez tekstur i swiatel i poustawianie wyposażenia wew czas relaizacji 5-7 dni ile wynosila by wycena takiego zleceniia ....

 

z góry dziekuje

mishu

 

To trochę dziwne że masz przygotować model bez materiałów ale wyposażenie wnętrza poustawiać - to też będzie bez materiałów? Bo wymodelowanie takiego pudła to więcej niż dwa dni pracy nie powinno zająć - zakładając że wyposażenie masz z gotowców. Policz ile chcesz za dniówkę i oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detale jak rynny, okna, gąsiory z gotowych zrobionych wcześniej, można nawet materiały i mapowanie kopiować z wcześniejszych domków. poza tym ten domek bardzo prosty jest

 

Nie wiem czy doczytałeś ale tam ma być jeszcze wnętrze - chyba że to moja nadinterpretacja :) Bo jeżeli do zrobienia sama buda to można i w 2 godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności