Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

te wszystkie postacie? to bedzie model pod druk? czy musisz zrobi UV? Duzo robot. Ja bym liczyl 2k od postaci. A tam jeszce detal laczacy jest. Z drugiej strony to mozesz zrobic jedna postac i pozowac. Pytanie jak oproszczony bo wtedy mozesz wziasc jakis model upozowac wstawic. Tylko czy klient nie bedzie marudzil. A ten kon? Jak masz gotowce to mozesz szybko machnac.

 

Nie będzie druku. UV muszę zrobić ale mogą być jakieś proste. Rzeźby też mogą być mocno uproszczone (low poly), ale jednak trzeba je upozować itd. Chcę przy teksturowaniu oprzeć się na camera mappingu, co dodaje trochę pracy bo obiekt musi być widoczny z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie jak kazdy inny.

 

Mam zlecenie na wykonanie dwoch postaci i klient chce abym podal cene od modelu. Niestety jest to moje pierwsze zlecenie tego typu i nie za bardzo wiem, ile mam za to policzyc.

 

1. glowna postac, 35-40kpoly, gotowa pod rig i animacje, oteksturowana

2. Jak wyzej, ale postac poboczna, 10-15k poly

 

Firma zagraniczna, wiec bede strzelal w cene w euro ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić coś takiego a propos polskiego niby rynku pracy, bo mnie to osłabiło. Osłabiają mnie też tutejsze ogłoszenia pracy w których NIE MA podanych zarobków, chociaż widełek (od-do). Takie ogłoszenia uważam za niepoważne i należałoby je spuszczać wraz z wodą w muszli klozetowej.

 

"Poważny serwis ekonomiczny Bloomberg podał, że w kwestii zarobków Polacy plasują się, owszem, przed Filipinami (tam robotnik zarabia w przeliczeniu 7 zł na godzinę), ale w Europie jesteśmy dosłownie na szarym końcu. Polak z 8 złotymi/godz. może z zazdrością oglądać plecy Czecha (37zł/godz.), Słowaka (36zł/godz.), Estończyka (32zł/godz.) czy nawet przedstawiciela kraju porównywalnego z nami, gdy chodzi i PKB na głowę mieszkańca ‒ Węgry (28zł/godz.). Nie ma co już mówić nawet o Szwajcarze (181zł/godz.), Belgu (163zł/godz.), ten akurat przykład dobrze zna mieszkający tam obecnie Donald Tusk, bądź co bądź przecież istotny współsprawca tego dramatu Polaków.

Tymczasem nawet minister pracy i polityki społecznej(?) z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, twierdzi, że jeśli będą dalej tak fatalne zarobki, to rynek pracy coraz bardziej będzie się pogarszał. Tłumacząc z rządowej nowomowy na język polski ‒ czytaj: emigracja będzie wzrastać, bo Polacy będą wiać z kraju tam, gdzie ich praca jest po prostu bardziej szanowana. To grozi dramatycznymi skutkami społecznymi i to w perspektywie nie paru, lecz kilkunastu – parudziesięciu lat." "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do opracowania bloomberga. Bo to tak napewno nie wyglada. Fakt ze za zamoznych uznaje sie ludzi ktorzy ledwo byliby w stanie placic rate ze samochod i mieszkanie oraz pozwolic sobie na cos wiecej niznskromne zycie (83k brutto rocznie). alenpracujemy za nieco wiecej nize 2dol na godzine. W brytanii minimum wage to jakies 8fu od nowego roku, a srednia to ok 1500fu wiec ok 10fu na godzine czyli 60pln.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Nie ma podawanych zarobkow to fakt, nie jest to dobry sygnal o gospodarce i kulturze biznesowej. Idealnie pokazuje jak duza przepasc dzieli nas od krajow rozwinietych i delikatnie sugeruje by trzymac sie z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sa od tego dane na ktore mozna sie powolac.

 

Sęk w tym, że nie ma takich danych, bo już dawno w Polsce (od bodaj 1993, coś ok. tego, kiedy zmieniano metodologie) zaniechano prowadzenia dokładnie tego typu statystyki i nie tylko takiej zresztą - nawet GUS uwzględnia tylko zarobki w firmach powyżej 9 zatrudnionych, a i tak wtedy nie biorą wszystkich danych pod uwagę jeżeli nie mieszczą w założonym przedziale... - wiem coś nt. temat, bo współpracowałem z GUS. Wszyscy w pewien sposób interpolują, aproksymują i ekstrapolują na podstawie danych szczątkowych i własnych empirycznych doświadczeń oraz obserwacji. Nie ma w Polsce danych na które można powołać się będąc ich pewnym. Polska robi się równie dzika i absurdalnie abstrakcyjna co Ukraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze kazdy lubi mieszac przy metodologii badan. Na tym zasadza sie caly komercyjny sukces badan :)

Ale nawet wikipedia ma badznja eurostatu, ktory zakladam przyjal te same kryteria dla kazdego kraju.

Na tym tle podane wyniki ze szwajcarii w porownaniu. Z uk wygladaja na wyssane nie wiem skad ale na pewno nie z palca. Lepiej ostroznie, jest kampania wyborcza i na obiektywnych portalach pojawiaja sie obiektywni eksperci.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szybka piłka:

klient poprosił o uwzględnienie w wycenie przekazania modeli 3d renderowanych na potrzeby katalogu materacy (materace łóżkowe, różne rodzaje - piankowe, sprężynowe itp), które udostępni do downloadu na swojej stronie.

Materace wiernie odwzorowane, z elementami wnętrza, z shaderami. Ile się ceni przekazanie takiego stuffu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbyś przekazac klientowi swoje materiały i shadery to warto przy wycenie opisać tą kwestię - klient nie musi wiedzieć w czym problem i zaproponować opcję np. tylko z teksturowaniem i modelami jako tańszą. Wrzucanie samej ceny zaporowej na własne IP bez propozycji alternatywy to byłby zły pomysł. Klient raczej nie musi wiedzieć jak bardzo zaawansowane dla nas jest wykonanie materaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pilnej pomocy w wycenieniu pracy. Klient chce dwa rzuty i dwa przekroje przedstawione w formie graficznej, czyli takie jak na stronach oferujące gotowe projekty. Mam rysunki cadowskie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajomy programista robi prostą bijatykę 3d w Unity na zamówienie i poprosił mnie o zrobienie dla niego modeli, animacji oraz tekstur. Mam zamiar ustalić wraz z nim i zleceniodawcą swoje wynagrodzenie, ale jestem tylko początkującym i nie wiem ile się za to bierze(reszta też nie wie). Specyfikacja:

6 postaci low poly z różnymi animacjami(łącznie będzie ich 30, ponieważ część animacji jest wspólna dla wszystkich postaci). Każda postać ma trochę inną budowę ciała, szkielet oraz całkowicie inne tekstury. Postacie będą miały ok. 1000 wierzchołków, ponieważ gra będzie wzorowana na starych bijatykach.

Oczywiście wszystko robię sam. Nie będę robił żadnych innych modeli, ponieważ będzie podłożone po prostu tło 2d. Ile bierze się za takie zlecenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł? seriooo. Moze i amator ale bez przesady. Do tego dochodzi animacja. Pytanie czy podołasz? dodaj 0 do tego modelu model plus UV 500zl-700zl do tego textura i animacja. Niech gosc Ci da referencje jakiego poziomu oczekuje. Chyba ze chcesz robic miesiac za 300zł.

Pytanie pozostaje tylko wtedy czy podołasz.

Musisz miec wiecej wytycznych bo LP LP nie rowne. Jakosc textur czy tylko diffus/Albedo. Poziom animacji. Potem zadajesz sobie pytanie czy dasz rade? Szacujesz czas plu poprawki mnozysz przez 50-100zł czy jaka tam stawke za godzine sobie ustalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale sam tworzylem gre zlecajac tworzenie postaci roznym amatorom. Zaoszczedzilem okolo 70% za model + animacja... z tym ze model i animacja (rig szczegolnie) byly kompletenie zchrzanione. Tak wiec proba pojechania po kosztach skonczyla sie zwyklym wyrzuceniem pieniedzy w bloto. Nawet mi sie nie chcialo probowac odebrac pieniadze, poprostu postanowilem wyciagnac wnioski z lekcji.

 

Tak wiec zlecenia drogie, ale dla doswiadczonych w unity grafikow.

 

Kupic raz, moze drogo ale na stale, niz tanio i naprawiac co tydzien. To sie sprawdza co do kupna klamek czy drzwi, ale tez przy zelecaniu dedykowanej grafiki do Unity ;)

 

Jezeli nomi321 nigdy nie robil dla Unity, to bym wycenil na 0zl za postac, platne jednak jezeli bedzie to dzialo. Okolo 400zl od postaci (model, tekstury, rig, animajce). To i tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, czy klient może zabronić użycia grafiki w celu autopromocji? W sensie gdy w umowie nie ma punktu:

"1. Wykonawcy przysługuje prawo do wykorzystania Utworu lub jego części, w kraju i za granicą, w

celu własnej promocji."

To już nie można wrzucić swojej pracy do portfolio (oczywiście po opublikowaniu projektu/wydaniu gry)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nomi321 nigdy nie robil dla Unity, to bym wycenil na 0zl za postac, platne jednak jezeli bedzie to dzialo. Okolo 400zl od postaci (model, tekstury, rig, animajce). To i tak tanio.

 

Umowa o dzielo jak dzielo jest nie wykonane to moga nie zaplacic i zarzadac odszkodowania. Ja za sam model plus UV bralem po 6 - 7stowek. Całkiem sprawnie szło. Tylko okolo 6k trianglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi, jakiego wynagrodzenia może dzisiaj oczekiwać początkujący grafik 2d (concept art, finalne ilustracje) w studiu gier w Warszawie? Jakie są dzisiejsze realia? Strasznie ciężko przebrnąć przez ten wątek, i pewnie jeszcze trudniej trafić na świeże info - tym bardziej, że po pobieżnym przeczytaniu nastu stron padają pytania głównie o 3d ;)

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dostałam właśnie zlecenie od kolesia z Australii na wymodelowanie postaci typu cartoon do kampanii na kickstartera. Ile wziąć za coś takiego biorąc pod uwagę, że będę się pewnie uczyć dużo w trakcie projektu i średnio byłoby rozliczać się o stawkę godzinową. Kurs $ australijskiego to obecnie 2,87 :P Facet ma fabrykę zabawek. Nie mam za bardzo portfolio także mogę się liczyć jako początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem zlecenie na wykonanie kilku animacji motiongraph w tym stylu

Kawałki mają być długości 120 sek - 60 sek i 30 sek.

 

Troszkę działałem w after effects i mam wyjściowe materiały jednakże głównie animuję w 3d więc nie mam zbytnio doświadczenia w tej działce. Moje pytania:

 

Na ile godzin mniej więcej oceniacie tego typu pracę ?

Konkuruje z kanadyjską firmą - jak myślicie jakie moga być stawki na tamtym rynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście wycenili np. stworzenie projektu 3 elementów:

- folderu ok 4xA4,

- ulotka

- ścianki wystawiennicza,

 

Zdjęcia będą dostarczone.

 

Poza tym praca od A do Z: koncepcja, napisanie tekstów do folderu, projekt, skład do druku.

Folder, średnio skomplikowany, nie trzeba będzie tworzyć żadnych karkołomnych rzeczy. Głównie tekst, zdjęcia, może jedna prosta grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flamaster69 300zł? Jak zrobisz to w jeden dzień to jeszcze ujdzie i w takim razie gratuluję skilla :) Jak czytam o tych modelach postaci za 50 zł to serio ludzie, rozejrzyjcie się. Kto zarabia 50 zł dziennie? Sprzątaczka na pół etatu? Przecież wy się tego musieliście uczyć, kupić soft no i mieć predyspozycje bo nie każdy się nadaje. Na prawdę wkurzyłem się czytając o takim wyzysku. Ludzie szanujcie się. Kiedyś nie miałem zleceń to pojechałem z kumplami na fuchy w terenie za kilka tysi gdzie praktycznie był pełny relax. Teraz mam porównanie. Grafika to jest skupienie przez cały czas bo bez waszego wysiłku nic się nie posunie do przodu. To nie jest na zasadzie byle do 16 i fajrant. Nie uczcie dziadów że grafik to za przysłowiową miskę ryżu będzie robić bo za taką stawkę to są inne zdrowsze zawody. Chyba że lubicie wypatrywać oczy przed monitorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak Tomala napisal, cencie sie , psujecie rynek takimi stawkami, 300 zl za taki model? zdecydownaie za malo, 50 zl za postac?? serio? bez jaj, 50 zl to jest dobra flaszka wodki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flamaster widac, ze masz jakas blokade na tych 300 :)

Folder bym na pewno wycenial z uwzglednieniem ryzyka, jezeli Ty piszesz teksty to tez Ty odpowiadasz nawet za literowki itp. Wiec przynajmniej trzykrotnosc tego co flamaster napisal. Oczywiscie mozesz zaryzykowac i zejsc z ceny ale to jest ryzyko i moze Cie wpedzic w problemy w ktoryms zleceniu, bo nie bedzie budzetu na double-check

 

Za model tego kubla - jak chcesz zdobyc stalego klienta, to kazda stawka, ktora Ci sie oplaca jest ok. Nie wydaje sie, by mialo to zabrac wiecej niz kilka godzin wiec jezeli 300pln to dla Ciebie godziwa dniowka moim zdaniem cena jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że postać 50zł, tylko 100 Euro.

Nie bijcie piany o psuciu rynku, bo mój rynek wyznacza zawartość mojej lodówki i też musiałem konkurować z chorymi cenami. Zadałem proste pytanie z prostą odpowiedzią. (olaf mi napisał spoko, ale poprzednicy to zaraz się gotowali :) ).

 

Olaf, mam jakąś blokadę. Moi klienci nauczyli mnie że nie chcą za dużo płacić za ulotkę, więc robię taki projekt żeby się z tą kwotą zmieścić. Pewnie dlatego, że nie są to jakieś wypasy, projekt folderu zajmuje mi pół dnia, do tego kilka poprawek. Napisałem w swjej wycenie że kwota nie uwzględnia pisania tekstów.

 

Taki piecyk robię w ok 8 godzin.

Za ten kubeł to tak, ma tych kubłów być kilkanaście, przy czym wiele rzeczy jest tam do powielenia (dekle, śruby, uchwyty). Nadal uważacie że 300zł to mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flamaster: doskonale rozumiem, sam tak kiedys mialem z oczekiwaniami rynku. Te piecyki z powtarzalnymi detalami w kilkunastu sztukach to wcale nie taki zly deal. Powodzenia. P.s. Nigdy nie zrozumiem teorii o psuciu rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktoś tutaj wie jak wygląda rynek teledysków w Polsce. Ile bierze się za teledysk w PL? Chodzi mi o taki z małą ilością/brakiem VFX. Cała realizacja jest po stronie osoby realizującej (włączając scenariusz). Interesuje mnie kwota bez uwzględnienia kosztów aktorów, rekwizytów etc. Teledysk ok 4 minut. Trzeba, więc zrobić preprodukcję (napisać scenariusz, wybrać aktorów, znaleźć lokalizacje), realizację (nakręcić, wyreżyserować klip) oraz zmontować i zrobić grading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifo sprzed 3lat, jak kumpel wyrwal 10k na realizacje to czul sie jakby robil cos dla MJ. Jak wiadomo w showbizie nie ma kasy, piractwo, ludzie na koncerty nie chodza, nawet makijaz sie wypozycza... bla, bla.

Chcesz cos fajnego zrobic, zrob kampanie spoleczna z teledyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifo sprzed 3lat, jak kumpel wyrwal 10k na realizacje to czul sie jakby robil cos dla MJ. Jak wiadomo w showbizie nie ma kasy, piractwo, ludzie na koncerty nie chodza, nawet makijaz sie wypozycza... bla, bla.

Chcesz cos fajnego zrobic, zrob kampanie spoleczna z teledyskiem.

 

Heh. Właśnie to co będę robić będzie swojego rodzaju kampanią społeczną :) Realizację robię z kuzynem i bierzemy na czysto 7k, ale to nasz pierwszy teledysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to teledyski robi się do portfolio co najwyżej, a wynagrodzenie do wdzięczność artystów zamawiających, i to niezawsze :)

 

Czyli jak rozumiem według ciebie jedyne co filmowcy w PL robią to reklamy i wesela? Piszesz, że do portfolio, ale po co jest to portfolio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy początkujący raper zrobił sobie kolejny teledysk, efektów to tam prawie nie ma tylko jakieś standardowe przepalenia, light leak-i i jakieś tego typu rzeczy żeby nie było tak pusto. Teledysk w 4k, prawie 4min, za nagrywanie, kolor korekcję itd zapłacił całe 300zł!! serio, i jeszcze to było kręcone w kilku miejscach, w klubie na koncercie, na jakimś chodniku przy rzece, w samochodzie i parku, mi by się nawet nie chciało za tyle pójść w te miejsca a co dopiero pracować :) Jakiś 19 latek co się tym jara odkąd umie chodzić to zrobił, wygląda nawet spoko choć muzycznie to nie mój świat, kilka ujęć z głębią ostrości fajnie wyszło ale 300zł to ja jakiś czas temu wziółem za wstawienie napisu do dwóch bilbordów sponsorskich więc jak mi powiedział ile zapłacił to byłem w lekkim szoku :) Mastering robiło już jakieś studio i pewnie 300zł nie wzięło :P

Edytowane przez Imperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem według ciebie jedyne co filmowcy w PL robią to reklamy i wesela? Piszesz, że do portfolio, ale po co jest to portfolio?

 

czasem też kręcą seriale o kotlecie, i z rzadka filmy :)

 

nie słyszałem o wysokich budżetach w teledyskach, generalnie są ta właśnie kwoty rzędu kilku tys. złotych, wiec wiadomo co można za to zrobić, bodajże najdroższy teledysk w pl nakręciła doda za 100tys złotych (1/3 budżetu reklamy masła), a efekt tego teledysku niech już każdy sobie sam ocenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności