Skocz do zawartości

Model 3D: Taka tam rzeźba :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze :)

Rzeczywiście ten facet jest bardzo kobiecy - na tej fotce z netu to właściwie było takie ujęcie, że gdyby nie listek to ciężko było odróżnić które z nich to kobieta, a które nie :), ale najwyraźniej to taka stylizacja.

 

Postacie najpierw zostały wymodelowane w t-pose bez ubrań, potem bardzo pobieżnie zriggowane, błędy riggu skorygowałem ręcznie i domodelowałem ubranie. Niestety dysponowałem jedynie zdjęciem z przodu tej rzeźby, więc tył musiałem zrobić zupełnie z głowy, z tąd wykonanie tyłu może lekko odbiegać od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia podoba mi się najbardziej ale szmata z tyłu wygląda jakoś dziwnie, sztywno, pewnie miałeś fotke tylko z przodu. Tam z tyłu niby załamuje się na lewej nodze ale nie widać tej nogi spod szmaty. Fałdy w tym miejscu są łagodniejsze niż z przodu i chyba przez to tkanina wygląda na gróbszą. W miejscu gdzie opada na podłoże jest to samo, duże zaokrąglenie powoduje że jest grubsza. Z przodu jest fajnie. Chciałbym zobaczyć tę fotkę rzeźby dla porównania. Może zrobisz z tego jakiś obraz? Nie mówię o realizmie ale o jakiechś delikatnych teksturkach koloru i fajnym świetle. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Trudno się nie zgodzić z Gomezem - owszem miałem tylko fotkę z przodu, przy reszcie musiałem się zdać na własne wyczucie w modelowaniu materiału - no coż, w końcu cały czas się uczę :). Nad rzeźbą nie będę się rozdrabniał i obrazu żadnego nie będzie - jest jeszcze wciąż wiele do zrobienia przy innych rzeczach. Dzięki za Waszą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jako ze znamy sie dluzej mysle ze moge spobie pozwolic na nuteczke szczerosci :) a wiec niektore modele bez apelacyjnie rzadza niktore sa tragiczne jak na Twoje umiejetnosci, chociaz nie mam pojecia do konca czy to nie bylo zamierzone ;) w niektorych miejscach modele wygladaja tak jakbys nie panowal nad siatka , albo poprostu pomyslales ze skoro postacie sa z kamienia to mozesz pozwolic na niewyrazny detal :) wlosy extrudowane psuja efekt no i proporcje(w niektorych modelach), rozumiem tez ze przy takiej ilosci modeli juz sie poprostu niechce , dla mnie jestes usprawiedliwiony prawie.

 

Ogolnie bardzo bardzo fajnie i rekoma jak najbardziej sie nalezy za wklad pracy no i modeliki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty :)

Klicek - jeśli chodzi o te prostsze modele to niektóre faktycznie z powodu zdjęć referencyjnych nie zachwycają jakością, inne z kolei wymuszały pewne uproszczenia ze względu na czas wykonania, bym nie robił kolekcji w nieskończoność. Inna sprawa, że największą trudnością było zrobienie wszystkiego niemalże z jednej bryły - z tąd na przykład extrudowane włosy. Proporcje to cóż - wciąż jeszcze muszę dużo się uczyć, to samo jeśli chodzi o siatkę - w niektórych miejscach mogłem po prostu nie umieć znaleźć dobrego rozwiązania :)

Pierwszy raz w życiu robiłem tak wielką ilość modeli za jednym razem - nie wiem jak Ty to normalnie wyrabiasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur doskonale to rozumiem i domyslalem sie wlasnie ze przez czas troche uprosciles, w sumie zrobil bym tak samo nie ma sie co zabijac :) bo modele i tak trzymaja poziom i na pewno sie ladnie sprzedadza ;] to chyba jedno z lepszych cd od everow imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności