Skocz do zawartości

Scena 3D: LeonTheMovie - stile


Rekomendowane odpowiedzi

Leon01.jpg

Leon02

Leon03

Leon04

 

 

Serwus,

Przedstawiam obrazki promocyjne z filmu nad którym pracuje: www.LeonTheMovie.com/

W ciągu kilku tygodni będę mieć gotowy trailer – ok. 1 minute.

Wtedy pojawi się także making of pokazujący złozonośc scen, oraz kwestie rigowania autek.

Większość trailera jest już w fazie renderingu., ale ciągle cos poprawiam i zmieniam.

Całość wykonana przeze mnie . Od konceptu przez modelingi, teksturki, światło po rendering , zmontowanie i postprodukcje.

Praca trwa już prawie 2 lata . Sporo czasu , ale to sporo pracy. Wszystkie domki są 3D. Nie stosowałem tam camera mapingu. Większosć lokacji i obiektów jest już gotowa. Teraz więcej czasu będzie można poświęcić na animacje.

W produkcji znalazło się sporo modelowanych szczegółów, które pozornie mogłyby zostać załatwione teksturą – np. wszystkie płyty chodnikowe, czy np. deski na sklepiku.

Musiałem opracować praktycznie całą linie produkcyjną , i mase rzeczy które wychodzą dopiero przy tego typu produkcjach – jak np. wydawałoby się banalne kwestie położenia, nazewnictwa i zarządzania plikami, renderingami itp.

 

 

 

Mam wrażenie, że nawet w animacji nie widać 25 % włożonej pracy, ale trudno :)

 

Ujęcia z ulicą liczą się 2,5 godziny / klatkę. Jest tam ponad 560 obiektów, a w maxie jest prawie 50 warstw.

Każde autko jest animowane i ma swój rig, co pozwala na niezależne poruszanie nadwoziem przy hamowaniu , podwoziem , kołami podskakującymi na nierównościach jezdni itp.

 

 

Soft : 3ds Max , Photoshop, Deep Paint 3D, Digital Fusion, Vue.

Rendering : Vray.

Do animacji jest dodatkowo uzyty : After Effects, reel smart, Hair Fx.

Pozdrawiam i życze powodzenia :)

www.LeonTheMovie.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trójka i czwórka wygląda ciekawie...czasem mi to przypomina z filmu "Potwory i spółka". Podoba mi sie miasto, ale ten pan "REBEL" jest brzydki...no cóż widocznie tak chciałesz :)

Na jakim kompie renderowałesz ?... Bo na normalnym PC, to nie sądze.

Jestem ciekaw jak wygląda ten trailer :)

 

Pozdrawiam, czekam na makinga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cute :). Jedyne co mi trochę nie podchodzi (pewnie w target się nie mieszczę) to trochę "pstrokate" kolory- nie boicie się że wam akcja będzie ginąć w tych wszystkich cukierkach ? Niezależnie od mojej marudności- trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seven3P

troche chyba ostatni post na tym forum mialem z jakies 2 lata temu ;DD

Jak juz ci wczesniej mowilem skriny super:)

Modle sie zeby to tylko nie byly skriny super....("modle sie" to zle wyrazenie troche...;>)

Juz nie mowie o fabule itd.

Ale jak juz masz prawie na poziomie monsters i shreka skriny to i nad humorem pomysl pro;>(zakladam ze tam akcent humorystyczny zaistnieje) Szkoda tyle czasu wywalic na cos co doceni jedynie przyszly pracodawca grafik ogadjacy twoje portfolio pod wzgledem 3d i animacji.

A krotko mowiac niech to nie bedzie 4 sekundowy film jak koles wali palka drugiego w glowe i kupa smiechu w tle ;DDDD

 

Take care and gl

znow 5 am :/ co z tym czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac widac ile tam jest roboty... kazdy kto robil przy filmach widzi i sie puka w czolo jak do czegos takiego siada bo wie ze przez najblizsze lata bedzie mial co najwyzej marzenia o filmie, a dopiero na koniec jakis efekt, paruminutowy....

 

bardzo mi si epodobaja te kolorki i budynki w tle... ten rebel istotnie jakis taki... i to zycie na ulicy, te choragiweki na sznurkach, takie fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus kannu, ;) ja na rybach siedzialem a Ty w tym czasie wypusiels posta... nie ładnie ;]

kiedys wpadlem na Twoja stronke, i wtedy wiedziałem że wymiatasz, teraz to potwierdzasz...

 

większość ludzi woli zrobić jeden przedmiot, zajmuje im to nawet pare dni :), wyobraźcie sobie ile takich przedmiotów zrobił autor tego topic'u.

to nie jest tak, jakby autor mial robic wszystko z bluebrintow, taki jak w realu to by

a) zabraklo zycia na wymodelowanie wszystkiego

b)zabraklo zycia na wyrenderowanie tego (w normalnych warunkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 h / klatke? łojojoj, a do jakiej rozdziałki to robisz? straszne rendertajmy! życia Ci zabraknie:) powypalaj to GI na domkach, coś tam w tle walniej na domalówkach i bedzie 2,5 minuty na klatkę:) polecam. Bo jak tak dalej pojdzie to trailerek zobaczymy za kolejne 2 lata! miasteczko śliczne:) Synopsis na stronce zapowiada raczej sporawego szorta... ile to będzie? 10minutek? obyś wytrwał! Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie sie zapowiada ! powodzenia !! te czasu renderingu są rzeczywiście dobijające - musisz coś z tym zrobić ( tak jak Damian pisze ) bo inaczej możesz mieć kłopot. pozdrawiam

p.s. czemu to jest w dziale Finished Works a nie w dziale Animacja ?

btw- to jeszcze nie jest finished przecież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! no wkoncu kannu umiesciłes te renderki na forum i prawidlowo ! Naprawde kawał dobrej roboty robisz, 3mam kciuki zeby komp wytrzymał no i przedewszystkim ty :D Mogłeś skrzydlatego jeszcze pokazać bo fajnie drzewko i liscie tam wyglądały.

Super cartoon style ci wyszedł ja w pixarze :D .Pamietam jak widziałem to na fotkach to niezłą zabawe sobie zrobilismy w poszukiwanie bugow :D

Pozdrawiam i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelka! projekt super (trochę klimat mi nie pasuje.. ale wiadomo są gusta guściki ;) )

Byłeś już u jakiegoś producenta ? taką robotę imo trzeba nagłośnic.. a potem przy odrobinie szczęścia zdobywać nagrody (patrz katedra T.Bagińskiego)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak widziałem to na fotkach to niezłą zabawe sobie zrobilismy w poszukiwanie bugow :D

hehe kto miał zabawe to miał, ale szkoda ze ptaków nie pokazałes bo tez ładnie wyglądały :]

zycze powodzenia przy pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co, jest czego gratulować, tak tylko z ciekawości spytam jak długo jeszcze planujesz to robić, tzn. na ile oceniasz odległość w czasie która Ci jeszcze będzie potrzebna do skończenia tego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu rzeczwyście znajdz kooś kto to by erenderował, pojedz do warszawy i do studia PLATINE IMAGE i możesz z nimi porozmawiać pamiętacie tego ostatni z chyba Poznańskiej filmówi co wielką ucieczke zrobił, on to renderował w PI sam Baiński mi to powiedział( jakby ktoś nie wiedział on tam pracuje).

 

A co do screanów super, i tak jak niektórzy poprzednicy zrób jakieś domalówki żeby czas sie skrucił do np.1h. Zycze powodzenia w projekcie, aaa bedzie ci potrzebne bo jeszcze z dobre 2 latat to porobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Bardzo wszystkim dziękuje za komentarze. To bardzo budujące.

Przy produkcji popełniłem zapewne wiele błędów, ale sporo też sie nauczyłem.

Niestety tak to jest jak sie robi coś takiego samemu. Jeszcze sporo roboty,

ale wypuszczenie tym stili to pierwszy zasadniczy kamień milowy :).

Stylistyka jaka jest, taka jest - taką po prostu bardzo lubie. Monsters (Potwory i spółka), czy Toy Story to moje ulubione filmy.

Tak, jak mówiłem - trailerek chciałbym wypuścic w ciągu kilku tygodni.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za uwagi i podpowiedzi :)

Pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

kannu - świetnie , nie przeżyje , że Cię nie poznałem w tym Wrocku ;D

piękny environment!

 

Dzieki :) JA też lubie taki envir. :)

Luz :), pewnie niedługo zrobimy znowu jakiś zlocik i nadrobimy to przy piwku :)

 

 

 

S3B napisał :

"Super! Bardzo fajny feeling tych Twoich renderow. Z niecierpliwoscia czekam na trailer. Powodzenia w dalszej pracy."

 

Bardzo dziękuje S3B :)

 

 

 

 

Do wszystkich którzy wcześniej pisali - nie potrafie zrobić jednego posta z cytatami wielu osób i żeby się do tego odnieść.

Musze to jeszcze raz napisać - to troche potrwa :(. Jeszcze raz wielkie dzięki

wszystkim :)

 

 

 

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu wiesz dobrze że mi sie bardzo podoba :) niniejszym wypada publicznie pogratulować wytrwałości i determinacji.

 

trzymam kciuki za powodzenie projektu, i z niecierpliwością czekam na zajawke.

 

Pozdrawiam plastik

 

[edit]

IMHO rekoma stillów by niezaszkodziła, paaaaaanie Leruuuusławie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Marvey - wielkie dzięki :)

 

Plastique, bardzo dziękuje. To bardzo budujące Panowie.

Odnośnie rekomendacji - to nie ja o tym decyduje. Widocznie sie nie nadawało. Na forum3d.pl jest :)

będe pracować mocniej :)

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus ;)

przepraszam , że dopiero teraz odpisuje - mam urwanie głowy cały czas, a chciałem wymienić wszystkich, którzy mi tu

coś powiedzieli /podpowiedzieli /skrytykowali :) .

Utwierdziło mnie to w przekonaniu , że warto cos robić . W sumie to i tak bym robił :D :)

 

 

Jonasz_Real : dzieki. Odnośnie "Pana Rebel " , to budi on skrajne emocje - wielu osobom sie podoba.

Sprzecik kombinuje gdzie sie da. Wiadomo - to nie jest zadanie dla jednego kompa :).

Łatwo nie jest, ale jakos to pcham do przodu :)

 

 

Klicek : jesli czego Ci nie pokazywałem to sorki . JA już ledwo na oczy widze i sie w tym wszystkim pogubiłem .

 

RK : dzieki. W sumie z kolorkami to moze troche racja - to tez kwestia monitorow. Piszesz : "... nie boicie się że wam akcja ...." - ja ten cały projekt ciagne sam :).

 

 

Seven3P : serwus, i doceniam że to Twój pierwszy post na tym forum od 2002 roku :D . Wielkie dzięki :)

 

 

piotrek : dzieki. Z tą cukierkowatością to już wspominałem wcześniej .

 

hindus : cieszy mnie to :). BTW, chyba zmieniłes avatarek ?

 

 

tigerjap : dzieki (aczkolwiek slyszalem raz od kogoś , że to nie ma klimatu swojego ). Odnośnie czasu to nie potrafie tego rozłozyć na poszególne dni / na konkretną postać - robie wiele rzeczy jednoześnie i symultanicznie.

 

 

piksar : wielkie dzieki :) !

 

mrkrzysiek : bardzo dziekuje :)

 

 

vorek : tak, w końcu sie ujawniłem. dzieki za poparcie. :)

 

vv3k70r : dzieki. Mi też sie wydaje momentami że tam widać włozoną robote - ale trace dystans i juz nie potrafie na to racjonalnie patrzeć

 

Master Kiełbaster : dzięki. staram sie :)

 

 

hkoropinski : dzieki, prawde mowiac ja tez juz sie nie moge doczekac trailerka :)

 

MaGuu : dzieki :) Kwestia, gdzie bedzie mozna zobaczyc finalną wersje jest bardzo skomplikowana i nie potrafie teraz powiedziec .

 

 

SWRSC : dzieki, miło mi :)

 

Bizu : wielkie dzieki. Odnosnie mojej stronki to ona jest nieupdejtowana chyba od 2003 roku - nie lubie pokazywac , i raczej wole sie uczyc .

 

 

kurt_hectic : dziekuje bardzo. Odnośnie pomocy, to zamierzam to pociągnącsam - przynajmniej trailerek :)

 

Damian : dzieki ! Odnośnie technik i technologii, ot pewnie sporo by można zrobićlepiej - nie znam sie niestety na tym zbyt dobrze. Trailerek planuje na minute - przy czym chodzi o minute obrazu , a nie o pół minuty napisów z przodu i pół z tyłu :D.

 

thorgal : dziekuje bardzo -jakośsobie tu poradze mam nadzieje :)

 

 

jaras : dzieki wielkie :). Dałe mto dlatego do działu finished, bo te obrazki są skończone - i chciałem je pokazac.

W sumie mi to obojetne - można to przesunąć/przenieść/cokolwiek :)

 

hcpiter3d : serwus :) . ano postanowiłem w końcu troszke pokazać :) Dzięki wielkie . Bugi zapewne sie jakieś znajdą :D

 

krzyhhh : dzieki wielkie :). Nie byłem u żadnego producenta. W sumie to nie wiem co sie z takim czymś robi . Jak ktośma pomysły to chetnie posłucham - wyślijcie mi jakąś PM czy coś :)

 

KacperSpala : bardzo mnie to cieszy :) !

 

 

Georgas : bardo dziekuje - trailerek niebawem :)

 

JunioR : :D no wyszukiwanie bugow mnie bawiło chyba najmniej - w sumie to znam tam chyba każdego pixelka i mało

jest w stanie mnie tam zaskoczyć . Dzieki !

 

SUPER_OKO : dzieki . Nie wiem dlaczego Cie nie pokazywałem zachodu - w każdym razie on postwał pozniej niz reszta.

 

 

maras : wielkie dzieki :)

 

cta : dziekuje. Trailerek chciałbym wypuscic w ciągu kilku tygodni .

 

 

Santi : dziekuje :)

 

Mcode : wielkie dzieki , no z tymi czasami renderu to faktycznie musze cos pokombinować jakoś lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności