Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

mirach - bardzo fajne ale nie wiem czy te bąbelki nie są za duże ździebko. Nasuwa mi się też pytanie czy głębi ostrości podlega też to co widzimy jako refrakcję w szampanie czy to co widzimy przez kieliszek powinno być ostre? Pytam bo nie wiem a przyznam że mnie to zaintrygowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzieki, ciesze sie ze sie podoba. W zasadzie to ma byc pierdola, cala animka to nudne powolne obejscie 4 pokoji w domu, musialem cos dodac zeby mialo jakis klimat :)

Sampling sproboje podciagnac na tyle na ile pozwala mi rendertajmy. Dof musi byc raczej renderowany bo i kamera i punkt ostrosci sa animowane.

 

edit:

pionix. a powiem ci ze nei wiem :) Szampan na lekki gloss w refrakcji, daje przez to wrazenie jakby sie troche para skroplila na szkle, ale tez nie widac za dobrze co sie dzieje z dofem w cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. :)

Siatka:

siatkajn6.th.jpg

 

Co do metody, to to coś urodziło się walcem, który po pewnych modyfikacjach i FFD przerodził się w coś takiego:

36192449pq5.th.jpg

 

Dalsze grzebanie i mamy to:

85280146cw6.th.jpg

 

Tu już z górki. Zaznaczamy edge, eksportujemy do krzywych. Model wykorzystujemy jeszcze raz przy scatter dla węzłów. :)

Wstyd się przyznać pewnie, ale nie wiem nawet co to jest polyboost. Tzn. teraz już wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o teksturę, a nie producenta prawdziwej podłogi. :)

 

:) no tak

wlasnie przebrnalem przez stronke evermoton ...

hmm bardzo ciekawe - i bardzo ladnie wyglada .....

warto sie nauczyc .....

 

przeszukam google moze znajde jakis toturial jak to uzyc z vrayem

 

o widze ze mozna sciagnac sample ze strony evermotion !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Press, gites majonez, tylko ździebko jednak przesadzone przepalenia;)

 

Touch: Faktycznie tylko ten widok z góry się dobrze prezentuje, reszta... na pierwszym strasznie ludzie się wybijają ponad resztę.

 

A to a propos czego było, bo nie pamiętam, hyhy^^?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... zna ktoś może projektanta lub model takowego krzesełka lub ma jakieś fajne refki?

chairtothedinningtableiu2.th.jpg

 

to krzesło to model PK9, autorstwa duńskiego designera Poula Kjaerholm'a z roku 1960.

 

 

 

a tu test - a w zasadzie gotowy render fotela - bez post.

 

gotowe1cj7.jpg

Edytowane przez bartasm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak Ci sie na górze zlewa ta biel, bo naprawde fajny render :)

 

No tak też mi się wydawało, przesadziłem z tym całym bloomem czy tam glowem. Dzięki. :)

 

pressenter - no gitara, tylko tak jak !Ewert mówi - szkoda, że sciany zlewają się z sufitem przy oknach. lwf mam rozumieć? można o niego kiedyś pognębić?

 

Oczywiście, możesz, ale to nie jest lwf. Dzięki. ;)

 

pressenter :podloga git

co to ten floorex i archshadersy ??? google mi wyrzuca jakies firmy (floorex) no i evermotion (archshaders ) -...to juz bardziej zwiazane z 3d

 

:)

 

Floorex to takie moje określenie dla podłogi (floor). Ten wyraz tak na prawdę nie istnieje. ;)

 

Press, gites majonez, tylko ździebko jednak przesadzone przepalenia;)

 

 

 

A to a propos czego było, bo nie pamiętam, hyhy^^?

 

Pozdr

 

Dzięki. A to było a propos Twojego ostatniego exteriora. ;)

 

Edit:/ Aj, szlag, to do Toresa miało być. :|

 

to krzesło to model PK9, autorstwa duńskiego designera Poula Kjaerholm'a z roku 1960.

 

 

Uh, dzięki wielkie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC a ja będę lizusem i powiem/napiszę że wszystko mi się podoba;) Czysto, ostro, ładnie.

No i nie będę się rozdrabniał tylko poprosze od razu o całą scenę ze wszystkimi plikami ;P

 

A ja też kuchenne klimaty wrzucę:

 

6003d3becdf739db.jpg

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionix: wciąż zbyt mało globalnie. Ja proponuję żeby Świerszczu eftepa u siebie postawił, i cały dysk udostępnił. ;)

 

A wiz... część kuchenna, szczególnie ta szyba z podświetleniem, wygląda świetnie, ale od materiału na ścianie to mnie przynajmniej oczy rozbolały, a i kolor krzeseł chyba pasuje tam "jak w pysk strzelił", ale rozumiem, że to nie Twój projekt?

 

Edit:/ Zapomniałem zapytać. Czy 3ds ma coś takiego jak orto w Autocadzie?

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty:

 

hcpiter - sorka, ale nie udostęponiam rzeczy za które płace :)

palmer: reflect na faloff fresnel 15/100, gloss na 0.95

pionix: vray toona nie ma (nawet nie wiem jak to działa:P), a co do całej sceny to daj jeszcze adres korespondencyjny, wyslę Ci cały dysk backupowy ze scenami.

 

Aha i zapomniałem dodać, że chyba pobiłem swoj rekord w czasie:

DMC (12 sampli (sic!)) + LC, rozdziałka 5000px: 3h 10min. Jak widać zero szumów. Myślę, że jakbym jeszcze troszke posiedział to zszedłbym do 8 sampli DMC przy tej samej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMm, DraB, aż mi się zachciało piwa. Dobrze, że akurat się chłodzi ^^

Piana, a raczej textura, displace, procedural, czy co to tam jest, ma za dużą skalę. Jak zmniejszysz o połowę to powinno być nieco lepiej :)

 

A ja tu z shaderkiem szczotkowanej stali (powlekanej) i lampkami:

thumb03te8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności