Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

KaeMS: dzięki. Głównie sprowadza się to do zabawy levelsami, póxniej tylko podbicie kontrasu curvsami, i składanie mapek reflect, specular, odrobina zdeptha dla lekkiej mgiełki, tyle. ;)

 

Bonifatz: Wyjaśniłeś, znaczy "drogi panie rolniku, chciałem porobić haj defynyszyn rejndż, które to będę wykorzystywał przy projektach graficznych", i dla niego było wszystko jasne. :D

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zabawy levelsami, póxniej tylko podbicie kontrasu curvsami, i składanie mapek reflect, specular, odrobina zdeptha dla lekkiej mgiełki, tyle. ;)"

 

 

No właśnie - jedna z wielu rzeczy, których muszę się jeszcze naumieć ... postpro to u mnie pięta achillesowa - praktycznie zero wiedzy a jakoś nie mogę sam dojść jak to porządnie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS: to co ja robię to nie jest w zasadzie nic nowego. Kilka lat temu pojawił się Alex Roman z takim ostrym sposobem postpro, i od tego czasu krąży kilku autorów po sieci, którzy w takie klimaty uderzają. Conieco zdradza na ten temat Redvertex w tutkach na everach, Alex pokazuje sporo w makingof do swojego filmiku, tylko on tam używa dość banalnego pluginu do AE, ale efekty widać odrazu. Reszta to takie szukanie złotego środka. Jest Alex, Viktor Fretyan, ale i my mamy przecież Simonhc i Archa. ;)

 

I jeszcze takie zabawy.

 

int93.jpg

 

Sz.

 

Edit:/ Ah, dodam, że takie wizki się nie sprzedają. Takie coś się robi dla siebie, lub do własnych projektów dla klienta prywatnego. Deweloperzy, producenci mebli oraz pracownie arch chcą cuksów, takich jak Tores, Morphe czy Lis pokazują. ;)

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to że klienci nie przepadają za tego typu postpro to akurat wiem. Do katalogu z mebelkami dziecięcymi (ot, skrajny przykład) ciężko byłoby coś takiego wstawić. Tyle tylko, że mi osobiście się ten sposób postpro cholernie podoba.

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - mi tez takie postpro się podoba

halset - ładne wyszło

Loki - dopracowałbym teksturkę kory albo nad bumpem popracował ciemnych miejsc. Liście mają nie tą barwę. Są za zielone

 

taki test żeby pusto niebyło choć kuchnia pusta

 

kuchniafinish2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - zboczenie ex-projektanta kuchni każe mi zapytać "czy aby nie za wysoki ten piekarnik?" poza tym wizka z lampką rulez.

 

polka dot - pomijając już sam projekt to super kompozycja

 

A widzisz, bo wstawiłem piekarnik do zabudowy o wymiarach piekarnika wolnostojącego. Człowiek się gapi w to godzinami i już nie myśli. Dzięki za podpowiedź. ;)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores - oświetlenie bardzo spoko ale mocno widać wklejkę tych ludzi w cieniu - imho wyglądają wręcz na lewitujących. Tu musiałbyś pokombinować.

 

Co dodawałeś do hdrki jako źródło światła ? Trochu mocno ziarno wychodzi na niebie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KaeMS. Niebo zawsze zmieniam bo to bitmapa niskiej jakości wstawiana w maxie. Ludzie rzeczywiście w cieniu wymagają poprawy ale wstawieni w maxie lepiej mi się integrują z ogólną kolorystyką wię w PS resztę się dorobi. Trochę ich rozjaśnię jeszcze. Do hdrki dodałem directa. Lepsza kontrola nad barwą niż w przypadku vraysun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - ciągle zbieram się właśnie za to ale zawsze coś innego jest do roboty więc chwilowo podmalówki trzeba zrobić w PS.

 

pressenter - kombinowaliśmy z różnymi ujęciami aby pokazać to co musimy i to wyszło najlepiej. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Dunusiowi chodzio te leżące w nogach łoża. Mnie bardziej dziwią te plamy pod lampką nocną i na dywanie ale jako, że jest to szkicowy to idzie to przełknąć (klient pewnie widział inne twoje skończone już wiz i dotrze do niego fakt, że to nie finał).

Sepia z tego powodu, że kolorystyka jest jeszcze niedogadana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung monitor lcd 2243 LNX 21.6" i moim zdaniem jest całkowicie bez zarzutu, uzywam go juz od ponad roku i moim zdaniem nie bylo problemu z kolorystyką...

 

No i te plamy na wykładzince? Co to? :)

 

KaeMS: Na łóżku, na kołdrze mianowicie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sepia z powodu / chyba / takiego, że przeginam z postprodukcją w PS'ie.

Mam pewien 'zwyczaj' i staram sie od niego odzwyczaić.

Sporo osób reaguje słowem sepia na to co im pokazuje - i to niedobrze.

Brązy elementów we wnętrzu wymieszane z Vray skay'em o wartości 7,0 w sun turbidity, gdzie kolorem wynikowym jest w sumie jasna zieleń ... daje podkręcenie tego paskudnego efektu.

Kropki od lampki to moje niedopatrzenie. Cała scenę robiłem przez 2h. - wczoraj o 4.00

 

samsung monitor lcd 2243 LNX 21.6"

 

No właśnie. Ja mam coś co nie daje efektu Samsungowego.

Nawet w Iphone kolory sa poprawne. na Samsungu to jakaś masakryczna opowieść.

 

No i te plamy na wykładzince? Co to? :)

 

To po kotku.

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakaś dziwna linia światła między ścianą za łóżkiem i sufitem. W szafie nie będzie się można schować bo widać stopy.

 

To światło - zbyt głęboko ukryte za wezgłowiem.

Stąd ostre światło na suficie.

Dlaczego chcesz się chować w szafie ?? :)

 

Mam opcję. Podaruję ten sam widok bezpośrednio po LWF. Niech modyfikuje kto chętny. Chodzi mi o postprodukcję w PS. Ozywiście doskonale będzie obejrzeć efekty - w tym dziale.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4e222c59bc04a949

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6: to właśnie ten projekt.

Pinero: podobają mi się takie niedociągnięcia i brudy na obrazku.

...

Hala sportowa w Zakopanem

Trudno to nazwać renderem (obrazki ze sketchupa).

 

1d.jpg

 

5.jpg

 

pw1.jpg

 

4.jpg

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś: przecież tam praktycznie nie ma przepalenia, zwykły biały kolor. O_o

 

Peter: Hehe, powrót do korzeni? :D Takie "rendery" się robiło w autocadzie kilka lat temu na zajęciach. :D Bardzo podoba mi się pomysł z widokiem na halę z siłowni, fajne rozwiązanie.

 

Kubas: rzuć flary na halogeny, glow na lampkę i będzie genialnie. Podoba mi się, że próbujesz z tego wyciągnąć kolory, a nie monokoloryzować, jak reszta. ;)

 

Sz.

 

Edit:/ MichOO przesadziłęś, zatraciłeś wszelkie kolory podstawowego projektu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności