Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzieki! ciesze sie ze sie podoba

Jezeli chodzi o kwiatki to uzywam Particle painta + poligon w ksztalcie circla ustawiony na facing to the camera. Na osobnym passie wiec mozna uzyc do animacji. Trzeba uwazac z iloscia punktow w circlu bo mozna zarznac kompa ;)

Scena zajmuje w ramie prawie 4gb i renderowala sie na 2xXeon 2.0 przez okolo godzine.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

wrzucam wersje ostateczna.

house_2.jpg

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawatest01www.jpg

 

test trawnika do nowej wizki, szare kostki mają 8m wysokości, sorry za rozmiar obrazka - to fragment z docelowej rozdzielczosci

 

kamera na wysokosci 1.65m nad ziemią - render - jakies 3minuty fragment około 30% kadru na moim quadzie.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

Dunablaster Ty to dopiero aktywista jesteś (bez urazy oczywiście)

http://img406.imageshack.us/img406/6316/56654045.jpg

 

LOL.. Moich wątków nie widziales? :P A poza tym mam serce pomagać innym i robić klimat, ja wiele gadam o 3d, bo od tego jestem uzależniony xD. zdaję sobie sprawę że tak dużo walnąłem :P wiele wątków mnie interesuje, więc jestem nierzadkim bytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz - trawka wypas

Filip - dachówki jak w realu

Loki - trochę jednolity kolorek tej trawki

 

A tu moje testy dachówki robionej za pomocą gradientów maxowych. W bliskiej odległości widać kanty ale na dalekie chyba dadzą radę

dachowkigradientowe.jpg

 

i jeszcze taki test oświetlenia. Ciężko się pozbyć przepaleń w okienkach ale będę walczył dalej.

sunsky1715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie całkiem przyjemne ;) Dachówki mi zawsze sprawiaja problem a Tobie wyszły ładnie. To samo Filip świetne są i nawet niedługo się liczyło... no no no ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny test ta sama scena -fragment chodnika z kostki granitowej - test granitu (trawa ta sama) brakuje oczywiscie kraweznikow - ktore dojdą jak wymodeluję :)

 

Displace + Diffuse + bump (produkcja własna , 3d studio + photoshop)

 

Render tego kawalka hmm jakies 6 - 8 minut

 

 

granittrawa001www.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez urazy ale jak pokazujesz sam model a tło jest mało istotne jak tutaj to mogłeś to wykadrować. Jak ktoś ma słabe łącze to potem czeka 5 min aż mu się te białe tło wczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Arti_ - na reszcie jest coś innego niż wizki i wizki... ^^ Podoba mi się jako model i jako render... Ma swój klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam mały problem. Żarówka halogen z wykonanym wnętrzem tzn. dwie warstwy polygonów oddane tak jak w rzeczywistości. Po nadaniu materiału szkła wnętrze żaróweczki jest czarne. Nie mam pojęcia co to powoduje :/

Scena znajduje się w kuli polygony w dobrym kierunku , oświetlenie jest naprzeciwko żaróweczki. Wszystko jest OK ale żrówa wychodzi czarna , co za to moze odpowiadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores: taaak.. nie ma to jak udawać, że budynek za kilkadziesiąt milionów prezentuje "zdjęcie" wykonane aparatem z obiektywem pokrytym wazeliną. Aberacja to niedoskonałość optyczna. Jak chcesz kopać swoje rendery aberacją to Twoja sprawa, ale po prostu tandetnie to wygląda, nieprzyjemnie się na to patrzy i trąca amatorką dla kogoś kto na fotografii architektury zjadł zęby. Nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - w sumie masz rację, że klient ma inne podejście do tego tematu dlatego też dałem 2 wersje. Jak widzę abberacja poległa więc może z innej beczki. Pierwszy lepszy kolorystycznie czy może drugi jeżeli nie brac pod uwagę abberacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności