Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie. A ma ktoś może coś o montażu takich drzwi jak tutaj:

 

http://www.lampeluna.pl/gallery/KH_apartment_08.jpg

 

(bez futryny, od podłogi do sufitu), najlepiej jakiś rzut z góry w postaci przekroju może? :P

 

Wiz ponownie by SansSerif gdyby co. ;)

 

Edit:/ @down: one nie są przesuwne, a otwierane, jak normalne drzwi.

 

Ta strona powinna wyczerpać twoje wątpliwości.. http://www.linvisibile.it/en/ Odnośnie drzwi bez przylgowych (tak potocznie zwanych ), resztę, co się widzi to raczej coś na wzór tego..Cały pic polega na profilach aluminiowych osadzanych już podczas robienia ścian..W Polsce wykonawcy raczej łapią się za głowę..Jak to widzom ten system ( Drogi)..I Raczej bazują na zawiasach wpustowych ( klamerki) mocowane najlepiej, po 4 bo mają tendencje do wyłamywania się, zwłaszcza jak drzwi wykonane są, Z MDF o większym współczynniku akustycznym (ciężar gęstości plus wymiar np: 230/105) mimo tego wykonać to ładnie i dobrze nie lada wyzwanie.

Ze znalezieniem takiego okucia „kołek” góra dół… nie lada wyzwanie, no, ale Krakusy;) robią, tak zwany zawias rurkowy teleskopowy, z tego, co mnie poinformowano;)

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to śliczne po prawej przepuszcza światło z zeszwnątrz czy odbija? bo jak przepuszcza to cos tego światła we wnetrzu niewidac :)

 

render mi sie bardzo podoba.. ale czy mógłbys powiedziec cóż za postać przemierza te okolice? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores pewnie jeszcze zjeść zdążyłeś spokojnie ;).

 

Troszkę dziwnie to wygląda (ale to już czepianie się, bo pewnie efekt zamierzony) - cała scena w klimacie "x lat temu" razem z postacią a w ścianie przy podłodze i pod wodą mamy lampki ;). BTW wydaje mi się że kamień na podłodze za bardzo odbija (wnioskując z odbić tych lampek).

 

To na temat

 

A teraz nie na temat - wizkowcy - możecie podać jakieś strony skąd bierzecie refki/inspiracje (oprócz archdaily bo to znam), proszę? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airice - to aztek niosący martwą kobietę na rękach. Na głowie ma pióropusz więc może mylnie wyglądać. Niestety moje możliwości czasowe nie pozwalały mi zrobić ich w 3d. Tarcza miała tylko przepuszczać lekko światło.

Marshall - no namieszałem trochę w oświetleniu. Niektóre za mocno świecą więc odbicia wyszły za mocne. Co do refek to ja mam ułatwione zadanie bo u nas w biurze mają chyba wszystkie książki z nowoczesną architekturą i masę czasopism. Z chęcią bym z nich coś wydłubał ale czasu niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moi drodzy, które lepsze? Oba rendery prosto z maxa, dodana tylko ramka i stempel

 

int26.jpg

.

int27.jpg

.

 

Drugi jest w troszkę niższych parametrach, stąd szum i ostro skopane AA. Chodzi mi tutaj głównie o kolorystykę oraz światło.

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Drugi znacznie lepszy.Odznacza się ciepłe światło,jedynie zmniejsz intensywność światła z sufitu podwieszanego.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornelius: dzięki. Faktycznie, nawet nie zwróciłem uwagi jak przejarałem. ;)

 

Właśnie, tak a propos: wiem, że pytanie jest lamerskie, ale jednak...

 

IESy łatwo jest dostosować do rzeczywistego światła, dzięki wartości lm, przeliczamy i voila, a jak to się ma do vraylightów? Jakie jednostki oddaje ich multiplier, i czy w ogóle jakieś, bo szczerze powiedziawszy to zawsze je na oko ustawiałem, ale im dalej w las tym więcej drzew, i chciałbym troszkę zgłębić ten temat? ;)

 

Edit:/ Ah, i jeszcze ciekawi mnie czy można jakoś tak realnie oddać temperaturę vraylighta dzięki może jakiemuś przekształceniu kelvinów na... rgb? ... czy coś... O_o

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnyCa - bardzo realistycznie wyszły śróbki. Ostatnio bawiłem się Hdrką podpiętą do vraylighta. Vraylight był ustawiony jako Dome. W książce do vraya widziałem, że wraz z obrotem horyzontalnym zmieniało się cieniowanie co jest oczywiste ale cienie tam były ostre jakby jakiś sun był podpięty do tego. Nie wiecie jak to mogło być zrobione?

 

pressenter - mi bardziej pierwszy podchodzi mimo że zimniejszy bo możesz więcej z nim w shopie zrobić. Drugi ma takie przebarwienia i przejarania, że nie chciałbym takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - mi bardziej pierwszy podchodzi mimo że zimniejszy bo możesz więcej z nim w shopie zrobić. Drugi ma takie przebarwienia i przejarania, że nie chciałbym takiego.

 

Hyhy, chciałem iść troszkę w stronę Archa515. xD

 

Dzięki za komenty.

 

Chciałem to rzucić do free stuff, ale programik nie jest mój, tylko niejakiego Karby, o którym na sieci nic znaleźć nie mogłem, a na program trafiłem totalnie przypadkiem i tylko na jednej stronce go znalazłem( http://derkauf.wordpress.com/2009/01/19/tip-and-tricks-loading-ies-lights-in-3ds-max/ ). Aplikacja to generator IESów, całkiem przyjemny w obsłudze, może komuś, oprócz mnie, się przyda.

 

Link RS:

http://rapidshare.com/files/185814938/ies_gen3.rar

 

zrzut.th.jpgzrzut1.th.jpgzrzut2.th.jpgzrzut3.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze renderuję 2x większe:)

Akurat w tym przypadku renderowane było 1700px dłuższy bok. A mieli się jak zawsze za wolno;)

 

edit do dołu:

Podłoga to wykładzina w takie jakieś paski. Nigdy jej nie widziałem i musiałem ją zrobć tylko z opisu słownego:)

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szwów, a frędzle były na szybkiego, więc nic fajnego...

 

 

Najgorsze są jednak te splecione liny.. taaak mi się nie podobają, że chętnie je wywale. ;D Chyba, że ma ktoś pomysł co z nimi zrobić ewentualnie.

 

 

zoomj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało iść w sumie do Architektury, ale póxniej doszedłem do wniosku, że nie ma co zakładać nowego wątku dla takiego bzdeciku, poza tym jest jeszcze kilka błędów, których nie chce mi się poprawiać, więc niech będzie, że testowy. Rendery w zasadzie prosto z maxa, w PS dodane halo, ramka, i logo, żadnej zabawy z kolorami, żadnego sharpena.

 

int28.jpg

.

int29.jpg

.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazki kompytbilne tylko z jedna wlasciwa przegladarka? to chyba tak nie dziala ;)

 

na operze wczytuja sie dłuuuuuugo te obrazki od pressentera.. a na IE sa odrazu więc nie wiem :) chyba, że to tylko u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - pierwszy lepszy, świetne firaneczki, szkoda że tak pusto. Ta półka na drugim mi nie podchodzi. Może to kwestia tylko materiału. Podłoga wygląda trochę jak wklejana ale to może prze pustawe trochę wnętrze. Nie wiem jaką masz jej skalę ale za szerokie te klepki chyba są. W drugim zmieniłbym kolor po prawej stronie bo jak dla mnie to jest za niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miala byc szybka wizka, skonczylo sie na 2 miesiacach poprawek i wybrzydzania klienta. Calosc na podstawie paru zdiec, oraz masie wymyslow klienta (stad np ten zielony dywanik w sypialni :) ). Byl do tego jeszcze exterior, ale wstydze sie pokazywac.

 

kitchen_final.jpg

lounge_final.jpg

bedroom_final.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ogólnie jest się czego czepiać, ale w zasadzie poza plamami pod sufitem to to by było już czyste czepialstwo.

 

wiedzialem ze zauwazycie :)

Dzieki za mile slowa. Swiecone vray na exponential.

 

Co do dezajnu, proces wygladal mniej wiecej tak:

Tu macie zdiecie kuchni z innego budynku, zrobcie taka sama, tylko zamiast bialych drzwi dajcie wszedzie czarne (draft1). Nie, nie, to za ciemno wyglada, dajcie biale (draft2). To moze damy tak pol na pol? I tak dalej :)

 

Exteriora poszukam, mam cicha nadzieje ze ostateczna wersje dla klienta ma moj wspolpracownik i bede mogl sie wykrecic ze nie mam dostepu do niej ;)

 

Edit:

niestety exterior sie znalazl :) Nie pisac ze swieci jak po wybuchu atomowki, jak nie swiecil to klientowi sie nie podobalo.

exterior_s.jpg

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności