Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fargate - to co na pierwszym planie kiepsko wygląda, natomiast im dalej od kamery tym lepiej.

 

grzegerz - Bardzo mi się podoba pierwszy render, na drugim "wyje" materiał sofy. Te gipsowe figury to słaby pomysł moim zdaniem. Koś sobie może pomyśleć że tam mają być jakieś gipsowe manekiny.

 

Ode mnie takie coś:

 

001jadalnia.jpg

 

Jak to u was wygląda? Kontrast może byc czy jeszcze dociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test liści.

DOF dodany w photoshopie (na podstawie Vray Zdepth)

 

w photoshopie zdesaturowany obrazek o jakies 5 punktów, i dodany smart sharpen.

 

Wersja czerwona

testliscieweb2.jpg

 

i wersja zielona (tu dodatkowo levele zmienione nieco)

 

testlisciezielenweb.jpg

 

no i przed spaniem jeszcze ostatnia wersja (inna mapka specular na liściach, kilka drobnych zmain w shaderze)

testlisciezielenweb2.jpg

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegerz - Bardzo mi się podoba pierwszy render, na drugim "wyje" materiał sofy. Te gipsowe figury to słaby pomysł moim zdaniem. Koś sobie może pomyśleć że tam mają być jakieś gipsowe manekiny.

 

figury "gipsowe" tlko dla skali:P zawsze tak robi gdy testuje shadery i swiatlo.

 

Jak to u was wygląda? Kontrast może byc czy jeszcze dociągnąć?

 

u mnie kontrast ok na monitorze dla mnie moglo by tak zostac:)

 

Loki- jaki mat lisci? dif, reflect, bump, transculent? czy tylko lekki refract?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOKI - chodzi mi o to że rzuca się w oczy jego nienaturalność.

Jest tak pewnie z powodu Vray Zdepth.

-fragment gdzie listwy nachodzą na dachówkę - fragment jest bardzo rozstrzępiony

-głębia ostrości wydaję się "inna", nie wiem jak to opisać. Środek głębi jest zbyt podobny do najdalej oddalonego obiektu.

Edit: Ivy wyszedł bardzo naturalnie. To co jest na minus to łamanie się pnączy pod kątem. Co do speculara to powinien chyba taki być, no może bardziej miękki.

Ale skoro napisałem że roślinki świetne, to można by zróżnicować kolor/texturę liści :-).

Fajnie wyszły

 

Edit: Eee, sam nie wiem, może faktycznie szukam dziury w całym jeśli chodzi o tego dofa?

Edit2. Jednak jest coś nie tak. AA się na pewno posypał i z głębią ostrości jest coś nie cacy.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test klasycznej komercyjnej sielanki, z drewniana ramka :)

Siedzi to kolorystycznie?

tutaj siedzi i pasuje :) klasyka sielanki, w świetnym wydaniu.

ps: trawę lepiej chyba dodawać w ps, mało roboty a lepiej wygląda.

 

żeby nie było, że tylko krytykuję:

 

03.jpg

 

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter_muler – więcej, więcej pokaż:), i co to jest.? Koncepcja..:) Liniowo bym podświetlił (pierwszy obrazek) sufit..Ciekawie by wyglądało.. Bardzo fajnie to wygląda tak pawilonowo, a horyzontalne układy są najlepsze; p, miło ogląda się twoje projekty i obrazki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, fajnie że się podoba.

To koncepcja placu w Krakowie.

arch515: masz oko :) pod podcieniem miał być pawilon (szklana ściana), niestety regulamin stanowczo wykluczał obiekty kubaturowe. Zmieniłbym jeszcze parę rzeczy ale już po zawodach więc zostaje jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka: Hmm, nie jestem pewien, wydaje mi się, że nie tak znowu mało, tylko na renderze, przez to, że nie ma tego zaakcentowanego, to się nie rzuca to w oczy, bo przykłądowo na rynku poznańskim czy wrocławski czy, jeśli dobrze pamiętam, krakowskim nie ma w ogóle zieleni. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prośbę PICsell - porównanie - zDepth DOF vs Camera DOF. Do zDepth dof trzeba by jeszcze doliczyć ze 2 minuty na postprodukcję w Photoshopie (Lens Blur)

 

zDepth DOF

testdofzdepthweb.jpg

 

camera DOF

testdofcameraweb.jpg

 

moim zdaniem - czas renderowania jest niewspółmierny do efektu (w przypadku Camera DOF)- ale ja się na DOF'ach nie znam - jak pisałem w poprzednich postach, dopiero kilka razy ten efekt stosuję :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - mi dof siedzi jak najbardziej

Morphe - bardzo ładnie. Nie wiem tylko czy nie za mało architektury widać. Kolorki ładne choć trochę za niebiesko jak na jesienne klimaty. Fakt, że to też kwestia niebieskiego tynku, który najbardziej tu działa.

peter_muler - świetna makietka się szykuje, brakuje mi tylko lekkiego dofa co by ją jeszcze bardziej sugerowało oraz trochę przeszkadzają tekstury, które wyglądają jakbyś robił normalnego exteriora. Oczywiście odnoszę się do makiety, jaką ja bym wykonał. Twój przekaz jest jak najbardziej pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawędzie to opacity - nie muszę ich modelować - nie renderuję alpha mapy w ogóle (nie potrzebuje), liść jest wygięty w 2 płaszczyznach (w sumie to są 3 różne liście). Co do reflect - nie mam pomysłu na razie jak to zmienić żeby nie wyglądało plastikowo. Powalczę jeszcze - w sumie sztuka dla sztuki na razie, bo i tak muszę do piątku czekać na projekt zieleni do tego zlecenia.

 

- prośba Morphe zainstaluj sobie Operę ze słownikiem (albo Thunderbirda czy co tam wolisz), bo nie da się czasem czytać Twoich postów tyle liter zjadasz :)

 

 

jahred6 - mnie się podoba oświetlenie, dodał bym może może jakieś światło zza kamery.

mapowanie na kanapie się rozjechało (na pionowych bokach masz inny rozmiar tej siatki niż na poziomych płaszczyznach - w 1 ujęciu to widać)

 

--- edit ---

 

PICsell - nie wiem czy to nie wynikało czasami z kąta patrzenia - bo jak zauważyłeś, w tych ostatnich kamera jest w nieco innym miejscu (nadpisałem plik i nie mogę wrócić do poprzedniej kamery już niestety żeby sprawdzić), możliwe też że przez inną głębię ostrości ustawioną w mapce zDepth, cały tył się inaczej rozmył (tak sobie teoretyzuję).

A wniosek słuszny bo głupio wygląda ten kawałek co wkleiłeś :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich liniach krzywych może być potem problem ze schodkami jeżeli by sie chciało użyć większy radius w blurze. A z większym dofem moim zdaniem by wyszło lepiej. W takim przypadku przydałoby się sam zdepth w wiekszej rozdziałce wyrenderować. Pozatym warto zapisywac w 16 bitach, więcej kontroli w ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności