Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jahred: ogólnie spoko, troszkę zasłony Ci okna zniekształcają, i masz "zapalone" spoty pomimo tego, że nie rzucają światł. ;)

 

Bonifatz: pierwsze bardzo mi się podoba, drugie bym jakoś fotoszopnął troszkę, bo z racji kolorystyki strasznie mdłe się wydaje.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche powalczyłem światłem. Jak to Wam siedzi ? Przedtem spoty były zapalone, lecz za lekko świeciły. Direct w dalszym ciągu lekko żółty multi 4 - vray lighty białe jeden żółty podciągnięte do 30. IESy cool white 200%. Reinhard 1.3, 0.35, 0.8

 

Jak maksymalnie przepuścic światło przez zasłone ? 2sided, affect shadow i mały refract?

 

37775302.png

 

93460740.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6Ładny projekt... taki ciepły i przytulny. Może na 1 renderze zapal sufit, może pomarańcz, brąz?

Półki byś uzupełnił czymś.

Na 2 renderze widać lewitującą zasłonę. Daj jakąś szynę, znaczy się boxa jakiegoś, by nie lewitowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abell dzięki, ale to jedynie test światła - scena jest jeszcze w fazie tworzenia. Koncepcja jest, ale dzięki za chęci. Sufitu nie będe podświetlał, pomarańcz - nie ! Nie wiem czy nie "schłodzić" światło ze spotów...

 

grafik3d jest ok, ale materiały płaskie bardzo sztucznie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap zabawy z wnętrzem,

 

zdecydowalem sie jednak na LWF, kasza wszedzie ale to dlatego ze testowy render, zastanawiam sie tylko czy nie za ciemno, mialo byc poranne czy poludniowe swiatlo z lewej, ale chyba pokoj jest za malo doswietlony,

 

secondary bounces na 0,9 - chcialem zmniejszyc efekt color bleeding'u ale chyba to nie ma wiekszego wplywu, powinienem chyba shadery robic z vray override mtl i tam to dopasowywać ....

 

no sam juz nie wiem od patrzenia na to kilka dni, licze na jakieś fajne z..bki :P

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dywan to hair Bonifatz ? wiele to ramu zajmuje jak się renderuje?

 

fajnie to wygląda, ale hmm jakieś wrażenie brudnej bieli sprawia - nie wiem czym to zniwelować, więc nie doradzę niestety. (sampling może słaby światła, i stąd takie wrażenie plam na tych deseczkach od szafy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuc jakiegos noisa na liscie, wyrazniejsza texture, i moze kilka roznych odcini liscia, zeby byl bardziej brzydki... ;) przec co mniej jednolity, i bedzie git, korzen pobrudzic.

 

z ciekawosci - jak to jest oswietlac w komercyjny sposob? mas zna mysli oswietlac tak jak robi to ekipa ustawiajac we wnetrzu rozne doswietlacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC czadowo, fotoreal!

 

grafik3d projektowo i designersko słabo. TV naprzeciw wielkiego okna - niezbyt. W tym dziale chodzi o obrazki, więc za ciemno, a dywan zrobiłbym z bardziej lekkiego włosa - cieńszego.

 

wlasnie mysle zeby doswietlic bardziej bo fakt ciut za ciemno ale za to przytulny klimacik jak dla mnie OCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci - jak to jest oswietlac w komercyjny sposob? mas zna mysli oswietlac tak jak robi to ekipa ustawiajac we wnetrzu rozne doswietlacze?

 

dokładnie. I to niekonieczne we wnętrzu, czasem za okno walą lampy imitujące słońce, często w serialach można to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - bardzo mi się podoba

jahred6 - śwetnie się zapowiada

SWRSC - bardzo ładnie ale nie wiem czy aż tak walą tymi światłami. Zawsze wydawało mi się, że zawodowcy ukrywają źródła światła tak aby nie dać odczuć, że coś jest sztucznie oświetlone a u ciebie na suficie wygląda od razu na sztuczne.

 

Teścik oświetlenia. Która cegła lepsza?

 

panorama_finish_2wersje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe - to fakt. Powiększyłem na szybko małe drzewka i od razu widać. Nie wiem czy ja kiedyś dostanę robotę chociaż na tydzień:( żeby wszystko dopracować.

 

jahred6 - dzięki

 

Nie miałem już czym tu kolorów podkręcić a drzewa miały być rzadkie. Może znacie sposób aby to bardziej ubarwić? Kręciłem już chyba wszystkim w shopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności