Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

temat moj zostal zamkniety wiec ponawiam pytanko ...

 

co sadzicie o Policealnym Studium Promocja we wrocku ? chodzi ktos wogole tam kto jest na forum ?

 

chce tam isc zeby moze sie czegos nauczyc :) z opinii tych ktorzy szkoly pokonczyli to wynika ze szkolnictwo nasze w zakresie CG jest dosc slabe.

ja sam sie grafiki ucze lacznie od 4 miechow i cos tam juz umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heaven, ja tam śmigałem ale to było z 3 lata temu kiedy buda sie miescila jeszcze na ostrowskiego, teraz z tego co wiem zmienila sie kadra dosc powaznie, za moich czasow jesli chodzi o np. photoshopa, corela i flasha bylo bardzo spoko i w sumie jesli chodzi o te programy to nie mialem za duzo do uzupelniania pozniej w tyrce w, wszelkie przygotowania klisz do druku itd tez dawaly rade. Jesli chodzi o maxa to mielismy takiego jelenia, ktory byl asystentem na asp jakiegos doktorka, ogolnie zajecia wygladaly tak ze pokazal nam jakies podstawy a pozniej przynosil na plytce zgrane tutki i je meczylismy :D:D:D np z 3dtotal.com, i tyle , ogolnie z 3d polewka. Ja robilem na koniec dyplom z animacji 3d to koles nie potrafil mi powiedziec za bardzo jak dzialaja smoothing groups. Ogolnie jego wiedza byla zawieszona gdzies pomiedzy podstawami poly-modelingu a wycinaniu na lewo i prawo wszystkiego z bolka. Ale tylko 3d bylo takie kulawe raczej. Zajecia z fotografii wspominam np prze milo :cool: naprawde oplacalo sie na nie smigac.

Ogolnie ja sobie chwale ta szkole dala mi solidne podstawy do dalszego rozwoju itd itp :P no oprocz wspomnianego maxa moze :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja zadam poważne pytanie

 

ale słowem wstępu; kilka dni temu uzyskałem tytuł inżyniera; studiowałem na kierunku informatyka specjalność grafika komputerowa. Zastanawiam sie co dalej. Wyraźnie widze że brakuje mi wiedzy, jeszcze te USM bym chetnie zrobił. Teraz tylko gdzie, wyjeżdzam najprawdopodobniej do Danii na wakacje do pracy. Moze ktoś tam z forumowiczów już studiował, ale podejrzewam że nie. Dlatego pytanie ratunkowe - coś o studiach w UK może ktoś coś wie? Londyn bowiem też wchodzi w gre w moim przypadku. Także tu podejrzewam że prędzej może ktoś miał styczność. No ale bym chętnie usłyszał coś z krajowego podwórka też. Może ktoś rekomenduje (albo odradza) swoją uczelnie (jeśli chodzi o studia USM oczywiście).

I teraz najgorsza kwestia, kieruków wiele w grafice jako takiej jest. Ciężko mi wybrać ale rozglądam sie za animacją cyfrową, wizualizacjami lub efektami specjalnymi - mniej więcej pod takim kątem poszukuje studiów.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do USM jedna podstawowa rada...robiłeś inżynierke z informatyki..NIE RÓB USM Z INFORMATYKI...ja zrobiłem ten błąd...inżynier z Automatyki i Robotyki. Poszedłem na USM na ten sam kierunek...iiiii wielka wtopa...na USM może iść ktokolwiek na jakikolwiek kierunek...informatyk na AIR...automatyk na informatyke..itd. Okazało się, że to jedna wielka powtórka z inżynierki... Kompletnie nic nowego, tylko się kursy inaczej nazywają ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE RÓB USM Z INFORMATYKI...

 

o , i właśnie o to chodzi, już wiem czego nie robić, drogą eliminacji można dojść do wielu ciekawych wniosków :) ;co do inżynierki to sam nie wiem jak to jest bo na uczeli nauczyli mnie obsługiwać łyndołsa (dosłownie o to chodziło) a na specjlności nauczyli mnie co to światło w liternictwie oraz (to doceniam - dobieranie kolorów i wyrażania się przez sztukę) - reszty sam sie naumiałem; jeszcze co do USM to czekam na podpowiedzi z niecierpliwością ..i dorzucam jeden aspekt - staże - gdzie sie można dostać i gdzie chcą przyjnować? (tak jak pisałem wcześniej - coś koło efekty specjalne lub animacj tudzież wizki sa dla mnie interesujące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 1 pytanko, dla mnie dosyć ważne.

 

Czy jeśli studiuje obecnie na kierunku A, a za rok równolegle chcę studiować na kierunkach A i B, to jeśli zawale np po 2 roku kierunek A(zaprzestane nie nim nauki, nie zdam, lub zrezygnuje), to będę mógł na legalu kontynuować kierunek B, czy będę musiał zaczynać od nowa wszystko?

 

 

//EDIT

Edytowane przez BizU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie we wrockumozna zastudiowac sobie jakąś reklame i multimedia...coś w ten deseń...Chodzi mi głownie o Studia...a nie szkoły policealne czy coś tego typiu.

Ja sam nie wiele znalazłem. Jedynie na dolnośląskiej szkole wyższej są jakieś media cyfrowe i komunikacja elektroniczna...ale nawet nie wiem o co w tym chodzi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zaczyna się sezon na rozmowy kwalifikacyjne na PJWSTK.

Ma ktoś może pojęcie jakie prace MUSZĘ mieć żeby się dostać na zaoczne?

Zamierzam iść na rozmowę z samym 3D więc mam trochę cykora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja studiuję informatykę stosowaną na AGH i czasami tego żałuję. Szczególnie w tym semestrze strasznie cisnęli i nie było czasu na 3d. W przyszłym roku olewam naukę ( już mi nie zależy na stypendium naukowym) i mam nadzieję się porządnie brać do grafy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ide na swsi, możę ktoś się jeszcze wybiera ??

 

odradzam. szybko zrezygnowałem z tej uczelni.

masa rysowania, mlowania, żeźbienia, kompozycji (koleś od tego jest jakis wiecznie zeshizowany i miesza sie w tym co mówi) a komplene zero 3d. (tzn niby jest ale ludzie którzy uczą to jakaś porażka)

o wszystlko trzeba się wykłucać, atmosfera jest tragiczna. załatwienie czegokolwiek w dziekanacie graniczy z niemozliwością (wystawienie papierka do WKU było dla nich zbyt skomplikowane)

do tego trzeba dodać że ta uczelnia kosztuje majątek a nieoferuje niczego w zamian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 - to dswe podobno dobre:) Znajomy poleca (postaram się o jakieś konkrety). Przenoszę się tam od pazdziernika z wwsis którego nie polecam:-P

 

HM, nie wiem dlaczego nie polecasz wwsis, ja osobiscie moge sie tylko o nich pozytywnie wypowiadac, czego raczej nie moge zrobic na temat wsiz copernicus, z ktorym mialem do czynienia. O dswe twp tez nie slyszalem zlych opinii, ale jesli chodzi o dziennikarstwo bo mam tam kumpla. pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam. szybko zrezygnowałem z tej uczelni.

masa rysowania, mlowania, żeźbienia, kompozycji (koleś od tego jest jakis wiecznie zeshizowany i miesza sie w tym co mówi) a komplene zero 3d. (tzn niby jest ale ludzie którzy uczą to jakaś porażka)

 

to akurat dobrze;P a jak oceniasz te zajęcia ? rys. itp. ..poziom , byłeś na dziennych czy zaocznych?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat dobrze;P a jak oceniasz te zajęcia ? rys. itp. ..poziom , byłeś na dziennych czy zaocznych?

pozdro

 

byłem na zaocznych.

w ocenianiu poziomu nauczania rysunku czy malowania czy żeźbienia raczej niebędę obiektywny bo ja po prostu tego nielubie (nienawidzę) ja jestem bardziej techniczny niż artystyczny

ale jedno jest pewne, nie nauczyli mnie niczego :)

mogę wypowiedziec sie o zajęciach z kompozycji, według mnie były bardzo słabe. koleś który je prowadził sprawiał wrażenie "co ja tutaj robie" i sam niewiedział czego chciał

 

idąc tam widziałem że niedowiem się niczego nowego o 3d. tak też się stało. poziom nauki 3d jest żałosny :) w liceum sam prowadziłem po lekcjach zajęcia 3d dla zainteresowanych i mam wrażenie że robiłem to lepiej niż zawodowcy w tej szkole :)

lepiej uczyć się tego raczej w domu lub w pracy, a studiowac cos zupełnie odrębnego od 3d (ja jestem teraz na politologi, też mi nieodpowiada ale to juz inna historia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam. szybko zrezygnowałem z tej uczelni.

masa rysowania, mlowania, żeźbienia, kompozycji (koleś od tego jest jakis wiecznie zeshizowany i miesza sie w tym co mówi) a komplene zero 3d. (tzn niby jest ale ludzie którzy uczą to jakaś porażka)

o wszystlko trzeba się wykłucać, atmosfera jest tragiczna. załatwienie czegokolwiek w dziekanacie graniczy z niemozliwością (wystawienie papierka do WKU było dla nich zbyt skomplikowane)

do tego trzeba dodać że ta uczelnia kosztuje majątek a nieoferuje niczego w zamian

Valery, z tego co wiem to studiowałeś tam aż 3 czy 4 dni :D:D ja byłem na uczelni i rozmawiałem ze studentami 1 roku dziennych. Mówili że poziom jest rożny jeśli chodzi o umiejętności studentów, o wykładowcach raczej dobrze mówili. Studia jeszcze nie sa tam takie drogie jak na PJWSI (czy jak się to pisze :P ) bo tam miesiąc kosztuje 1000 zł no ale nie będe porównywał tych szkół. Ja mimo wszystko się już zdecydowałem. Szukam kogoś kto tam jeszcze się wybiera bo na 1000% będe wynajmował mieszkanie i możę któs będzie zainteresowany :P pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i kto ma racje ?:D Valery ,twoja wypowiedź ma charakter bardzo emocjonalny;D dobrze mieć 2 opinie ..idziesz na dzienne?:) mnie raczej zaoczne interesują :P

pzdr

edit: i czy ktoś z krk by się wybierał..?

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i kto ma racje ?:D Valery ,twoja wypowiedź ma charakter bardzo emocjonalny;D dobrze mieć 2 opinie ..idziesz na dzienne?:) mnie raczej zaoczne interesują :P

pzdr

edit: i czy ktoś z krk by się wybierał..?

Tak, ja raczej jestem zdecydowany na dzienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj byłem na PJWSTK i poleś tam mówił że prace rysunkowe/malarskie są obowiązkowe i że komisja jest złożona ze zgredów z ASP i wogóle mnie ciut zdołował :|

Ma ktoś pożyczyć kilka szkiców/olejów 50x70cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj byłem na PJWSTK i poleś tam mówił że prace rysunkowe/malarskie są obowiązkowe i że komisja jest złożona ze zgredów z ASP i wogóle mnie ciut zdołował :|

Ma ktoś pożyczyć kilka szkiców/olejów 50x70cm :)

Przesada, jakiejś specjalnej selekcji to tam nie uświadczysz ale prace jednak jak napisałeś trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja dalej swoje i tego się będę trzymał :) znam sytuację w paru firmach w Polsce i wiem że takie wykształcenie nic nie daje ( w sensie zarobków i/lub stanowiska) kolega nie napisał że chce się nauczyć tylko zdobyć papier magistra 3d. a to mu nic nie da. więcej mu da papier jakiejkolwiek innej uczelni :) nie wiem jak za granicą, tam może faktycznie coś to daje

bynajmniej ja już się przejechałem na jednej uczelni, a po tym jak zobaczyłem jak wygląda sytuacja na rynku grafiki, robię obecnie zupełnie coś odrębnego i chyba jest to najlepsze wyjscie. Dlatego że na rynku grafiki liczy się portfolio, a robiąc inny kierunek/zawód mam w zanadrzu drugą ścieżkę "kariery" (jakby kiedyś okazało się że komputery sobie same wygenerują grafike :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valery> ja za niedługo z wykształcenia będę mgr elektrotechniki i w sumie podobnie jak Ty myślałem, że dobrze jest mieć alternatywę. Kierunek, nie powiem, podoba mi się, nawet bardziej niż infa (na której w międzyczasie byłem przez rok). Jednak patrząc z perspektywy rynku (na którym nomen-omen chwil się poruszam) moje obecne wykształcenie do niczego mi się nie przyda. Jedynym plusem jest to, że robię studia po angielsku. Owszem, jako alternatywa to rewelacyjne wyjście, ale myśląc poważnie o 3d dobrze byłoby jednak posiąść tajemną wiedzę jaką przekazują na ASP. Typografia, wzornictwo, rysunek, praca nad bryłą, formą, ekspresją to to, czego większości tutaj brakuje. Przesuwając vertexy można dobrze zarabiać ale na pewno większą płacę będą mieć Ci, którzy mają kontrolę nad całością pracy. Takich ludzi spokojnie można obsadzać na stanowiskach PM, czy szefów grafików.

 

Jeśli ktoś lubi infę i wybiera się na studia do Krakowa, to ja ze swojej strony polecam infę stosowaną na AGH. Chodziłem na parę zajęć na tym kierunku i szczerze mówiąc z perspektywy grafika jest to całkiem ciekawy kierunek. Sporo multimediów i solidne podstawy programistyczne. Idealne połączenie to IMHO Infa stosowana + ASP. Oczywiście to daje tylko rewelacyjny grunt - później już samemu trzeba się specjalizować.

 

A dla tych bardziej humanistycznych jest jeszcze EPI (Elektroniczne Przetwarzanie Informacji) na UJ - ludzie chwalą sobie ten kierunek biorąc pod uwagę klimat, można spokojnie przezimować tam chwilę, bawiąc się we flashu i czytając wiersze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti oto loto :D jak sam Valery pisał na forum, nie cierpi rysować i kieruje się w swych wypowiedziach emocjami do pewniej uczelni na której zakończył szybko edukacje. Ja jestem za tym co napisał M@Ti i jeśli ktoś chce pogłębiać swoją wiedzie i umiejętności to dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też zapytam... ;], może ktoś jest w stanie polecić jakąś państwową uczelnię, na której jest coś o animacji/cg?? Albo o czymkolwiek co mogłoby być w tej kwestii przydatnym??

Był ktoś na jakimś ASP na kierunku komunikacji multimedialnej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są jeszcze dobre uczelnie z grafiką 3D?

Wiem ,że jest PJWSTK ale coś jeszcze nie musi być koniecznie w Wawie wystarczy ,że będzie w Polsce :D

 

PJWSTK w Bytomiu? :P U nas w Polshe szkolenia i uczelnie kształcące 3d/2d i ogólnie pojęte cg są w stanie raczkującym. A wiec w 80% jest to "zrób to sam" a potem portfolio prawdę ci powie.

 

Sam na PJota się wybieram, raczej zaocznie :D Także do zobaczyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Marshall: Z całym szacunkiem ,ale daj sobie spokój...chodziłem tam rok i dałem sobie spokój...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem informatykę na UJ na 2 roku aby sie samemu douczać 3d.. i nie żałuję tego..teraz robie to co lubię a to serio dość ciężkie studia i było naprawdę mało czasu na 3d w domu. Ludzie mówię wam jak chcecie pracować jako grafik to studiujcie sobie coś lajtowego albo zaocznie co lubicie i róbcie portfolio, uczcie sie softów. Po roku, dwóch latach solidnej nauki gwarantuje że znajdziecie robote, czasem o wiele lepiej płatną niz to co ma reszta ludzi po studiach.

 

Jesli miałbym wybierać dzienne to architektura, arch wnętrz lub krajobrazu albo na ASP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności