Skocz do zawartości

Teczka 2D: Ortheza - 06.05.2012


ortheza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 862
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uu dziękóweczka

naprawdę to ciekawie wygląda tylu zmian się nie spodziewałem

długo pracowałeś nad tym obrazkiem?

 

chyba czas przestać bać się radykalnych zmian na etapie poszkicowym, tzn mam na myśli swoje bazgrołki =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak cos nie pasi to trza wywalic bez sentymentow. A z tym obrazkiem bylo tak ze scena byla dorabiana do postaci, dlatego zmiany kompo sa na tak poznym etapie i ogolnie final tez cos nie gra za dobrze. Lepiej bylo by to robic na etapie wczesnym. oszczedza sie czas. ale roznie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheza - Zły dział, tutaj macie wrzucac 2D a nie 3D :D:D:D:D Mega świetnie to wyrenderowałeś, gdyby nie siedzisko i lewitująca stopa(troche za słaby cień pod nią), aczkolwiek na miniaturce okładki wygląda że faktycznie lewituje, to cała praca wygląda jak 3D :D Gratki :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ludzie dawno nie dostalem tylu komentow pod rzad :)

Ten spid z kotami to bylo 15 minut mazania pewnie dlatego. Jescze nie mam poziomu kotyr by dwala gwarancje jakosci niezaleznie od czasu. ale pracuje nad tym.

Co do portalu2 to ja nawet nie wiem o czym to jest.

tak wogole to co to? macie jakis konkretny link, bo nie che mi sie pytac wujka google.

 

wersja 1:1 dla chetnych http://ortheza.net/tmp/pr/robo01.jpg

Edytowane przez ortheza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheza, gratuluję :). Widzę, że współpraca z Tomkiem kwitnie, świetnie :). Czytałem opowiadanie "Próżny robot". Okładka pasuje do niego. Ten robot był zachwyconym sobą narcyzem, a jego twórca nie miał pojęcia, w jakim celu go skonstruował, bo gdy to robił, był pijany. W końcu dowiaduje się, do czego służy droid, ale nie zdradzę, jakie było jego przeznaczenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam kuttnera ;] gratulacje, piękny obrazek, też czytałem to opowiadanie ile to już czasu temu było, trzeba będzie kiedy sobie odświeżyć pamięć

jak czytałem kiedyś to mi bardziej się kojarzył za bardziej oldschoolowymi maszynami (s-f lat 60), ale poza oddaje charakter idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okładka jako całość niezbyt... tzn. są 3 elementy które chcą grać główną rolę, twarz, napis i beczki, nawet zrobiłeś wyrazisty podział na te 3 elementy, wg mnie należałoby wybrać, czy motywem głównym mają być beczki czy twarz i dopiero wkomponować napis, który swoją drogą ma fajny zabieg z kroplą w "O" (to jest takie dizajnerskie :P)... razi mnie że pierwsza litera imienia autora nie jest dociagnieta na równo z tytułem, takie zboczenie zawodowo-estetyczne :P

Twarz fajnie namalowana ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jako całość się podobowuje. Jak bym w Empaku przeszedł obok niej i ją namierzył na pewno bym wziął do ręki i przeczytał kto malował okładkę=]. Podziały kompozycje itd ledwo ogarniam w ilustracji więc na temat książkowych się nie wypowiem. Ale oczy to kolą w oczy :D

Proszą się o ten sam poziom co szmaty dookoła no i jego lewe jest wyżej. Lucek ma rację z tym efektem spłaszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym popracował nad typografią bo jest nieczytelna. Rozszerzałaś ten font z nazwiskiem autora czy po prostu taki znalazłaś? Ginie albo powiem inaczej - niknie. Nie używaj kapitalików bo z daleka trudniej je przeczytać. Chodzi o to, że brak górnego i dolnego wydłużenia liter.

Zdjęcia i grafiki w tle nie zachęcają do kupienia tej książki.

Tutaj podaje CI linki do dobrze zaprojektownych okładek. Niech będą dla Ciebie inspiracją ;)

http://www.2plus3d.pl/artykuly/BOKIEWICZ-FREUDENREICH

http://www.2plus3d.pl/artykuly/w-dolinie-rostoki

http://www.2plus3d.pl/artykuly/chip-kidd-the-incomplete-history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade.

Czcionka autora jest wzieta z calej serii ksiazek Sawyera. nie projektowalem tego napisu akurat.

Co do stylistyki calej okladki to podales linki do okladek ktore moze i sa fajne,osobiscie lubie takie mocno graficzne okladki, ale nie pokrywaja sie z wymaganiami klienta.

W tym wypadku chodzilo o to ze postac byla przedstawiona za malo charakterystycznie. Pozniej wstawie okladke ktora zostala przyjeta przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fredziq

Ha, Twoja teczka padła ofiarą mojej pierwszej wypowiedzi tutaj : D

 

Mi także babeczka bardzo się podoba, kombinezon, twarz - super.

Ale przychylam się do wypowiedzi Mikołaja w sprawie typografii : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności