Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mruk uczy się malować


Mruk

Rekomendowane odpowiedzi

CzAk1: W sumie powinienem był od razu powiedzieć co i jak żeby nie było niejasności. Żuk, rycerz i koleś na motorze ze zdjęcia (ten ostatni trochę pozmieniany), kubek z natury (niestety zaginął w akcji) a broń owszem na renderze z Blendera.

rifle3D.jpg

Prawy górny róg to koncept który zrobiłem dawno temu. Ostatnio postanowiłem go trochę poprawić.

 

Marduk: Trochę starocie, ale jak wiesz ostatnio też siedzę nad nowymi rzeczami. W studia jeszcze nie wsiąkłem. Wrzesień mam na szczęście wolny.

 

OmeN2501: Dzięki wielkie! Nawet nie wiesz ile motywacji daje taki koment od Ciebie bo ja niestety nie widzę u siebie postępów.

 

Coyote: Też żałuję ale zazwyczaj zupełnie brak mi motywacji żeby cokolwiek rysować, a jak już coś zrobię to i tak na tyle mi się to nie podoba że nie pokazuję. Teczki innej nie mam. Prace wrzucam jeszcze na swoją stronę, ale raczej nie ma tam innych niż tutaj.

 

Wish69, Urbanboogie, maxymilian : Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

CzAk1: W sumie powinienem był od razu powiedzieć co i jak żeby nie było niejasności.

 

No niby tak, ale w sumie nawet ja nie miałem złudzeń że to nie jest całkiem z głowy :) Nevermind - podzieli sie kolega Mruk wiedzą skąd takie ładne refki pań brać ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - Trochę mnie zagiąłeś. Przypomniało mi się że tamten portret malowałem z referki z jednego ze stocków. Nie wiem czy umieszczenie tu takich rysunków jest do końca legalne, więc podmieniłem na inny ;)

 

Moja ulubiona strona ze zdjęciami to http://www.morguefile.com/ - zdjęcia można nawet do użytku komercyjnego ściągać. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyrenderowałeś tego mecha. Reszta też fajna, widać, że z głową to robisz, a nie na żywioł. Coś dawno Cię nie widziałem :) Co do rad to mogę rzucić taką jedną od Sargenta: "always paint one thing into another and not side by side until they touch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie, Joel, Areien: dzięki

mant-raz: dzięki za rady, postaram się więcej malować i częściej pojawiać ;)

emmilius: czasami zaglądają chyba, nie wiem szczerze mówiąc. Staram się ustawiać pod ścianą, żeby nie zwracać na siebie uwagi.

Thx: Z Vermeerem na pewno dopiero początek, ale nie wiem czy mi się będzie chciało akurat ten obrazek dalej ciągnąć ;)

serio: czemu samobójstwo?

 

To najpierw szybki szkic z dzisiaj (ze zdjęcia):

 

heli.jpg

 

Oraz ilustracja nad którą ostatnio siedziałem:

 

nazgul3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Poprzednia wersja (z pochylonym jeźdźcem) IMHO była lepsza. Co nie zmienia faktu, że rewelacyjnie to zaczyna wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej tu sobie poczynasz, troche mnie ugryzła różnica pomiedzy tym szkicem helikoptera a ilustracja poniżej, w szkicu masz świetną lekkośc i swobode a w tej ilustracji wygląda to tak jak bys to juz z 3 razy wszystko przemalował, wiem że łatwo tak sobie pisać, ja sam mam z tym najwiekszy problem, ale moze watro sobie odpalic nowe okno i naszkicować to samo na nowo, bo mam wrażenie że zatrzymałeś się na błędach ze szkicu i próbujesz ratowac. W tej poprawce juz lepiej mu dupa siedzi na koniu ale za to reka jest za krótka ( wiem ze w skrócie ale cos nie poszło) i tam koleś był fajnie pochylony a tu jak by sie chciał położyć. Klimat za to sie buduje bardzo fajnie,

mysle ze dobrze by zrobiła para z pyska konia i bardziej niebieskie światło księzyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna ilustracja ... ale jak juz chopcy mowili pierwsza wersje lepsza ... w drugiej koles jest za sztywny no i ten miecz wogole "nie siedzi" tak jak w pierwszej ... hmm wydaje mi sie ze nogi troche za bardzo do przodu wychodza, gdybys je troche zgiol w kolanach wtedy by postac bardziej "profesionalnie" siedziala na tym koniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, jeździec wypas :) obie wersje były fajne, ale ta ostatnia jest ciekawsza; taki jeździec zawadiaka, z tym mieczem opartym o ramie - super naprawde.

i pojawia sie tu naprawde przyjemny detal.

jedyne co mnie mierzwi to głowa konia. oczy są za blisko siebie, tak samo chrapy - a jeśli nie są za blisko te chrapy, to powinny być albo mniejsze albo bardziej podłużne niż okrągłe. musisz ten łeb poprawić, bo psuje efekt :P

 

a tak to naprawde rewela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie pewnie racje co do tych drobnych czy większych uchybień, ale ja widzę przede wszystkim inną cechę - Mruk ma to coś co sprawia że ilustracje są hmm... wiarygodne. Podobną cechę widzę u Omena i to było widać już od początku. Jasne że obu panów wiele dzieli, ale ta cecha jest imo wspólna. Nawet jeśli nie jest poprawnie, "kupujesz" to co widzisz... Niestety kompletnie nie wiem na czym to polega, a wiele bym dał żeby wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaawno nic nie wrzucałem, trzeba powoli odrabiać zaległości. Na razie wrzucam zaległe prace:

Jeszcze trochę dopracowałem:

im93Kk.jpg

Niektórzy pewnie widzieli - b-movie:

im9tb2.jpg

Ćwiczenia. Jedno z obrazu, drugie z wyobraźni:

im917Y.jpg

im5eTA.jpg

Szkice ze zdjęć:

im93Gg.jpg

im4Wxe.jpg

No i trochę rysunków ze szkicowników z natury, głównie tramwajowych:

im5cL2.jpg

im40zi.jpg

im8RtM.jpg

im427q.jpg

im48VE.jpg

im8PlE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Krótka wizyta w salonie motocyklowym. Pozwolili mi trochę porysować:

ik35Zk.JPG

ik3gzC.JPG

 

Trochę klasycznych ludzików, głównie tramwajowych:

ikyBoI.JPG

ik2XTg.JPG

ik3abo.JPG

ikyHDg.JPG

ikyJLo.JPG

ik3i7K.JPG

 

Martwa natura:

ikzjuM.jpg

 

Ostatnio odkurzyłem DSa:

ik38hs.png

 

Próbuję też na nim szkicować ludzi w tramwajach, ale na razie średnio wychodzi więc nic nie wklejam ;)

 

Ściągawka z podstawowym wzorem tonalnym:

ikzhmE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności