Skocz do zawartości

Poradnik Freelancera - co i jak


artursadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pyt. gdyż chce przejść na swoje i pracować w domu... I jak to jest? Zamęczacie się... macie życie prywatne czy tylko praca, praca... wychodzicie na dwór...

 

Wiem że to głupie pytania, ale robię rozeznanie... co i jak /wiem że to zależy od mojego charakteru/ ale miło usłyszeć jak to jest u inych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt. gdyż chce przejść na swoje i pracować w domu... I jak to jest? Zamęczacie się... macie życie prywatne czy tylko praca, praca... wychodzicie na dwór...

 

Wiem że to głupie pytania, ale robię rozeznanie... co i jak /wiem że to zależy od mojego charakteru/ ale miło usłyszeć jak to jest u inych

 

wiesz to zalezy czy masz zone i dzieci :D he,he

 

praca na same zlecenia i kontrakty jest trudniejsza, bo wszystko musisz zdobywac,

pochodzic na jakies spotkania - no chyba ze masz w kolko tych samych, stalych

klientow

...ale za to satysfakcja wieksza i lepiej kontrolujesz czas, no chyba ze wpadniesz

w wir czasoprzestrzenny i wtedy robota nie idzie :D generalnie na swoim duzo

wazniejszym czynnikiem od pracochlonnosci jest umiejetnosc zarzadzania czasem,

bo niby nie masz wyznaczonych godzin... wiec musisz kontrolowac jak duzo i kiedy

pracujesz zeby terminy byly zachowane a ty zebys nie siedzial po nocach :D

 

tak czy inaczej, nie zastanawiaj sie - zaloz dzialalnosc, idz na swoje, nie daj sie

dymac w tylek kolejnym pracodawcom :P Na poczatku bedzie trudno, bedziesz

rozbity, zalatany i ogolnie niezadowolony, ale to minie i poczujesz spokoj i

satysfakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...idz na swoje, nie daj sie

dymac w tylek kolejnym pracodawcom

 

Hehe ten argument przemawia do mnie najbardziej. Mam działalność już 10 miesięcy tylko siedzę u kogoś, już rozmawiałem z Procadem i z bankiem na temat pożyczki, więc mam już część załatwione. Tylko muszę poszukać klientów, napisać ofertę i skończyć stronę.

Na razie mieszkam z rodziną, ale jak przejdę na swoje to chce mieszkanie wynająć, by mi rodzina nie przeszkadzała w kreatywnym myśleniu :)

 

Tylko się boje i zawsze pewnie jest taki strach, że mam soft, mam super kompa ale zleceń brak... ale cóż taki żywot przejścia na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się boje i zawsze pewnie jest taki strach, że mam soft, mam super kompa ale zleceń brak... ale cóż taki żywot przejścia na swoje.

 

to przyjdzie z czasem, jak mawial J.Stalin "Cudów nie ma" i tego sie trzymajmy

 

nikt nie ogranicza ci kanalow samopromocji, jak nie masz zlecen, musisz zrobic

runde honorowa po firmach w okolicy, odwiedzic kilka agencji medialnych/kretywnych

czy nie chcieliby czasem nawiazan wspolpracy - generalnie zrob portfolio, bo od tego

bedzie zalezec twoja przyszlosc... nie ma portfolio -> nie ma klienta, bo jak biedny

klient ma sie skusic na cos czego nie widzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdyż już na dniach /czyt. w przeciągu 1-2 tyg./ kupuje soft od procad'u i powoli idę na swoje tylko czekam na kasę :)

Kupuję max'a, v-ray, ps cs4 i cad

Czym różni się max 2010 od max 2010 design?

I po przemyśleniu nie stać mnie na pełnego AutoCAD 2010, więc myślę o ZWCAD, lub Intellicad, gdyż jestem architektem potrzebuje cad'a i wolę modelować architekturę z poziomu AutoCAD'a a w LT nie ma 3d. Czy ktoś z was korzysta z takiego cad'a i jest on kompatybilny z max'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdyż już na dniach /czyt. w przeciągu 1-2 tyg./ kupuje soft od procad'u i powoli idę na swoje tylko czekam na kasę :)

Kupuję max'a, v-ray, ps cs4 i cad

Czym różni się max 2010 od max 2010 design?

I po przemyśleniu nie stać mnie na pełnego AutoCAD 2010, więc myślę o ZWCAD, lub Intellicad, gdyż jestem architektem potrzebuje cad'a i wolę modelować architekturę z poziomu AutoCAD'a a w LT nie ma 3d. Czy ktoś z was korzysta z takiego cad'a i jest on kompatybilny z max'em?

 

nie duzo sie roznia, tak jak i wersje 2009

http://nexgenviz.blogspot.com/2008/02/3ds-max-2009-and-3ds-max-design-2009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po przemyśleniu nie stać mnie na pełnego AutoCAD 2010, więc myślę o ZWCAD, lub Intellicad, gdyż jestem architektem potrzebuje cad'a i wolę modelować architekturę z poziomu AutoCAD'a a w LT nie ma 3d.

To po co ci max. Kup coś tańszego z vrayem, jeśli tylko o rendery chodzi. Np. cinemkę. Co do Xcadów - nie używałem ale kumpel strasznie marudził więc różnice na pewno są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICsell Już rozmawiałem z procad'em i można bardzo tanio kupić max'a:

 

kupujesz wersję studencką za 600 zł i następnego dnia upgrade'ujesz ją za 4000 zł do wersji komercyjnej. I mam całego max'a za ok. 5000 zł i to w pełni komercyjnego, a z autocadem i vray już tak nie zrobię bo wychodzi jak bym od razu kupił wersję komercyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jaka gałąź freelancera jets najbardziej opłacalna, czyli w czym najwięcej zleceń jest albo najlepiej płatnych?? Wizualizacje, animacje, efekty specjalne. CHodzi o to że zastanawiam się w którym pójść kierunku aby potem były z tego korzyści. Osobiście bardziej wole uczyć się animacji i efektów specjalnych. Czy np: ucząc się XSI i ICE'a do efektów przyniesie to jakieś korzyści na przyszłośc zakładając że będe robił ciekawe rzeczy?? Czy lepiej jednak skupić się na jakiś vizkach. Szczerze to XSI mnie wciąga szczególnie ICE, tylko pytanie czy warto w poslkich warunkach uderzać w tym kierunku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum, lecz od dawna anonimowo go przeglądam. Mam pytanie do znawców. Robię strony www i mam pytanie związane z formalnościami. Jak by podpisujecie umowy ? Chodzi o formę. Czy wysyłacie do klienta y podpisał i odesłał pocztą (za długi czas) czy faxem? Czy można wysłać umowę do klienta z wklejonym w wordzie zeskanowanym podpisem i to jest ważne do niego ? Jak to wygląda od strony prawnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum, lecz od dawna anonimowo go przeglądam. Mam pytanie do znawców. Robię strony www i mam pytanie związane z formalnościami. Jak by podpisujecie umowy ? Chodzi o formę. Czy wysyłacie do klienta y podpisał i odesłał pocztą (za długi czas) czy faxem? Czy można wysłać umowę do klienta z wklejonym w wordzie zeskanowanym podpisem i to jest ważne do niego ? Jak to wygląda od strony prawnej ?

 

nasza ustawa dopuszcza wklejenie wzorca podpisu do dokumentu i jest to

rownoprawna forma podpisu elektronicznego, jesli chcialbys uzyskac pelny

podpis elektroniczny musisz wyrobic sobie specjalnie zakodowany znaczek,

ktory sie potem wkleja w dokumenty i dekoduje czytnikiem w razie watpliwosci

 

umowa musi zawierac:

a) przedmiot umowy - czyli ogolnie co wykonujesz dla klienta

b) terminy wykonania

c) terminy i forme zaplaty, kwoty wyplat i forme rozliczenia, np jasno

napisane ze 50% koszty uzysku ze wzgledu na cesje praw majatkowych i

jasno zaznaczone kwoty netto.brutto i podstawe opodatkowania - to dla twego

dobra, wtedy nikt sie nie wykreci ze mial zaplacic mniej

d) dodatkowe warunki, jezeli sa watpliwosci co do sposobu wykonania przedmiotu

umowy

e) opcjonalnie zalaczniki z prewkami produktu, layoutu

f) cesje praw majatkowych w wypadku przekazania majatkowych praw autorskich

g) podpisy zainteresowanych osob (dla ciebie najwazniejszy jest podpis klienta,

bez tego podpisu umowa jest niewazna)

h) wskazanie miejsca (miasto) w ktorym bedziecie dochodzic swoich praw w wypadku

sprawy sadowej

i) opcjonalnie: kary umowne za opoznienia

j) opcjonalnie: kwoty zaliczek pobieranych przed przystapieniem

k) opcjonalnie: warunki zerwania lub odstapienia od umowy i kary pieniezne

wynikajace z tego (np. zatrzymanie zaliczki lub kara umowna wyrazona kwota)

l) informacje o odpowiedzialnosci wykonujacego na skutek zlamania

cudzych praw autorskich i o braku odpowiedzialnosci klienta za tego typu

postepowanie - jesli dojdzie do rozprawy, klient jest kryty a ty zbierasz baty,

to jest chyba fair... bo nie zakladasz ze bedziesz krasc zeby zrealizowac zlecenie

 

i wiele innych, wyliczenia podatkow i dokladne rozliczenie i numer konta bankowego podaje sie dopiero na rachunku (umowa o dzielo) lub fakturze (FVAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICsell Już rozmawiałem z procad'em i można bardzo tanio kupić max'a:

 

kupujesz wersję studencką za 600 zł i następnego dnia upgrade'ujesz ją za 4000 zł do wersji komercyjnej. I mam całego max'a za ok. 5000 zł i to w pełni komercyjnego, a z autocadem i vray już tak nie zrobię bo wychodzi jak bym od razu kupił wersję komercyjną.

 

 

Faktycznie, jeszcze miesiąc temu procad nie miał tego w ofercie (przed wakacjami było) Stąd moje 3 grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

PICsell Już rozmawiałem z procad'em i można bardzo tanio kupić max'a:

 

kupujesz wersję studencką za 600 zł i następnego dnia upgrade'ujesz ją za 4000 zł do wersji komercyjnej. I mam całego max'a za ok. 5000 zł i to w pełni komercyjnego, a z autocadem i vray już tak nie zrobię bo wychodzi jak bym od razu kupił wersję komercyjną.

 

 

mogłys rozwinąć kwestie cen ? bo ja na ich stronie widze praktycznie dwa razy wyższe ceny. Studencki max to ponad 1200 i jak kiedys liczylem to przejscie na komercyjnego kosztowało łącznie ok 7500 -8000 pln.

 

pozdrawiam i zycze powodznia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk 3ds Max 2010 Education New SLM / NLM

Wersja EDU stworzona dla instytucji edukacyjnych, występuje w wariancie sieciowym (NLM) oraz jednostanowiskowym (SLM). Przy zakupie nowej licencji, obowiązkowy zakup rocznej subskrypcji.

 

Cena netto: 1 052,85 zł

Cena brutto (22% VAT): 1 284,48 zł

Autodesk 3ds Max Education Subscription (1 Year)

 

Roczna subskrypcja do licencji edukacyjnych programu 3ds Max.

 

Cena netto: 168,46 zł

Cena brutto (22% VAT): 205,52 zł

 

Autodesk 3ds Max 2010 Student to Commercial Upgrade from 3ds Max 2009-2010

 

Dostępna dla studentów posiadających aktualną licencję studencką programu 3ds Max. Studenci mogą dokonać upgrade w dowolnym momencie, po dokonaniu aktywacji programu, przed upływem wygaśnięcia licencji. Do dokonania upgrade obowiązkowy jest również zakup rocznej subskrypcji do programu 3ds Max.

 

 

Cena netto: 3 790,26 zł

Cena brutto (22% VAT): 4 624,12 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że chodzi im o zakup subskrypcji do wersji komercyjnej - czyli 1 789,85 PLN netto (2183 PLN brutto).

 

zatem całe przedsięwzięcie to gdzieś 8100 PLN brutto.

 

Trzeba by się też przy okazji dopytać jakiejś księgowej jak wygląda sprawa odliczania VAT od takiego interesu - bo "konwersja" jest programu którego licencję ma osoba fizyczna, nie firma, więc to osoba fizyczna musiała by odliczyć VAT z tego.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk 3ds Max Commercial Subscription (1 year)

Roczna subskrypcja do programu Autodesk 3ds Max.

Cena netto: 1 789,85 zł

Cena brutto (22% VAT): 2 183,61 zł

 

To już nie robi się tak kolorowo. Ktoś z forumowiczów zakupił maxa w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... dzwoniłem do procad'u i wlasnie zapytałem o ta wersję :

 

Autodesk 3ds Max 2010 Education New SLM / NLM za netto: 1 052,85 zł, ale jakiś przesympatyczny pan powiedział mi że ta wersja jest tylko dla uczelni, gdyby chciała kupić.

 

Dla mnie jest wersja /na samym dole Pakiety 3d/:

Autodesk 3ds Max Entertainment Creation Suite 2010 -Autodesk Education Suite for Entertainment Creation 2010 Student SLM - za netto 526,43 zł, i na tą wersję nie mogę dostać faktury. Ale oczywiście można negocjować ceny i dostać korzystne rabaty.

 

Ale już następnego dnia kupuję aktualizację /tez z Pakiety 3d/: Autodesk 3ds Max Entertainment Creation Suite 2010 Commercial Crossgrade from 3ds Max 2010 - za 6 211,81 zł netto i tu już dostaję fakturę - to mój błąd, bo pomyliłem kwoty z 4 211,40 zł.

 

Ale mam nadzieje że Wy nie macie racji, bo mój plan strzeli w łeb... i będę musiał znów główkować jak tu się zmieścić w budżecie.

 

Jak mi się uda to dam znać, gdyż w pierwszym tygodniu października chce kupić własny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk Education Suite for Entertainment Creation 2010 Student SLM - za netto 526,43 zł, i na tą wersję nie mogę dostać faktury.

 

Mi powiedziano że mogę na wszyskto dostać fakturę.

 

Płaci sie, tak jak ktos tu juz ładnie wyliczyl, około 8k brutto za tę przyjemność (całość wersja studencka+upgrade+obowiązkowa subskrybcja).

Acha, upgrade mozna odliczyc od podatku.

 

Ogólnie jest tak jak pisze Siostra. Szczegóły podam za chwilę.

 

Miła pani miała przesłać mi mejla, a tu nic. Ale wygląda to tak:

Autodesk Education Suite for Entertainment Creation 2010 Student SLM

  • Cena netto: 528,35 zł Cena brutto (22% VAT): 644,59 zł

Autodesk 3ds Max 2010 Student to Commercial Upgrade from 3ds Max 2009-2010

 

  • Cena netto: 3 804,12 zł Cena brutto (22% VAT): 4 641,03 zł

Autodesk 3ds Max Commercial Subscription (1 year)

 

  • Cena netto: 1 796,39 zł Cena brutto (22% VAT): 2 191,60 zł

 

Razem 7477 brutto

Tak ja to widzę po rozmowie.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości, szczerze mnie to interesuje: Czy wersja edukacyjna tzn. dosłownie Education Suite to oprogramowanie do użytkowania niekomercyjnego nie tylko dla studentów? Pytam tak, ponieważ na studia obecnie pójść chyba jest ciężko, a i matura jest ważna.. (proszę tylko nie wciskać mi na temat szkoły bo codziennie poświęcam czas na naukę).. Czy można normalnie zakupić pakiet edukacyjny a dopiero po jakimś czasie zupgradować do wersji komercyjnej i spokojnie ją subskrypować? Nie ma nic w świecie za niską cenę :( i tym jestem zniesmaczony :p

 

A ogólnie za tą listę masz repa, PICsell! :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zakupie takiego pakietu. i wygląda to tak: 125 Ojrosów za education suite, 900 za crossgrade i 425 za subskrypcje to mnożycie przez aktualny kurs NBP euro i razy 1,22 bo jeszcze vacik, i macie całościowy koszt.

polecam Procad, profesjonalna obsługa i szybka realizacja.

Mam pytanie dotyczące subskrypcji. Jak rozumiem jest ona na rok, więc za rok MUSZĘ kupić upgrade (i tak co roku)? De facto (w kilkuletniej perspektywie) dojdziemy (albo i przekroczymy) do ceny komercyjnej (tej ok. 20k).

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie upgarde tylko przedłużenie subskrypcji. I nie "musisz" a "możesz" :) W ramach subskrypcji dostajesz najnowszego maxa.

dostaje najnowszego maxa czyli można to nazwać upgrade'em ;) Właśnie moje pytanie dotyczy słów "może, musi". Wiem, że wersje edukacyjne są z sunskrypcją i bez. Ta pierwsza jest droższa i jest "dożywotnia" a z subskrypcją muszę ją co roku zakupić/odnowić. Taką informację otrzymałem od sprzedawcy, może wprowadził mnie w błąd, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda po prostu tak, crossgrade z edu do kom nie istnieje bez subskrypcji, kupując crossgrade MUSISZ kupić subskrypcje, na jeden rok. i jak jużkupisz te trzy rzeczy (EDU, cross i subs) to masz pełnoprawnego maxa komercyjnego, niczym nie rózniącego się od tego kupionego sposobem "JEstem kozak, obrabowałem stragan, wziąłem kredyt i jem chleb z oliwkami cały rok, daje wam 20 koła a wy mi dajecie płytke de fał de z maxem" ;)

 

więc za rok albo przedłużasz subskrypcje na kolejny rok i dostajesz wszytkie fikusiate misiate bajery od autodesku kolejny rok albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc za rok albo przedłużasz subskrypcje na kolejny rok i dostajesz wszytkie fikusiate misiate bajery od autodesku kolejny rok albo i nie.

 

To jest inaczej niż z wersją Edu (AutoCAD Revit Architecture Suite ), bo tu jest wersja droższa bez sub. i tańsza z sub. z koniecznością jej wykupu co rok. To co piszesz to bardzo dobra informacja, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kupno tej wersji edukacyjnej? Trzeba posłać skan legitymacji czy to jest bardziej skomplikowane? Jako, że sam studentem już nie jestem zastanawiam się czy mógłbym posłużyć się legitymacją brata tzn on kupuje ja używam i zakładam własną działalność oczywiście już z wersją komercyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie procada jest oferta, więc chyba wszystko w porządku

 

Autodesk 3ds Max Design 2010 Student to Commercial Upgrade from 3ds Max Design 2009-2010

 

Cena netto: 3 828,60 zł

Cena brutto (22% VAT): 4 670,89 zł

 

Offik: Na stronce procada są jakieś kursiki online. Jeśli ktoś zainteresowany to wrzucam linkę

https://www.procad.pl/pf/page/netcafe/index.html

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo problemow, pare miechow temu wzialem wersje studencka (caly pakiet 2009 z motion builderem, combustion itd), wystarczylo wyslac skan legitymacji. Potem juz sami mnie pytali kiedy planuje zakup pelnej wersji:) i tez nie bylo problemu z przeskokiem ze studenckiej wersji 2009 do komercyjnej 2010 (musialem wziac jedynie dodatkowo roczna subskrypcje).

 

PS

 

Zakladal ktos ostatnio dzialalnosc na tych nowych zasadach? jesli tak bylbym wdzieczny za pomoc, chetnie bym zapytal o pare formalnosci przez gg, msn.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo problemow, pare miechow temu wzialem wersje studencka (caly pakiet 2009 z motion builderem, combustion itd), wystarczylo wyslac skan legitymacji. Potem juz sami mnie pytali kiedy planuje zakup pelnej wersji:) i tez nie bylo problemu z przeskokiem ze studenckiej wersji 2009 do komercyjnej 2010 (musialem wziac jedynie dodatkowo roczna subskrypcje).

 

PS

 

Zakladal ktos ostatnio dzialalnosc na tych nowych zasadach? jesli tak bylbym wdzieczny za pomoc, chetnie bym zapytal o pare formalnosci przez gg, msn.

 

pozdrawiam

 

 

Zakładalem w tym miesiącu. O żadne dotacje się nie starałem bo nie miałem czasu. Ale działalność startuje od listopada. wszystko już mam załatwione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo wyslac skan legitymacji.

 

Omg.. osz.. to jeśli wersja studencka będzie zamawiana przez sklepik netowy Procad, to trzeba przesłać skan legitymacji? Nie zamierzam być studentem

 

I jeszcze takie pytanie: jak można zacząć od zera żeby zakupić soft? Skoro głównym uzdolnieniem i możliwością zawodową jest dla mnie właśnie tylko i wyłącznie CG?

 

O ile ja pamiętam, można ściągnać kredyt, uruchomić działalność i spłacać kredyt częścią swoego dochodu z 3d. Nie śmiem ryzykować. Taka metoda mnie zniesmaczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie dogramoliłem się jaśniej i bardziej szczegółowo:

-jestem jeszcze maturzystą, a ze względu na niszową wiedzę z matematyki nie mam szans zdać matury. Uczę się na nią codziennie, ale jakoś z trudem mi do głowy wchodzi. Choć mam określony i moim zdaniem skuteczny system edukacji prematuralnej.

-nie piszę dodatkowych przedmiotów, deklaracja została już dawno złożona

-szlag trafia przez to że z jednej dobrej masówki przeniosłem się do tej dla słabosłyszących..

-decyduję się na szkołę policealną, gdyż studia informatyki/architektury podobno, (jakie Tu Wasze zdanie?) nie mają zbyt wiele wspólnego z CG w dziedzinie wizek. Na deser mają jeszcze one duże wymogi - wyniki z matury :|

 

Pozdrawiam i będzie mi miło słyszeć od Was porady. Czy to studencka czy od razu komercyjna, czekam na propozycje :)

 

BTW: a dotacje unijne? Dają prawie 18 tysięcy, tak słyszałem od wielu osób. To śmiesznie za mało!

Liczy się nie tylko sens zapotrzebowania na dotację ale dobrze napisany wniosek.. Wasze zdanie w tej sprawie i propozycje?

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, zostajesz biznesmenem? Zamiast spamować na max3d :P mógłbyś jednak do tej matury się przygotować, taki papier nie wadzi a kiedyś ci się może jednak przyda. Co do studiów to każdy swoje zdanie ma, ci co na nich byli to chwalą a ci co nie byli twierdzą że do niczego nie potrzebne. A 18 tys to dużo i niedużo, zależy jak na to patrzeć. Tak w ogóle to zakładanie firmy ma sens jak się już w branży robi i ma klientów bo znam firemki które wzięły dotacje i teraz cienko piszczą bo nie ma co robić. Są też freelancerzy pracujący jako artysta/wolny zawód bez żadnej firmy na umowę o dzieło i zgarniają gruby szmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, żeby zdać maturę wystarczy odrobina dobrych chęci. Jeśli chodzi o szkoły policealne, to powiem szczerze że nie znam chyba żadnej zadowolonej osoby. Wszyscy mówią, że to strata czasu. Chyba że znalazłeś konkretną szkołę, konkretny kierunek i masz pewność, że faktycznie da radę się czegoś nauczyć.

W kwestii działalności Siwy ma rację, posiedź trochę na zleceniach i dopiero później zastanów się czy potrzebujesz zakładać firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg.. osz.. to jeśli wersja studencka będzie zamawiana przez sklepik netowy Procad, to trzeba przesłać skan legitymacji? Nie zamierzam być studentem

 

I jeszcze takie pytanie: jak można zacząć od zera żeby zakupić soft? Skoro głównym uzdolnieniem i możliwością zawodową jest dla mnie właśnie tylko i wyłącznie CG?

 

O ile ja pamiętam, można ściągnać kredyt, uruchomić działalność i spłacać kredyt częścią swoego dochodu z 3d. Nie śmiem ryzykować. Taka metoda mnie zniesmaczyła.

 

Ad1

Jeśli nie zamierzasz być studentem to kup sobie wersje komercyjna. Nie będziesz musiał nigdzie wysyłać legitymacji...

Ad2

Zatrudnij się w jakiejś malej firmie/pracowni jako "junior" a następnie zdobywaj doświadczenie, zbieraj pieniądze, kup oryginalny soft, zwolnij się z pracy i bądź freelancerem.

Ad3 Jeśli jesteś dobry i wiesz, ze sobie poradzisz, będziesz miał dużo zleceń to można się na takie coś "szarpnąć".

 

Po za tym, czytam te twoje posty Duna i jakoś nie mogę znaleźć sensu w twoich wypowiedziach. Mógłbyś się określić w jakim celu piszesz tutaj swoje posty?

Bo z pewnością nie pomogą początkującym w "biznesie". Nawijasz, o tym jaki to jesteś slaby z matmy, ze matury nie zdasz, nie idziesz na studia,o jakimś systemie edukacji pre maturalnej, może to jesienna depresja ale daj na loooooz i sobie daruj takie osobiste wycieczki a napisz w końcu coś sensownego.

Wiedz o tym, ze to nie jest jakiś atak w twoja stronę, ale porostu czasami możesz sobie odpuścić z 2, 3 posty dziennie i poświecić więcej czasu na maturę np z matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakladal ktos ostatnio dzialalnosc na tych nowych zasadach? jesli tak bylbym wdzieczny za pomoc, chetnie bym zapytal o pare formalnosci przez gg, msn.

 

pozdrawiam

 

 

załadałem działalność kilka miesięcy temu na nowych zasadach, daj znać jesli nadal Cie interesuje temat.

 

Moja główna rada dla każdego kto się z tym zamiarem nosi - znajdź sobie księgową zanim zaczniesz zakładać firmę. Pomaga i to dużo jeśli się pracuje od razu z kimś kto wie co i jak w urzędzie skarbowym / zusie itp. załatwić.

 

a co do Dunablastera stwierdzenia że 18 tys. to mało hmm... zarób (odłóż) 18 tys. legalnie pracując, płacąc podatki, ubezpieczenie, czynsz za mieszkanie, michę i od czasu do czasu jakiś ciuch to zobaczymy czy to mało :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności