Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Destroyer napisał:

To zgodzę się trafili w dziesiątkę i może jednak warto obejrzeć 😄

Cóż, ten elf to najlepiej wyglądający elf ze wszystkich elfów (tutaj nie żartuję) 😉 Ale no, polecam sprawdzić 2 odcinki bo warto przekonać się samemu. Znajomy co prawda wysiadł po pierwszym, ale ja stwierdziłem, że "noo poczekajcie, zaraz się rozkręci"....

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Jak dla mnie dramat zarówno jeśli chodzi o "epickość", rozwiązania fabularne, tempo, prowadzenie bohaterów, dialogi, grę aktorską

Bo nie oceniasz filmu pod względem gatunkowym. Nie ocenia się komedii przez pryzmat horroru. Ani Przygodówki przez pryzmat kina obyczajowego. Oceniłeś ten serial zapewne jako kiepskie fantasy. A powinieneś ocenić przez pryzmat tkzw: "Progressive fantasy". Bo taki gatunek ten serial właśnie reprezentuje. Było to już zapowiadane wcześniej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, JonJoan said:

Bo nie oceniasz filmu pod względem gatunkowym. Nie ocenia się komedii przez pryzmat horroru. Ani Przygodówki przez pryzmat kina obyczajowego. Oceniłeś ten serial zapewne jako kiepskie fantasy. A powinieneś ocenić przez pryzmat tkzw: "Progressive fantasy". Bo taki gatunek ten serial właśnie reprezentuje. Było to już zapowiadane wcześniej.

A to z filmami nie jest tak jak z dobrym żartem? Jeśli musisz go tłumaczyć to nie jest dobry? 🙂

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JonJoan napisał:

Bo nie oceniasz filmu pod względem gatunkowym. Nie ocenia się komedii przez pryzmat horroru. Ani Przygodówki przez pryzmat kina obyczajowego. Oceniłeś ten serial zapewne jako kiepskie fantasy. A powinieneś ocenić przez pryzmat tkzw: "Progressive fantasy". Bo taki gatunek ten serial właśnie reprezentuje. Było to już zapowiadane wcześniej.

Chyba źle mnie zrozumiałeś.
Nie oceniłem tego serialu jako kiepskie fantasy, nie porównuję go do dotychczasowych filmów czy dzieł Tolkiena- oceniłem go jako zwykły serial. To, że coś jest progressive fantasy (cokolwiek to w sumie znaczy) nie usprawiedliwia głupot fabularnych, słabej gry aktorskiej (MUSI BYĆ WIDAĆ, ŻE JESTEŚ ZŁA WIĘC ZRÓB TAKĄ MINĘ 😠 ), niezachowania jakiejkolwiek spójności w obrębie samego serialu. World building w każdym dziele powinien mieć sens, nie można tłumaczyć wszystkiego tym, że serial jest fantasy więc można tu wsadzić wszystko. 
Mnóstwo jest rzeczy, które są wykonane po linii najmniejszego oporu.
Epickość jest tu obecna, ale przedstawiona jest tanio, tanimi chwytami i kompletnie traci impakt.
Wspomniałem o muzyce, która gra przy każdej możliwej okazji i zmienia się w taki sposób by widz nie miał wątpliwości jak ma się w danej chwili czuć.
Mówiąc wprost- w wielu miejscach miałem wrażenie, że twórcy mają mnie za debila, ale to akurat jest obecne w większości nowych produkcji (nad czym szczerze ubolewam).

Generalnie można napisać długi elaborat, ale lepiej niech każdy sprawdzi i wyda własny osąd 😉 
 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na tubie widziałem dobry komentarz odnośnie Pierścieni Władzy - nie zacytuję dosłownie ale koleś pisał coś w ten deseń:
"Duży szacunek dla Amazona! Nie wiem co im Tolkien zrobił. Ale żeby wydać 1mld dolców na taki chłam tylko po to aby mu dopiec to zemsta przez wielkie Z" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quote

Nie oceniłem tego serialu jako kiepskie fantasy

Każdy film domyślnie podpisany jest pod jakiś gatunek. Jeżeli idę na "Rambo" 5, to spodziewam się po nim masy explozji, strzelanek, trupów i minimum dialogów. A jeżeli okazuje się to być komedia dla dzieci to mam prawo byż zawiedziony. Chyba że twórca wcześniej o tym powiedział. Ja wtedy ryzykuję mimo wszystko. Idę do kina, wytrzymuję do końca i wystawiam reckę. Ale oceniam pod względem gatunkowym. Czyli czy było to dobre kino familijne. Serialu RoP jeszcze nie widziałem. Ale twórcy niejednokrotnie sugerowali że nie będzie to klasyczne fantasy, lecz "progressive fantasy". Czyli nowy gatunek w któłrym fabuła, scenariusz i duch pierwowzoru nie odgrywają żadnej w zasadzie roli. To co ma znaczenie to poglądy showrunnerana na świat. Jak powinien on funkcjonować. Czy wręcz jego poglądy polityczne. On to po prostu wszystko przekazuje w tym serialu. Chwali się że są one takie a nie inne ("nowoczesne") i ma głęboko w d. fakt że autor pierwowzoru poświęcił życie swe by ten rozległy świat stworzyć.

Pod tym względem śmiem przypuszczać że ten serial jest b. dobry. Ale wiadomo. Trzeba zobaczyć.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JonJoan napisał:

 

Każdy film domyślnie podpisany jest pod jakiś gatunek. Jeżeli idę na "Rambo" 5, to spodziewam się po nim masy explozji, strzelanek, trupów i minimum dialogów. A jeżeli okazuje się to być komedia dla dzieci to mam prawo byż zawiedziony. Chyba że twórca wcześniej o tym powiedział. Ja wtedy ryzykuję mimo wszystko. Idę do kina, wytrzymuję do końca i wystawiam reckę. Ale oceniam pod względem gatunkowym. Czyli czy było to dobre kino familijne. Serialu RoP jeszcze nie widziałem. Ale twórcy niejednokrotnie sugerowali że nie będzie to klasyczne fantasy, lecz "progressive fantasy". Czyli nowy gatunek w któłrym fabuła, scenariusz i duch pierwowzoru nie odgrywają żadnej w zasadzie roli. To co ma znaczenie to poglądy showrunnerana na świat. Jak powinien on funkcjonować. Czy wręcz jego poglądy polityczne. On to po prostu wszystko przekazuje w tym serialu. Chwali się że są one takie a nie inne ("nowoczesne") i ma głęboko w d. fakt że autor pierwowzoru poświęcił życie swe by ten rozległy świat stworzyć.

Pod tym względem śmiem przypuszczać że ten serial jest b. dobry. Ale wiadomo. Trzeba zobaczyć.

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś całości mojego komentarza.
Dodam tylko, że nie przeczytałem ani Władcy pierścieni ani Silmarillionu więc nie mam możliwości porównywania serialu do pierwowzoru bo go zwyczajnie nie znam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba wiesz co to jest gatunek fantasy? Jest mocno oparty na świecie średniowiecza. Tudzież wczesnego renesansu (np warhammer). Same postacie (elfy, krasnoludy, orkowie (tak nie do końca)) pochodzą z mitologii nordyckiej i ich wygląd jest ściśle określony.  jeżeli showrunner z przyczyn światopoglądowych, zmienia wygląd ras (czy etnosu) i ich zachowania to siłą rzeczy wpływa też na gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odnosisz się do akapitu, w którym napisałem, że Hobbici to mozaika etniczna mimo, że żyją w kompletnie zamkniętej społeczności? 
Wydaje mi się, że dość jasno napisałem w czym problem- jeśli budujesz narrację, że jest to odosobniony lud, który nikogo nie obchodzi i unika kontaktu z każdym to wypadałoby zachować jednolity wygląd (jakikolwiek on by nie był). Dlatego też żałuję, że wszyscy nie są ciemnoskórzy tylko masz mieszankę. Dodam tylko, że matką hobbiciej dziewczyny jest osoba czarnoskóra, a sama dziewczyna wygląda jak czystej krwi, biała brytyjka. Oczywiście możemy odrzucić absolutnie wszystkie reguły rządzące światem biologię, fizykę, chemię i naginać to wszystko do własnych potrzeb ALE traci się wtedy wiarygodność tegoż świata.

Co nie zmienia faktu, że jest to tylko wisienka na torcie i rzecz już poboczna. Fajnie by było gdyby to był jedyny problem serialu. Tutaj, w mojej opinii, leżą rzeczy fundamentalne (fabuła, dialogi, gra aktorska, prowadzenie kamery, tempo serialu itp itd).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JonJoan napisał:

"progressive fantasy". Czyli nowy gatunek w któłrym fabuła, scenariusz i duch pierwowzoru nie odgrywają żadnej w zasadzie roli. To co ma znaczenie to poglądy showrunnerana na świat. Jak powinien on funkcjonować. Czy wręcz jego poglądy polityczne. On to po prostu wszystko przekazuje w tym serialu. Chwali się że są one takie a nie inne ("nowoczesne") i ma głęboko w d. fakt że autor pierwowzoru poświęcił życie swe by ten rozległy świat stworzyć.

Czyli serial ma być tubą propagandową jakiegoś showrunnera? Na filmwebie powinni dodać nową kategorię, żeby było wiadomo co omijać szerokim łukiem, chociaż jak patrzę na oceny tego dzieła, to normalnie wow 😄

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Czy odnosisz się do akapitu, w którym napisałem, że Hobbici to mozaika etniczna mimo, że żyją w kompletnie zamkniętej społeczności? 

To jest jakiś totalny odlot. Facet który robi ten film pojęcia nie ma o świecie średniowiecza i starożytności na którym fantasy się opiera. Nawet jak różne etnosy żyły obok siebie jak np. w "Faraonie". To był między nimi w najlepszym przypadku dystans. Egipcjanin dawał Fenicjanowi do zrozumienia: spoko, możesz żyć tutaj i korzystać z dobrodziejstw naszej cywilizacji ale pamiętaj że ja tu jestem panem. A w gorszych przypadkach- jak naprzykład w "Szogunie" dochodziło już naprawdę do tak niesamowitej pogardy że małżeństwo między Japończykiem i Koreanką to był czysty abstrakt.

Quote

Czyli serial ma być tubą propagandową jakiegoś showrunnera? Na filmwebie powinni dodać nową kategorię, żeby było wiadomo co omijać szerokim łukiem, chociaż jak patrzę na oceny tego dzieła, to normalnie wow 😄

To są zwykłe lenie patentowe i narcyziki. W przeciwieństwie do pisarzy którzy tworzyli w pocie czoła światy adaptowane przez tych przychlastów.

James Clawell, Andrzej Sapkowski czy Martin od gry o tron- to są ludzie którzy posiadają przeogromną wiedzę historyczną. I to widać w ich książkach, które b. miło się czyta. W tych pożal się Boże nowoczesnych serialach progresywnych co innego jest przekazywane. Dlatego ludzie mają już tego pomału dosyć. Często szufladkują to jako osobny gatunek. Żeby nie profanować gatunku który jednak coś sobą reprezentuje.

Edytowane przez JonJoan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze to ichnie cos to nie jest swiat Tolkiena. Niech sobie robia "progressive fantasy" (co to za termin w ogole - pierwsze slysze...) z czarnymi gejami w roli elfow, czarnymi kobietami w roli krasnoludek, bezdomnymi czarnymi w lachmanach (dlaczego do cholery co druga osoba tam wyglada jak brudny bezdomny?!) w roli pseudo-hobbitow i zlymi (oczywiscie!!!), bialymi cis-mejlami w roli orkow. No i oczywiscie wszystkimi meskimi postaciami bedacymi jedynie bladymi cieniami silnych kobiet.

Tylko niech nie mowia, ze jest to swiat Tolkiena.

Juz samo to, ze staraja sie by swiat FANTASY stworzony przez Anglika w latach 50, swiat oparty na angielskiej mitologii odzwierciedlal wspolczesne realia Ameryki jest absurdem. Nie po to ogladam Fantasy, zeby miec tam kalke tego co mam za oknem. Slowo "escapism" nie jest im najwyrazniej znane (poza faktem ze swiat Tolkiena tez nie jest im znany...).

W tolkienowskim swiecie rozne rasy reprezentowane sa przez... rozne rasy - krasnoludy, elfy, ludzie, hobbici, orkowie... To sa te rozne rasy. W ich obrebie nie ma juz roznic w kolorze skory. To co oni robia jest tak samo idiotyczne jak czarny grajacy Chinczyka zeby pokazac, ze sa rozne rasy. Debilizm. Ale ten wspanialy, progresywny serial zawiera duzo wiecej bzdur i niezgodnosci. Jest robiony przez osoby ktore nie czytaly Tolkiena dla osob ktore nie czytaly Tolkiena.

Tylko nie wiem po cholere mowia ze oparte to jest na Tolkienie w takim wypadku... Czy tylko to jest podyktowane tym, ze maja nadzieje na to, ze lepiej sie sprzeda, czy swiadomie chca wkurzyc starych fanow.

Czemu to ma sluzyc? Jak wszystko - przesada sprawi odwrotny skutek do zamierzonego. Ja jestem zonaty z Latynoska ale nie chce elfa w sombrero i z wasem zeby mogl reprezentowac Meksykanow. Ani nie oczekuje ze bedzie mnie reprezentowal jakis bialy elf ktory jest za gruby jak na elfa bo ja siedze na dupie zamiast biegac z lukiem - a chcialbym byc reprezentowany...

Osobiscie nie bede tracil czasu na ogladanie tego gowna. Podobnie jak nie skonczylem drugiej serii "Wiedzmina". Nie potrzebuje czarnego elfa zeby nie byc rasista. A jezeli mam zachwycac sie wszystkim automatycznie bo ktos ma inny odcien skory albo plec to sorki ale to dla mnie za malo.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JonJoan napisał:

To jest jakiś totalny odlot. Facet który robi ten film pojęcia nie ma o świecie średniowiecza i starożytności na którym fantasy się opiera. Nawet jak różne etnosy żyły obok siebie jak np. w "Faraonie". To był między nimi w najlepszym przypadku dystans. Egipcjanin dawał Fenicjanowi do zrozumienia: spoko, możesz żyć tutaj i korzystać z dobrodziejstw naszej cywilizacji ale pamiętaj że ja tu jestem panem. A w gorszych przypadkach- jak naprzykład w "Szogunie" dochodziło już naprawdę do tak niesamowitej pogardy że małżeństwo między Japończykiem i Koreanką to był czysty abstrakt.

To są zwykłe lenie patentowe i narcyziki. W przeciwieństwie do pisarzy którzy tworzyli w pocie czoła światy adaptowane przez tych przychlastów.

James Clawell, Andrzej Sapkowski czy Martin od gry o tron- to są ludzie którzy posiadają przeogromną wiedzę historyczną. I to widać w ich książkach, które b. miło się czyta. W tych pożal się Boże nowoczesnych serialach progresywnych co innego jest przekazywane. Dlatego ludzie mają już tego pomału dosyć. Często szufladkują to jako osobny gatunek. Żeby nie profanować gatunku który jednak coś sobą reprezentuje.

A widzisz, Ty o chlebie ja o niebie 😄 
Odebrałem to, co pisałeś, jakbyś starał się mnie przekonać, że gdybym słuchał jakie pobudki kierowały producentami to zupełnie inaczej odebrałbym serial. Teraz widzę, że jesteśmy po tej samej stronie barykady 😉 

24 minuty temu, Nezumi napisał:

Problem jest taki ze to ichnie cos to nie jest swiat Tolkiena. Niech sobie robia "progressive fantasy" z czarnymi gejami w roli elfow, czarnymi kobietami w roli krasnoludek, bezdomnymi czarnymi w lachmanach (dlaczego do cholery co druga osoba tam wyglada jak brudny bezdomny?!) w roli pseudo-hobbitow i zlymi, bialymi cis-mejlami w roli orkow.

Tylko niech nie mowia, ze jest to swiat Tolkiena.

Juz samo to, ze staraja sie by swiat FANTASY stworzony przez Anglika w latach 50, swiat oparty na angielskiej mitologii odzwierciedlal wspolczesne realia Ameryki jest absurdem. Nie po to ogladam Fantasy, zeby miec tam kalke tego co mam za oknem. Slowo "escapism" nie jest im najwyrazniej znane (poza faktem ze swiat Tolkiena tez nie jest im znany...).

W tolkienowskim swiecie rozne rasy reprezentowane sa przez... rozne rasy - krasnoludy, elfy, ludzie, hobbici, orkowie... To sa te rozne rasy. W ich obrebie nie ma juz roznic w kolorze skory. To co oni robia jest tak samo idiotyczne jak czarny grajacy Chinczyka zeby pokazac, ze sa rozne rasy. Debilizm. Ale ten wspanialy, progresywny serial zawiera duzo wiecej bzdur. Postaci, ktore nigdy sie nie spotkaly bo zyly w innych erach tutaj sie spotykaja, glowna pani nigdy nie przewodzila zadnej armii, inna znowu sie opalila za bardzo bo trzeba bylo race swappnac juz znana bohaterke.

Nie wiem czemu to ma sluzyc. Jak wszystko - przesada sprawi odwrotny skutek do zamierzonego. Ja jestem zonaty z Latynoska ale nie chce elfa w sombrero i z wasem zeby mogl reprezentowac Meksykanow. Ani nie oczekuje ze bedzie mnie reprezentowal jakis bialy elf ktory jest za gruby jak na elfa bo ja siedze na dupie zamiast biegac z lukiem - a chcialbym byc reprezentowany...

Durne to wszystko i nie prowadzi do niczego. Osobiscie nie bede tracil czasu na ogladanie tego gowna. Podobnie jak nie skonczylem drugiej serii "Wiedzmina". Nie potrzebuje czarnego elfa zeby nie byc rasista. A jezeli mam zachwycac sie wszystkim automatycznie bo ktos ma inny odcien skory albo plec to sorki ale to dla mnie troche za malo.

Jak wspomniałem wcześniej- to co opisałeś to najmniejsze problemy tego serialu (oczywiście mowa o 2 pierwszych odcinkach) 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, RaVirr said:

Jak wspomniałem wcześniej- to co opisałeś to najmniejsze problemy tego serialu (oczywiście mowa o 2 pierwszych odcinkach) 😉 

Stary, ja wygladam bardziej "fantasy" na codzien, ze swoja broda i dlugimi wlosami niz te elfy ze swoimi przystrzyzonymi maszynka czerepami wzglednie utrwalonymi lakierem do wlosow, wspolczesnymi fryzurami 😄. Tam jest tyle nonsensow ze nie wiadomo gdzie zaczac a nie chce mi sie ksiazki pisac o tym. Do tego co wspomniales dochodza niescislosci ze wszystkim co napisal Tolkien. To, ze niektore postaci sa zupelnie inne, niektore, ktorych jeszcze nie powinno byc juz sa, jeszcze inne ktore zyly w gigantycznym odstepie czasu od siebie tutaj sie magicznie spotykaja... Kanon z Silmarilionu zostal (musial zostac?) zmieniony bo do Silmarilionu nie maja praw... Eh... Tych dwoch pajacow co robia ten serial nie czytalo nic Tolkiena. Nie czytalo bo po co skoro z zalozenia maja wszystko w dupie i robia swoja opowiesc.

Swoja droga jak ci kolesie dostali ta robote? Zaden z nich nie ma creditsow zadnych poza "Star Trek Beyond (writer - uncredited)"... I na tym sie konczy ich portfolio. A dostali prace jako showrunnerzy najdrozszej w historii (chyba - w kazdym razie jednej z najdrozszych) produkcji telewizyjnych ever. Jak do tego doszlo? Mam pewna teorie...

Cos w tym guscie:

- upchamy tylu niebialych ile sie da, tyle kobiet ile sie da, zasugerujemy tyle nienormatywnych zwiazkow seksualnych ile sie da i w ogole zmienimy wszystko w ch*j, tak, ze bedzie nie do poznania co ten stary pierdziel, angielski-TFU!-katolik Tolkien sobie ubzdural, buhahahaha!

- Gentlemen... Welcome aboard!

A smiechom i zabawie tego wieczoru nie bylo konca.

Tak to sobie wyobrazam w kazdym razie.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra oglądnołem to całą Ringową Apokalipsę wg. św Amazona... I OHH BOY! Sam nie wiem od czego zacząć.
Może tak, na początku mały disclaimer, patrzę na to jako człowiek który przeczytał co się dało z Tolkiena 🙂 A Silimrilion raz do roku czytuje - bo tak lubię! A co!? I nie jestem ultrasem Tolkienowym, po prostu lubię ten świat 🙂No ale do rzeczy.

Po primo - gdzie jest świat Tolkiena? Bo totalnie go nie zauważyłem. Dobrze że były opisy miejsc bo bym się nie skapował że akcja dzieje się na Ardzie Tolkiena 😄

Elfy - WOW! No WOW! Gdzie ich przysłowiowa godność wojownika? Bo ja widziałem jakieś wyrośnięte dzieci z biedronki. No i ta scena z biedną Galadrielą prześladowaną w Amanie! No WOW! Serious SHIT!
I jeszcze cała ta krucjata Galusi przeciw Suronowi, to jakaś bzdura na kółkach bez kółek! Zemsta za zabicie brata którego nie miała - choć jak by ktoś przeczytał książkę to by wiedział że elfy w Śródziemiu nie umierają, nawet jak polegną w bitwie to budzą się zaraz w domu Mandosa i nawet po jakimś czasie odzyskują dawne ciało - No Gali wracaj do Valinoru! Tam jest twój brat! 😉 
No ale praw ni ma i trzeba rzeźbić kretyństwa - ciemny lud to kupi! 😉 

I tak kiepskiego castingu nie widziałem chyba nigdy, w tak dużej produkcji! Choć aktorka Galadiera ma przeciętne OK ode mnie (no ale do "pierwowzoru" z LOTRA to jakieś milion lat brakuje).
Cała ta wielokulturowość jednej nacji totalnie nie pasuje do świata przedstawionego! Ale już wszystko wyżej opisaliście, więc nie będzie pisał o tych absurdach. 

Ogólnie wszystko już opisaliście wyżej i czuję tak samo. Jedynie żal czuję, że za to siano mogli zrobić fajny serialik i wydać te 2-6 bańek więcej na prawa do Silimarionu, trzymać się książki i nie udziwniać! Bo w kadrach widać zielone! No ale co z tego?! Mimo wszystko jak pomalujesz i wypolerujesz kupę, to nadal będzie kupa i nic tego nie zmieni 😐 

Szkoda i niewiedze potencjału aby oglądać to dalej... ehhh... 

Fun fact: Na drugim odcinku zasnąłem, tak! Musiałem 2 razy puszczać odcinek! TAK mnie wciągnęło! 😉 

aze6dbp_460s.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Destroyer said:

Nie wiem dlaczego  zupełnie sobie Ciebie nie wyobrażałem z długimi włosami i brodą tylko krótkie włosy i ogolony na gładko 😛 🙂

Pewnie dlatego ze moje zdjecie na wszystkich spolecznosciowkach pochodzi sprzed... bo ja wiem... 7-8 lat? I jest wycietym kawalkiem z rodzinnej fotki 😄  Kiedys zrobie update, nie jestem typem co smiga sobie fotki. Poza tym boje sie ze jak updatne to juz zadnej pracy nie dostane 🤭. A to zdjecie co mam takie neutralne i grzeczne a nie jak Rob Zombie..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Nezumi said:

Pewnie dlatego ze moje zdjecie na wszystkich spolecznosciowkach pochodzi sprzed... bo ja wiem... 7-8 lat? I jest wycietym kawalkiem z rodzinnej fotki 😄  Kiedys zrobie update, nie jestem typem co smiga sobie fotki. Poza tym boje sie ze jak updatne to juz zadnej pracy nie dostane 🤭. A to zdjecie co mam takie neutralne i grzeczne a nie jak Rob Zombie..

poka poka 😄 ja nawet starego nie widziałem 😛 

keidyś był dział ze zdjęciami userów coby na ulicy było wiadomo kogo unikać z daleka, szkoda że teraz już nie ma 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

poka poka 😄 ja nawet starego nie widziałem 😛 

keidyś był dział ze zdjęciami userów coby na ulicy było wiadomo kogo unikać z daleka, szkoda że teraz już nie ma 😛 

o tutaj dawaj 😄 

 

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obejrzałem te dwa odcinki. Graficznie szczególnie enviro najczęściej wypas, efekty fajne i widać napracowanko 🙂 ale im dalej tym gorzej. Zgodzę się z recenzją jakiegosskandywnaskiego magazynu że wygląda to jak drogi teatr, szczególnie pierwszy odcinek to takie szybkie tłuczenie akcji na siłę, jakieś filozoficzne pierdolety od których tak przewracałem oczami, że bałem się, że je sobie ukręcę  🙂 Głowna bohaterka to oczywiście silna niezależna kobieta, ambitna i zmotywowana i jako jedyna ma wizje, siłę i rację, walczy jak najlepszy wojownik ale wygląda cały czas jak wystraszony bambi a przeciętny facet bez większego wysiłku regularnie w toalecie zostawia coś i większego i wyglądającego bardziej groźnie niż ta protagonistka  🙂 no ale jak woke power fantasy to niech im będzie, że jakas 50kg chudzinka ledwo stojąca na nogach łupie czaszki z taką łatwości jak ostrożnie zdjęte i wysuszone skorupki czosnku 🙂 

Kolejna rzecz to integracja ludzików z otoczeniem, na dalszych planach siedzi to ładnie ale na zbliżeniach od pasa w górę i większych to tło swoje a ludziki swoje, straszliwie się odcinają i bardzo czuć taką właśnie teatralność czy taniość jakby katorzy byli nagrani w jakiejś budce a resztę się dorobi  w postprodukjci i jakoś to będzie mimo że bez planu 🙂

Np takie atrakcje jak rozmowa dwóch ludków, kamera przeskakuje patrzą to na jedną sobą to na drugą a wraz z kamerą przeskakują świata i zawsze jest światło z tyłu i rim light 😄 no mnie to wybijało z imersji. 
Albo elfy na statku pod koniec pierwszego odcinaka też straszliwie się odcinały od tła nawet moja dziewczyna powiedziała, że cos jest  tym nie tak i im nie wyszło. 

L16yEzu.jpg

WOmsUAd.jpg

Dodatkowo elfy to piekielnie piękne istoty o doskonałych łagodnych rysach a tutaj to takie chłopki roztropki z mocno zarysowanym inbreedem jak wielka Brytania ale to chyba wynik tego, że się izolowali przez dłuższy czas w tym śródziemiu i nie było za dużej puli genów do wyboru czyli chyba jednak jest to osadzone w rzeczywistości 🙂

A co do hobbitów to o ile w oryginalnym wądcy był to taki sielankowy przyjemny lud w zielonym zachęcających i bajecznym otoczeniu to tutaj jak ich zobaczyłem, brudnych, obdartych, w slumsach, rzucających się na jedzenie jak świnie do koryta w porze karmienia, umorusanych i rozczochranych to w pierwszej chwili myślałem, że przypadkiem przełączyłem na kanał dokumentalny o życiu w Paryżu 🙂 Ale nie, to nadal był ten serial tylko czerpali szczodrze inspiracje ze światowej stolicy miłości 🙂

Pierwszy odcinek oglądało się ciężko, drugi już łatwej ale to też o niczym nie świadczy bo kiedyś kolegami oglądaliśmy chyba "trudne sprawy" i o ile pierwszy odcinek sprawiał nam fizyczny i intelektualny ból to organizm szybko potrafi się zaadaptować do wszystkiego i wyłączyć funkcje myślowe aby uchronić się przed trwałym okaleczeniem i kolejne odcinki już oglądaliśmy z coraz większym zainteresowaniem i można się było skupić na "fabule"

Tu może być podobnie wiec na oko ciężko orzec 🙂 

Wcześniej oglądałem serial "Słowianie" nr 2 w Polsce i mimo, że bieda to nie wiem czy pierwszy odcinek na którym skończyłem nie wciągnął mnie bardziej niż pierwszy odcinek "ringów pałera" 🙂 

Bu8Tg7S.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła miałem się pochwalić, że oglądałem a tu już wszystko przedyskutowane... 

2 odcinki Lotra lepsze niż 2 odcinki nowego GOTa 😉

Ale liga ta sama. 

 

Ktoś ogląda nowy sezon westworld? Warto? Jak nie to dropne te vody w pistu bo nic tam nima.

 

Amazon jeszcze usprawiedliwia cena no i czasem coś się zamówi, i gierkę przygarnie. Ale netflx czy hbo - Dno. 

AA jeszcze Netflixa Arcane ratuje i mam do obejrzenia Miłość, Śmierć i Roboty najnowszy sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem jeszcze szansę trzecim odcinkom tym wspaniałym show na prime i hbo. 
Ród Smoka to jakaś pomyłka. Nie ma nic co oczarowało mnie w GoT.  
Pierścienie są jednak lepsze. .ale chyba nie ma co tego też oglądać. Już lepiej trylogię sobie włączyć lub poczytać jak już się pragnie Tolkiena.

 

Za to Cyberpunk Edgerunners bardzo fjane i przyjemne. Oczywiście bez jakiś tam głębszych filozofii, ale trzyma się kupy.  W grze historia byłą lepsza - bardziej mroczna i smutna. 
Kto grał w CP to co chwilę zobaczy coś znajomego i to też jest fajna wycieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 16:44, michalo napisał:

Amazon jeszcze usprawiedliwia cena no i czasem coś się zamówi, i gierkę przygarnie. Ale netflx czy hbo - Dno. 

AA jeszcze Netflixa Arcane ratuje i mam do obejrzenia Miłość, Śmierć i Roboty najnowszy sezon. 

Co do HBO to pozwolę się nie zgodzić 🙂 sporo tam dobra, choć sporą część już niestety obejrzałem. Tak na szybko: Sukcesja, Euforia i choćby Hacks. Wszystkie dobre, Sukcesja - rewelacja, najlepszy chyba obecnie serial dramatyczny, masę nagród w pełni zasłużenie 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CYBERPUNK: EDGERUNNERS - fajne, wciągnąłem się, z pół sezonu na raz poszło. Chyba w końcu czas C2077 przejść 🙂 - netflix, jakby ktoś nie wiedział.

Gracze - a tu coś na hbo, lekki przyjemny serial na odprężenie, 2015-2019, ale może ktoś przegapił jak ja 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blood_brother napisał:

Spotkałem się z opinią, że Edgerunners sporo spojleruje CP2077, prawda to? Bo obejrzałbym, ale jeszcze nie skończyłem gry, a nie chciałbym psuć sobie rozgrywki.

Jestem dopiero w połowie serialu, pierwsze 5 odcinków możesz spokojnie obejrzeć bez spoilerów fabuły gry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Jestem dopiero w połowie serialu, pierwsze 5 odcinków możesz spokojnie obejrzeć bez spoilerów fabuły gry.

Nie spoileruje nic bo dzieje sie przed wydazeniami z gry.

Jedyny plus jaki masz grajac wcześniejw gre to to, że poznajesz lokacje i inne elementy zywcen wycięte z gry. Są niektórzy bohatorowie przedstawieni ale nie na to znaczenia dla fabuły gry dla kogos kto jeszcze nie grał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ostatnio przypominam sobie filmy od Studia Ghibli i OH BOY! Jakie to jest piękne przeżycie 🙂 Graficzne i fabularne. Mam nadzieję że przenigdy nie powstanie wersja aktorska, bo totalnie zabiła by ten bajkowy uczuć animacji 🙂 
Jestem tak gdzieś w połowie listy z dorobku studia i jeszcze mi się nie znudziło 🙂 Jak nie macie co oglądać to to jest idealny wybór 👍, no chyba że nie lubicie anime to już gorzej, ale nie ma tu tych absurdów które prześladują co poniektóre animacje z krainy kwitnącej wiśni 🙂 - a jak jeszcze macie dzieciaki co tego nie oglądały to WIN-WIN 

A tak przy okazji widzieliście zwiastun "2giej części" aktorskiego Metalowego Alchemika? Ale to źle wygląda!
Bleeee! 🤮 w sumie pierwsza nie byłą lepsza, bo tak z 30 min wytrzymałem, potem mnie zemdliło 😜
Kto to w ogóle finansuje i po co? Disney zapoczątkował jakiś absurdalny trend filmowania odnowa tego co narysowali - tylko że gorzej 😐💰👀. I się tak ciągnie po gaciach to aktorowanie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mortom napisał:

A tak przy okazji widzieliście zwiastun "2giej części" aktorskiego Metalowego Alchemika?

Nawet nie wiedziałem, że dwójka ma wyjść. Akurat Fullmetal Alchemist: Brotherhood to moje ulubione anime. Aktorski film oglądałem, taki sobie. Przy anime to wiadomo, że lipnie wypada, ale moja dziewczyna bardzo nie lubi anime i to jedyna wersja na jaką mogłem ją nakłonić do obejrzenia 😄 W sumie nawet się jej podobało, więc dwójeczkę pewnie z ciekawości sobie obejrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Bullet Train bo tak bardzo nie mają czego puszczać w kinach, że zaczęli puszczać avatara z 2009 🙂 ok ale trzeba bardzo mocno wyłączyć myślenie bo jest pełny głupotek i naciągania i już pierwsze marvele były bardziej realistyczne, tu czasem idzie mocno w stronę hinduskeigo kina i ich alternatywnej wersji fizyki i logiki 🙂 Ale jako prosta rozrywka może przejść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, RaVirr said:

Oglądam sobie Rings of Power i nie dam sobie rady xD

Patrzcie, ten pan ma wisiorek- dajcie mu koronę.
Panie królu, oto Twój lud- 40 wieśniaków, reszta nie żyje xDDDDDDD

A tam gadasz, świetna koemdia 🙂 ja się bawię przednie 🙂 

np przychodzi 4 opancerzonych żołnierzy i brodacz, Gabryiela wychodzi z celi, zamykają za nią drzwi, majają zakuć w kajdany ale pyk dziewcze robi podwójnego toeloopa i wpycha wszystkich czterech strażników na raz do obórki jak młode prosiaczki 😄 cudne to 😄 

Co ciekawe drzwi celi otwierają się na zewnątrz ale przy tak potężnym pchnięciu 4 mężczyzn na raz drzwi otworzyły się już do środka i potem bez problemu zamknęły 😄 

 

Klasyczny tekst o łodzi i kamieniu 

Albo poetycka jazda na koniu w zwolnionym tempie, po pierwszej testowej próbie - reżyser: dobra mamy to! 😄

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aGEK2qG_460svav1.mp4

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/armpN37_460svav1.mp4

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Destroyer napisał:

A tam gadasz, świetna koemdia 🙂 ja się bawię przednie 🙂 

np przychodzi 4 opancerzonych żołnierzy i brodacz, Gabryiela wychodzi z celi, zamykają za nią drzwi, majają zakuć w kajdany ale pyk dziewcze robi podwójnego toeloopa i wpycha wszystkich czterech strażników na raz do obórki jak młode prosiaczki 😄 cudne to 😄 

Co ciekawe drzwi celi otwierają się na zewnątrz ale przy tak potężnym pchnięciu 4 mężczyzn na raz drzwi otworzyły się już do środka i potem bez problemu zamknęły 😄 

 

Klasyczny tekst o łodzi i kamieniu 

 

Albo poetycka jazda na koniu w zwolnionym tempie, po pierwszej testowej próbie - reżyser: dobra mamy to! 😄

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aGEK2qG_460svav1.mp4

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/armpN37_460svav1.mp4

 

Ze scen walki wolę tą, zwłaszcza, że jest 5v1, jakaś typiarka dźga powietrze, wali mieczem o kolumnę, a później znika całkowicie xD 

 

A jeśli chodzi o najlepsze sceny ever to jak ta stara hobbitka mówi do przewodniczącego, że dla tamtych połamanych powinni już dawno zabrać wozy i zostawić żeby zdechli xDDDDDDDD

Jeśli chodzi o dzisiejszy odcinek to miałem mega ubaw i z tego powodu wyczekuję kolejnych. 
SPOILER
Jeszcze jak się okazało, że magiczny, napędzany krwią, niezniszczalny miecz to klucz do otwarcia tamy (którą śmiało szłoby zniszczyć kamieniami).... xD A miejsce na klucz znajdowało się w forcie, który przecież powinien być zrujnowany bo wieża padła??? 

 

Albo koks ork co dostaje jakimś prętem w mózg i nie bierze tego hehe do głowy hehe...za to miecz miłości matki z twojej okolicy szybciutko go poskładał 😮 
KONIEC SPOILERA

Edytowane przez RaVirr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, RaVirr said:

A jeśli chodzi o najlepsze sceny ever to jak ta stara hobbitka mówi do przewodniczącego, że dla tamtych połamanych powinni już dawno zabrać wozy i zostawić żeby zdechli xDDDDDDDD

Tego dokładnie nie pamiętam ale najpierw te hobbity ględzili o tym, że nikogo nie zostawiają a potem bez wyraźnego powodu pakują wozy i prują na złamanie karku nie wiadomo gdzie a kto nie zdąży to tam uj 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

Tego dokładnie nie pamiętam ale najpierw te hobbity ględzili o tym, że nikogo nie zostawiają a potem bez wyraźnego powodu pakują wozy i prują na złamanie karku nie wiadomo gdzie a kto nie zdąży to tam uj 😄 

Było było, chyba gdzieś na początku 5 odcinka 😄 Centralnie powiedziała "już dawno powinniśmy zabrać im wozy (po angielsku było koła) i zostawić, chcesz z jakiejś kobiety zrobić wdowę?" xDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, RaVirr said:

Było było, chyba gdzieś na początku 5 odcinka 😄 Centralnie powiedziała "już dawno powinniśmy zabrać im wozy (po angielsku było koła) i zostawić, chcesz z jakiejś kobiety zrobić wdowę?" xDDDDDD

A to ja 5 nie oglądałem jeszcze 🙂

---

A tak z innej beczki to Edgerunners złoto, obejrzałem jednym tchem z przerwą na siku 🙂

Dzięki temu serialowi gra ma drugą młodość i cena skoczyła bo już połatana i znowu popularna. I fajnie, że wyszli z nią na prostą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał:

A to ja 5 nie oglądałem jeszcze 🙂

---

A tak z innej beczki to Edgerunners złoto, obejrzałem jednym tchem z przerwą na siku 🙂

Dzięki temu serialowi gra ma drugą młodość i cena skoczyła bo już połatana i znowu popularna. I fajnie, że wyszli z nią na prostą. 

TO POLECAM, A PRZY 6 ODCINKU ZACZNIESZ SIĘ ZASTANAWIAĆ CZY SCENARIUSZ BYŁ ROBIONY ZA POMOCĄ JAKIEGOŚ NOWEGO SZCZEPU AI XDXDXD

  • Like 1
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie obejrzałem tylko pierwszy odcinek "Rings of Power" więc oprócz tego, że ładne krajobrazy, to nie mam wyrobionego zdania.

"Edgerunnes" nie oglądałem jeszcze.

Na bieżąco za to jestem z "Rodem Smoka". Tutaj takie mieszane uczucia. Obsada aktorska bardziej mi się podoba przed przeskokiem czasowym. No i w ogóle z odcinka na odcinek te różnice w latach są dość spore. W "Grze o Tron" nie było tego i było ciekawiej, a tutaj jest jak jest. Poza tym całkiem spoko.

Jednak z ostatnich seriali najbardziej "Westworld" mi się podobał. Muszę jeszcze wrócić do "Better Call Saul" bo obejrzałem tylko 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy kółko... stworzyli VODy aby klient mógł oglądać serial od razu cały sezon (Netflix), bez czekania na nowy odcinek przez tydzień tylko po to aby wrócić do tego aby trzeba było czekać na nowy odcinek co tydzień 😜No ale mamona rządzi wszystkim 🙂 i w sumie sie nie dziwie... za niedługo będzie kolejne oświecenie i nie dość że trzeba będzie czekać tydzień na odcinek ale zaczną puszczać serial o wybranych godzinach. I TO BĘDZIE DOPIERO CZAD!  😉 
takemymoney.jpg

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mortom napisał:

No ale mamona rządzi wszystkim 🙂 i w sumie sie nie dziwie... za niedługo będzie kolejne oświecenie i nie dość że trzeba będzie czekać tydzień na odcinek ale zaczną puszczać serial o wybranych godzinach. I TO BĘDZIE DOPIERO CZAD!  😉 

I to dopiero utrzyma subów, jak pół roku będziesz sezon oglądał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

Normalnie bedzie co tydzien z reklamami a PREMIUM bedzie od razu cale ale z reklamami i dopiero PLATINUM bedzie cale i bez reklam. Oczywiscie kolejno coraz wyzsze ceny.

Ciii! Bo jeszcze jakiś korpol cię przeczyta! Pójdzie do szefa a szef... no i sam wiesz co szef powie 😜 
ece52c99da4f524147c1b49eeac7a83e.jpg

Choć Netflix ma coś takiego podobno w planach więc... 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyznawać sie mi tu, kto robił z was tą wodę we Wrocławiu?! 😉
I ile dysków peta bajtowych poszło na generację symuliacji? 🙂 

Acha... do sarenki bym sie nie przyznawał... tak tylko mówie... Bo po cholerę zrobili to w 3D jak mogli dobrego real prop-sa sfilmować? 😛 No ale nie znam się, pewnie taniej wyszło 🙂 

 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności