Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro biora najlepszych to zeby nie okazalo sie ze to nie szkola tylko bezplatny staz, w ktorym realizowane beda komercyjne projekty czy cos :)

 

Generalnie jednak jesli okaze sie ze to szkola z prawdziwego zdarzenia to ja naprawde zazdroszcze.. i po przemysleniu to ten Nowy Sacz to chyba swietne rozwiazanie :)

 

Mysle ze tworcy szkoly powinni sie bardzo postarac.. jesli teraz nawala to nic juz ich w przyszlosci nie uratuje.. opinia z pierwszej reki jest najwazniejsza.. narazie niefajnie sie zachowali z tym oskarzaniem o plagiat. Sa to kropelki goryczy, ktorych oby bylo jak najmniej :)

 

gratuluje tym co probowali i tym co sie dostali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie znam sie na organizowaniu studia ale kupić 30 pełnych licencji mayi 3dsa i wszystkiego to chwile by kosztowało, a na wersjach edukacyjnych nie będą robic wielkich komercyjnych projektów

 

tyle na temat spekulacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d00b - Autodesk ma pakiety dla szkol nawet dla wersji commercial, opcje typu "buy one get 3 licenses" etc.

 

Oczywiscie nie wiem jak to rozwiazli, ale jestem pewien, ze kupno 30 full pakietow mija sie z celem i Autodesk dobrze o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, czy w przypadku podjecia jakiejkolwiek dzialalnosci komercyjnej przez szkole Drimagine nie zostaloby naruszone polskie jak i unijne prawo? bo w koncu pieniadze z Uni zostaly przydzielone na edukacje, a nie komercyjne studio. i troche czarnowidzac, moge sobie wyobrazic taka sytuacje: ze po skompletowaniu, dajmy na to 30 ludzi. "szkola" zaprzestanie naborow, albo ograniczy sie do symbolicznej uzupelniajacej liczby. tym ktorzy sie zalapia zacznie sie wyplacac stypendium naukowe (zamiast edukacji kolejnego rocznika) i tym sposobem mamy studio, w ktorym utrzymanie pracownikow nic, albo bardzo malo kosztuje, specjalistyczny sprzet i oprogramowanie tez zostanie ufundowane z kieszeni podatnikow UE. jednym slowem czy nie zostanie naruszona zasada o konkurencyjnosci podmiotow gospodarczych? mysle, ze kontrola UOKiK, NiK oraz audyt MEN bylby wskazany. ewentualnie unijny odpowiednik UOKiK'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak poczekajcie z nasyłaniem takich kontroli aż szkoła w ogóle ruszy ;)

 

dokladnnie.takie czarne wizje macie a jeszcze nic sie nie rozpoczelo:) spokojnie...

 

pamietajcie ze wszelkie projekty ktore pozyskuja fundusze unijne sa dokladnie rozliczane i kongrolowane stad przy takich wszelkich projektach duza papierologia:)

 

a wiadomo w takim razie kiedy bedzie oficjalny start? termin rozpoczecia sie przesunal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnej strony

"szkola rekomendowana i prowadzona przez..." LOL

Mega bym sie zdziwil gdyby gosc prowadzil szkole ale rekomendowal jakas inna :D

 

"kadra dydaktyczna Szkoły Drimagine została dobrana z największą precyzją."

...ale na razie wam nie powiemy zadnego nazwiska i bedziemytylko tym Rybczynskim machac wszystkim przed nosem. Nie udalo nam sie tez do tej pory pokazac zadnych prac wykladowcow (ktorych z taka precyzja wybralismy...)a nasza strona - no umowmy sie - nie jest dzielem sztuki (i jeszcze to haslo "ninja sztuki 3D" i zdjecie mnicha... No prosze was... LOL.)

 

Rybczynski szkole/studio zalozy, przeprowadzi nabor, poprowadzi zajecia, wyprodukuje filmy i pewnie tez je wypromuje, co? One Man Army!

 

Powodzenia wszystkim co sie dostali - z gratulacjami sie wstrzymam do czasu uslyszenia opinii bo na razie to nikt wlasciwie nie wie w co sie pakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko nowego sącza jest podobno jakiś kamieniołom zastanawiam się czy adepci sztuki ninja3D nie będą musieli odpracowywać zajęć z czcigodnym i chwalebnym szogunem rybczyńskim w tym właśnie kamieniołomie w weekendy i wszystkie inne przerwy wolne od nauki(pewnie dlatego napisali że niebędzie przerw)

 

wybaczcie że żartuje sobie w ten sposób ale w tym temacie dobrze widać jak uwielbiamy teorie spiskowe:) i dobrze o tym wiem bo pare tygodni temu sam też jedną przedstawiłem apropo drimagine...

 

... no cuż pożyjemy zobaczymy wtedy będzie można coś napisać na temat szkoły chyba że już na zawsze nasze dusze zostaną pod władaniem szoguna;) a puki co odpuśćmy już sobie gdybanie bo zrobiło się po prostu nudno

 

pozdrawiam

Edytowane przez 3kolorowymix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Juz przestańcie z ciągnięciem tym teorii spiskowych, dziwnym oskarżaniem ... takie można tworzyć w nieskończoność i na każdy temat.

 

Szkoła ma uczyć, każdy uczestnik kursu powinien z niej wynieść wiedzę, nigdzie nie jest, że szkoła nauczy Cie robić to i tamto. To już zależy od pojedynczych osób, ich determinacji i chęci nauki.

 

Wkrótce się dowiemy czy studnci są zadowoleni, trzeba jednak pamietać, że już samo zebranie takiej grupy o wspólnych zainteresowaniach i celach jest fajne. Wiele się wzajemnie można od siebie nauczyć, szkoła da zaplecze, umożliwi w jakimś stopniu rozwinięcie się, dostęp do sprzętu oprogramowania do którego nie ma się dostępu w domu. Fajna sprawa. I ciesze się, że projekt powstał.

 

Ale tak naprawdę to wiele teraz zależy od grupy, która w niej będzie studiowała. Naprawdę, bardzo dużo zależy od chęci i nastawienia studentów. Życzę grupie, która się dostała, aby jak najlepiej wykorzystała czas tam poświęcony.

 

Wiadomo już ile osób z forum? Bo chyba tylko ok. 5 się przyznało, że się dostało czy więcej/mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla tych co się dostali o ogólnie wielki plus, że jest tego typu inicjatywa i oby ich było więcej. Może wtedy doczekamy się wielu fajnych animacji, bo na razie coś u nas z nimi ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie, jakby ktos z zainteresowanych druga rekrutacja, a rekrutujacych sie juz w pierwszej chcialby sprobowac jeszcze raz, to nie wolno;p Tak mi powiedzial szanowny pan z hr, z ktorym pewnie mieliscie przyjemnosc rozmawiac;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW_2305: No tak, bo drugi nabór to cały czas nabór na ten sam semestr/kurs. Ale przy następnym naborze pewnie nie będzie takich zaostrzeń.

 

Destroyer: No ładnie. Dzieki. Dobrze wiedzieć kto. Faktycznie niezła ekipa się tworzy. Znając życie jeszcze ktoś się odnajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To mój pierwszy post na tym forum. Chciałem przywitać się ze wszystkimi, w tym z przyszłymi kolegami, z którymi uczęszczał będę do szkoły Drimagine.

Prześledziłem cały ten wątek i tak jak w waszym przypadku informację mailową i telefoniczną o pozytywnej opinii i przyjęciu do szkoły otrzymałem w niedzielę 8 lutego. Wcześniejsza rozmowa rekrutacyjna była długa, ale sympatyczna. Na początku rozmawialiśmy o moich pracach przedstawionych w teczce. Były to w większości wizualizacje wnętrz i obiektów architektonicznych oraz prace rysunkowe. Następnie rozmowa przekierowała się na tematy związane z urbanistyką i sztuką. Dalsza część spotkania zamieniła się w monolog pana Rybczyńskiego o strukturze szkoły i planach jej rozwoju.

Teraz szykuję się do przeprowadzki do Nowego Sącza.

 

Gratuluję wszystkim, którzy się dostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment dzisiejszego maila od Dawida Kmiecika:

 

W dniu dzisiejszym uruchomiona została druga edycja procesu rekrutacji do

Szkoły Animacji i Grafiki 3D - Drimagine i potrwa do 8 marca 2009 roku

włącznie.

Równocześnie pragnę podkreślić, iż z dotychczas przeprowadzonej

rekrutacji

tylko 17 osób uzyskało pozytywne opinie.

W chwili obecnej prowadzone są dodatkowe prace budowlane w Studio. W

związku

z powyższym zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 4 maja 2009 roku. Do

tego

czasu uruchomione zostanie Studio, w którym odbywać się będą zajęcia i

gdzie

pod bacznym okiem Zbigniewa Rybczyńskiego szlifować będziemy swoje

umiejętności multimedialne.

 

W załączniku dodano wzór podania o zakwaterowanie na terenie Kampusu i Press Release, który rozesłany został do większych wydawnictw prasowych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alo, dopisuje się do listy po drugiej turze, jak tam wogóle może macie już jakieś lokum upatrzone i szukacie współlokatora?;]...

a co do przebiegu rozmów, to w na stoliku leżała lista 7 osób, także teraz chyba podzielili na mniejsze grupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tau To już po rozmowach? A kiedy były ? O której były? Jakie były? Była wódka? :)

To już były wyniki i dostałeś się? Kto jeszcze się dostał?

Ile było osób? Ile zostało przyjętych?

czy znaleźli tyle osób ile szukali?

czy wiesz coś węcej? :)

Po co istniejemy?

Dokąd zmierzamy?

Jaki jest nasz cel w życiu?

Po co, na co?

I dalczego 49? ;)

 

:D :D

po rozmowach,

mialem w srode,

od 10 z obsuwa 20 minut;),

były hmmm jak by tu takie poprostu;d,

wodka rozluznila by atmosfere ale nie bylo,

wyniki - dostalem maila ze pozytywnie rozpatrzone itp.., jak to nie kawal to chyba sie dostalem,

kto sie dostal dane poza moim zasiegiem,

ile osób tego dnia co ja to 7,

przyjetych conajmniej 1,

czy znaleźli, no chyba 3 tury nie beda robic, ale to tylko domniemanie me,

wiecej grzechow niepamietam....ale zaluje,

zeby modelowac,

do nowego sacza,

na to, po to,

i dlaczego 49....moze bo całkiem przyzwoite...

;)

Edytowane przez Tau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer

Ja bym wolał 40 i 4 ;] ale 42 w sumie też :( Jestem rozdarty xD, a prawda jak zwykle po środku T.T

 

Mam, pytanie czy trzeba być po studiach, żeby móc się ubiegać do Drimagine?

 

P.S.

$ sudo dziwak mode -on ->

o.O moja data 22.08.1990 zaczynam się bać xD

Chodzi o poszczególne cyfry czy sumę, bo oba mi się podobają :P , hehe, lubię takie zabawy :P

$ sudo dziwak mode -off.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ja tej szkole bardzo bardzo kibicuję :)

Zdziwilo mnie po prostu ze nikt nie podjął tematu ewentualnego odszkodowania ( ani nikt nie zdementował tego). A przecie w zyciu jest różnie . Zapewne nikt nie oleje nauki i wszyscy będa wzorowymi studentami, ale moze ktos zachorowac , zakochac sie, zostac ojcem (matką) - czyli banalne akcje typu zywcem z KLAN-u. I co wtedy ?

 

I jeszcze raz podkreslam że szkole bardzo kibicuję, bo zapowiada sie super, za darmo - czego więcej mozna chciec ? Zeby dopłacali ? Zeby rozdawali indeksy z wpisanymi juz zaliczeniami ?

Oczywiscie wszystko wyjdzie w praniu, bo zycie w tym kaju uczy człowieka pewnego dystansu do reklam. A na razie mamy do czynienia tylko z kampanią reklamową szkoły - ale mam nadzieje , ze bedzie super.

Wszystkim przyjętym na pierwszy rok gratuluje i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SahaRudda

A ja się zwracam z prośbą o radę...

Maturę w tym roku zdaję i wybierałam się na SNM na PJWSTK, ale teraz już sama nie wiem, może poczekać rok i spróbować dostać się do Nowego Sącza?

A z tym próbowaniem sprawa wygląda tak, że obecnie siedzę jedynie w rysowaniu i malowaniu i decydując się na N.S. musiałabym wziąść się ostro za siebie aby w przyszłym roku zaprezentować jakiś przyzwoity graficznie poziom. Jaką drogę obrać? Czym różni się Drimagine od wspomnianej wczesniej SNM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tak sobie pomyślałem, że wrzucę tu informację nie do końca o szkole ale ściśle z nią związaną :)

 

Jak wszystkim doskonale wiadomo (albo i nie) jakiś czas temu został ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt tego miasteczka multimedialnego/ parku technologicznego/ centrum (wszech)świata and what not :)

I kilka dni temu został rozstrzygnięty

 

wizualizacja.jpg

 

Tutaj video z prezentacji (polecam obejrzeć prezentację bo tam pod koniec jest wyjaśnione jak to ma wszystko działąć, dużo więcej niż można wywnioskować po zobaczeniu wizki :) zupełnie inaczej się patrzy na ten pikczer jak już się mniej więcej wie co to ma być :P)

 

video

 

i trochę textu

info1

info2

 

Ale lipa ten kluczowy dla przyszłości Polski projekt :)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na piechotę było by ciężko, a tam to raczej pofałdowane tereny, kolega zawału by dostał :D

 

Destroyer, jestem ciekaw twojego sprawozdania, ponieważ sam w tym roku mam maturę, a tego roku robię sobie wolne bo i tak na ASP nie mam szans się w tej chwili dostać. Może jak będzie, następny nabór to się załapie.

Jest po tej jakiś tytuł (inżynier czy inny bzdet, pytam tylko z ciekawości), i kwalifikuje się to jako normalne studia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe chyba się nie zalicza jako wykształcenie wyższe, skoro dostaje się tylko certyfikaty, ale co się nauczę to moje i to się liczy :P no i to że za darmo

 

Czekam na sprawozdanie, jak tam jest, czego uczą i najważniejsze czy warto :P

 

Diz all iz intheresting wery macz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, jak będziecie w Nowym Sączu to służę wszelką pomocą związana z czym kolwiek :) Mieszkam tu już od 23 lat, czyly od początku ;) Jakieś piwko jak najbardziej miło widziane :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do Nowego Sącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co rozumiem to tylko do 2013 ale nie wiem tego na pewno

 

Wszystkiego będzie można się dowiedzieć na moim codziennie aktualizowanym blogu " Droga do chwały" :D

Znajdą się tam setki niepublikowanych nigdzie indziej zdjęć, ekskluzywne wywiady z przypadkowymi osobami, mój kącik poezji śpiewanej, filozoficzne rozmyślane na temat "po co? na co?" oraz wiele wiele innych niezwykle porywających unikalnych materiałów :D

 

dżiiiizas hał ar ju piszesz? :D

 

Tak do 2013 i na 2 lata więc akurat się załapie na roczniki 10/11, 12/13.

 

Podaj adres bloga to wyląduje w zakładkach :D

 

Em aj rajting bad? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział wiekowy 18-26? 18 lat to jeszcze matura... a ona jest pisana w trakcie gdy w drimagine zaczynają się pierwsze zajęcia.

Jestem także maturzystą i gdy usłyszałem, że rekrutacja była tak wcześnie to stwierdziłem, że najwyżej spróbuje za rok. Dlaczego nie zaczęli tak jak wszystkie uczelnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to są aż tak zdeterminowani, że z matury nawet rezugnują ;) to się nazywa poświęcenie dla sztuki ;)

 

Tyle, że z tego co wyczytałem na głównej stronie wymagane jest świadectwo maturalne, więc jak niby miałby ktoś z niej zrezygnować na rzecz szkoły, do której jest wymagana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poświęcenie dla sztuki ;) "

Chyba poświęcenie dla karate Ninja... ;) Wydaje mi się, że to szkoła bardziej nastawiona na technologie. Nie znajdzie się tu sztuki w takiej formie jaka jest na ASP.

Zresztą nie rzuciłbym ASP ani Łódzkiej Filmówki na rzecz ninjy 3d :P (będę się tego czepiał, bo to brzmi jak kung fu panda... -_-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co będzie z możliwościa rekrutacji do Drimagine, jeśli mam uzdolnienia od 3d a nie zdam matury?? :( ja sie w szkole do d*** obijam, bo nauczyciele kiepsko uczą :/

 

napisz to po polsku najpierw a później może ktoś odpowie.

 

Bez matury niewiele zdziałasz ogólnie w życiu. Zamiast spamować forum, idz do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie spamuję tylko mam stracha o przyszłość. pisze po polsku a nie w języku chińskim. bez matury pójdzie się do policealnej szkoły (fakt, kiepsko uczą), ale z matmy jest po prostu kiepsko. może ja bedę powtarzał wiadomości z matmy od I klasy w ramach przygotowania do matury, ale to mało skuteczne bo i tak zapomnę :( podzielcie się ze mną doświadczeniami. Loki. jednak serdecznie dziękuję za tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności