Skocz do zawartości

The passenger - short


the_fgdf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Świetny! Pół roku temu widziałem trailer. Warto było poczekać!

Na początku szóstej minuty prawie się posikałem ze śmiechu.

 

No i rozbrajająca sekcja Useless Information, szczególnie: "During the making of this film: ... A Star Wars trilogy, a Lord Of The Rings trilogy and a Harry Potter trilogy were made (not by me)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja na poziomie pixara, a jednak zupełnie inna. No i stylistyka, ma w sobie coś z lat 90-tych, co mi osobiście bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet pobił pewnie rekord... szacun za taki nakład pracy jaki został włożony w ten projekt...

8 lat jak na short dla jednej osoby to wcale nie tak dużo, skoro jakoś pixara, a pixar z zespołem doświadczonych człowieków tworzy animacje rok-a czasem i dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety to wciąż nie 1080p lub choćby 720p, a takie cudo chciałbym obejrzeć w jak najlepszej jakości. Jak dla mnie to jeden z lepszych shortów jakie widziałem, genialne oświetlenie i klimat, świetna muzyka, fajny scenariusz i duża dawka humoru, po prostu mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8h na klatke, twardziel :D i szacun, znam tylko jednego wiekszego twardziela co renderowal animacje 54h/klatke na jednym kompie przez kilka lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażająca jest perspektywa tylu lat pracy i bycia dla innych jedynie ciekawostką, no może dla osób się tym zajmujacych nie (ich ruszy czas pracy i zapał autora), lecz dla przeciętnego kowalskiego, to takie tylko uprzyjemnienie sobie kilku minut (i tylko jeśli lubi filmy animowane). No wiadomo, że nie ma tutaj 8-u lat ostrej pracy, a pracy po godzinach, albo z dużymi przerwami czasowymi, ale i tak jest to przerażające :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 lat przeraża, pod warunkiem, że kolo nic innego nie robił w międzyczasie. Nie czytałem o tym za wiele, ale nie sądzę, żeby tak było.

A teraz zbierze granty, jak to mówią, osiem lat chudych, osiem lat tłustych:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jak w filmie oddany jest charakter postaci, tak jak ta rybka, napinająca się cały czas, pies mały agresor, ogólnie takie przerysowanie, charakter postaci jest chyba najważniejszą rzeczą w takich filmach, jeśli postać jest przekonywująca to można wracać do filmu z tą samą przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Passenger is the result of about six years spent in a bedroom with a computer"

8 to juz chyba festiwale i dystrybucja.

Pixar/Dreamworks/Blue Sky robia pelne metraze o takiej jakosci w dwa lata wcale nie dziwi mnie ten czas ktory poswiecil na produkcje.Biorac pod uwage jakosc.

Najlepsze ze gosc osiagnal tez poczatkowy cel czyli zrobil sobie portfolio praktycznie w kazdej dziedzinie od koncepcji po muzyke wszytsko sam to podziwiam:)

Zachwyca doskonala dbalosc o szczegoly plastyka i dopracowanie animacji poczucie humoru zarowno w filmie jak i na stronie duzy dystans do siebie i widac duzo pasji.

I ten klimat neverhood earthworm jim i takich horrorkow smiesznych:)

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki poziom to faktycznie te 6-8 lat... hmm... Tylko on pisze tam również, że każdy bardzo twórczy i pracowity dzień był potem "wyrównany" przez dzień całkowitego braku zapału. Poza tym to z 2 lata chyba spędził nad muzyką. Osobiście to pewnie po 1 - 2 latach miałbym serdecznie dość pracowania nad tym samym, tak więc podziw za wytrwałość.

Jak dla mnie ten film po prostu mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano - reżysersko, animacyjnie, plastycznie, muzycznie.. pociśnięte to jest mocno pod wieloma względami - a z bloga jasno wynika, że koleś nie odpuszcza zbyt łatwo i nie zadowalał się byle jaką jakością. Trochę to musiało potrwać. Wielkie brawa dla autora :) 3d psychopata jak nic :D Zawziął się, że skończy i tak długo dłubał aż wydłubał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Przemyslane, super opowiedziane, dobry pomysl. Jezeli teraz facet nie zawali spraw produkcyjnych to pare konkursikow zgarnie. No a co do 8 lat - to raczej praca po godzinach i zrywami, wiec nie brzmi az tak absurdalnie. Podejzewam, ze w ciagu tego czasu skill goscia tez niezle wzrosl i pare razy cofal sie dopracowac wczesniej zrobione sceny.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer "Avatara" nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia jak ten short. Widać że animacja zawsze będzie się lepiej spisywała komiksowych, przesadzonych pomysłach, zamiast w filmach dążących do realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo naczytalem sie ochow i achow, dla mnie tak sobie, nie porwala mnie historyjka, reszta naprawde fajna, ale bez jakiegos mega posiku, kilka fajnych gagow. Z ta rezyseria to tez tak, wiekszosc rzeczy oklepanych. Przelomu nie ma, a po 10 stronach sikania w postach czulem ze on bedzie, moze dlatego tak to odebralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek. Klisze? Zgoda! Niezbyt oryginalny scenariusz? Też zgoda. Ale Jeszcze nie widziałem w Polsce tak ładnie skadrowanego shortu z tak ładną pracą kamery, tak dobranymi kolorami (oczywiści to też kalka) itd. PI do boju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ej nie przesadzajmy, każdy film pi jest i lepiej skadrowany i lepiej oświetlony, praca kamery jest efektowna, ale w wielu momentach nie pomaga w opowiadaniu historii a przeszkadza, natłok różnorodności kadrów i kręcenie ciągle z żabiej perspektywy po prostu drażni, nie dajmy się zwariować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film. Tak, może nie jest jakiś odkrywczy, ale miał być zabawny i się udało. Z resztą podobnie - plastyka, muzyka i reżyseria nie przełomowe, ale na bardzo dobrym poziomie. Szacun dla autora.

 

Filmy PI są rzeczywiście lepsze plastycznie. Ale co z resztą polskiej animacji? Jakoś mi się nie przypomina inny polski film, który by przebił Passengera. Nie mówię, że nie ma dobrych polskich animacji. Ale ostatnio nie widziałem takiej, która by trzymała poziom pod każdym względem. Jak plastyka fajna, to lipna reżyseria albo fabuła dupiasta. A w Passengerze wszystko na wysokim poziomie. Czekam na sequel hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowmy sie z shorty poza tymi od Bagginsa, prawie nie istnieja, a przynajmniej takie na poziomie jest to smutna prawda, ja mialem przyjemnosc pracowac nad 2woma nie platigowymi szortami i raczej predko ich nie zobaczymy, jezeli w ogole zobaczymy. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, bo jednak teraz powinno sie animacje robic o wiele prosciej. (nie mowie tu o indie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie czepiacie, jak na cos co powstawalo na przestrzeni wielu lat - swietnie

wyglada i naprawde autor nie ma sie czego wstydzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to polskie shorty nie dorównują Pasażerowi. Nie widziałem nic z Platiga co ma tyle wyczucia i sprawności realizatorskiej. Aż żałuję że Kinematograf nie został poprowadzony tak solidnie. Jest to hollywood w bardzo dobrym wydaniu, kojarzy mi się mocno ze stylem Roberta Zemeckisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płótna wielkich mistrzów powstawały latami. a były to "tylko" "pojedyncze kadry w 2d" Więc mimo że deklaruję się jako zowlennik pracy zespołowej, to jednak jest sens robić coś w pojedynke.

 

ps

(Wiem wiem, za Wielkimi Mistrzami kryły się zastępy terminatorów...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności