Skocz do zawartości

Teczka 3D: Automotive: SLS AMG


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

No dwa ostatnie eleganckie. Wczesniejszy lexus jakos mi nie siedzi nie wiem czemu, moze przez te lampy i felgi.

 

@thecrev: Sorki, że akurat trafiło na Ciebie (bo robi tak wiecej osób). Ale na litość boską, jak czytam "Mógłbyś sie podzielić jak to zrobiłeś?"/"Zrób tutek"/itp. to mnie sie coś w środku ściska. Bo ludzie siedzą przed tymi kompami po kilka/kilkanascie godzin dziennie testując tysiące możliwości, materiałów, oświetleń po to by wyglądało to tak jak wygląda. Chodzi tylko o to by uszanować to że do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu i nie ma dróg na skróty. Wiadomo są rzeczy którymi można sie podzielić , berger np. pokazywał jak modelować samochody i wystarczy. Jeśli by pokazał/zrobił tutek jak tworzy swoje rendery to te rendery z automatu stałyby sie zwyczajne i forum/net zostałby zalany takimi samymi pracami i w tedy te prace straciłyby na impakcie. Pomijam już fakt że dochodząc do pewnych wniosków sami, jesteśmy w stanie nauczyć sie o wiele wiecej aniżeli w momencie gdy dostajemy na tacy gotowe danie.

 

Także kończąc mój wywód. Zamiast prosić ludzi o tutki, poświęćcie więcej godzin/dni/tygodni/miesięcy zależy ile bedziecie potrzebować i uczcie się samodzielnie.

 

Berger spoko pracki ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracam po długiej przerwie, wreście jest trochę czasu żeby ruszyć jakiś projekt dla siebie, w Lambo zostały do zrobienia klocki, więc jak najdzie mnie ochota na rendering to pewnie coś machne. Tym razem jednak nadeszła wena na modelowanie, wybór padł na SLS'a, którego już zacząłem kiedyś robić, ale jak zobaczyłem ile niezgodności jest to stwierdziłem, że lepiej machnąć coś od nowa i na porządnie dla siebie. Projekt raczej długoterminowy, chce na nim oprzeć nowe portfolio w dużej mierze.

 

lR3SS.jpg

 

sulhx.jpg

 

epZ1a.jpg

 

oAj7v.jpg

 

y1O0n.jpg

 

8qdJ4.jpg

 

4omVO.jpg

 

Usg5J.jpg

 

- - - Updated - - -

 

Sorki za post pod postem ale edycja coś nie bardzo działa, rozwala mi wszystkie zdjęcia; dorzucam jeszcze testowy render, chciałem zobaczyc jak mniej więcej środek grilla wygląda w akcji:

 

ISc3k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dwa ostatnie eleganckie. Wczesniejszy lexus jakos mi nie siedzi nie wiem czemu, moze przez te lampy i felgi.

 

@thecrev: Sorki, że akurat trafiło na Ciebie (bo robi tak wiecej osób). Ale na litość boską, jak czytam "Mógłbyś sie podzielić jak to zrobiłeś?"/"Zrób tutek"/itp. to mnie sie coś w środku ściska. Bo ludzie siedzą przed tymi kompami po kilka/kilkanascie godzin dziennie testując tysiące możliwości, materiałów, oświetleń po to by wyglądało to tak jak wygląda. Chodzi tylko o to by uszanować to że do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu i nie ma dróg na skróty. Wiadomo są rzeczy którymi można sie podzielić , berger np. pokazywał jak modelować samochody i wystarczy. Jeśli by pokazał/zrobił tutek jak tworzy swoje rendery to te rendery z automatu stałyby sie zwyczajne i forum/net zostałby zalany takimi samymi pracami i w tedy te prace straciłyby na impakcie. Pomijam już fakt że dochodząc do pewnych wniosków sami, jesteśmy w stanie nauczyć sie o wiele wiecej aniżeli w momencie gdy dostajemy na tacy gotowe danie.

 

Także kończąc mój wywód. Zamiast prosić ludzi o tutki, poświęćcie więcej godzin/dni/tygodni/miesięcy zależy ile bedziecie potrzebować i uczcie się samodzielnie.

 

Berger spoko pracki ;)

Pozdrawiam

 

Karkosik a ty cos sie tak obruszyl ? Adwokat czy co ? :] W sumie podzielam twoje zdanie aleBerger chyba potrafi mowic za siebie... Jest wielu profesjonalistow i wyjadaczy chocby na tym forum ktorzy robia tutki i dziela sie swoja wiedza od kuchni (chocby ostatni tutek MF z owocami) i wcale im to nie przeszkadza ze musieli do tego dochodzic sami przez dlugi czas. Wiec jesli Berger nie czuje potrzeby zeby zdradzac swoje tajniki to moze napisac o tym sam i nie widze potrzeby zebys ty wypowiadal sie za niego i pisal jak cie to bardzo skreca, bo wydaje mi sie to nie na miejscu.... tyle oftopa

 

Berger ostatnie close-upy swietne ! Jak zobaczylem ten model merca to myslalem na poczatku ze to jakies screeny z Rihno dopiero pozniej zauwazylem ze to max. Piekny modeling, dawaj siatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelkos: Bo po prostu takie zachowanie jest troche nachalne i wg. mnie nieuprzejme.

Po drugie nadmieniłem, że nie chodzi tylko o bergera, bo takie coś sie powtarzało w wielu wątkach.

I o ile ktoś poprosi o jakiś tips (dot. szejderu, oswietlenia, czy inne technikalia) to okej.

Ale jeżeli ktoś pyta o tut dot. gotowca, czyli jak coś zostałe zrobione od początku do końca no to sory henk, ale to nie jest w porządku.

Czemu, napisałem wyżej. Po za tym ja nie jestem niczyim adwokatem - przeciwnie - Ty teraz bronisz wszytkich wymiataczy.

 

Tutorial jest dobrą chęcią autora i jeśli bedzie chciał to zrobi, jeżeli nie to nie.

O tym czy zrobi czy nie powinien decydować on sam, a nie ludzie.

Berger wie najlepiej co pokazać,a co nie i to jest dobre i niech tak zostanie.

 

Ludzie, którzy pytają bezpośrednie o tuty wg. mnie nie doceniają, bądź niedostrzegają ile tak naprawde trzeba się napracować by stworzyć taką prace - uważając, że można to ukazać w prostym tutku.

Droga na skróty nie wiele pomoże.

Tut MF'a dotyczy shadingu i postprocesu, nie sprzedaje on gotowca jak zrobić całą scene.

Dlatego inne prace nie wyglądają tak samo (albo są duzo inne, albo czegoś im brakuje) - i to jest dobre, bo trzeba samemu dojsc do tego co robi tę pracę tak smakowitą.

 

Sory Pawelkosa, Bergera i innych za taki długi wywód.

Ale odczuwałem potrzebe podzielenia się swoją opinią.

 

Pozdrawiam,

Howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie, akurat też już uważam, że tutoriale pokazujące krok po kroku i odtwórczo jak dojść do danego efektu, najczęściej bez opisu co, jak i dlaczego, mijają się z celem trochę. Lepiej zrobić coś takiego jak MF, coś co pokazuje jakąś ideę i drogę, ale co jednocześnie zmusza do myślenia i kombinowania we własnym zakresie. I tak trzeba ileś tam godzin przemielić żeby dojść do wprawy w czymkolwiek i raczej tego przeskoczyć się nie da, może nieco przyspieszyć ale raczej nie taką drogą ;) Także może coś wyskrobie na końcu jak będzie czas ale będzie to postać making-of'a nieco rozświetlającego pewne problemy, zobaczymy.

 

NV: Aj tam najlepszy na świecie, tu masz taki xD Aventador czeka na wyrenderowanie, ale kiedy to jeszcze nie wiem, pasuje coś konkretnego zrobić, a na to też trzeba będzie czasu ;)

 

Dorzucam siatki, reszte dodam jak ogarnę bok, trochę za duże szczeliny zrobiłem i trzeba ciąć niestety jeszcze raz co nie bardzo mi się uśmiecha ale innej drogi nie ma :)

 

QKLFW.jpg

 

9kSUP.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to siatka była całkowicie inaczej robiona.

Wymodelował 1 kawałeczek i skopiował ją kilkanaście razy.

 

 

EDIT:

Mój błąd, sorki Berger!

Siatka jest całkowicie modelowana, w podobny sposób jak na filmiku na górze ale jest zadbana o większą ilość detali.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez latos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak jak Latos pisze, najpierw ten sposób z siatką, potem wydzieliłem segment i sobie na nim detal dodawałem.

 

Dorzucam mały update, dużo zmian nie ma. Do poprawki są jeszcze nerki na masce i z boku i przedni wlot, ale w trakcie pracy jeszcze napewno sporo niedoróbek wyjdzie:

 

DwEy8.jpg

 

iEJfn.jpg

 

gQmAs.jpg

 

zLx3m.jpg

 

RgCuV.jpg

 

4RpdC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek: Staram się streszczać, ale sporo rzeczy jeszcze jest do zrobienia :P

 

ReflectVision: Naprawdę wielkie dzięki, bardzo motywujesz do dalszej pracy ;)

 

Tymczasem wrzucam mały update na tyłach, listwę LED na pewno wymienię bo ta nie bardzo mi podchodzi.

 

lwvss.jpg

 

pSSFy.jpg

 

SHPjK.jpg

 

n594V.jpg

 

aTolo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, taki lakier pasuje raczej do auta za 30tys niż za 1mln ;) I jakieś dziwne rysy pojawiły się na szarym lakierze nad i pod znaczkiem.

Ogólnie to jest mega praca i chyba zapowiada się najlepszy model auta metodą polymodelingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przy następnych renderach poprawie ten bump.

 

Tymczasem wrzucam update, zacząłem modelować przestrzeń między nadwoziem i wnętrzem, narazie coś na wzór prostej bazy, teraz trzeba wszystko wyrównać, poprawić i wygładzić.

 

HvsOr.jpg

 

7h60P.jpg

 

ddvVl.jpg

 

bLlbK.jpg

 

ctMwL.jpg

 

gBo9G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności