Skocz do zawartości

Animacja „Thought of You”


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Szkoda ze na refkach i tyle ma wspólnego z tradycyjną animacją co coś tam?" Co to właściwie ma znaczyć? rotoskopia była bardzo często używana w tradycyjnej animacji, Disney w pełnych metrażach jechał na tym prawie non stop, a tutaj w dodatku jest to zrobione bardzo czujnie, fajnie jest to wystylizowane.

Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najważniejsze i najciekawsze są przejścia, między odkalowanymi sekwencjami. Tam najbardziej widać kunszt autora.

Liczy się efekt koncowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudne to jest!

 

chyba tylko idioci nie uzywaja refek, a ,i tak, przepraszam, prawdziwi artysci, chociaz nie, przeciez musial ktos kiedys spojrzec w ksiazke anatomii albo na modela, a to przeceiz refki sa, cholera nie wiem jak sobie ci artysci radza i skad posiadaja wiedze jak nie z refek, widocznie jestem za glupi, bo uzywam refek, w ogole używam tez sztuccow i photoshopa wiec juz totalnie musze byc zdupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz w stół a nożyce się odezwą...nie mam nic przeciwko tylko napisałem , że szkoda. Szkoda bo mnie osobiście takie udawanie rysunku mierzi, chyba mam do tego prawo? A porównywanie do disneja nie jest dobre, ponieważ chłop budował inną formę.

Jakoś nie mogę sie przekonać do malarstwa, rysunku i wszystkiego tam budowanych na kolażach fotograficznych, ponieważ brak tam pomysłu na formę portretowanego przedmiotu. Widzę tylko fotografię, przykro mi, pozdro

 

-

misiekhs zgadzam się jestem idiotą

 

-

misiekhs mieszasz pojęcia , fakty, strukturę , poznawczą rozumiem , że chcesz być wyluzowany ale mylisz przerysowywanie z z własna konstrukcją i nie trzeba w te fakty mieszać tych 'artystów" bo to jest rzemiosło

 

-

a do chłopaków bawiących sie w trzyde i tu komentujących ( tych trzech) powiem : siedźcie i animujcie, rozumiem ,że zabiera to olbrzymi czas dlatego trzy razy się zastanówcie, nie macie pojęcia o formie , jej charakterze, impresji , wyrazie, ponieważ długi siermiężny czas spędzany przy rzeczach oczywistych nie daje wam czasu na rzetelna refleksje. Ja was rozumiem, ale zrozumcie, że konstrukcja waszej pracy wygłusza w was pewne instynkty, pozdro

 

[edit: połączono posty]

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie wstydzę choć jestem żenujący: Zawsze powtarzam - z zawodu Artysta Rzeźbiarz

 

-

uwierz mi zaczęło mnie to kręcić - nie wstydzić się wykształcania, którego czas poświęciłem na podważanie jego jestemstwa we współczesności

 

-

a wy jak reszta: w duszy artyści(co bardzo szanuję) a na zewnątrz zachowawcze ludziki. Przypomina mi się scena z Metropolis jak ludzie szeregiem. miarowym ruchem Idą do windy, którą pojadą do fabryki

[Edit: złączono posty, proszę, korzystaj z opcji edycji postów, aby nie tworzyć serii postów jeden pod drugim]

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super i piękne. troche dziwny niezrozumiały koniec.. Koles spierdzielił za ekran gdy mu tu sie Anioł ożywił.. :/ jego strata.. ;)

 

Młody jesteś, życia nie znasz. ;)

 

A tak poważnie, to jak najbardziej rozumiem ten koniec. Można go interpretować na co najmniej dwa sposoby. I oba mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Bo wielu tych "chłopaków bawiących się w trzyde i tu komentujących" jak napisałeś, pokończyło Akademie i znają się oj znają :) No i co ma bycie artystą do pracy zawodowej? Nieźle się pogubiłeś :D Ale skończmy ten offtop.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własne zdanie rzecz święta, mylić się każdy ma prawo prucz sapera. Ale za bełkot zaostrzoną szpachlą w tyłek i worek gliny do majtek się należy.

 

Dla mnie ten film jest właśnie przykładem klasycznego mistrzostwa przeniesionego na nowe medium. Jeśli ktoś nie zauważył to cały ruch jest stylizowany (nie tylko przejścia) a jego miękkość i artyzm mimo, że zbudowane na refkach to tworzą razem nową jakość.

Edytowane przez Vorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycerzu Z Z nie będę komentował formy twojej wypowiedzi, ale powiem na obronę, że o gustach sie nie dyskutuje a tutaj szczególnie

Kris_R może to co powiem jest mocnym uogólnieniem ale poruszajmy się skrótami. Wielu tych chłopców jak zauważyłem już od lat dziewięćdziesiątych tak ślepo uwierzyło w cyfrum, że juz na początku edukacji wysoko nosiło głowę wpisując sie samowolnie w naczelne( zarazem odcinając się od zrozumienia współczesności- współczesnej sztuki, która przecież programowo powinni zrozumieć). Wydaje mi się, że oglądam teraz opłakane skutki tej nadwiedzy. Zastanawiam się , że może wystarczyło wtedy patrzeć pokorniej na to co daje w podstawie szkoła i ta średnia i ta wyższa. Sumując papier to tylko papier.

pozdro

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie zdanie kobiety, trzeźwe i na temat :)

 

Zastanawiam sie dalej. Dlaczego nie dyskutujemy technicznie. mnie interesuje zdanie trzydowców, ponieważ w tej kwestii jestem tylko odbiorcą, który stara się obserwować efekt pracy. Nie próbuje jako pierwszy polemizować o samym spektrum pracy w 3D bo maziajam w 2D. Oczywiście mam swoje zapytania o sam ruch, jednak nie chce się wychylać . Wydaje mi się, że już na samym początku mojej wścibskości będę piętnowany za brak wiedzy. Ale to ciekawe, że nie dyskutuje się wspólnie na płaszczyźnie 3D z konceptualistami z 2D. przecież końcowy efekt wynika z harmonii tych dwóch światów.

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx: a o co konkretnie chodzi? bo czwarty raz czytam i nie rozumiem. Chodzi o to, że facet miast papieru użył wacoma? Że zamiast ręcznie dłubać na papierze i poprawiać w nieskończoność wolał użyć cyfrowego sprzętu? Czy może ja czegoś nie czaję?

 

bez obrazy: to ne żadna prowokacja trzydeowca tylko próba zrozumienia o co chodzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tweenty odpowiadam.

Jak patrzę na animację rysunkową, którą tworzy się w całości na reffkach i całe te nasze estetyczne egzaltowanie dotyczy finezji, płynności ruchu i rysunku etc. to czuję w komentach zachowawczość A ja widzę że rysunek jest domknięciem do bichtu, mam wrazenie, że On sam ma stwarzać wrażenie opowieści . Oki, rozumiem ale ten rysunek jest tylko estetyczny, czyli taki sobie, ładny bo ładny , bo ołówkowaty, niby klasyczny. Może to być ciekawe jako zagadnienie tyle tylko , że mocno już przeżute. Dla mnie banalne. o treści filmiku nie chcę pisać dość tej oliwy...

Ja jestem stuprocentowym zwolennikiem wacoma ( knuje właśnie jak posiąść model ten po którym się maże jak po monitorze...21u cos tam -wiesz który.)

Mnie interesuje więcej, jak odejsc juz od udawania tradycyjnych technik cyfrowymi sztuczkami . Moje problemy to co zrobić z tym dalej ,żeby przestać sie egzaltować udawaniem rozbruszeń, efektów ołówkowatych, pędzlowatych. Niech ołówek cyfrowy będzie ołówkiem cyfrowym! dajmy sobie spokój zacznijmy sie bawić cyfrą.

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx - nie ma animacji tanca bez ciezkiego studiowania ludzkiego ruchu (refki) bez choreografii (refki) i bez nagranych materiałów wynikiem obu (refki). W sieci dostępny jest mejkin fejkin tej animki i polecam w ramach oswiecenia ze nie jest to mazianie po cyfrowej fotografii. A wracając do samych korzeni to nawet Leonardo i wielu innych używali camery obscury i projekcji na płótno za pomocą luster. Są na to dowody, nikt tego nie ukrywal i nikt nie marudził na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycerzu Z przepraszam stary ale powiem, że ameryki to ty nie odkryłeś. kamera obskura służyła podpowiedzi a nie jak to sie dzieje w Trendach ilustratorskich od XIX do przerysowania.

mam nadzieje , że myślimy w naszej rozmowie o kreacji 3D a nie usługach, zwracam uwage, że to wazne bo każdy z nas chyba ma pojęcie czym zwykle w polsze jest zarabianie kasy.

 

Ps Rycerzu mnie po prostu czegoś brakuje w tej animacji ale masz rację

Z tymi refkami mocno uogólniałem , ponieważ myślałem ,że wszyscy wiedzą o co chodzi

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx a ze brakuje to inna sprawa. Dla mnie jest piekne jakie jest. Traktuje to raczej jako zabawe, impresje a nie film. Do tresci sie nie przyczepiam bo nie ma jej - trescia jest taniec > ruch - on jest swietny i tu ciezko o brak zgody chyba ? Co do podpowiedzi i przerysowywania to hmm może analogia: kiedyś na koniach pomykali bo ferrari nie znali ? Odwracając kota ogonem: może nie podcierajmy tyłka bo wielcy tego świata do końca 18 wieku i dłużej tego nie robili. Wracając z kolei do 3d - a skąd ono w tym temacie się wzięło ? Przeoczam coś chyba jak w nowej powieści Mieville'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś:..do końca 18 wieku i dłużej tego nie robili. Wracając z kolei do 3d - a skąd ono w tym temacie się wzięło ? Przeoczam coś chyba jak w nowej powieści Mieville'a

 

Ano samo wyszło -ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Rycerzu mnie po prostu czegoś brakuje w tej animacji ale masz rację
Ja bym strzelal, ze Ci Thx tu błedu brakuje, jakiegos przypadku, czegos ludzkiego. Ta anima jest perfekcyjna i na swoj sposob sterylna, nawet te efekciki (kulki, babelki, piorka) sa wyciete z chirurgiczną precyzją. Strzelam, ze to to, bo osobiscie tez jakis niedosyt czuje, ale mysle, ze autor swiadomie takie srodki dobral i zrealizowal plan niesamowicie dobrze, a ze nas nie zaspokoił w pełni? Od tego sa inne strony w sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna kultura wasza chyba :P ja też tęsknie za PRL i brudem ale kocham jak coś jest wycyckane do perfekcji niekoniecznie w stylu botoxu i silikonu. Ja bym to porównał do show taneczno akrobatycznego - gdzie byście tam bród dodali ? No chyba nie w postaci złamanej nogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzowska praca,

a że na refkach? trzeba jeszcze umieć to wszystko wymyślić, nadać temu świetny styl, a kwintesencjątej animacji i tak są oryginalnie zanimowane przejścia plastyczne, te świetne przeciągnięcia linii, przerysowania ruchu i kształtów, przemiany postaci w wodę, w dym, to cieniowanie, ach ...

 

A zakończenie - cóż, podobno najfajniesze jest samo gonienie króliczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na silę nie lubię brudzenia tak też i picusiwania żeby było piknie. Nie panowie taki mam gust, że ten rysunek z całym tym cieniowaniem wydaje mi się banalny, szkolny.

Taki mam gust powtarzam, inaczej się nie wybronię.

PS

ja sam dla siebie stałem sie mało wiarygodny odkad maziajam w cyfrze świat SF i takie tam różne popowe dziargaje

miejcie sumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności