Jump to content

Blender - NEWS oraz dyskusje

Recommended Posts

• Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Destroyer też śledzę te hasztagi na Twitterze i jest parę osób, które proceduralny workflow wyniosły na wysoki poziom, do tego te shadery są ładne.    To już widziałeś?  

No i stanęło się, kula śniegowa staje się coraz większa, do fundacji blendera dołączyło AMD tak jak nvidia na najwyższym poziome jako patron https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&p

ładnie odje.. wykonane 🙂

Posted Images

ale jaja, ktoś walnął focha i zamknięta taka instytucja?

Tak samo było z softimage :) tak samo będzie pewnie z maxem za parę lat. Dlatego GPL to też dobra strona blendera bo nie można jej tak po prostu zabić :>

Tak samo było z softimage :) tak samo będzie pewnie z maxem za parę lat. Dlatego GPL to też dobra strona blendera bo nie można jej tak po prostu zabić :>
Yyyyy.... wierzysz w to co napisałeś ? :) Za dużo siana jest wpompowane w ten soft i za dużo ludzi go używa, żeby tak sobie umarł. To jednak gruba marka. Jak mówię że robię coś w 3D to od razu ludzie (nie siedzący w temacie) pytają czy w maxie robię. Jak ktoś nie jest z branży to nawet nie wie że jest coś takiego jak Maya czy Houdini.
Yyyyy.... wierzysz w to co napisałeś ? :) Za dużo siana jest wpompowane w ten soft i za dużo ludzi go używa, żeby tak sobie umarł. To jednak gruba marka. Jak mówię że robię coś w 3D to od razu ludzie (nie siedzący w temacie) pytają czy w maxie robię. Jak ktoś nie jest z branży to nawet nie wie że jest coś takiego jak Maya czy Houdini.

to moje zdanie. Softimage nie było małym softem a co pare dni przed mówili jeszcze o ogromnych updejtach i takd alej a potem nagle zamkneli. Tak więc ja autodeskowi już totalnie nie ufam, i nie byłbym zdziwiony gdyby się tak stało.

kiedyś to zrobią. Nie będzie się opłacało rozwijać i promować 2 flagowych softów, ale jeszcze nie teraz, bo teraz to faktycznie za silna marka. Ale z czasem maxowcy przejdą na emeryturę, a nowi nie będą pamiętać, tak jak dziś gimbaza nie pamięta co to był Napster.

Ale cghub? Tak zniknął po prostu? Strach się bać, żeby tylko max3d nie wyłączyli z powodu czyjegoś focha.

Tak jak Opera: uśmiercili przeglądarkę (bo to nowe, to już nie jest Opera), pozwijali swoje serwisy, zlikwidowali mi skrzynkę pocztową, bloga ... na szczęście pozwolili zrobić kopię wszystkiego.

Edited by ikkiz
http://gooseberry.blender.org/campaign-extension/

Dodatkowe 2 i pół tygodnia może zmienić wszystko. 2/5 kasy z jednorazowych datków już zebrane. Za chwile dobije do 1/4 subskrybujących. Ruszać tyłki i świecić przykładem! :)

Tak jest - ruszac przykladem i swiecic tylkami!

"+Ton Roosendaal mentions on twitter:

Another Gold Sponsor signed up! We only need 500 of these to make whole of Gooseberry possible. :)"

Edited by Nezumi

Dzieje się. Co do deformation motion blur i dymka to już od pewnego czasu (ze 2 tyg.) można śmiało testować w ramach daily builds. Nadchodzi bejkowanie. Jeszcze jakiś konkretny displacement i można by uznać, że cyclesowi prawie nic nie brakuje jeśli chodzi o grubsze funkcje. Gdyby blender doczekał się jeszcze meshera do SPH i symulacji cieczy z prawdziwego zdarzenia to żarty by się skończyły na dobre.

No właśnie, próbowaliście jakoś realflow'a/naiada albo mniej znany wynalazek komercyjny albo opensource-owy z blenderem połączyć?

Dzieje się. Co do deformation motion blur i dymka to już od pewnego czasu (ze 2 tyg.) można śmiało testować w ramach daily builds. Nadchodzi bejkowanie. Jeszcze jakiś konkretny displacement i można by uznać, że cyclesowi prawie nic nie brakuje jeśli chodzi o grubsze funkcje. Gdyby blender doczekał się jeszcze meshera do SPH i symulacji cieczy z prawdziwego zdarzenia to żarty by się skończyły na dobre.

No właśnie, próbowaliście jakoś realflow'a/naiada albo mniej znany wynalazek komercyjny albo opensource-owy z blenderem połączyć?

Tak ja widziałem kolesia który połączył real flow kraotkę i wyrenderował w cycles.

Azbesty - za malo w tym Blendera troche ;) Blender zdecydowanie potrzebuje lepszej symulacji cieczy bo to co jest teraz to jakies gluty sa ;) Nie mowie zeby dorownal Real Flow ale mogloby byc lepiej (lepiej niz jest - nie ze lepiej od RF :D). Podobno gooseberry mial jakos pomoc. Zobaczymy czy sie uda.

Edited by Nezumi

Ton made my day! :) Dobrze też że obniżyli pułap potrzebnych subskrybujących. Teraz szanse bardzo mocno się zwiększają. Obiecałem sobie że jak dobiją do 3000 to wykupie drugą subskrypcje. Zajebiście mi zależy na tym projekcie. :)

• KLICEK unpinned this topic
  • KLICEK pinned this topic
  • KLICEK featured this topic