Skocz do zawartości

Drimagine Showreel 2010-2011


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie pojawił się pierwszy showreel pochodzący ze szkoły grafiki 3D i animacji - Drimagine. Na filmie zaprezentowano efekty pracy z jedną z dwóch grup studentów po pierwszym semestrze (3 miesiące zajęć).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1541

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co pamiętam, to Drimagine jest dla ludzi, którzy chce się nauczyć, a nie już umieją. 3 Miesiące to z jednej strony dużo, a z drugiej nie tak bardzo. Poziom prac dość różny. Niektóre mi się naprawde podobały. (stylistyka - samuraj z 14 sekundy wymiata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo szału nie ma...tańczące sześciany ? cmon ;p

 

Z tego co mi wiadomo w szkołach animacji na świecie też animuje się na modelach prostych. Tak jak napisałem w newsie, poinformowano mnie, że to efekt 3 miesięcy pracy.

 

Edit: wow! niezle combo postów poszło w ciągu minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - nie wątpie że tak się robi ale no po prostu dla mnie wyglądało to słabo. Nie twierdzę że cały reel to dno i wodorosty. Cieszę się że ten kraj może się pochwalić taką szkołą ale prawda jest taka że reel wrażenia żadnego nie robi. Czysty obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle, ale widzialem tez reel z 2009 r i jest wg mnie lepsze, oto link:

http://www.vimeo.com/10953536

i ten reel jest z całego roku a ten z newsa z 3 miechów :)

 

noooo szału nie ma...tańczące sześciany ? cmon ;p

 

no tak najlepiej zacząć naukę animacji na zarąbiście skomplikowanym modelu człowieka żeby wydobyć acting etc... cmon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile te grupy liczą osób?

 

W tym roku do Drimagine uczęszcza 45 osób podzielone na 2 grupy studentów.

 

noooo szału nie ma...tańczące sześciany ? cmon ;p

 

Pamiętajmy, że są to rezultaty po 3 miesiącach pracy, gdzie 95% studentów zaczyna program Maya, a część z nich całkowicie prace w 3D, od zera.

 

Nie jest zle, ale widzialem tez reel z 2009 r i jest wg mnie lepsze, oto link:

http://www.vimeo.com/10953536

 

Ten reel jest zrealizowany po całym roku szkoleń, znajdują się w nim także wstawki z shortów "Plumm" oraz "Hexaemeron" - łącznie trzy ostatnie semestry. Reel, który obecnie jest wystawiony został zrealizowany po pierwszym semestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że reel wrażenia żadnego nie robi. Czysty obiektywizm.

 

Raczej prawda jest taka, że w ciągu 3 miesięcy nie gdzie w Polsce nie nauczysz się nawet "interfaceu" do jakiegokolwiek softu 3D, co dopiero mówić o jakichkolwiek rezultatach.

 

Jeżeli jesteś taki obiektywny to znajdź podobnego polskiego reela szkolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to trochę nie pasuję, że to Showreel szkoły animacji, a połowa filmu to prezentacja modeli, gdzie jedyna animacja to obrót kamery 360 wokół obiektu.

 

Czytamy potem komentujemy...

 

po 1. 3 miesiące pracy.

po 2. trzeba wiedzę budować od podstaw... dlatego też modele.

po 3. cieszcie się że wreszcie taka szkołą powstała w Polsce, a nie tylko krytykujecie ludzi którzy chcą coś osiągnąć i przez 3 miesiące doszli do takiego poziomu od totalnego 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to trochę nie pasuję, że to Showreel szkoły animacji, a połowa filmu to prezentacja modeli, gdzie jedyna animacja to obrót kamery 360 wokół obiektu.

 

Zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją programową zrealizowaną po 3 miesiącach (Semestr-1: Introduction to CGI)>>> http://www.drimagine.com/specyfikacja-programowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle przeczytalem :) Zrozumialem, ze 3 semestry a nie 3 miesiace :)

W takim razie to dobra robota. Ja z 3D jestem zielony i chcialbym sie nauczyc podobnych rzeczy. Przyjdzie czas ;) studiuje gdzie indziej, 3d zaczalem sie uczyc i zobaczymy co z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polactwo znowu leb podnosi :D

Na trzy mieszki, jak ktos pierwszy raz w ogole usiadl do programu to jest niezle. Najwazniejsze ze mozna sie czegos nauczyc praktycznego a nie jak na tych wszystkich "graficznych" kierunkach i specjalnosciach co to masz wielogodzinne wyklady jakiegos zblazowanego pryka, dotyczace historii typografii a praktycznie nie umiesz nic. Na poczatku Drimagine wydawal mi sie raczej przekretem pana co to lubi po pijaku za kolko siadac i bardzo mnie cieszy, ze nie mialem racji. Szkola realnie ksztalci - napierac! Mam nadzieje, ze sie rozwinie i bedzie naszym odpowiednikiem VFS. Tyle ze za darmo lub za ulamek tych 50 tysiecy dolcow jakie sobie VFS zyczy za rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno marudzili, że taka szkoła by w kraju się przydała. Teraz, że niski poziom. Za rok,dwa będzie że za drogo :) ... zwołać Komisję Śledczą !!!

Przez te 3 miesiące ludzie poznali soft, i nabrali jakiegoś wyobrażenia o samej animacji. Z tej grupy może kilku to będą pasjonaci i dalej będą ćwiczyć i nabierać doświadczenia. Jak zwykle, sami eksperci się wypowiadają,a ich za... animacji to jakoś na tym forum nie widzę za często.

 

Drimagine > gratuluję studentom,tak trzymać.

 

 

reasumując! baanaanaaaaa

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego szału, ale jak na 3 miesiące edukacji w Drimagine to jest naprawdę przyzwoity progress. Adepci grafiki 3D i animacji teraz sobie radzą z problematyką animacji i modelowania. Więc zaraz już mówicie o szale w stylu sruu-pixar, disnej i Vertex wie co.. ;) ;)

 

Też gratuluję studentom, tak trzymac! ;) Żeby potem tylko nie zamiatali podłogi w Industrial Light & Magic :) naprawdę szczerze życzę im powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to ci najlepsi z najlepszych????

 

Widzę że kolega Plasti ma gdzieś ukryte prace jakie robił dla Blizza i o nich nie wiem ;) Doradzałbym troszkę pokory na wybujałe EGO.

 

Demo jest Okejka, i tak jak koledzy powiedzieli nie ma szału. Często obok prac dobrych występują średnizny, ale jakoś mnie to nie razi. W końcu to jeden semestr i różny narybek tam mają. Ale przyznam się że Demka Gnomona są podobne, bo tak samo przemieszane.

 

Jeśli chodzi o szkołę DRIMAGINE to pamiętajmy o tym że jest to KURS. Tak panowie kurs który trwa rok i kończy się rocznymi praktykami dla wybranych osób. Dlatego też osoby które tam pokazują swoje prace to są przede wszystkim ICH osiągnięcia a nie koniecznie szkoły. Bo ile można się nauczyć w jeden semestr nie umiejąc NIC. Zresztą odgórne rozporządzenia i wytyczne programowe Ministerstwa Edukacji uniemożliwiają stworzenia jakiej kolwiek szkoły o profilu GRAFIKI 3D z naciskiem na SZTUKĘ a nie INFORMATYKĘ i programowanie w C++. Przypomnijcie sobie ile w Polsce jest pseudo szkół wyższych informatycznych gdzie łapią frajerów na GRAFIKE a nie ma to nic wspólnego z konkretnym tworzeniem CG. Sam skończyłem taką szkołę (jakimś cudem) i mogę powiedzieć tylko jedno "DNO i SYF MALARIA". Szkoły wyższe o profilu INFORMATYKA-GRAFIKA to banda nieudaczników i profesura która nie jest GRAFIKAMI a uczy GRAFIKI 3D. Cud nad Wisłą. Na większości artystycznych uczelnie nie zawsze jest lepiej. Wiec chyba dobrze że w Polsce próbuje się stworzyć szkołę CG (choć to nadal jest KURS SZKOLENIOWY). Kiedyś się to zmieni ale na pewno nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkim podskoczyło ciśnienie :D

 

"Raczej prawda jest taka, że w ciągu 3 miesięcy nie gdzie w Polsce nie nauczysz się nawet "interface'u" do jakiegokolwiek softu 3D, co dopiero mówić o jakichkolwiek rezultatach.

 

Jeżeli jesteś taki obiektywny to znajdź podobnego polskiego reela szkolnego."

 

ten txt mnie rozbroił bo jest zupełnie bez sensu :D Chcesz powiedzieć że nie ma szkół które cię w 3 miesiące nauczą interface'u? Zawsze sam się możesz nauczyć... w tydzień...może nie w 100% ale i tak ponad połowę opcji znajduje się z potrzeby w późniejszym etapie. Txt o obiektywizmie nie ma sensu w kontekście więc nie ma sensu odpowiadać.

 

A tak szczerze to po prostu nie zrobiło na mnie wrażenia. Wszyscy powtarzacie że patrzycie przez pryzmat 3 miesięcy pracy. No ok jak na 3 miechy pracy ludzi którzy wcześniej nie mieli o tym pojęcia to nie jest źle. Kiedyś jak wszedłem na ich stronkę to wydawało mi się że przy rekrutacji trzeba cośtam jednak już zrobionego wysłać więc nie wiem na ile wszyscy od zera startują. Polactwo to tu podnosi łeb gdy zamiast wyrazić swoje zdanie ludzie cytują inne tylko po to by je zjechać ;p taki patriotyzm który polega na tym że nie można nic złego powiedzieć o Polskim produkcie bo to ZDRADA. Napisałem tylko że szału nie ma...jest ok. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza to według niego szał jest ;] Cieszę się jednak że taka szkoła istnieje. Wiem też że jest ona zwykle początkiem kariery bo prawda jest taka że kilka razy więcej czasu samemu trzeba będzie poświęcić na grafikę aby uzyskać zadowalający efekt. No to dla mnie tyle. Wybaczcie że jestem tak zepsutym wywrotowcem. Życzę im jak najlepiej.

 

(offtop: a to o narzekaniu Polaków to kolejna głupota tego narodu...wszyscy chcą rozwiązać narzekanie, zachwycaniem się wszystkim i wyrażaniem opinii w stylu "jest ok!". Narzekanie chociaż generuje dyskusję (taką jak ta która moim zdaniem ma sens ;p)...walenie politycznie poprawnych opinii odmóżdża. Naszym problemem nie jest narzekanie tylko narzekanie ZAMIAST konstruktywnej dyskusji. peace!)

Edytowane przez khatake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi nie wiesz nawet jak sie z tobą zgadzam. Tak się skłąda że jestem na jednym z tych naszych graficznych kierunków i jak byłem samoukiem tak nadal jestem. Żaden wykłądowca nie ma bladego pojęcia jakie programy służą do 3d a jak już coś znają to Id i Ai. No dobra jest jedna pracownia w której się coś robi, przenoszę się do niej w nadchodzącym semestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie tylko dziwia slowa "szkola nauczy" "szkola ma niski poziom" itd itd. A tak naprawde co to ma za znaczenie? Szkoly tego typu (i nie tylko bo generalnie wiekszosc szkol w tym takze panstwowych ma interes w ksztalceniu studentow, zauwazylem, ze niektorym przy podjeciu studiow sie wydaj, ze uczelnia to jakas fundacja charytatywna. Co szkola ich nauczy sama? Po czesci kazda strona m tu ttroche racji bo i narzekac nie mozna (szkola robi to co powinna, czyli uczy i za to dostaje kase, a to w interesie studentow jest zeby cos z tego miec). Ten reel poprostu pokazuje, ze czesc zostanie grafikami albo marnymi grafikami, jest spora rozpietosc w umiejetnosciach studentow z tego co widac i pewnie checi jak wszedzie. Swoja droga nie mieszalbym tu szkol o profilowanych informatycznie gdzie przewija sie grafika (chyba ze mowa o uczelniach prywatnych) bo to zupelnie inna bajka. Program jest narzucany z ministerstwa i to nie wykladowcy sa odpowiedzialni za to ze na sile im sie wciska przedmiot gdy do tej pory tylko programowali sieci neuronowe, to zmienia sie dopiero od pewnego czasu tym bardziej ze w technicznych grafika ma inny target. Wykladowcy to tez ludzie i tez sie ucza i tez komus podlegaja, sa oczywiscie lepsi i gorsi. Tutaj nikt priorytatywnie nie zachwyca sie kolorowymi obrazkami to poprostu ma dzialac i przedstawiac tresc wizualna. Przyszly takie czasy ze kazda uczelnia musi zarabiac sama na siebie jak potrafi to cos jak firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakość prac w reelu jest wysoka, jak na pierwszy semestr. Tylko pozazdrościć, że ludzie mogą się uczyć tego normalnie w szkole. Mi przejście od chromowanej kulki do takiego poziomu zajęło dużo więcej niż trzy miesiące ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sęk w tym, że aplikant ma wysłać w swoim zgłoszeniu nie tylko swoje dane czy esej:

Na komplet dokumentów składa się:

- Wypełnienie i własnoręczne podpisanie formularza aplikacyjnego,

- Przygotowany esej wraz z własnoręcznym podpisem,

- Płytka CD-R/DVD z portfolio kandydata. 10-15 najlepszych prac z grafiki 3D i 2D, animacji i sztuki plastycznej.

- Świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia studiów wyższych (oryginał lub odpis),

- 2 kolorowe zdjęcia (z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych),

kserokopia dowodu osobistego lub paszportu,

aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu (oryginał) z podaniem rodzaju zatrudnienia (wymagane tylko w przypadku osób zatrudnionych)

No i jak to się ma do komentarzy, że to robiły osoby nie mające pojęcia o 3D w jakiejkolwiek formie. Skoro wymagane jest przedstawienie portfolio to nikt kto jest 'zielony' nie przedstawi. Zatem nie spełnia kryteriów naboru do szkoły.

A zatem ten reel nie jest robiony przez osoby, które zaczynały od zera. No, chyba, że cosik przeoczyłem. Jak tak to proszę o wytknięcie. Biorąc pod uwagę wymogi przy rekrutacji to ten pokaz wypada delikatnie pisząc przeciętnie. Wprawdzie i tak powyżej moich umiejętności ale na kolana mnie nie powalił. Jednak w sytuacji, kiedy to robiły osoby naprawdę od zera (zero wiedzy o 3D, zero znajomości softu) to szacun. W 3 miechy takie rzeczy to postęp jak dla mnie bardzo satysfakcjonujący. Tylko pytanie jak sie dostały na ten KURS? Napisały powalający esej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jak sie dostały na ten KURS? Napisały powalający esej?

 

 

ja jestem taką osobą dostałem się tylko ze względu na moje umiejętności plastyczne 3d nie tykałem przed szkołą :)

jest jeszcze sporo takich osob do tego osoby zajmujące sie motion designem albo nie tykające wcześniej Maya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdecydowanie podoba swiezosc jaka w tym reelu panuje. Widac radosc z tworzenia, fajne kolorki, designy, wszystko leciutkie, zgrabne.

 

Ta radosc z tworzenia wlasnie jest tym czego tutaj dziewczyny zapominacie i niedoceniacie. Niektore posty na naprawde ciotowate...kazdy spina sie w trosce o najlepsza jakosc, a przeciez nie jest ona jedynym celem. Przyjemnosc, komunikacja z innymi pasjonatami. Sam fakt iz ludzie studiuja tam na miejscu tworzy fajna aure, a tutaj niektore osoby nie opuszczaja swojego fotela przez caly dzien robiac freelance, co powoduje wysyp takich debilnych komentarzy.

 

Swiezosc, nowe eksperymenty, ciekawe koncepcje, smiale polaczenia....mam nadzieje, ze ludzie z drimagine nie biora sobie zbyt do siebie takich ocen, bo to jedynie opoznia w rozwoju. I nie pisze tutaj o krytyce(ktora jest konieczna) lecz o glupocie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek: Sprawa rekrutacji jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Portfolio może składać się z prac 2D oraz 3D. Do szkoły Drimagine dostały się osoby posiadające pasję opartą o swoje portfolio. Były to osoby, które dotychczas wykonywały swoje prace w Paint lub na papierze. Były także takie, które operowały tylko Photoshopem, a także takie co używały tylko 3ds Max.

 

Tak jak było napisane wcześniej 95% studentów nie miało styczności z Maya, a trochę mniej niż połowa z 3D. Esej, o którym piszesz jest tylko i wyłącznie pierwszym sprawdzeniem kreatywności kandydata, nie jest on elementem decydującym.

 

Tym co decyduje o dostaniu się do Drimagine (poza portfolio) jest pasja, charakter, chęć współpracy oraz co najważniejsze brak nawyków marudzenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczytałem pierwszy news o powstaniu Drimagine to pomyślałem wow szkoda ,że nigdy nie będzie sposobności móc się uczyć w tej szkole (z wielu różnych powodów) ...Po obejrzeniu filmu cóż nadal nie zmieniłem zdania i nadal wam zazdroszczę ...Ja testując sam to i owo będę musiał poświęcić nieco więcej "semestrów" by osiągnąć podobne rezultaty ...Ogólnie wyszło pozytywnie po troszku z każdej dziedziny ,trochę modeli, trochę animacji itd ...Nie wiem jak inni ja tam trzymam za was kciuki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khatake: czasem trzeba kogos obrazic, zeby zaczal myslec.

ee tam bzdura Pawel

 

a ja coś takiego jeszcze znalazłem;) :

 

co do reela, jak na 3 miesiące zajęć to super, 3 miesiące to jest przecież baaardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e=mc^2 - killer filmik :D. Przeslanie wrecz idealne dla freelancera! Dzieki poprawiles mi humor w momencie kiedy siedze nad zleceniem na przedwczoraj i d.... mi juz przyrosla do fotela..

 

khatake - "Ogarnijcie się z leksza"? Nie ma jak przedszkolna grypsera :D "Z leksza" to mam dosc glupich postow na forach (nie tylko na tym). Nie bede mowil ze glupek jest madry tylko dlatego zeby sie glupek nie obrazil. Ide sie ogarniac. Nie za duzo - tak z leksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tak bo dojrzałym jest czepiać się jednego słowa. Smutne jest gdy ktoś próbuje brylować tak denną treścią. Prowokujesz w najtańszy z możliwych sposobów. Dołożyłeś swoją cegiełkę do tych głupich postów. To smutne patrzeć jak ktoś się tak sili...na szczęście nie musimy ze sobą obcować w życiu codziennym dlatego wybacz ale twoje zdanie mnie z "leksza" nie obchodzi " :*

 

Pawel Lipka - jak się nie umie inaczej sprowokować kogoś do myślenia...

Edytowane przez khatake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khatake: na finezyjna prowokacje musialbys najpierw zasluzyc..

Zobacz co Ty przed chwila napisales do Nezumi? Twoj post jest jak defekacja przez usta, zupelnie odwrociles proces. Nie jestes smutny, a piszesz, ze Ci smutno. Obchodzi Cie zdanie Nezumi, a piszezs, ze Cie nie obchodzi.

Jak to wyglada? Jak blondynka po zerwaniu wysylajace 200 smsow do chlopaka, a w co trzecim "nic juz do ciebie nie czuje, splywa to po mnie" ;)

 

Tak wiec gdyby od poczatku pisac wiecej prawdy o odczuciach dotyczacych Drimagine nie zabrnelibysmy we wzajemne obrazanie. To jednak ma swoj smaczek, jedynym ciotexem we wzajemnym obrazaniu nie jest fakt jego zaistnienia, lecz uzywanie nieprawdziwych argumentow i postaw. Wtedy proces staje sie prymitywny, a sam akt bezcelowy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna krytyka na poziomie jak najbardziej widziana :), natomiast docinki typu "tańczące sześciany..." wynikają po prostu z niewiedzy o nauce animacji, zarówno 2d jak i 3d. Na koniec I semestru każdy z uczestników musiał stworzyć własnego showreela z popełnionych przez siebie prac. Zadań jakie nam przydzielono przez te 3 miesiące było dużo więcej, niż obrazuje to ten krótki 3 minutowy filmik grupy B. Co tydzień dwa dni rysowania, martwa natura, modelka, szybkie szkice, później flash, a w tym lipsing, bounce ball, walk cycle, poznawanie aftera, premiere, kilka rożnych zadań z tych softów typu tracking, stabil, edit itp., plus wykłady i inne. 3 miechy to niewiele czasu na ogarnięcie tematu, jakkolwiek jedziemy dalej. Niedawno skończyliśmy Pitcha, preprodukcje, mieliśmy takie grupowe zadanko, teraz idą święta więc wszyscy wyjechali. Atmosfera 50 ludków sprzyja pracy, są dni lepsze i gorsze ale niema że później czy potem :) "jestem robotem za$#@ w sobotę! niema potempotempotempotem :) a i btw, wrzucam linka do reela z 1 sem., cc mile widziane, pozdrawiam i Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal Hatt3r, wstawka o tanczacych szescianach jest poprostu.... nie na miejscu. Kazda szkola zaczyna animacje od prostych riggow, nikt nie zaczyna na calych postaciach i to jeszcze zriggowanych przez siebie. Przeciez wszyscy korzystalismy z gotowych riggow, glownie z creativecrasha.

 

Do tego semestr I-wszy byl naprawde.... ciezki. Kupa zajęc i wykladow a do tego jeszcze deadline'y do prop'ów. Takze raczej nie zbijało się bąków tylko ciężko pracowało do późnych godzin nocnych, a znowu szkoła z rańca.

 

Także można obrazić jakąś osobę, a nawet wiecej, jest nas 45:)

 

Zresztą jest to normalna szkoła i jak w każdej szkole, to ile z niej wyniesiesz zależy od samego ciebie. Im więcej pracy tym więcej dla ciebie w przyszłości.

 

Tu moje skromne 3 miesiące poskładane w dosyć nieumiejętny sposób:

 

 

EDIT: odważyłem się być po Hatt3r'ze, order za odwagę dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybaczcie jeśli uraziłem was txtem o sześcianach. Przyznam że nie znam się na animacji. Co poradzić ... przyznaję się do błędu i wciąż cieszę się że Polska może pochwalić się taką szkołą. Możecie ze mnie zrobić potwora, trudno :D

 

Poprzednie posty z tą denną wymianą zdań pozwolę sobie zignorować. Ani to konstruktywne ani ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności